Προς το περιεχόμενο

ΣΗΜΕΡΑ 03-11-05 ΕΚΛΕΙΣΑ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ


επισκέπτη ΑΙΑΝΟΣ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επισκέπτη ΑΙΑΝΟΣ

ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΙΣ 03 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2003 ΓΝΩΡΙΣΑ ΤΟ SITE ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΟΝ GUS-ΕΓΙΝΑ ΜΕΛΟΣ.ΑΝΑΛΩΣΑ ΠΕΡΙ ΤΙΣ 600 ΩΡΕΣ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΓΡΑΦΟΝΤΑΣ ΚΥΡΙΩΣ ΑΠΑΝΤΩΝΤΑΣ.ΓΝΩΡΙΣΑ ΠΕΡΙΣΣΌΤΕΡΟ ΤΟ ΦΟΡΟΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΙΑ ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΕΙΚΟΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΥΣΚΟΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΑ.

ΓΝΩΡΙΣΑ ΚΑΛΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ -ΠΑΝΩ ΑΠΟ 50- ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΝΤΑΜΩΣΑ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ , ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ , ΠΟΣΟ ΚΑΤΑΡΤΙΣΜΕΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ .

ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ . ΤΙ ΕΚΑΝΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ. ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΠΑΝΤΩΣ ΚΕΡΔΙΣΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΓΝΩΡΙΜΙΑ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ .

ΠΡΟΤΑΣΗ

ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΟΜΩΣ ΕΛΚΥΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΥΤΗ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΛΟΓΙΣΤΩΝ ΝΑ ΣΥΣΤΑΘΕΙ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΣΕΚΑΡΕΙ ΤΗΝ ΟΡΘΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΕΜΒΑΙΝΕΙ ΑΝΑΛΟΓΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΙΑΝΕ ίσως σου φανεί περίεργο αλλά χαίρομαι πραγματικά

που συμμετέχεις και είσαι σ' αυτό το site μαζί μας.

Εύχομαι να έχεις τη διάθεση να συνεχίσεις τις παρεμβάσεις

σου που μόνο καλό μας κάνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αιανε,

εισαι απο τους πρωτους, που παρακολουθουσα με ενδιαφερον και θαυμασα για τις γνωσεις τους και εκτιμησα για την εντυπωση που μου εδιναν σαν ανθρωποι.

Καποιοι απο αυτους συνεχιζουν την παρουσια τους εδω με τον ιδιο ρυθμο, καποιοι αλλαξαν στυλ, αραιωσαν και εχω την εντυπωση πως μερικοι χαθηκαν τελειως προς μεγαλη μου λυπη.

Δεν ξερω αν ειναι η κουραση, η αν εξαντληται τελικα οτι εχεις να δωσεις η να παρεις.

Ευχομαι να μην ισχυει κατι απο τα παραπανω για σενα και να σε βλεπουμε πιο συχνα.

Θα ηταν μεγαλη η χαρα μου και πολλων αλλων νομιζω, να σε δουμε στη συναντηση.

Να εισαι καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΙΣ 03 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2003 ΓΝΩΡΙΣΑ ΤΟ SITE ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΟΝ GUS-ΕΓΙΝΑ ΜΕΛΟΣ.ΑΝΑΛΩΣΑ ΠΕΡΙ ΤΙΣ 600 ΩΡΕΣ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΓΡΑΦΟΝΤΑΣ ΚΥΡΙΩΣ ΑΠΑΝΤΩΝΤΑΣ.ΓΝΩΡΙΣΑ ΠΕΡΙΣΣΌΤΕΡΟ ΤΟ ΦΟΡΟΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΙΑ ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΕΙΚΟΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΥΣΚΟΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΑ.

ΓΝΩΡΙΣΑ ΚΑΛΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ -ΠΑΝΩ ΑΠΟ 50- ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΝΤΑΜΩΣΑ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ , ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ , ΠΟΣΟ ΚΑΤΑΡΤΙΣΜΕΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ .

ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ . ΤΙ ΕΚΑΝΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ. ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΠΑΝΤΩΣ ΚΕΡΔΙΣΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΓΝΩΡΙΜΙΑ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ .

ΠΡΟΤΑΣΗ

ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΟΜΩΣ ΕΛΚΥΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΥΤΗ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΛΟΓΙΣΤΩΝ ΝΑ ΣΥΣΤΑΘΕΙ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΣΕΚΑΡΕΙ ΤΗΝ ΟΡΘΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΕΜΒΑΙΝΕΙ ΑΝΑΛΟΓΑ.

