Προς το περιεχόμενο

πρόγραμμα τήρησης βιβλίων Γ΄κατηγορίας.


επισκέπτη helena

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1o Ελάττωμα του Εurofasma.

π.χ. Βάζω τον προμηθευτή "Καυσιμάκη Λεωνίδα" από τον οποίο αγοράζω καύσιμα των φορτηγών της επιχείρησης.

και εμφανίζει αυτόματα όλη την λογιστική εγγραφή (Πιστώνει τον Καυσιμάκη, χρεώνει τον λογαριασμό εξόδου, χρεώνει τον λογαριασμό του ΦΠΑ , εμφανίζει αυτόματα στην αιτιολογία "Καυσιμάκης Λεωνίδας ΤΔΑ.φδσσ κ.τ.λ."

Το μοναδικό που κάνω στην εγγραφή βάζω τις αξίες, αρ. τιμολ & ημερομηνία....

Η λογική είναι ότι όταν κάνεις την πρώτη εγγραφή σε κάθε προμηθευτή, το πρόγραμμα "θυμάται" και την κάνει μετά αυτόματα... Επεμβένεις, βέβαια, σε περίπτωση αλλαγής ...

Αγαπητε Ζόρζ πού έλεγε και ο Αντώνης το έχει η Singular;

Συνέχεια στο επόμενο ...

Μπαίνω στην καρτέλλα του Καυσιμάκη Λεωνίδα (στην οθόνη), και κάποιο ποσό με ξενίζει, μπορώ να δώ από εκεί την εγγραφή, ή θα πρέπει να πάω από τις κινήσεις αφού έχω σημειώσει την ημερομηνία ή τον αριθμό του άρθρου και να την δώ. Και σκέφθείτε να ξενίσουν πολλά ποσά. :(:(

Συνέχεια μετά τον Σταυρουλάκη..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα Κωνσταντίνε μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα Λογιστικά Άρθρα.
και βέβαια και το έχει με σκελετό άρθρου που δημιουργείς (πχ για τιμολόγια καυσίμων ) και κάθε φορά καλείς το άρθρο δίνεις μόνο τον προμηθευτή και αξία πίστωσης προμηθευτή (Φπα, καθαρή αξία δίνει μόνο του) .

Ισως δε με καταλάβατε καλά .. (ή εγώ δεν κατάλαβα..)

Προσέξτε...

Μπάινω στην εγγραφή...

Βάζω ημερομηνία..

Βάζω αριθμό τιμολογιου

ΓΡΑΦΩ ΑΜΕΣΩΣ "Καυσιμ... και πρωτού ολοκληρώσω το γράψιμο έχει πιστώσει τον Καυσιμάκη, χρεώσει το έξοδο, χρεώσει τον αντίστοιχο ΦΠΑ.

Χωρίς ποσά... τα συμπληρώνω εγώ...

ΜΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΚΕΛΕΤΟ ΑΡΘΡΟΥ.. ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝΤΑΙ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ... ΟΥΤΕ ΑΝΑΖΗΤΩ ΚΩΔΙΚΟ 1 Ή 7 Ή 53 Ή 42 ΑΡΘΡΟΥ...

ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΤΑ ΠΡΩΤΑ 3 ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΕΜΑΦΑΝΙΖΕΤΑΙ...

ΕΧΩ ΔΟΥΛΕΨΕΙ EUROFASMA EΧΩ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΚΑΙ UNION

Εχω δουλέψει σκελετό άρθρο.υ ..

καμμία σχέση...

Μπαίνω στην καρτέλλα του Καυσιμάκη Λεωνίδα (στην οθόνη), και κάποιο ποσό με ξενίζει, μπορώ να δώ από εκεί την εγγραφή, ή θα πρέπει να πάω από τις κινήσεις αφού έχω σημειώσει την ημερομηνία ή τον αριθμό του άρθρου και να την δώ. Και σκέφθείτε να ξενίσουν πολλά ποσά.

Συνέχεια μετά τον Σταυρουλάκη..........

Νίκο εγώ συμπληρώνω τις αξίες.. Είναι δυνατόν να είνια έτοιμες...

Συνέχεια με την Singular όταν τελείώσουμε αυτό το θέμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νίκο εγώ συμπληρώνω τις αξίες.. Είναι δυνατόν να είνια έτοιμες...

