Προς το περιεχόμενο

ΕΚΤΥΠΩΣΗ BARCODE ΕΤΤΙΚΕΤΩΝ ΑΠΟ EUROFASMA


επισκέπτη gmo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαίρετε.

Δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό website για το συγκεκριμένο θέμα, αλλά είναι το μόνο σχετικό με singular που έχω συναντήσει ως τώρα.

Θέλω να τυπώσω barcode για κάποια προιόντα που δεν έχουν. Ο εκτυπωτής μου είναι ο zebra eltron tlp 2844. Έχω ρυθμίσει (πιστεύω) σωστά τις παραμέτρους στο αρχείο brcd.bdf ακολουθώντας τις λιγοστές οδηγίες που βρήκα στο brcd.doc. Αποτέλεσμα δεν βλέπω... Ο εκτυπωτής λειτουργεί πάντως κανονικά.

Υπάρχει κάποιος με εμπειρεία στο συγκεκριμένο θέμα για να με βοηθήσει?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Γιάννης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να ζητήσεις βοήθεια απο τον αντιπρόσωπο DATALEX A.E. και απο τη SINGULAR

Τον συγκεκριμένο εκτυπωτή τον χρησιμοποιώ χωρίς προβλήματα στο ΚΕΦΑΛΑΙΟ, όπου τον βλέπει σαν εκτυπωτή Windows και απλά σχεδιάζεις την ετικέτα. Δεν χρειάζεται καμία ρύθμιση επιπλέον. Μήπως κάτι παρόμοιο πρέπει να κάνεις; Το πρόγραμμά σου βλέπει εκτυπωτές Windows;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον έχω δουλέψει σε ΚΕΦΑΛΑΙΟ και είναι άψογος. Το eurofasma είναι η έκδοση 9.50 η οποία υποστηρίζει πλέον τα XP και σε θέμα εναλλαγής γλωσσών αλλά και σε θέμα εκτυπωτών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως οι υποστηρικτές μου στο Eurofasma, που σημειωτέον είναι από τις μεγαλύτερες εταιρείες στο χώρο, δε μου φορτώσαν την 9.50, για να μην έχω προβλήματα διότι δεν ήταν σίγουροι ακόμα κατά πόσο τρέχει σωστά.

Καλώς ήλθες στο φόρουμ, αν έχεις χρόνο πες μας σε παρακαλώ αν συναντάς προβλήματα με την 9.50.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προβλήματα γενικώς δεν έχω.Το κύκλωμα της εκτύπωσης έχει αλλάξει πάντως πολύ και είναι πιο βολικό αφού υποστηρίζει windows εκτυπωτές και παρέχει και εγγενή υποστήριξη των ελληνικών.Υπάρχει βέβαια στο πακέτο και καθαρή dosάδικη που χρειάζεται βέβαια για να δουλέψει πείραγμα στα autoexec.nt config.nt. Off topic βέβαια όλα αυτά που λέμε αλλά χρειάζονται. Με τα barcode καμιά ιδέα τελικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 months later...
Χαίρετε.

Δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό website για το συγκεκριμένο θέμα, αλλά είναι το μόνο σχετικό με singular που έχω συναντήσει ως τώρα.

Θέλω να τυπώσω barcode για κάποια προιόντα που δεν έχουν. Ο εκτυπωτής μου είναι ο zebra eltron tlp 2844. Έχω ρυθμίσει (πιστεύω) σωστά τις παραμέτρους στο αρχείο brcd.bdf ακολουθώντας τις λιγοστές οδηγίες που βρήκα στο brcd.doc. Αποτέλεσμα δεν βλέπω... Ο εκτυπωτής λειτουργεί πάντως κανονικά.

Υπάρχει κάποιος με εμπειρεία στο συγκεκριμένο θέμα για να με βοηθήσει?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Γιάννης

Μονο αν έχεις SRG μπορεις να εκτυπωσεις ετικεττες με barcode με τον tlp2844. Αλλα δεν ειναι παραμετροποιηση που μπορει να κανει ενας απλος χειριστης. Ξεχνα το brcd.bdf μ' αυτον τον εκτυπωτη. Ζητα βοηθεια απο εναν εμπειρο Singular consultant. Αν εισαι περιοχη Θεσσαλονικης παρε στο 2310 502 655 και ζητα να σου στειλουν εναν τεχνικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης-gmo-

Η λύση βρέθηκε τελικά και δεν χρειάζεται κάν να χρησιμοποιήσεις srg. Πρέπει να στείλεις κάποιες ρυθμίσεις στον εκτυπωτή ώστε να μπορεί να αναγνωρίζει αυτά που του στέλνεις.Και η εκτύπωση έχει σχέση με το brcd.Απλά χρειάζεται προγραμματισμός του εκτυπωτή. Για όποιον έχει απορίες ας επικοινωνήσει μαζί μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 months later...
επισκέπτη Θοδωρος Μηλας
Η λύση βρέθηκε τελικά και δεν χρειάζεται κάν να χρησιμοποιήσεις srg. Πρέπει να στείλεις κάποιες ρυθμίσεις στον εκτυπωτή ώστε να μπορεί να αναγνωρίζει αυτά που του στέλνεις.Και η εκτύπωση έχει σχέση με το brcd.Απλά χρειάζεται προγραμματισμός του εκτυπωτή. Για όποιον έχει απορίες ας επικοινωνήσει μαζί μου.

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΑΛΕΥΩ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...