Προς το περιεχόμενο

Πιστοποίηση ACCA


επισκέπτη Thanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχει κανείς αυτή τη πιστοποίηση ; Θα με ενδιέφερε ειδικά αν κάποιος απόφοιτος ΤΕΙ την έχει αποκτήσει.

έχει να κάνει με απόκτηση άδειας Λογιστή και όρκωτού Λογιστή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη PANOLIASKOSJOHN

THANO αν μιλάς για The Association of Chartered Certified Accountants νομίζω ότι έχουν κάποιο site με πληροφορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nai gia auto leo alla epidi eimai apofoitos tei de ksero ti ginete alla oute kai autoi (kai oute tous noiazei giati anagnorizonte se olo to kosmo, de tous endiaferoun ta "dika" mas xaza).

to mono pou einai kseka8aro einai oti an imoun agglos ipikoos me ptyxio tei apo ellada 8a me grafane sto soel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 months later...

Γνωρίζει κάποιος εάν αποκτώντας την πιστοποίηση ACCA αποκτάς και το δικαίωμα λήψης άδειας Λογιστή-Φοροτέχνη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κάποιος εάν αποκτώντας την πιστοποίηση ACCA αποκτάς και το δικαίωμα λήψης άδειας Λογιστή-Φοροτέχνη?

Πιστεύουμε, ναι. Εκτός αν κάποιος είναι ο πρώτος που θα επιδιώξει κάτι τέτοιο, οπότε θα χρειαστεί να υπερβεί ορισμένα εμπόδια στα οποία μπορεί και να περιλαμβάνονται και οι αμοιβές των δικηγόρων στο Ευρωπαϊκό Δικαστήριο.

Πέραν τούτων η παραπάνω πιστοιποίηση διαθέτει τέτοιο διεθνές κύρος που η "δική" μας άδεια είναι έως και περιττή, για κάποιον που θέλει να τη χρησιμοποιήσει στον (μεγάλο και πολυεθνικό) ιδιωτικό τομέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα,

Οχι δεν αποκτας την αδεια "Λογιστη" με την πιστοποιηση ACCA ή με την πιστοποιηση ACA. Ειναι ομως οι πιστοποιησεις που σου δινουν το δικαιωμα να προχωρησεις στην αποκτηση της Αδειας, τουλαχιστον αυτα συμβαινουν στην Αγγλια.

Βεβαια τι να την κανεις την αδεια οταν εχεις τετοιες πιστοποιησεις... ετσι ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΠΕΙΔΗ ΤΥΓΧΑΝΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΣΟΕΛ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΣΤΟ ΘΑΝΟ ΟΤΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΧΑΖΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΚΤΗΣΗ ΑΔΕΙΑΣ ΑΣΚΗΣΕΩΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ ΟΡΚΩΤΟΥ ΕΛΕΓΚΤΗ ΛΟΓΙΣΤΗ ΕΧΟΥΝ ΩΣ ΕΞΗΣ

1.ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΕ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 8 ΧΡΟΝΙΑ (ΣΤΗΝ ΚΑΛΛΙΤΕΡΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ)

2. ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 30 ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ ΤΟ 70% (ΚΑΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΩΣ ΒΑΣΗ ΤΟ 12)

3.ΑΦΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΑΥΤΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ Ο ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ ΣΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΜΕΤΟΧΟ (PARTNER) ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΥΠΟΓΡΑΦΗΣ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΩΝ

4.ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΕ ΡΩΤΑΝΕ

5. ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΚΑΛΟ.....ΝΑ ΑΝΕΧΕΣΑΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΙΚΕΣ ΑΜΟΙΒΕΣ

ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ACCA ΝΟΜΙΖΩ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ `5-6` ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΦΙΛΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΤΥΧΕΙΣ ΣΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μαθηματα για το ACCA ειναι 14. Στην καλυτερη περιπτωση να παρεις 6 μαθηματα εξαιρεση, αναλογα με τα πτυχια που εχεις ήδη και την εξιδικευση τους. Εχεις βεβαια την δυνατοτητα και χωρις να εχεις κανενα πτυχιο, απλα με την εργασιακη σου εμπειρεια να δωσεις εξετασεις, βεβαια αυτο με καποιο οριζοντα επιτυχιας.

Αυτο που προσεξα ομως ειναι οτι πλεον ΟΛΑ τα παραρτηματα πολυεθνικων ελεγκτικων εταιρειων που βρισκονται στην Ελλαδα υποχρεωνουν ή δινουν την δυνατοτητα στους υπαλληλους τους να παρουν τη συγκεκριμενη πιστοποιηση.

