Προς το περιεχόμενο

Νέα έκδοση Δήλωση Φορολογίας Εισοδήματος 2.07b


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κυκλοφόρησε η νέα έκδοση της φορολογίας, μπορείτε να κατεβάσετε την έκδοση ή από την παρακάτω διεύθυνση ή από την Δήλωση Εισοδήματος από τα Βοηθητικά-> Ενημέρωση νέων εκδόσεων (live update).

http://www.singular.gr/community/support/D...roPatch207b.zip

Στην παρακάτω διεύθυνση αναφέρονται αναλυτικά οι βελτιώσεις του νέου pathc.

http://www.singular.gr/community/support/D...207b_Readme.txt

Καλό τριήμερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν αναφέρεται στις οδηγίες και θα σας παιδέψει αρκετά για να υπάρχει η δυνατότητα διαχείρισης μέσα στο έντυπο Ε3 των νέων ΜΣΚΚ θα πρέπει από Βοηθητικά-> Πίνακες-> ΜΣΚΚ Χρήση από το 2005 ->Αντιγραφή Προτεινόμενων Στοιχείων. Κάτι αντίστοιχο πρέπει να κάνετε και στα έσοδα έξοδα.

Στον Πίνακα Ι του Ε3 δεν ενημερώνει από δεύτερη σελίδα τον κωδικό 130.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικά πράγματα δεν μπορώ να τα καταλάβω, ή εγώ είμαι άσχετος με την χρήση των προγραμμάτων ή κάποιοι δοκιμάζουν την υπομονή μας...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικά πράγματα δεν μπορώ να τα καταλάβω, ή εγώ είμαι άσχετος με την χρήση των προγραμμάτων ή κάποιοι δοκιμάζουν την υπομονή μας...........

Πές τα Χρυσόστομε !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και προσοχή συνάδελφοι στο νεο εντυπο ΕΣΠ φπα της singular. Στο κουτάκι που λέει "Φορος εισροων δηλωσης (κωδ 684 εκκαθ)" πρεπει να μπει κανονικά το αθροισμα των κωδ 684 + 184.

Ξεχασαν να αλλαξουν το λεκτικό και μπορει να παιδευτεί κανεις μεχρι να το διαπιστωσει!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΣΤΟ ΕΝΤΥΠΟ ΤΟΥ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΕ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ. ΜΗΝ ΤΑ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΟΛΑ ΣΤΙΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ.

Δεν είπα ότι άλλαξε ο κωδικός αλλά παλιά ο "Φόρος εισοδήματος δήλωσης" ήταν 684 τώρα πλέον είναι 684+184. Και στο έντυπο δεν επισημαίνεται αυτό και μπορεί να οδηγήσει σε μεγάλα λάθη.

Δεν γνωρίζω για το έντυπο του υπουργείου πάντως στο έντυπο που διατίθεται από την σελίδα αυτή το αναφέρει καθαρά. Πριν απαντήσεις δες το έντυπο παρακαλώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης-NIKOS-

ΣΤΟ ΕΣΠ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙ ΑΠΟ ΤΟ Ε3 ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ

ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΠΙΜΕΡΙΣΜΟΥΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ????????????????????

ΕΠΕΙΔΗ ΦΕΤΟΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΟΝ ACCOUNTANT ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΕΡΙΣΙ ΤΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΑΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ Η΄ΑΠΟ ΤΑ ΕΣΟΔΑ-ΕΞΟΔΑ?

ΚΑΙ ΑΝ ΑΠΟ ΤΑ ΕΣΟΔΑ-ΕΞΟΔΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΥΣ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΧΕΙΡΟΚΙΝΗΤΕΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ?

ΕΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμπληρώνουμε την στήλη 1 με έσοδα εμπορίας-μεταπ. Αν έχει παροχή υπηρεσιών μπαίνει στη στήλη 5. Ο επιμερισμός διαφοράς γίνεται αυτόματα αφού πατήσουμε το κουμπάκι Ε3 και μετά υπολογισμός. Και στην πρώτη σελίδα γράφουμε τον φόρο εισροών από τα αντίστοιχα κουτάκια της εκκαθαριστικής.

Η μεταφορά και επιμερισμός της διαφοράς γίνεται αυτόματα, τα υπόλοιπα με το χέρι

Και πέρυσι ήταν από την δήλωση εισοδήματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[Στον Πίνακα Ι του Ε3 δεν ενημερώνει από δεύτερη σελίδα τον κωδικό 130.

O υπολογισμός του κωδικού 130, υπολογίζεται και μεταφέρεται σωστά.

Εαν είναι σωστά ορισμένο το έντυπο π.χ. η κατηγορία βιβλίων τότε υπολογίζεται σωστά το έντυπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον Πίνακα Ι του Ε3 δεν ενημερώνει από δεύτερη σελίδα τον κωδικό 130.

Λάθος δικό μου δεν είχα κλικάρει στην πρώτη σελίδα την κατηγορία βιβλίων, ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμπληρώνουμε την στήλη 1 με έσοδα εμπορίας-μεταπ. Αν έχει παροχή υπηρεσιών μπαίνει στη στήλη 5. Ο επιμερισμός διαφοράς γίνεται αυτόματα αφού πατήσουμε το κουμπάκι Ε3 και μετά υπολογισμός. Και στην πρώτη σελίδα γράφουμε τον φόρο εισροών από τα αντίστοιχα κουτάκια της εκκαθαριστικής.

Η μεταφορά και επιμερισμός της διαφοράς γίνεται αυτόματα, τα υπόλοιπα με το χέρι

Και πέρυσι ήταν από την δήλωση εισοδήματος

===========================================================

Να σας αναφέρω ότι στην έκδοση 3.00 θα υπάρχει το νέο ειδικό σημείωμα περαίωσης, το οποίο θα ενημερώνεται αυτόματα. Οπότε θα κάνετε την εκτύπωση του εντύπου από τον accountant.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη pirodesta

Στην νέα έκδοση (2.07b) δεν μου τυπώνει πλέον Ελληνικούς χαρακτήρες στον laser εκτυπωτή μου (lexmark E232) .

Η επέμβαση στην registry (απαράδεκτο) έχει γίνει παλαιότερα και δούλεψε . Οι ρυθμίσεις υπάρχουν και τώρα αλλά δεν τυπώνει σωστά .

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος ?

Παραθέτω τις οδηγίες της singular που είχε στην έκδοση 2.07 μήπως και τις χρειαστεί κάποιος .

Στις περιπτώσεις που οι εκτυπώσεις σε laser δεν εφανίζονται καθαρά, θα πρέπει να ακολουθηθεί η παρακάτω διαδικασία :

α. Από Έναρξη -> Εκτέλεση γράφουμε regedit

β. Επιλέγουμε H_KEY_CURRENT_USER -> Software -> Singular -> Singular Λογιστικά - Δήλωση Εισοδήματος

γ. Στην δεξιά οθόνη πατάμε στο λευκό μέρος της σελίδας δεξί κλικ New -> String Value

δ. Πληκτρολογούμε με κεφαλαία Αγγλικά SIMPLEPRINT και κατόπιν enter

ε. Επιλέγουμε με δεξί κλικ modify και στο Value Data γράφουμε 1.

στ. Κλείνουμε με το X το παράθυρο αυτό και εκτυπώνουμε κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμμιά βοήθεια στο ανωτέρω ;

Ο Dealer δεν μπορεί να μου βρεί λύση και οι hotline (090) της singular μου πέφτουν ακριβές .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμμιά βοήθεια στο ανωτέρω ;

Ο Dealer δεν μπορεί να μου βρεί λύση και οι hotline (090) της singular μου πέφτουν ακριβές .

Τότε κάνε κλικ εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...