Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΣΕ ΑΤΟΜΙΚΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ


επισκέπτη volosaccounting

Ερώτηση

επισκέπτη volosaccounting

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΑΝΟΙΞΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΣΛΑΒΩ ΥΠΑΛΛΗΛΟ (ΜΕΣΩ ΟΑΕΔ). ΥΠΟΧΡΕΟΥΤΑΙ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΕΧΝΙΚΟ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ? ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ? ΓΕΝΙΚΑ ΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ ΤΕΧΝΙΚΟΥ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

ΚΑΤΑΡΧΗ ΚΑΛΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ

ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥΣ ΥΠΟΧΡΕΟΥΤΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΕΧΝΙΚΟ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ. ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΝΤΑΣ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΓΛΥΤΩΣΕΙΣ ΤΟ ΕΤΗΣΙΟ ΚΟΣΤΟΣ ΤΟΥ ΤΕΧΝΙΚΟΥ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη volosaccounting

ΡΩΤΗΣΑ ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΜΕΣΩ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟΥ, ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΑ ΚΑΝΩ ΣΧΕΤΙΚΗ ΑΙΤΗΣΗ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΑΥΤΑ ΓΙΝΟΥΝ.ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΣΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΠΑΡΟΧΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ Ο ΝΟΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΛΑΣΤΙΚΟΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ ΜΕΤΑΠΟΙΗΣΗΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ, ΑΝΑΦΟΡΙΚΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΛΗΜΕΡΑ,

ΑΠΟ ΟΣΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΑΠΛΑ ΤΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΚΑΙ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΤΗΝ ΒΕΒΑΙΩΣΗ.ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΟΜΩΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙΣ,ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΤΙ ΘΑ ΑΠΟΚΟΜΙΣΕΙΣ.ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΧΡΗΣΙΜΑ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΨΗ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΕΙΣ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΣΟΥ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 Υπάρχει αρμόδιο τμήμα για να ρωτήσει ο ενδιαφερόμενος που έχει τις προυποθέσεις για να μπει τεχνικός ασφαλείας . Κατά την γνώμη μου μπορεί αλλά κάποια στιγμή πρέπει να αναρωτηθούμε γιατί πρέπει να ασχολούμαστε με τους τεχνικούς ασφαλείας .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

το βασικό κριτήριο για το αν κάποιος μπορεί να είναι τεχνικός ασφαλείας σε επιχείρηση δεν είναι ούτε η νομική μορφή της επιχείρησης (ατομική, οε, εε, αε) ούτε η σχέση του με την επιχείρηση. (σύζυγος, αδελφός, θείος, παππούς  της επιχείρησης :o  )

 

Το βασικό είναι σε ποιά κατηγορία επικινδυνότητας είναι η επιχείρηση και τι τυπικά προσόντα έχει ο υποψήφιος τεχνικός ασφαλείας.

 

Κατά τ΄άλλα έχει δίκιο ο Cel.  Ο υποψήφιος τεχνικός που έχει τα προσόντα και τις προϋποθέσεις είναι και αρμόδιος να απαντήσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Επαναφέρω το θέμα.

 

Σε περίπτωση ατομικής επιχείρησης παροχής υπηρεσιών, με κανονική εγκατάσταση σε επαγγελματική στέγη, χωρίς, όμως, κανέναν εργαζόμενο πλην του ιδιοκτήτη της επιχείρησης, εφαρμόζονται ομοίως οι διατάξεις περί τεχνικού ασφαλείας; 

 

Ή αυτές αφορούν περιπτώσεις όπου απασχολείται έστω 1 εργαζόμενος, επιπλέον του ιδιοκτήτη;

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

αν απασχολει εργαζομενο , χρειαζεται τεχνικο ασφαλειας...

σχετικα με τα παραπανω , διοργανωνουν πιστοποιημένα ΚΕΚ σεμινάρια που αν προκειται για χαμηλου βαθμου επικυνδινοτητας είναι 70 ευρω και λαμβανει χωρα ένα ΣΚ-10 ωρες διαρκειας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...