Συνέχεια με την Singular όταν τελείώσουμε αυτό το θέμα...

Κώστα, εγώ το παραπάνω το έθεσα σαν 2ο ελάττωμα. Δεν έχει σχέση με το θέμα σου. Κατέβασε την τσικουδιά από το γραφείο.

Καλημέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το Φεβρουάριο του 2004 σε Ανώνυμη Τεχνική Εμπορική εταιρία χρησιμοποιώ το Control 4 της Singular. Δεν έχω κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής καθώς επίσης σου δίνει μεγάλο αριθμό πληροφοριακών εκτυπώσεων ακόμα και ανα κέντρο κόστους και λογαριασμό εξόδου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειρήνη αυτός ο πελάτης σου, έχει αναλυτική λογιστική;

Ναί σε ετήσια βάση.Αλλά μιλάμε για 600.000 αρχεία ειδών και 46 αποθυκευτικούς χώρους

Ο τεχνικός μπορεί να στο προσαρμόσει να τυπώνει και σε Α4, το μοναδικό πρόβλημα που θα αντιμετωπίσεις είναι ότι τυπώνει λίγες γραμμές ανά σελίδα, είναι πολλές γραμμές οι μεταφορές και τα σύνολα, αν και πιστεύτω ότι και αυτό διορθώνεται.

Δυστυχώς τα ποσά είναι μεγάλα (00.000.000,00), και έχουμε πρόβλημα στις στήλες. Ο μόνος τρόπος είναι να μπούν στην ίδια στήλη Μεταφορά Κίνηση Περιόδου και Σύνολο με ανάλυση στη γραμμή του λογαριασμού.Είναι λίγο μπέρδεμα, το ψάχνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που λές Ειρήνη Μάλλον δεν στέκει. Πές μας με ποιό τρόπο παίρνεις backup , με quick save , με zip αρχείο, μέσα από το πρόγραμμα φύλαξη αρχείων, η με κάποιο ειδικό πρόγραμμα backup. Σίγουρα υπάρχει λύση.

Με quic save. Και γώ δεν το πίστευα όταν συνέβει. Είναι θέμα αρχείων.Θα ξέρεις φυσικά ότι κάθε φορά που ανοίγεις αποθηκευτικούς χώρους στο Eurofasma αυτό δημιουργεί νέα αρχεία όσα είναι τα είδη που έχεις.Και γώ έχω 46 αποθυκευτικούς χώρους και όλοι κινούνται.Αυτή τη στιγμή έχω φορτώσει στο δικό μου φορητο πάνω στα χρ windows 98(VMWARE WORKSTATION), και όποτε χρειαστεί μπαίνω στοο δύκτιο και το φωρτώνω από εκεί!!! Αυτός είναι πλέον και ο λόγος που αναγκάστηκαν σε ERP. Το αρχείο ειδών είναι παρά κάτι 850.000 στα 900.000 καίγεσαι, δεν παίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1o Ελάττωμα του Εurofasma.

π.χ. Βάζω τον προμηθευτή "Καυσιμάκη Λεωνίδα" από τον οποίο αγοράζω καύσιμα των φορτηγών της επιχείρησης.

και εμφανίζει αυτόματα όλη την λογιστική εγγραφή (Πιστώνει τον Καυσιμάκη, χρεώνει τον λογαριασμό εξόδου, χρεώνει τον λογαριασμό του ΦΠΑ , εμφανίζει αυτόματα στην αιτιολογία "Καυσιμάκης Λεωνίδας ΤΔΑ.φδσσ κ.τ.λ."

Το μοναδικό που κάνω στην εγγραφή βάζω τις αξίες, αρ. τιμολ & ημερομηνία....

Η λογική είναι ότι όταν κάνεις την πρώτη εγγραφή σε κάθε προμηθευτή, το πρόγραμμα "θυμάται" και την κάνει μετά αυτόματα... Επεμβένεις, βέβαια, σε περίπτωση αλλαγής ...

Αγαπητε Ζόρζ πού έλεγε και ο Αντώνης το έχει η Singular;

Συνέχεια στο επόμενο ...

