Προς το περιεχόμενο

ΔΙΑΚΙΝΗΣΗ ΕΜΠΟΡΕΥΝΑΤΩΝ ΜΕ ΦΙΧ ΑΛΛΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΕΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΕΤΑΙΡΙΑ (ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΕΜΠΟΡΙΑ -ΔΙΑΝΟΜΗ ΓΑΛΑΚΤΟΚΟΜΙΚΩΝ) ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΗΣ, ΦΙΧ ΑΛΛΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ?

ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕ ΟΤΙ ΕΦΟΣΟΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΚΑ ΔΙΑΚΙΝΗΣΗΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΡΑΒΑΣΗ. ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΘΕΩΡΗΘΕΙ ΣΤΗΝ Δ.Ο.Υ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ ΚΑΙ Δ.ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΓΙΑ ΕΚΔΟΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΦΙΧ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΕΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΕΤΑΙΡΙΑ (ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΕΜΠΟΡΙΑ -ΔΙΑΝΟΜΗ ΓΑΛΑΚΤΟΚΟΜΙΚΩΝ) ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΗΣ, ΦΙΧ ΑΛΛΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ?

ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕ ΟΤΙ ΕΦΟΣΟΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΚΑ ΔΙΑΚΙΝΗΣΗΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΡΑΒΑΣΗ. ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΘΕΩΡΗΘΕΙ ΣΤΗΝ Δ.Ο.Υ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ ΚΑΙ Δ.ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΓΙΑ ΕΚΔΟΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΦΙΧ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Η ανωτερω διακινηση σε καμμια περιπτωση δεν επισυρει φορολογικη παραβαση ,αφου συνοδευεις με νομιμα στοιχεια διακινησης ΑΛΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΠΑΡΑΒΑΣΗ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΣΥΓΚΟΙΝΩΝΙΩΝ

ΣΧΕΤΙΚΗ ΠΟΛ 1174/12-6-98 (Διαβασε και θα απαντησεις στο ερωτημα σου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης
Η ανωτερω διακινηση σε καμμια περιπτωση δεν επισυρει φορολογικη παραβαση ,αφου συνοδευεις με νομιμα στοιχεια διακινησης ΑΛΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΠΑΡΑΒΑΣΗ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΣΥΓΚΟΙΝΩΝΙΩΝ

ΣΧΕΤΙΚΗ ΠΟΛ 1174/12-6-98 (Διαβασε και θα απαντησεις στο ερωτημα σου)

και αυτο που απντας τι σημαινει οτι ειναι εφικτο αν δεν το παρει χαμπαρι το υπουργειο συγκοινωνιων ? απαγορευεται σε καθε περιπτωση.μπλεκουν τα πραγματα γιατι σε ελεγχο του σδοε η αλλων θα κοινοποιηθει αμεσα υπηρεσιακα η παραβαση στο υπουργειο συγκοινωνιων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η εταιρια μπορει να διακινησει μονο με δικατης ή με ΦΔΧ ή ΦΙΧ εταιριας που εχει ως σκοπο την διακινηση εμπορευματων.

Ναι μπορει να αποτελει παραβαση μονο του Υπουργειου Συγκοινωνιων αλλα αυτη μπορει να δωθει απο το τεως ΣΔΟΕ (ΥΠΕΕ σημερα) και εχει ως συνεπια την επι τοπου αφαιρεση των πινακιδων του ΦΙΧ.

Δεν εχεις παρα να διαβασεις μια αδεια κυκλοφοριας που το αναφερει ρητα πανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...