Γιώργο, εύχομαι να μας βοηθάς με τις γνώσεις σου, την ευγενική παρουσία και τη διακριτικότητά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σημειώσω κι εγω εδω πως η παρουσία του Αιανού στο φόρουμ είναι απαραίτητη και οι γνώσεις του και οι συμβουλές του για μας τους νεότερους κυρίως είναι ότι καλύτερο μπορεί να μας δώσει . Να είσαι καλά Αιανέ και να μπαίνεις πιο συχνά γιατί τελευταία έχεις "χαθεί" ....

Υ.Γ. Κι εγω πάντως τον 11/03 πρωτομπήκα στο φόρουμ . Εχω κι εγω "γενέθλια" σε λίγες μέρες ... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζοντας τα παραπάνω εύχομαι όλοι οι συναδελφοι που εισέφεραν τοσα πολλά στο βήμα αυτο να είναι παντα λιγο ή πολύ παρόντες.Και εγω έχω χαθεί λογω έλλειψης χρονου και θυμαμαι με ρομαντισμό την εποχη που πρωτομπηκα στο βημα και είχα πολυυυυ χρονο για ερευνα και απαντησεις.

Αληθεια ο ΑΚΗΣ που βρισκεται? Εχει αλλαξει ψευδωνυμο ή έχω χασει επεισοδια ή και τα δυό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΡΟΤΑΣΗ

ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΟΜΩΣ ΕΛΚΥΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΥΤΗ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΛΟΓΙΣΤΩΝ ΝΑ ΣΥΣΤΑΘΕΙ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΣΕΚΑΡΕΙ ΤΗΝ ΟΡΘΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΕΜΒΑΙΝΕΙ ΑΝΑΛΟΓΑ.

Σωστή η παρατήρησή σου,ως πρόταση αγαπητέ συνάδελφε ΑΙΑΝΕ,

αλλά για σκέψου τι κόπος,υπολογιζόμενος σε χρόνο και χρήμα,θα

χρειαζότανε απ' αυτή την ομάδα,προκειμένου να αντικαταστήσουν

τις υπηρεσίες της πολιτείας.

Μακάρι να μπορούσε να γίνει ΚΑΙ αυτό,αλλά ας μην ζητάμε και τόσα

πολλά από τους διαχειριστές μας.

Όπως έχεις καταλάβει και συ,εφ' όσον υπάρχει κάποιο πρόβλημα

στην ερώτηση,που απευθύνεται προς τα μέλη της παρέας μας,υπάρ-

χουν αρκετοί που μπορούν να δώσουν λύση,είτε με Νόμους,είτε βα-

σιζόμενοι στην εμπειρία τους.Δεν νομίζω να "εφυγε" κανένας χωρίς

να πάρει σωστή απάντηση μέσα από αυτή την παρέα. Επίσης θα το

διαπίστωσες πολλές φορές,ότι ακόμα και λάθος απάντηση να δώσου-

με,κάποιος θα το αντιληφθεί και θα κάνει την διόρθωση.

Να είσαι καλά και να έχεις την δύναμη πάντα να προσφέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλώς να πω για μια ακόμη φορά ένα ευχαριστώ κατ'αρχην στον Κώστα για τη δημιουργίας αυτού του χώρου και ένα ακόμη σε όλους τους συναδέλφους που καταθέτουν την εμπειρία και τις γνώσεις τους για βοήθεια στους συναδέλφους .

Αν ξεκινήσω και λέω ονόματα θα πάρει ώρα .

Ο Αίανος είναι ένας από τους πολλόυς συναδέλφους τους οποίους παρακολουθούμε με ιδιαίτερη προσοχή (αν και τώρα έχει καιρό να κάνει δημοσιεύσεις!!!) .

Και χωρίς να θέλω να παρεξηγηθώ , μπορεί στο Φόρουμ να είναι χιλίαδες μέλη , αλλά ο πυρήνας είναι περίπου στα 50 άτομα . Και (πάλι χωρίς να παρεξηγηθώ) διαβάζω με άλλο τρόπο μια απάντηση π.χ. του Αίανου , των Λαντς , του Κάρολου, της Ρωξάννης, του..... κλπ και αλλίως ενός γκεστ .(Εννοείται πως υπάρχουν πολλοί ακόμη συνάδελφοι οι οποίοι μπαίνουν για μια φορά και έχουν σούπερ γνώσεις,αλλά αλλιώς να ξέρεις πως γράφει κάποιος)

Όσο για τη πρόταση του Αίανου , πολύ καλή και θέλω να σου πω ότι παλαιότερα υπηρχε παρόμοια πρόταση(στο γραφείο όπου εργαζόμου) αλλά εγκαταλείφθηκε λόγω έλλειψης χρόνου(άσχετο με το gus) .Το θεωρώ δύσκολο να εφαρμοστεί , αλλά όπως λέει και ο gus :

"Η ομάδα των διαχειριστών δεν κάθεται στα αυγά της" οπότε αναμένουμε με ενδιαφέρον !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΙΣ 03 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2003 ΓΝΩΡΙΣΑ ΤΟ SITE ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΟΝ GUS-ΕΓΙΝΑ ΜΕΛΟΣ.ΑΝΑΛΩΣΑ ΠΕΡΙ ΤΙΣ 600 ΩΡΕΣ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΓΡΑΦΟΝΤΑΣ ΚΥΡΙΩΣ ΑΠΑΝΤΩΝΤΑΣ.ΓΝΩΡΙΣΑ ΠΕΡΙΣΣΌΤΕΡΟ ΤΟ ΦΟΡΟΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΙΑ ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΕΙΚΟΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΥΣΚΟΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΑ.

