Προς το περιεχόμενο

Τα έντυπα Ε3 - Ε5 - Περαίωσης - Οικονομικού έτους 2006, σε μία εφαρμογή του excel με αυτόματους υπολογισμούς


gus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με όλο το σεβασμό για την προσφορά σας, δεχτείτε σας παρακαλώ μία πρόταση για τη συμπλήρωση της βεβαίωσης επιχ.αμοιβής στην εφαρμογή, που μάλλον κάπου έχει λάθος.:

epix_am.doc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 78
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

επισκέπτη Επισκέπτης-ΑΝΔΡΕΑΣ-

Είναι ακριβώς αυτό που ειδα και εγώ και έγραψα μερικα μυνήματα παραπάνω.

Επίσης αν είναι δυνατόν να μπορεί να προβλεφθεί μηδενική επιχειρηματική αμοιβή για εταίρο που λαμβάνει επιχειρηματική αμοιβή από άλλη εταιρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτησούλα για τον κ Καρποδίνη, ή για όποιον άλλο το γνωρίζει:

Στο ειδικό σημείωμα περαίωσης ΦΠΑ, όταν υπάρχει ποσό για πληρωμή και θέλουμε να πληρωθεί σε 6 δόσεις , πως το ορίζουμε αυτό στο πρόγραμμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης-ΑΝΔΡΕΑΣ-

Άλλη μια μικρή παρατηρησούλα στο πρόγραμμα:

Ο κωδικός 165 στην Ε5 δεν προκύπτει σωστά (δεν γίνεται η αφαίρεση της προκαταβολής φόρου)

(αλλά πάλι θα μου πεις ποιος έχει επιστροφή φόρου ???, αν και μου έτυχε ! )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

Πολύ καλό το entypa 2006 αλλά δεν μπορείς να συμπληρώσεις και μετά να εκτυπώσεις.Ενα παλιό πρόγραμμα στη βάση εχει αυτή τη δυνατότητα,το entypa 2004.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό το entypa 2006 αλλά δεν μπορείς να συμπληρώσεις και μετά να εκτυπώσεις.Ενα παλιό πρόγραμμα στη βάση εχει αυτή τη δυνατότητα,το entypa 2004.

Mάλλον κάνετε λάθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

1.Το Ε3 το εκτυπώνει κανονικά αλλά το Ε5 μου βγάζει γκρίζα πλαίσια και φαίνονται μόνο οι αριθμοί.Μήπως πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση?

2.Μπορεί να υποβληθεί σε 4 κόλλες Α4 στη Δ.Ο.Υ.?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης-ΑΝΝΑ-
Μπορείς να το ξεκλειδώσεις (αριστερό κλικ στο σηματάκι με τα κλειδιά) και μετά να βάλεις το συντελεστή στον κωδ. 133 ή 138, ανάλογα.

Για να το ξανακλειδώσεις κάνεις δεξί κλικ στο σηματάκι με τα κλειδιά.

Υ.Γ. : Με την ευκαιρία, γιατί το "κουτάκι" του κωδικού 730 είναι κλειδωμένο;

ΑΓΑΠΗΤΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΚΛΕΙΔΩΝΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ ,ΕΧΩ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΩ ΣΤΟΝ ΕΞΩΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΜΟ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΓΑΠΗΤΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΚΛΕΙΔΩΝΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ ,ΕΧΩ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΩ ΣΤΟΝ ΕΞΩΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΜΟ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΕ.

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΠΩ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ?ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΚΛΙΚ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΜΠΛΕ ΤΕΛΕΙΑ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ.PLEASE HELP!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 weeks later...

ειμαι μέλος εδώ και ένα χρόνο

αισθάνομαι την ανάγκη να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ

σε αυτούς που έφτιαξαν το site

σε αυτούς που το τροφοδοτουν με τόσες γνωσεις

σε αυτούς που δίνουν από τον υπερπολύτιμο χρόνο τους για να διαφωτίσουν εμάς τους "νέους" σε κάθε μας απορία υπομένοντας την ξεροκεφαλια ορισμένων μας

σε αυτους που σπάνε το κεφάλι τους να βγάλουν εφαρμογες που θα γλιτώσουν τα δικά μας κεφάλια απο το σπάσιμο

σας ευχαριστώ θερμά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έντυπα Ε3,Ε5,Περαίωσης Οικονομικού έτους 2006, σε μία εφαρμογή του excel με αυτόματους υπολογισμούς , που μάλλον θα σας αρέσει.

Mε ποιό τρόπο γίνεται ο υπολογισμός του φόρου σε δήλωση Ε.Ε., εφ΄όσον το πρόγραμμα από μόνο του κάνει υπολογισμούς φόρου & Επιχειρηματικής Αμοιβής ανεξάρτητα αν είναι Ο.Ε. ή Ε.Ε.

Υπάρχει κάποιο λύση ;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝΑΙ.

