Προς το περιεχόμενο

Νέα έκδοση Δήλωση Φορολογίας Εισοδήματος 2.07b


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κυκλοφόρησε η νέα έκδοση της Φορολογίας Εισοδήματος 2.07a. Από τα Βοηθητικά-> Ενημέρωση νέων εκδόσεων (live update) έχετε την δυνατότητα να κατεβάσετε την νέα έκδοση, αρκεί να έχετε εγκατεστημένη την 2.06 ή 2.07.

Περιλαμβάνει τους νέους ΜΣΚΚ καθώς και την εκτύπωση των εντύπων Ε1, Ε2, Ε3, Ε5, Ε9 και Φ01.012 σε έντυπα εφορίας.

Στην διάθεσή σας

Επεξεργασμένο από ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΛΜ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης-ΝΙΚΟΣ-

ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΚΑΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ SINGULAR

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

ΜΑΡΙΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ 2.07

ΚΑΝΩ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΝΕΩΝ ΕΚΔΟΣΕΩΝ

ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΤΟ ΕΞΗΣ ΜΗΝΥΜΑ

ΣΦΑΛΜΑ: Web update error connection timed out

ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΣΩΣΤΟ ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

ΕΑΝ Η ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΕΑΝ ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕ Η ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΞΑΝΑΔΟΚΙΜΑΣΕ ΜΗΠΩΣ ΚΑΤΙ ΠΗΓΕ ΣΤΡΑΒΑ ΣΤΗΝ ΣΥΝΔΕΣΗ. ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΤΗΝ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΑΡΙΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ 2.07

ΚΑΝΩ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΝΕΩΝ ΕΚΔΟΣΕΩΝ

ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΤΟ ΕΞΗΣ ΜΗΝΥΜΑ

ΣΦΑΛΜΑ: Web update error connection timed out

ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΣΩΣΤΟ ???

Αυτό το έβγαζε και σε μένα όταν προσπαθούσα να κάνω λήψη της νέας έκδοσης, προφανώς ύπαρχει κάποιο προβλημα στις ρυθμίσεις γιατί τα προβλήματα άρχισαν όταν αναβαθμισα την συνδεση σε DSL.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης-ker-

ΚΑΛΑ ΘΑ ΤΡΕΛΛΑΘΟΥΜΕ ΤΕΛΕΙΩΣ? ΒΑΖΩ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ PATCH ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΖΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ 2,06 ΣΕ XP ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ... ΚΑΙ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΝΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΜΗΝΥΜΑ INVALID RESTITRY OBJECT ΣΤΗΝ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ .OBJ . ΝΑ ΠΩ ΜΟΝΟ ΟΤΙ Ο SERVER EXEI WINDOWS 2000 SERVER..ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΩ ΚΑΤΑΧΩΤΗΣΗ ΜΗΤΡΩΟΥ Η ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΠΕΡΙΟΧΩΝ ΣΤON ESAS ΤΗΣ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑΣ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΙΝVALID OBJECT ΕΝΩ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΚΑΙ ΜΗΝΥΜΑ ΙΝVALID VERSION. ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΕΝ ΕΓΙΝΑΝ ΟΤΑΝ ΤΑ ΒΑΛΑ ΣΕ XP ΣΕ PERSONAL EDITION SQL.

TI NA ΠΩ .... Α ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΩΡΑ ΣΤΟΝ SEVER ΔΕΝ ΜΠΑΝΕΙΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙ ΑΛΛΗ VERSION Ο ΕSAS... ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ, ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ CD THΣ 2,07 ΜΕ TON ΓΑΙΔΑΡΟ....?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ποιος σου ειπε οτι η 2,07 θα ερθει με cd ?

