Προς το περιεχόμενο

Manager & Accountant: Μεταφορά αρχείων σε Γ κατηγορίας - Συνεργασία Προγραμμάτων


επισκέπτη Επισκέπτης-George-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επισκέπτη Επισκέπτης-George-

Έχεις κανείς εταιρεία που να δουλεύει εμπορική διαχείριση σε Γ κατηγορίας είτε στο Manager είτε στο Eurofasma και να δουλεύει το Accountant?

Αν έχει κάποιος ας μου δώσει κάποια λύση γιατί προσανατολίζω τον πελάτη μου προς την αγορά του Singular Control?

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μεταφέρει αρκετές εταιρίες από τη γενική λογιστική του "Λογιστής" στο Accountant, χρησιμοποιώντας το πρόγραμμα Migration. Οχι από Εμπορική Διαχείρηση. Αυτό εννοείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις κανείς εταιρεία που να δουλεύει εμπορική διαχείριση σε Γ κατηγορίας είτε στο Manager είτε στο Eurofasma και να δουλεύει το Accountant?

Αν έχει κάποιος ας μου δώσει κάποια λύση γιατί προσανατολίζω τον πελάτη μου προς την αγορά του Singular Control?

Ευχαριστώ.

Αν καταλαβα καλα η ερωτηση ειναι "εαν ο πελατης εχει Εμπορικο Eurofasma (οχι MANAGER γιατι καταργηθηκε) και ο λογιστης εχει Accountant αν αυτα τα δυο συνεργαζονται" ?

Αν αυτη ειναι η ερωτηση , η απαντηση ειναι οτι μπορεις να ενημερωσεις Accountant απο το εμπορικο Eurofasma (εκδοση 9.50)

Αν τωρα η ερωτηση ειναι "αν εχεις Eurofasma-Λογιστικη" και θελεις να μεταφερθεις σε Accountant και εδω η απαντηση ειναι οτι γινεται με την χρηση του migration. Βεβαια συστηνω σε αυτην την περιπτωση να μεταφερετε μονο τους 30.* και 50.* και τιποτα αλλο απο το DOSικο προγραμμα. Βεβαια εαν δεν εισαι εξοικειωμενος με το migration πρεπει να εχεις διπλα σου και τον dealer.

[email protected]

http://adpan.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης-ΓΙΩΡΓΟΣ-

ΜΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΤΙΜΑΣ ΤΟ EUROFASMA NEXT ?????

ΤΟ CONTROL ΤΑ ΕΦΑΓΕ ΤΑ ΨΩΜΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΑΠΟΣΥΡΣΗ .........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και από Manager γίνεται μεταφορά σε Accountant και ας έχει καταργηθεί (στις ανακοινώσεις ), αρκετοί πελάτες της Singular δουλεύουν ακόμη Manager και ας έχουν αγοράσει Control …….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ. Κάνω άρθρα σύνδεσης, ο έλεγχος του αρχειου FFKIN είναι γίνεται κανονικά, αλλά τα άρθρα λογιστκής δεν έρχονται κατά την ενημέρωση από το αρχείο κινήσεων. Μήπως κάνω κάτι λάθος στο σχεδιασμό των άρθρων σύνδεσης?

Αν μπορεί κάποιος ας δώσει περισσότερες λεπτομέρειες για την όλη διαδικασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ. Κάνω άρθρα σύνδεσης, ο έλεγχος του αρχειου FFKIN είναι γίνεται κανονικά, αλλά τα άρθρα λογιστκής δεν έρχονται κατά την ενημέρωση από το αρχείο κινήσεων. Μήπως κάνω κάτι λάθος στο σχεδιασμό των άρθρων σύνδεσης?

Αν μπορεί κάποιος ας δώσει περισσότερες λεπτομέρειες για την όλη διαδικασία.

Η διαδικασία ενημέρωσης είναι σωστή, το πρόβλημα σας είναι τα άρθρα σύνδεσης, πώς τα δημιουργήσατε τα αντιγράψατε από την λογιστική του dos, τα δημιουργήσατε εσείς μόνος σας?

Ελέξτε τον πίνακα 26 (eurofasma), τί έχετε ορίσει στην στήλη άρθρο, έχετε τον ίδιο κωδικό που έχετε και στα άρθρα σύνδεσης στον accountant( Παράμετροι & Προτιμήσεις - Εργασίες έναρξης- Άρθρα σύνδεσης).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου Μαρία.

Δεν έχω Eurofasma, αλλά Manager. Πήγα στο dosαδικο manager-βοηθητικά-Πίνακες-μεταβολές περιεχομένων πινάκων και εκεί έχει μια λίστα με πράγματα. έχει και μια στήλη με άρθρο αλλά δε βγάζω άκρη.

Αν εννοείς τον κωδικό, το πρόθεμα είναι το ίδιο παράδειγμα 30.@1 σε ένα άρθρο για παράδειγμα.

Γενικά δεν καταλαβαίνω πως δουλεύουν αυτοί οι τελεστές. Λίγο μπέρδεμα μου φαίνονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου Μαρία.

Δεν έχω Eurofasma, αλλά Manager. Πήγα στο dosαδικο manager-βοηθητικά-Πίνακες-μεταβολές περιεχομένων πινάκων και εκεί έχει μια λίστα με πράγματα. έχει και μια στήλη με άρθρο αλλά δε βγάζω άκρη.

Αν εννοείς τον κωδικό, το πρόθεμα είναι το ίδιο παράδειγμα 30.@1 σε ένα άρθρο για παράδειγμα.

Γενικά δεν καταλαβαίνω πως δουλεύουν αυτοί οι τελεστές. Λίγο μπέρδεμα μου φαίνονται.

Οι τελεστες δεν ειναι οι οι ιδιοι στο manager λογιστικη και στον accountant. θα πρεπει λοιπον να τους προσαρμοσεις στα δεδομενα του accountant.

Στο παραδειγμα που θετεις δηλ. το 30.@1 , αυτο στο manager - λογιστικη σημαινε π.χ. οτι εαν στο εμπορικο στον πελατη ειχαμε βαλει το 00.00 θα δημιουργοταν ο λογαριασμος 30.00.00 κατα την συνδεση. Το αντιστοιχο παραδειγμα στον Accountant ειναι 30.@CUA01 (σε περιπτωση που χρησιμοποιεις π.χ. το πρωτο συνθετικο).

Πληρη λιστα των προθεματων μπορεις να βρεις μεσα στη βοηθεια των προτυπων ενημερωσης λογιατικων αρθρων.

Σου προτεινω βεβαια (εαν δεν εχεις ξανακανει συνδεση) να επικοινωνησεις με τον dealer σου.

http://adpan.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ adpan για άλλη μια φορά. Στο έχω ξαναπεί ότι ο dealer μου δεν είναι και ο καλύτερος. Όπως και να έχει θα το παλέψω λίγο ακόμα και μετά θα απευθυνθούμε σε όποιον μπορεί να κάνει τη σύνδεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...