Το θεμα ειναι οτι αν συγκρινεις τα μαθηματα του ΣΟΕΛ με τα μαθηματα του ACCA, ειναι μια σχεση 10:2, και το λεω αυτο γιατι οι περισσοτεροι αυτη τη σχεση μαθηματων περνουν ανα εξαμηνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 months later...
ΕΠΕΙΔΗ ΤΥΓΧΑΝΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΣΟΕΛ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΣΤΟ ΘΑΝΟ ΟΤΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΧΑΖΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΚΤΗΣΗ ΑΔΕΙΑΣ ΑΣΚΗΣΕΩΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ ΟΡΚΩΤΟΥ ΕΛΕΓΚΤΗ ΛΟΓΙΣΤΗ ΕΧΟΥΝ ΩΣ ΕΞΗΣ

1.ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΕ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 8 ΧΡΟΝΙΑ (ΣΤΗΝ ΚΑΛΛΙΤΕΡΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ)

2. ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 30 ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ ΤΟ 70% (ΚΑΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΩΣ ΒΑΣΗ ΤΟ 12)

3.ΑΦΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΑΥΤΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ Ο ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ ΣΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΜΕΤΟΧΟ (PARTNER) ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΥΠΟΓΡΑΦΗΣ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΩΝ

4.ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΕ ΡΩΤΑΝΕ

5. ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΚΑΛΟ.....ΝΑ ΑΝΕΧΕΣΑΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΙΚΕΣ ΑΜΟΙΒΕΣ

ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ACCA ΝΟΜΙΖΩ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ `5-6` ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΦΙΛΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΤΥΧΕΙΣ ΣΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

ΕΓΩ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΗΡΑ ΤΟ BRITISH COUNCIL ΚΑΙ Ο ΤΥΠΟΣ ΗΤΑΝ ΑΣΧΕΤΟΣ, Ο ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ACCA TO MONO ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΓΓΛΙΑ TO BOARD ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΝΕΝΟΗΘΩ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ, Η ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΑΠΕΜΨΕΙ ΚΑΠΟΥ, ΜΕ ΤΟ ΒΡΕΤΑΝΝΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΑΚΡΗ

ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΣΑΙΤ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΠΑΡΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΑΓΛΛΙΑ (ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ), ΤΟ ΞΕΡΩ ΗΔΗ

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΔΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΙΔΙΩΤΙΚΕΣ ΣΧΟΛΕΣ Η ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΤΑ ΠΟΥ ΑΣΧΛΟΥΝΤΑΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΜΙΛΗΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΤΙ ΝΑ ΚΝΩ

AMA PARW TO BOARD ΘΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΤΙ? ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΠΟ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΤΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΣΑΙΤ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΠΑΡΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΑΓΛΛΙΑ (ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ), ΤΟ ΞΕΡΩ ΗΔΗ

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΔΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΙΔΙΩΤΙΚΕΣ ΣΧΟΛΕΣ Η ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΤΑ ΠΟΥ ΑΣΧΛΟΥΝΤΑΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΜΙΛΗΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΤΙ ΝΑ ΚΝΩ

AMA PARW TO BOARD ΘΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΤΙ? ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΠΟ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΤΙ

Συγνώμη για το κάπως "βαρύ", αλλά μου φαίνεται ότι δεν έχεις και πολύ καλή γνώση του τι είναι το Institute of Chartered Accountants και μάλλον δεν έχεις δει το site. Υπάρχει ένα link σε εικόνα που λέει "Become a Chartered Accountant" και σε οδηγεί στο παρακάτω:

http://www.icaew.co.uk/careers/

Από όπου υπάρχουν και άλλα links.

Πάντως αν είσαι από αυτούς που δεν προσπαθούν [και] μόνοι τους αλλά τα περιμένουν όλα από τους άλλους, παράτα τα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου,

απο την στιγμή που έχεις την γνώση (internet και Η/Υ) και συμμετέχης στο forum,

πιστεύω οτι μπορείς να ακολουθήσεις τα ακόλουθα βήματα:

α) www.google.com

β) αναζήτηση της λέξης που σε καίει, δηλαδή β1)ACCA ή β2) Πιστοποίηση ACCA

γ) επιλέγεις αποτελέσματα μόνο από Ελλάδα

δ) πιέζεις το πλήκτρο αναζήτηση

ε) επιλέγεις και βλέπεις πιο link σου δίνει πιότερες πληροφορίες

δυστυχώς δεν μπορούμε να σου φέρουμε την πιστοποίηση έτοιμη στο πιάτο, αν δεν βρέξεις τον κώλο σου ψάρια δεν θα φας!!!

"Πάντως αν είσαι από αυτούς που δεν προσπαθούν [και] μόνοι τους αλλά τα περιμένουν όλα από τους άλλους, παράτα τα." θα με βρουν σύμφωνο οι Lands

Υ.Γ.