Κωνσταντίνε θα μας αποκαλύψεις το πρόγραμμα που χρησιμοποιείς και θυμάται πάντα τον κ. Καυσιμάκη ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι 3 μήνες τώρα που έχει ξεκινήσει η εγκατάσταση σε ένα πελάτη μου το ERP της Singular (enterprise 15 χρήστες). Η πλήρης λειτουργία θα είναι από 1/1/06 φυσικά. Δουλεύει παράλληλα με το Eurofasma. Σίγουρα καμμιά σχέση μεταξύ τους.

Προς το παρόν έχω αντιμετωπίσει 2 προβλήματα.

1. Δεν υπάρχει μέση τιμή, μόνο μέση σταθμική τιμή.

2. Το θεωρημένο ισοζύγιο η εκτύπωση Α4 σε inject-laser η αν έχεις dot-matrix μόνο Α3 δεν χωράει σε Α4.

Είδωμεν για την συνέχεια...

Οσο για το eurofasma ένα σας λέω. Παίρνω bacup σε περιβάλλον windows xp και κάνω restore μόνο σε windows 98!!!

Ναί σε ετήσια βάση.Αλλά μιλάμε για 600.000 αρχεία ειδών και 46 αποθυκευτικούς χώρους

Δυστυχώς τα ποσά είναι μεγάλα (00.000.000,00), και έχουμε πρόβλημα στις στήλες. Ο μόνος τρόπος είναι να μπούν στην ίδια στήλη Μεταφορά Κίνηση Περιόδου και Σύνολο με ανάλυση στη γραμμή του λογαριασμού.Είναι λίγο μπέρδεμα, το ψάχνουμε.

Αυτό για τη μέση τιμή δεν το κατάλαβα. Δεν έχετε πάρει το module "κοστολόγηση αποθεμάτων" (ή κάτι παρόμοιο) , δεν υπάρχει τέτοιο module ή δεν έχετε τη δυνατότητα να το παραμετροποιήσετε;

Όσο για το θεωρημένο ισοζύγιο, δεν είναι σφάλμα του προγράμματος αλλά προκύπτει από την ανάγκη συμμόρφωσης με το ΚΒΣ που ορίζει τις στήλες του ισοζυγίου.

Υπάρχουν inkjet εκτυπωτές με δυνατότητα Α3 και κοστίζουν γύρω στα 300€.

Έχετε ερευνήσει τη δυνατότητα οριζόντιας εκτύπωσης;

Το ERP έχει ενσωματωμένο το πρόγραμμα δημιουργίας report, ή (όπως κατά κανόνα συμβαίνει) χρησιμοποιεί εξωτερικό πρόγραμμα, σαν τα Crystal Reports, όπου είναι εξαιρετικά απλό να τροποποιήσεις τον ορισμό της εκτύπωσης;

Αν συμβαίνει το δεύτερο έχετε το απαραίτητο πρόγραμμα για να τροποποιήσετε την εκτύπωση; Ο παραμετροποιητής σας τι λέει;

Επειδή σε κάποιο άλλο post μιλάτε για όριο 900.000 εγγραφές του αρχείου ειδών, μήπως το όριο αυτό προέρχεται από τη μνήμη του server ή τη χωρητικότητα του δίσκου; Θα είναι κάπως περίεργο να συμβαίνει κάτι τέτοιο σε σχεσιακή βάση, σα τον SqlServer ή την Oracle, ή τη Sybase ή ή...κάθε φορά "σηκώνεται" μόνο ότι χρειάζεται. Δεν έχουμε όλους τους πίνακες ανοιχτούς.

Τέλος το αρχείο ειδών με τις τόσο πολλές εγγραφές, προέρχεται από τη "διάσπαση" σε χρώμα-μέγεθος ή σε άλλες "διαστάσεις", γιατί αν είναι έτσι, υπάρχουν, σε ένα σύνηθες ERP τρόποι να το μειώσετε δραματικά. Το Enterprise δεν είναι από αυτά; ο παραμετροποιητής σας τί λέει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κωνσταντίνε θα μας αποκαλύψεις το πρόγραμμα που χρησιμοποιείς και θυμάται πάντα τον κ. Καυσιμάκη ????

Union Ζορζ !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.... :D:D:D

Και συνεχίζω…

Υπάρχει αρχείο τήρησης αξιογράφων μέσα στην λογιστική…

Με απλό τρόπο καταχωρώ τα στοιχεία της επιταγής και την στιγμή που πατάω F10 (κατά τη singular !!!) γίνεται ΜΟΝΗ ΤΗΣ Η ΕΓΓΡΑΦΗ !!!