ΓΝΩΡΙΣΑ ΚΑΛΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ -ΠΑΝΩ ΑΠΟ 50- ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΝΤΑΜΩΣΑ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ , ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ , ΠΟΣΟ ΚΑΤΑΡΤΙΣΜΕΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ .

ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ . ΤΙ ΕΚΑΝΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ. ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΠΑΝΤΩΣ ΚΕΡΔΙΣΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΓΝΩΡΙΜΙΑ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ .

ΠΡΟΤΑΣΗ

ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΟΜΩΣ ΕΛΚΥΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΥΤΗ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΛΟΓΙΣΤΩΝ ΝΑ ΣΥΣΤΑΘΕΙ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΣΕΚΑΡΕΙ ΤΗΝ ΟΡΘΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΕΜΒΑΙΝΕΙ ΑΝΑΛΟΓΑ.

Καλησπέρα , στον παρόν θέμα θα διαβάσετε μόνο καλές "κριτικές" για το άτομό σας και την προσφορά σας στον παρόν βήμα .

Κάποιοι θα τα πουν χωρίς να τα εννοούν (χωρίς παρεξήγηση αλλά πιστεύω ότι και αυτό γίνεται και δεν αναφέρομαι στους ήδη απαντήσαντες ) και κάποιοι επειδή όντως έχουν γνωρίσει - όσο μπορούν - τον χαρακτήρα σας και τις γνώσεις μέσα από το βήμα και την συμμετοχή σας σ' αυτό .

Αναφέρομαι στον 1ο πληθυντικό γιατί αν θυμάμαι καλά δεν έχουμε συμμετάσχει αρκετές φορές σε ίδιο θέμα ταυτόχρονα .

Και εγώ ουσιαστικά είμαι συνομήλικος όσον αφορά τον χρόνο συμμετοχής στο βήμα , αλλά ούτε καν το παρατήρησα το πώς πέρασαν τα χρόνια .

Προσωπικά πιστεύω ότι ήδη οι διαχειριστές - συντονιστές προσπαθούν να ανταπεξέλθουν όσο το δυνατόν καλύτερα στον ρόλο τους , αλλά εάν συσταθεί η ομάδα που προτείνετε (δεν ξέρω αν είναι εφικτό) , υπάρχουν οι πιθανότητες , πάντα κατά την άποψή μου να συμβούν τα παρακάτω :

1ον : υπάρχει περίπτωση , έστω μικρή , να υπάρξει λάθος και από την ομάδα

2ον : κάποιος συνάδελφος θα αποφεύγει να δώσει την απάντησή του φοβούμενος μήπως κριθεί από την ομάδα ως λανθασμένη

3ον : εάν δεν υπάρξουν λανθασμένες απαντήσεις πιστεύω ότι πολλοί από εμάς δεν θα καταλάβουν - κατανοήσουν καλύτερα την σωστή απάντηση

4ον : ίσως , λέω ίσως να περιοριστεί η συχνότητα συμμετοχής του καθενός στο παρόν βήμα

5ον : ίσως έτσι το βήμα χάσει το ιδιαίτερο χαρακτηριστικό που έχει (ποικιλία και πολυγνωμία απαντήσεων για το ίδιο θέμα)

6ον : ένα θέμα μπορεί να έχει περισσότερες από μία σωστές απαντήσεις και ίσως κάποιος να σκέφτεται να διορθώσει ή να προτείνει μια εναλλακτική λύση

Υπάρχουν όμως και τα θετικά , πάντα κατά την άποψή μου , στην πρότασή σας .

1ον : Θα μειωθούν κατά πολύ οι απαντήσεις για το ίδιο θέμα

2ον : Ο αναγνώστης για κάποιο θέμα δεν θα μπλέκεται με το πλήθος των απαντήσεων και θα έχει μια "υποτιθέμενη " τεκμηριωμένη απάντηση . Αυτό όμως ίσως οδηγήσει και στο αντίθετο αποτέλεσμα . Δηλαδή , δεν θα έχει το¨"κίνητρο" να διασταυρώσει τις απαντήσεις και να ψάξει από μόνος του το θέμα περισσότερο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...