για την όποια απορία, όχι δεν έχω την πιστοποίηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου ξερω αρκετα νομιζω , το εκανα εδω και και ωρα , ακριβως αυτο που ειπες, και με εβγαλε σε ενα ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟ, ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΜΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΨΑΞΕΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΩ ΤΗΝ ΟΛΗ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ,

ΔΗΛΑΔΗ

ΑΠΕΥΘΥΝΘΗΚΛΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ACCA

EYXARISTV

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί συνάδελφοι,

Με την ευκαιρία θέλω να κάνω και το παρακάτω σχόλιο,

Όλοι οι αλλοδαποί τουλάχιστον οι Ευρωπαίοι συνάδελφοι, (της παλαιάς... Ευρώπης)

έχουν εξετάσεις, σεμινάρια, αποδεδειγμένη πολύχρονη προυπηρεσία κλπ γιά την λήψη άδειας.

Εδώ στην Ελλάδα πως καταφέραμε να δίνονται οι άδειες "αέρα πατέρα" ! ? !

Χαιρετισμούς

Kostas P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΧΑΤΖΗΧΡΗΣΤΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

ΦΙΛΕ ΜΟΥ Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΦΟΡΕΑΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΙΣΟΤIΜΗΣΗ ΠΤΥΧΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ANAΓΝΩΡΙΣΗΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗΣ ΙΣΟΤΙΜΙΑΣ.

ΑΛΛΩΣΤΕ ΑΥΤΟΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΤΗΝ ΙΣΟΤIΜΗΣΗ.

WWW.SRPQ.GR

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου ξερω αρκετα νομιζω , το εκανα εδω και και ωρα , ακριβως αυτο που ειπες, και με εβγαλε σε ενα ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟ, ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΜΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΨΑΞΕΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΩ ΤΗΝ ΟΛΗ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ,

ΔΗΛΑΔΗ

ΑΠΕΥΘΥΝΘΗΚΛΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ACCA

EYXARISTV

http://www.accaglobal.com/students/tuitionproviders/greece/

Το παραπανω ειναι το επισημο site του ACCA και στην Ελλαδα, επισημα "φροντιστηρια" ειναι τα δυο που αναφερει το site. Εγω πήγαινα στο δευτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε Κισμέτ εσύ πως το βρήκες;;;; Δεν ταλαιπωρήθηκες;;;;

Που είσαι, δώσε στον φίλο μου και τα θέματα των εξετάσεων .....έτσι μωρέ για να μην ταλαιπωρείτε, το παιδί, άδικα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε Κισμέτ εσύ πως το βρήκες;;;; Δεν ταλαιπωρήθηκες;;;;

Που είσαι, δώσε στον φίλο μου και τα θέματα των εξετάσεων .....έτσι μωρέ για να μην ταλαιπωρείτε, το παιδί, άδικα!!!

Οχι μωρε δεν ταλαιπωρηθηκα... τα ειχα στα favorites και τα εδωσα....

Ενταξει μην τον αποπαιρνεις το ανθρωπο, εξαλλου τα δυσκολα ειναι μετα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΧΩ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΤΗΣΑ. ΔΗΛΑΔΗ ΠΗΡΑ 5 ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ACCOUNTING & FINANCE ΑΠΟ ΤΟ DEREE ΠΗΓΑ ΣΕ ΕΝΑ ΦΡΟΝΤΗΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΗΤΑΝ ΑΙΣΧΡΟΙ ΕΔΩΣΑ ΕΝΑ ΜΑΘΗΜΑ (ΧΩΡΙΣ ΚΑΛΗ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΦΡΟΝΤΗΣΤΗΡΙΟ ΜΗΝ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ) ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΑΣΑ.

ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΜΑΙ ΜΑΘΗΤΡΙΑ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΩ ΓΙΑ ΔΕΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΤΟ ΞΕΚΙΝΗΣΑ. ΑΛΛΑ ΤΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟ ΣΕ ΜΙΑ Α.Ε. ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ.

Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΚΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ ΘΑ ΠΑΛΕΥΕΙΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ ΚΑΙ ΟΙ ΜΙΣΘΟΙ ΣΑΝ ΑΠΛΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΣΕ ΕΝΑ ΓΡΑΦΕΙΟ ΣΟΕΛ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΙ ΤΡΕΧΕΙΣ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑ ΝΑ ΚΟΙΤΑΣ ΑΝ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΝΑ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΣΤΟΝ 64 ΜΕ ΕΝΑ LAPTOP ΣΤΟ ΧΕΡΙ.

ΑΝ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΚΑΙ ΠΑΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙΣ ΑΓΓΛΙΑ ΣΕ ΠΑΡΑΔΕΧΩΜΑΙ! ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΠΑΡΟΧΕΣ.

ΟΤΙ ΘΕΣ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΟΥ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ζητήσω συγνώμη μια και από παρανόηση θεώρησα ότι το θέμα ήταν πιστοποίηση ACA (Associate Chartered Accountant) του ICA (Institute of Chartered Accountants), και όχι όπως διαπίστωσα πιστοποίηση κάποιας βαθμίδας της ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) which is a tottaly different cup-a-tea.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...