Το κάνει η Singular ;;

(Σημείωση: μην το θέσουμε σε επίπεδο «γέφυρας» δίότι έχει και αυτή τη δυνατότητα. Να το θέσουμε στο επίπεδο των «συνηθησμένων» Γ’ Κατηγορίας που δεν έχουν γέφυρες κ.τ.λ.)…

Η συνέχεια στο επόμενο !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζεσαι Ζορζ την συνέχεια έτσι;

Με ένα κλικ και μια ημερομηνία στην "ένδειξη" = "είσπραξη επιταγής" γίνεται αυτόματα η σχετική εγγραφή....

Με ένα κλικ και μια ημερομηνία στην "ένδειξη" = "προεξόφληση επιταγής" γίνεται αυτόματα η σχετική εγγραφή....

Με ένα κλικ και μια ημερομηνία στην "ένδειξη" = "μεταβίβαση επιταγής σε προμηθευτή " γίνεται αυτόματα η σχετική εγγραφή....

Με ένα κλικ και μια ημερομηνία στην "ένδειξη" = "εξόφληση επιταγής" γίνεται αυτόματα η σχετική εγγραφή και στον όψεως ....

κ.τ.λ.

κ.τ.λ.

Και το ποιό σπουδαίο..

Μου βγάζει εκτύπωση ΑΝΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΛΗΞΗΣ τις επιτραγές που είνια στον "αέρα" ... Εγώ κλέινοντας τον π.χ. Μάιο βλέπω επιταγή λήξης στον Απρ να είναι ακόμα στον αέρα ... αυτόματα λύνεται το θέμα ...

Αντε με την Singular να βγάλεις άκρη...

Η συνέχεια στο επόμενο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό για τη μέση τιμή δεν το κατάλαβα. Δεν έχετε πάρει το module "κοστολόγηση αποθεμάτων" (ή κάτι παρόμοιο) , δεν υπάρχει τέτοιο module ή δεν έχετε τη δυνατότητα να το παραμετροποιήσετε;

Όσο για το θεωρημένο ισοζύγιο, δεν είναι σφάλμα του προγράμματος αλλά προκύπτει από την ανάγκη συμμόρφωσης με το ΚΒΣ που ορίζει τις στήλες του ισοζυγίου.

Υπάρχουν inkjet εκτυπωτές με δυνατότητα Α3 και κοστίζουν γύρω στα 300€.

Έχετε ερευνήσει τη δυνατότητα οριζόντιας εκτύπωσης;

Το ERP έχει ενσωματωμένο το πρόγραμμα δημιουργίας report, ή (όπως κατά κανόνα συμβαίνει) χρησιμοποιεί εξωτερικό πρόγραμμα, σαν τα Crystal Reports, όπου είναι εξαιρετικά απλό να τροποποιήσεις τον ορισμό της εκτύπωσης;

Αν συμβαίνει το δεύτερο έχετε το απαραίτητο πρόγραμμα για να τροποποιήσετε την εκτύπωση; Ο παραμετροποιητής σας τι λέει;

Επειδή σε κάποιο άλλο post μιλάτε για όριο 900.000 εγγραφές του αρχείου ειδών, μήπως το όριο αυτό προέρχεται από τη μνήμη του server ή τη χωρητικότητα του δίσκου; Θα είναι κάπως περίεργο να συμβαίνει κάτι τέτοιο σε σχεσιακή βάση, σα τον SqlServer ή την Oracle, ή τη Sybase ή ή...κάθε φορά "σηκώνεται" μόνο ότι χρειάζεται. Δεν έχουμε όλους τους πίνακες ανοιχτούς.

Τέλος το αρχείο ειδών με τις τόσο πολλές εγγραφές, προέρχεται από τη "διάσπαση" σε χρώμα-μέγεθος ή σε άλλες "διαστάσεις", γιατί αν είναι έτσι, υπάρχουν, σε ένα σύνηθες ERP τρόποι να το μειώσετε δραματικά. Το Enterprise δεν είναι από αυτά; ο παραμετροποιητής σας τί λέει;

Ναι υπάρχει το module κοστολόγιση,μόνο που δεν υπολογίζει μέση τιμή αλλά μέση σταθμική. Τέλος του έτους δεν υπάρχουν ιδιαίτερες διαφορές στο τελικό απόθεμα, αλλά ενδιάμεσα υπάρχει πρόβλημα ειδικά αν κόβεις πολλά δώρα όπως η συγκεκριμένη επιχείρηση.