Ξεκλειδώνεις την 3η σελίδα του Ε5 και μηδενίζεις τα στοιχεία του ετερόρρυθμου εταίρου στον πίνακα Η.

Το έκανα σε δική μου ετερ.εταιρία.

Πρόσεξε -επαλήθευσε- και τα στοιχεία του πίν.Ι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝΑΙ.

Ξεκλειδώνεις την 3η σελίδα του Ε5 και μηδενίζεις τα στοιχεία του ετερόρρυθμου εταίρου στον πίνακα Η.

Το έκανα σε δική μου ετερ.εταιρία.

Πρόσεξε -επαλήθευσε- και τα στοιχεία του πίν.Ι

Σ' ευχαριστώ πολύ.

Το πρόγραμμα δουλεύει άψογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με όλο το σεβασμό για την προσφορά σας, δεχτείτε σας παρακαλώ μία πρόταση για τη συμπλήρωση της βεβαίωσης επιχ.αμοιβής στην εφαρμογή, που μάλλον κάπου έχει λάθος.:
Είναι ακριβώς αυτό που ειδα και εγώ και έγραψα μερικα μυνήματα παραπάνω.

Επίσης αν είναι δυνατόν να μπορεί να προβλεφθεί μηδενική επιχειρηματική αμοιβή για εταίρο που λαμβάνει επιχειρηματική αμοιβή από άλλη εταιρία.

Mε ποιό τρόπο γίνεται ο υπολογισμός του φόρου σε δήλωση Ε.Ε., εφ΄όσον το πρόγραμμα από μόνο του κάνει υπολογισμούς φόρου & Επιχειρηματικής Αμοιβής ανεξάρτητα αν είναι Ο.Ε. ή Ε.Ε.

Υπάρχει κάποιο λύση ;

Ευχαριστώ

Ευχαριστουμε πολυ και παλι .

μηπως μπορειτε να δειτε τα παραπανω ???

Επεξεργασμένο από GEORGE1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:P:P:(:( ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΤΟ Ε3? :(:(:(:(

:lol: ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΔΩ, ΖΗΤΑΕΙ ΚΩΔΙΚΟ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ, ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ? ΤΟ ΣΗΜΑΤΑΚΙ ΜΕ ΤΑ ΚΛΕΙΔΙΑ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΝΕΦΕΡΑΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ? :(

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλό αριστερό κλικ πάνω στα κλειδιά (στην πάνω αριστερή γωνία) και ξεκλείδωσε το ίδιο πάλι και κλείδωσε.

:lol: ΦΙΛΕ Σ' ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΟΥ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΚΛΕΙΔΙΑ! ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΑΡΧΕΙΟ, ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ ΕΡΓΑΛΕΙΩΝ ΤΟΥ EXCEL?!?! ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟ ΣΥΜΒΟΛΟ? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός από την πρώτη σελίδα δοκίμασε να ανοίξεις οποιαδήποτε άλλη σελίδα πατώντας αντίστοιχα τα κουμπιά F2, F3, F4, F5, κλπ πάνω αριστερά εμφανίζονται δύο κλειδιά στο F5 (E5) είναι δεξιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ F ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΤΗΣΩ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΜΗΝΥΜΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΜΕΝΟ(ΔΗΛΑΔΗ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΝΑΓΝΩΣΗ) ΚΑΙ ΖΗΤΑΕΙ ΚΩΔΙΚΟ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ Η' ΨΗΦΙΑΚΗ ΥΠΟΓΡΑΦΗ.

ΠΑΝΤΩΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ F ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΤΗΣΩ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΜΗΝΥΜΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΜΕΝΟ(ΔΗΛΑΔΗ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΝΑΓΝΩΣΗ) ΚΑΙ ΖΗΤΑΕΙ ΚΩΔΙΚΟ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ Η' ΨΗΦΙΑΚΗ ΥΠΟΓΡΑΦΗ.

ΠΑΝΤΩΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ!

Νίκο πρέπει να αποσυμπιέσεις το αρχείο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νίκο πρέπει να αποσυμπιέσεις το αρχείο

ΕΝΝΟΕΙΣ EXCTRACT, ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΜΟΡΦΗΣ XLT.

ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΑΣΧΕΤΟΣ ΑΠΟ Η/Υ:

ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΧΩΡΙΣ ΚΩΔΙΚΟ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλό μεσημέρι, Βεβαιωθείτε παρακαλώ πως έχετε ενεργοποιήσει τις Μακροεντολές κατά το άνοιγμα του αρχείου.

Σε περίπτωση που έχετε κάποια απορία θα μπορούσατε να εποικοινωνήσετε και τηλεφωνικά μαζί μου ώστε να σας βοηθήσω πιο αποτελεσματικά.

Φιλικά

Καρποδίνης Δημήτρης τηλ. 69 7900 9630

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...