Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΣΥΜΦΩΝΗΤΙΚΟ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ


επισκέπτη ANGEL

Ερώτηση

Θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν, μετά την υπογραφή ιδιωτικού συμφωνητικού με εταιρία για την απασχόλησή μου (είμαι δικηγόρος) σε αυτήν για παροχή νομικών συμβουλών κλπ, όχι δηλαδή με πάγια αντιμισθία ή με υπαλληλική σχέση, θα πρέπει να καταθέσω στην ΔΟΥ το συμφωνητικό αυτό. Εάν ναι σε ποιά ΔΟΥ και σε ποιά προθεσμία μετά την υπογραφή του συμφωνητικού. Σημειώνω ότι στην ουσία είναι ένας απλός πελάτης και γίνεται παρακράτηση φόρου 20% επειδή είναι νομικό πρόσωπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 απάντηση σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
Θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν, μετά την υπογραφή ιδιωτικού συμφωνητικού με εταιρία για την απασχόλησή μου (είμαι δικηγόρος) σε αυτήν για παροχή νομικών συμβουλών κλπ, όχι δηλαδή με πάγια αντιμισθία ή με υπαλληλική σχέση, θα πρέπει να καταθέσω στην ΔΟΥ το συμφωνητικό αυτό. Εάν ναι σε ποιά ΔΟΥ και σε ποιά προθεσμία μετά την υπογραφή του συμφωνητικού. Σημειώνω ότι στην ουσία είναι ένας απλός πελάτης και γίνεται παρακράτηση φόρου 20% επειδή είναι νομικό πρόσωπο.

Εν τάχει:

Κατάθεση κατάστασης μέχρι της 20 του επόμενου μήνα απο την λήξη του τριμήνου στην οποία συμπεριλαμβάνεται το συμφωνητικό.

Δες τη σχετική ΠΟΛ:

http://www.taxheaven.gr/show.php?id=2384&p=2000/2384.txt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...