Το πρόβλημα με την εκτύπωση είνα ότι δεν θέλω να χρησιμοποιήσω inject , γιατί το μηνιαίο ισοζύγιο είναι 100 σελίδες (θέλω ένα άτομο να σφραγίζει 3 μέρες στη ΦΑΕ)

Το πρόβλημα με το αρχείο αναφέρεται στο eurofasma, στο enterprise δεν υπάρχει καν;Eνα πρόβλημα. Ουτε η μνήμη του server πρόβλημα ούτε ο δίσκος. Εξ άλλου υπάρχουν 3 server, το eurofasma είναι μόνο του.Το μεγάλο αρχείο προέρχεται από τα είδη, είναι μοτοσυκλέτες,οπότε κάθε πλαίσιο και είδος, πολλαπλασιασέ το επι 46 αποθ.χώρους (έτσι κάνει το eurofasma) και κάθησε... Για αυτό εξάλλου έγινε η μετάβαση σε ERP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι υπάρχει το module κοστολόγιση,μόνο που δεν υπολογίζει μέση τιμή αλλά μέση σταθμική. Τέλος του έτους δεν υπάρχουν ιδιαίτερες διαφορές στο τελικό απόθεμα, αλλά ενδιάμεσα υπάρχει πρόβλημα ειδικά αν κόβεις πολλά δώρα όπως η συγκεκριμένη επιχείρηση.

Το πρόβλημα με την εκτύπωση είνα ότι δεν θέλω να χρησιμοποιήσω inject , γιατί το μηνιαίο ισοζύγιο είναι 100 σελίδες (θέλω ένα άτομο να σφραγίζει 3 μέρες στη ΦΑΕ)

Το πρόβλημα με το αρχείο αναφέρεται στο eurofasma, στο enterprise δεν υπάρχει καν;Eνα πρόβλημα. Ουτε η μνήμη του server πρόβλημα ούτε ο δίσκος. Εξ άλλου υπάρχουν 3 server, το eurofasma είναι μόνο του.Το μεγάλο αρχείο προέρχεται από τα είδη, είναι μοτοσυκλέτες,οπότε κάθε πλαίσιο και είδος, πολλαπλασιασέ το επι 46 αποθ.χώρους (έτσι κάνει το eurofasma) και κάθησε... Για αυτό εξάλλου έγινε η μετάβαση σε ERP

Δικιά μου είναι η απάντηση . Μάλλον μπερδεύτηκα και δεν συνδέθηκα σωστά προηγουμένως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

καλημερα HELENA,

ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΜΟΝΟ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ 'Η ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ

ΓΙΑ ΜΟΝΟ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ ΘΕΩΡΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ Η UNISOFT(ALTEC) ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΤΗΝ ΜΕΤΑΒΟΛΗ ΤΟΥ ΚΩΔΙΚΟΥ ΚΙΝΗΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΙΟ ΕΥΧΡΗΣΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΓΙΑ ΛΟΓΙΣΤΕΣ

ΓΙΑ ΤΑ ERP ΕΧΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΔΟΥΛΕΥΩ ΤΟ ERP ΑΠΟ ΤΟ 2003

ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΕΚΤΥΠΩΣΗ ΜΕ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗ ΣΕΛΙΔΑΣ ΣΕ ΚΑΘΕ ΝΕΟ ΚΩΔΙΚΟ?

ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΟΙ ΣΕΛΙΔΕΣ ΝΑ ΞΟΔΕΥΟΝΤΑΙ ΔΙΑΡΚΩΣ ΑΦΟΥ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΚΤΥΠΩΣΗ ΔΥΟ ΣΕΛΙΔΩΝ ΕΚΤΥΠΩΝΩ 10 ΚΛΠ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα HELENA,

ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΜΟΝΟ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ 'Η ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ

ΓΙΑ ΜΟΝΟ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ ΘΕΩΡΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ Η UNISOFT(ALTEC) ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΤΗΝ ΜΕΤΑΒΟΛΗ ΤΟΥ ΚΩΔΙΚΟΥ ΚΙΝΗΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΙΟ ΕΥΧΡΗΣΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΓΙΑ ΛΟΓΙΣΤΕΣ

ΓΙΑ ΤΑ ERP ΕΧΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΔΟΥΛΕΥΩ ΤΟ ERP ΑΠΟ ΤΟ 2003

ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΕΚΤΥΠΩΣΗ ΜΕ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗ ΣΕΛΙΔΑΣ ΣΕ ΚΑΘΕ ΝΕΟ ΚΩΔΙΚΟ?

ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΟΙ ΣΕΛΙΔΕΣ ΝΑ ΞΟΔΕΥΟΝΤΑΙ ΔΙΑΡΚΩΣ ΑΦΟΥ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΚΤΥΠΩΣΗ ΔΥΟ ΣΕΛΙΔΩΝ ΕΚΤΥΠΩΝΩ 10 ΚΛΠ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Αν είναι όντως ERP (από ότι φαίνεται και από τις παρεμβάσεις και άλλων συναδέλφων όσο και από τη προωθητική πολιτική ορισμένων εταιρειών, υπάρχει κάποια σύγχυση σχετικά με την ορολογία) 1000% το πρόβλημα δεν είναι του λογισμικού αλλά της υποστήριξης. Είτε δεν θέλουν είτε δεν ξέρουν να το φτιάξουν. Να φανταστείς με εργαλεία σαν τα Crystal Reports, δεν χρειάζεται να γραφτεί ούτε μια γραμμή κώδικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζεσαι Ζορζ την συνέχεια έτσι;

Με ένα κλικ και μια ημερομηνία στην "ένδειξη" = "είσπραξη επιταγής" γίνεται αυτόματα η σχετική εγγραφή....

Με ένα κλικ και μια ημερομηνία στην "ένδειξη" = "προεξόφληση επιταγής" γίνεται αυτόματα η σχετική εγγραφή....

Με ένα κλικ και μια ημερομηνία στην "ένδειξη" = "μεταβίβαση επιταγής σε προμηθευτή " γίνεται αυτόματα η σχετική εγγραφή....

Με ένα κλικ και μια ημερομηνία στην "ένδειξη" = "εξόφληση επιταγής" γίνεται αυτόματα η σχετική εγγραφή και στον όψεως ....

κ.τ.λ.

κ.τ.λ.

Και το ποιό σπουδαίο..

Μου βγάζει εκτύπωση ΑΝΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΛΗΞΗΣ τις επιτραγές που είνια στον "αέρα" ... Εγώ κλέινοντας τον π.χ. Μάιο βλέπω επιταγή λήξης στον Απρ να είναι ακόμα στον αέρα ... αυτόματα λύνεται το θέμα ...

Αντε με την Singular να βγάλεις άκρη...

Η συνέχεια στο επόμενο ...

Κωνσταντίνε όλα αυτά ακούγονται πολύ ενδιαφέροντα ....... :)

Την Πέμπτη 11/11 θα συναντηθώ μαζί τους ........ :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά τα όσα διαμοίφθηκαν μεταξύ GEORGE1 και ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ , καταλαβαίνουμε τι εννοούσα σε άλλη ενότητα σχετικά με συγκρίσεις μεταξύ Mercedes της δεκαετίας '50 και Toyota Corolla του σήμερα.

Έπίσης με το ότι όλα τα σύγχρονα προγράμματα είναι πολύ καλά, αξίζουν τα λεφτά τους, αλλά για να τα βγάλουν θέλουν υποστήριξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι ν' αλλάξω από 1/1 Eurofasma και Κεφάλαιο με ask της softone .

Έχει καποιος εμπειρία με τα προγράμματα της εν λόγω εταιρείας ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

ΤΟ ERP ΤΗΣ SINGULAR EINAI ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΝΟΥΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΤΗΝ ΔΙΟΙΚΗΣΗ

ΓΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΧΡΗΣΤΑ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ

ΟΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΕΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΑΡΑΜΕΛΑ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΖΗΤΗΣΕΙΣ

ΑΛΛΑ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΕΣΥ .

ΤΙΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΒΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΠΙΣΗΜΑΝΕΙΣ ΕΣΥ.

ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ

ΜΕΓΑΛΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΙΣΗΓΜΕΝΗ ΣΤΟ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ ΜΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥΣ ΛΟΓΙΣΤΑΔΕΣ ΒΟΗΘΟΥΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΕΣ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...