Προς το περιεχόμενο

ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΙ MANPOWER ΓΙΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΕΩΝ ΝΥΚΤΕΡΙΝΩΝ,ΑΡΓΙΩΝ,ΝΥΚΤΕΡΙΝΑ ΑΡΓΙΩΝ


επισκέπτη Επισκέπτης-XRONIS-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επισκέπτη Επισκέπτης-XRONIS-

ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΗΝ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑ MANPOWER ΤΗΣ SINGULAR ΘΑ ΗΤΑΝ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΠΕΡΙΓΡΑΨΕΙ ή ΝΑ ΣΗΚΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ ή ΚΑΠΟΙΟ ΕΓΓΡΑΦΟ ΠΩΣ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΙΣ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙ ΝΥΚΤΕΡΙΝΟ 25%,ΑΡΓΙΑ 75% , ΝΥΚΤΕΡΙΝΑ ΑΡΓΙΩΝ 100%;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Μ.ΜΑΡΙΑ
ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΗΝ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑ MANPOWER ΤΗΣ SINGULAR ΘΑ ΗΤΑΝ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΠΕΡΙΓΡΑΨΕΙ ή ΝΑ ΣΗΚΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ ή ΚΑΠΟΙΟ ΕΓΓΡΑΦΟ ΠΩΣ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΙΣ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙ ΝΥΚΤΕΡΙΝΟ 25%,ΑΡΓΙΑ 75% , ΝΥΚΤΕΡΙΝΑ ΑΡΓΙΩΝ 100%;

Πρέπει να φτιάξεις πρώτα από όλα τις λοιπές αυτές αποδοχές με τα στοιχεία αυτά αν είναι με παράμετρο ή σταθερή τιμή, στην περιπτωσή σου παράμετρο, θα κάνεις ενημέρωση μεταβολής ορών και στη συνέχεια στην κύρια εφαρμογή μισθοδοσίας στις μεταβολές των εργαζομένων θα συμπεριλάβεις στις λοιπές αποδοχές τους κωδικούς των νυχτερινών αργιών και τα υπόλοιπα και θα βάλεις το σύνολο των ωρών που θέλεις να υπολογίσεις. Εχω το πρόγραμμα σε DOS και δεν μπορώ να ανεβάσω στοιχεία ότι θές στείλε μου pm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Μ.ΜΑΡΙΑ
Μόνο τα εγγεγραμμένα μέλη μπορούν να ανταλλάσσουν pm

Συγνώμη Γιώργο δεν το ήξερα αυτό μου διέφυγε τελείως. <_>

Στην περίπτωση αυτή θα πρέπει να επικοινωνήσεις με τον

προγραμματιστή σου να στο φτιάξει αν και δεν είναι τίποτα

σπουδαίο. Μπορεί να στο κάνει και απο το τηλέφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη Γιώργο δεν το ήξερα αυτό μου διέφυγε τελείως. <_>

Στην περίπτωση αυτή θα πρέπει να επικοινωνήσεις με τον

προγραμματιστή σου να στο φτιάξει αν και δεν είναι τίποτα

σπουδαίο. Μπορεί να στο κάνει και απο το τηλέφωνο.

Καταρχήν δεν μας διευκρίνησε τι είναι λογιστής? Και εάν ναί έχει κυκλοφορήση η νέα

έκδοση της Singular το e-manpower για τις μικρομεσαίες επιχειρήσεις και το Singular

μισθοδοσία που δεν έχει σχέση με το παλαιό manpower και είναι πολύ ευκολότερο και

δεν θέλει πολές παραμετροποιήσεις γιατί δεν παίρνει αυτό και τραβιέται άδικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Μ.ΜΑΡΙΑ
Καταρχήν δεν μας διευκρίνησε τι είναι λογιστής? Και εάν ναί έχει κυκλοφορήση η νέα

έκδοση της Singular το e-manpower για τις μικρομεσαίες επιχειρήσεις και το Singular

μισθοδοσία που δεν έχει σχέση με το παλαιό manpower και είναι πολύ ευκολότερο και

δεν θέλει πολές παραμετροποιήσεις γιατί δεν παίρνει αυτό και τραβιέται άδικα?

Αν κάποιος με φωνάξει "συνάδελφε" θα υποθέσω ότι είναι και αυτός λογιστής εκτός

αν το λέει για πλάκα!

Δεν χρειάζεται να αλλάξει πρόγραμμα για αυτό το λόγο αλλίμονο!

Είναι απλό στην ουσία αλλά ίσως να μην έχει πολυ εμπειρία για

αυτό του είπα να μιλήσει με τον προγρα/στη του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΑΣ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΣΑΤΕ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΛΥΤΙΜΟ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΑΤΕ ΣΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΟΥ . ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΠΛΕΓΜΕΝΟ ΓΙΑΤΙ Ο ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΝΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΠΑΡΑΠΕΜΠΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΜΕΙΝΕΙ ΧΡΟΝΟΣ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΙ' ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ. ΓΙ΄ΑΥΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΖΗΤΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ .ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΚΑΙ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ SITE.H ΕΚΔΟΣΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΙΝΑΙ Η 6.24 ΤΟΥ 2003 . ΤΟ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΣΤΙΣ ΛΟΙΠΕΣ ΑΠΟΔΟΧΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΤΟ ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΠΟΙΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΚΛΙΚΑΡΕΙΣ Π.Χ ΜΕΤΑΒΛΗΤΗ * ΠΑΡΑΜΕΤΡΟ;ΜΕΤΑΒΛΗΤΗ * ΩΡΟΜΙΣΘΙΟ;ΠΑΡΑΜΕΤΡΟ*ΩΡΟΜΙΣΘΙΟ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάποιος με φωνάξει "συνάδελφε" θα υποθέσω ότι είναι και αυτός λογιστής εκτός

αν το λέει για πλάκα!

Δεν χρειάζεται να αλλάξει πρόγραμμα για αυτό το λόγο αλλίμονο!

Είναι απλό στην ουσία αλλά ίσως να μην έχει πολυ εμπειρία για

αυτό του είπα να μιλήσει με τον προγρα/στη του.

Συγνώμη δεν είχα προσέξει ότι απευθύνθηκε σε συναδέλφους. Εγώ για να βοηθήσω

το είπα γιατί κι εμένα μου είχαν φορτώσει το manpower κάποιος αντιπρόσωπος και όταν

τον ρώτησα πρίν το αγοράσω άν κάνει αυτόματη ενημέρωση συλογικών συμβάσεων μου

είπε αμέ όλα τα κάνει κι εγώ ο βλάκας τον πίστεψα και το πήρα και ήμουν 1 χρόνο χωρίς

πρόγραμμα γιατί φυσικά δεν μπορούσα να το δουλέψω και ούτε απο τον αντιπρόσωπο βρήκα

βοήθεια όπως λέει και ο φίλος που ρώτησε με παρέπεμπαν σε άλλους χρήστες για να μου το

μάθουν.... τέλος πάντων αυτά είναι μια λυπητερή ιστορία. Λοιπόν νομίζω ότι τα προγράμματα

που ανέφερα προηγουμένως τα δίνει η Singular χωρίς να πληρώσουν στους ήδη χρήστες του

παλαιού manpower άς το ψάξει ο φίλος που ρωτάει γιατί η Singular νομίζω το καταργεί και έχει

βγάλει αυτά τα 2 προγράμματα που προανέφερα τα οποία είναι όντως αρκετά καλά και ευκολό-

χρηστα για να μην παιδεύεται αδίκως ο φίλος μας......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...