Προς το περιεχόμενο

Τα έντυπα Ε3 - Ε5 - Περαίωσης - Οικονομικού έτους 2006, σε μία εφαρμογή του excel με αυτόματους υπολογισμούς


gus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 78
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοσιεύω για πρώτη φορά σε αυτό το forum (αν και το διαβάζω κοντά 1 χρόνο τώρα)...

Ευχαριστώ για την φανταστική δουλειά! Είναι πολύ χρήσιμη και για τους ερασιτέχνες λογιστές σαν εμένα (μηχανικός στις σπουδές, προγραμματιστής στο επάγγελμα, λογιστής στον ελεύθερο χρόνο!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθέσω κι εγώ με τη σειρά μου τις ευχαριστίες μου, αν και ο Δημήτρης ενσωματώνει τα παραπάνω έντυπα σ΄ένα πολύ καλό πρόγραμμα το express ισολογισμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιεύω για πρώτη φορά σε αυτό το forum (αν και το διαβάζω κοντά 1 χρόνο τώρα)...

Ευχαριστώ για την φανταστική δουλειά! Είναι πολύ χρήσιμη και για τους ερασιτέχνες λογιστές σαν εμένα (μηχανικός στις σπουδές, προγραμματιστής στο επάγγελμα, λογιστής στον ελεύθερο χρόνο!)

Να που η λογιστική είναι και χόμπι

Στο θέμα :

Μας κακομαθαίνετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα καλά ,ομως στη συμπλήρωση του Ε3 και συγκεκριμένα στον πίνακα ΣΤ) ΔΕΝ υπολογίζονται αυτόματα τα καθαρά κέρδη(κωδ. 305 εως 345) με συνέπεια στον πίνακα Η) και στον κωδ. 346 να εμφανίζεται μόνο το άθροισμα των κωδ. 551 εως 567.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα καλά ,ομως στη συμπλήρωση του Ε3 και συγκεκριμένα στον πίνακα ΣΤ) ΔΕΝ υπολογίζονται αυτόματα τα καθαρά κέρδη(κωδ. 305 εως 345) με συνέπεια στον πίνακα Η) και στον κωδ. 346 να εμφανίζεται μόνο το άθροισμα των κωδ. 551 εως 567.

Kαλημέρα, υπολογίζονται τα καθαρά κέρδη όμως σκόπιμα δεν εμφανίζονται, πιο συγκεκριμένα τα έχουμε με λευκό χρώμα ( βάση εγκυκλίου που υπάρχει από πέρσυ ) Η αλήθεια είναι πως μερικές ΔΟΥ θέλουν να εμφανίζονται γι αυτό σε αυτή τη περίπτωση θα πρέπει ξεκλιδώνοντας το φύλλο ( αριστερό κλικ στο κλειδί ) να επιλέξετε τα κελιά ώστε να αλλαχθεί το χρώμα από λευκό σε μαύρο.

Φιλικά ... Καρποδίνης Δημήτρης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να ήταν μόνο αυτό?

Για ψάξτε καλά στη κεντρική σελίδα του site να δείτε πόση ανεκτίμητη βοήθεια μας έχουν προσφέρει αυτά τα υπέροχα παιδιά:

Κουλογιάννης-Καρποδίνης και συνεργάτες τους.

Πολλοί συνάδελφοι πληρώνουν αδρά,για την πρόσβαση σε όλα αυτά που μας παρέχει δωρεάν το site.

Eνα ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στο θέμα αυτό, και για τα παιδιά αυτά,πιστεύω ότι αξίζει να το προσφέρουμε όλοι μας.

Συμφωνώ και ………επαυξάνω!!! Κι από μένα ένα μεγάάάάάλο ευχαριστώ, (το έχω πει πολλές φορές και …ανώνυμα…)

Όσο για την πληρωμή…, είμαι διατεθειμένη ευχαρίστως να πληρώσω και συνδρομή σ’ αυτό το site !!!! Αξίζει πολλά…….!!!! Προσωπικά το έχω βαφτίσει «Ανοικτό Πανεπιστήμιο»…!!! :)

Φιλικά,

Αgori.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ τώρα τι λες; ειναι λαθος του προγραμματος; ή εσυ εισαι αδιαβαστος. Αλλα μαλλον δεν εισαι ουτε υπαλληλος γραφειου. Γιατί και ο υπαλληλος γραφειου εχει διαβασει την εγκυκλειο (τον νομο) που γραφει για τον αυτοελεγχο. Και για να σοβαρευτούμε. Ο πινακας ΣΤ εχει συμπληρωθει σαν βοήθημα και μονον του πίνακα Ι της τριτης σελιδας. Ολοι δε οι υπολογισμοί γινονται μεσα στο προγραμμα , χωρίς να φαινονται, για να μην παρασυρονται οι ασχετοι σε ασχετους υπολογισμους.

Βρε μπας και μας κανεις πλακα; και εγω απαντώ σοβαρά.

(Την πατησα ε; Αστειο έκανες;)

Την απάντηση την έλαβα απο τον κύριο Καρποδίνη και ήταν πολύ κατατοπιστική.

Δεν χρειαζόμουν την ειρωνική σου απάντηση κύριε "σαίνη"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετική δουλειά, ήρθε ακριβώς τη στιγμή που τη χρειαζόμαστε.

Ευχαριστούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

Συγνώμη για τα greeglish, μόλις διαπίστωσα ότι είμαι ο μοναδικός που έγραψε έτσι (2 μερες μόνο μπαίνω στο site και έχω εκπλαγεί από την πληροφόρηση που μπορείς να πάρεις) !

1000+1 μπράβο λοιπόν στον δημιουργό του προγράμματος, είναι πάρα πολύ καλό.

2 προβληματάκια μόνο παρατήρησα, (με όλο το θάρρος και το σεβασμό)

1) Υπάρχει πρόβλημα στους υπολογισμούς όταν ο ένας εταίρος δεν λαμβάνει επιχηρηματική αμοιβή (εάν λαμβάνει από συμμετοχή σε άλλη εταιρία).

2) Έχω την εντύπωση ότι στη βεβαίωση κερδών των εταίρων, στο καθαρό ποσό κέρδους του εταίρου (τελευταίο νούμερο στην 2η λίστα), αφαιρείται 2 φορές ο φόρος κερδών στο όνομα της εταιρίας.

Και πάλι συγχαρητήρια και ευχαριστώ.

Ανδρέας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητήρια και καλή συνέχεια.Ενα μπράβο σε όσους δούλεψαν για να βγεί αυτό το αποτέλεσμα είναι σίγουρα πολύ λίγο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω.....είστε ΑΨΟΓΟΙ και απίστευτα ΓΡΗΓΟΡΟΙ !!!!!!!!!

να πω κι εγώ ένα μεγάααααααααααααααλοοοοοοοοοοοο ευχαριστώ, αν και φαντάζει τόσο ''λίγο'' και μικρό, μπροστά σε αυτά που κάνετε.

Για μια ακόμη φορά, μπράβο σας και ευχαριστούμε

(πάντως, ο αριθμός των downloads, νομίζω πως τα λέει όλα, δεν νομίζετε?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης-NIKOS-

ΠΡΟΤΑΣΗ

ΝΑ ΓΙΝΕΙ Ο ΚΑΡΠΟΔΙΝΗΣ ΑΜΕΣΑ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΤΟΥ ΥΠ.ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ!!!!

ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ & ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ.

ΑΛΟΓΟΣΚΟΥΦΗ Τ'ΑΚΟΥΣ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΣ

ΣΕ ΑΜΙΓΩΣ ΠΑΡΟΧΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ Ι' ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙ ΕΞΩΛΟΓΙΣΤΙΚΑ

ΚΕΡΔΗ(ΚΩΔ.134).ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΣΩΣΤΑ.

ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΒΕΒΑΙΑ ΦΥΣΙΚΟ, ΑΦΟΥ ΣΤΟΝ στ) ΠΙΝΑΚΑ ΒΓΑΖΕΙ ΜΗΝΥΜΑ ΟΤΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ

ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΜΙΓΩΣ ΕΜΠΟΡΙΑΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ,ΚΑΙ ΩΣ ΕΚ ΤΟΥΤΟΥ ΔΕΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΩ

ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗ ΚΕΡΔΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Ο ΕΞΩΛΟΓΙΣΤΙΚΟΣ ΠΡΟΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΚΕΡΔΩΝ ΣΤΟΝ ΠΙΝ.Ι'.

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ;

ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΝΑ ΒΑΛΩ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗ ΣΤΟΝ

133 ΤΟΥ ΠΙΝ. Ι'. ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης-Γιώργος-
ΣΕ ΑΜΙΓΩΣ ΠΑΡΟΧΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ Ι' ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙ ΕΞΩΛΟΓΙΣΤΙΚΑ

ΚΕΡΔΗ(ΚΩΔ.134).ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΣΩΣΤΑ.

ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΒΕΒΑΙΑ ΦΥΣΙΚΟ, ΑΦΟΥ ΣΤΟΝ στ) ΠΙΝΑΚΑ ΒΓΑΖΕΙ ΜΗΝΥΜΑ ΟΤΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ

ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΜΙΓΩΣ ΕΜΠΟΡΙΑΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ,ΚΑΙ ΩΣ ΕΚ ΤΟΥΤΟΥ ΔΕΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΩ

ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗ ΚΕΡΔΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Ο ΕΞΩΛΟΓΙΣΤΙΚΟΣ ΠΡΟΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΚΕΡΔΩΝ ΣΤΟΝ ΠΙΝ.Ι'.

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ;

ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΝΑ ΒΑΛΩ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗ ΣΤΟΝ

133 ΤΟΥ ΠΙΝ. Ι'. ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Μπορείς να το ξεκλειδώσεις (αριστερό κλικ στο σηματάκι με τα κλειδιά) και μετά να βάλεις το συντελεστή στον κωδ. 133 ή 138, ανάλογα.

Για να το ξανακλειδώσεις κάνεις δεξί κλικ στο σηματάκι με τα κλειδιά.

Υ.Γ. : Με την ευκαιρία, γιατί το "κουτάκι" του κωδικού 730 είναι κλειδωμένο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

Γίνεται να συμπληρώσουμε και να εκτυπώσουμε τις δηλώσεις Ε3-Ε5?

Τα βγάζει κινέζικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...