κατεβασε απο εδω την http://adpan.blogspot.com/

2,07 και την 2,07α αν εχεις την 2,06 που ειναι οντως σε cd εισαι οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης-ker-

ΑΜ ΔΕ...ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΕ ΤΗΝ 2,06.ΑΥΤΗΝ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΑΙΡΝΕ ΤΗΝ 2,07Α.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ LINK ΠΑΝΤΩΣ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μονη που ειναι σε cd τελικα ειναι η 2,05 οποτε αν εχεις την 2,05 κανεις απεγκατασταση οτι εχει τωρα σε δηλωσεις εισοδηματος παιρνεις πρωτα back up την βαση δεδομενων μετα αρχιζεις και βαζεις 2,05 2,06 2,07 2,07α κανεις restore την βαση και εισαι οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πρώτη φορά φέτος ξεκίνησα να δοκιμάσω την Φορολογία Εισοδήματος.

Πέρασα την έκδοση 2.07α και ξεκίνησα να ψάχνω το πρόγραμμα. Σημειώνω ότι δεν έχω δουλέψει τον Accountant για το 2005 οπότε η δουλειά γίνεται με το χέρι από θέμα καταχώρησης.

Μεταφέρει τα ποσά από έντυπο σε έντυπο και από έντυπα αρχείου.

Το πρόβλημα είναι στις εκτυπώσεις. Πρώτον οι εκτυπώσεις στα ελληνικά τυπώνονται σε κινέζικα. (Εκτυπωτής-Φωτοτυπικό LANIER 5618). Επιπλέον στα έντυπα τις εφορίας τυπώνει σωστά ως προς τις σελίδες του εντύπου και αφού γυρίσει μόνος του ο εκτυπωτής το χαρτί αλλά μικραίνει τις διαστάσεις με αποτέλεσμα να τυπώνονται μέσα στο έντυπο και όχι στα πεδία του εντύπου.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο? Να προτείνει κάποια λύση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 weeks later...
Για πρώτη φορά φέτος ξεκίνησα να δοκιμάσω την Φορολογία Εισοδήματος.

Πέρασα την έκδοση 2.07α και ξεκίνησα να ψάχνω το πρόγραμμα. Σημειώνω ότι δεν έχω δουλέψει τον Accountant για το 2005 οπότε η δουλειά γίνεται με το χέρι από θέμα καταχώρησης.

Μεταφέρει τα ποσά από έντυπο σε έντυπο και από έντυπα αρχείου.

Το πρόβλημα είναι στις εκτυπώσεις. Πρώτον οι εκτυπώσεις στα ελληνικά τυπώνονται σε κινέζικα. (Εκτυπωτής-Φωτοτυπικό LANIER 5618). Επιπλέον στα έντυπα τις εφορίας τυπώνει σωστά ως προς τις σελίδες του εντύπου και αφού γυρίσει μόνος του ο εκτυπωτής το χαρτί αλλά μικραίνει τις διαστάσεις με αποτέλεσμα να τυπώνονται μέσα στο έντυπο και όχι στα πεδία του εντύπου.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο? Να προτείνει κάποια λύση?

Εγώ πάντως εκτυπώσεις σε δύο Laser, xerox (εκ των οποίων το ένα είναι φωτοτυπικό) και σε inject Ηp δεν έχω κανένα πρόβλημα, τυπώνει τέλεια ακόμη και δύο όψεις. Σε έντυπα προτυπωμένα δεν το έχω δοκιμάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως εκτυπώσεις σε δύο Laser, xerox (εκ των οποίων το ένα είναι φωτοτυπικό) και σε inject Ηp δεν έχω κανένα πρόβλημα, τυπώνει τέλεια ακόμη και δύο όψεις. Σε έντυπα προτυπωμένα δεν το έχω δοκιμάσει.

Κάτι πρέπει να γίνεται με το πρόγραμμα Δημήτρη γιατί από Accountant τυπώνει μια χαρά χωρίς πρόβλημα.

Με την τελευταία έκδοση θα το ξανακοιτάξω γιατί το είχα αφήσει λόγω των ελλείψεων που προστέθηκαν με την 2.07b.

Με τα προτυπωμένα το δοκίμασα πληροφοριακά αλλά το έντυπο είναι κάτι χιλιοστά μεγαλύτερο από Α3 και μπλοκάρει στο γύρισμαί.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...