Προς το περιεχόμενο

EUROFASMA- ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΩΝ-ΔΙΑΦΟΡΑ


επισκέπτη Guest

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΧΡΗΣΗΣ , ΣΕ ΤΡΙΤΗΣ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΠΑΓΙΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΥΤΟΜΑΤΑ Η ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΚΛΕΙΣΩ ΕΓΩ ΜΕ ΕΓΡΑΦΕΣ

ΟΙ ΕΓΡΑΦΕΣ ΠΑΓΙΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ ΕΙΝΑΙ

89,01 ΙΣΟΛΟΛΙΣΜΟΣ ΚΛΕΙΣ ΧΡ

12,99 ΑΠΟΣΒ ΠΙΣΤ

ΟΠΟΥ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΟΥ 12,99 ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΗΣ ΑΝΑΠΟΣΒΕΣΤΗΣ ΑΞΙΑΣ ΤΟΥ ΠΑΓΙΟΥ???

ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΠΑΓΙΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΓΡΑΦΗ ΚΑΤΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΙΜΟ , ΝΑΙ?

ΑΝ ΑΥΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ

ΣΕ ΕΙΣΑΑΓΩΓΗ ΠΑΜΕ ΣΤΙΣ ΑΓΟΡΕΣ ΠΑΓΙΩΝ ΜΕ ΠΙΣΤΩΣΗ

ΚΑΙ ΧΡΕΩΝΟΥΜΑΙ

32,01**** ΧΡ

35*********ΠΙΣΤ

50,00 ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΤΗΣ ΠΙΣΤ

50,00 ΧΡ

35 ΠΙΣΤ ΓΙΑ ΚΕΠΥΟ, Η ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΥΜΨΗΦΙΣΤΙΚΗ

ΑΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΥΜΨΙΦΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΕΠΥΟ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ ΠΟΙΕΣ ΠΕΡΝΑΝΕ ΚΕΠΥΟ ΚΑΙ ΠΟΙΕΣ ΟΧΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΩ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΛΟΓ/ΣΜΟΥΣ ΜΕ ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΚΟ ΚΛΕΙΣΙΜΑΤΟΣ ΘΑ ΧΡΕΩΠΙΣΤΩΝΕΙΕ ΤΟΝ 89.01

ΜΕ ΤΟΝ ΛΟΓ/ΣΜΟ ΠΑΓΙΟΥ Η ΑΠΟΣΒΕΣΕΩΝ.

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΤΙΜΟΛΟΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΣΤΟ ΚΕΠΥΟ ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΚΩΝ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΟΡΙΣΕΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΧΡΗΣΗΣ , ΣΕ ΤΡΙΤΗΣ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΠΑΓΙΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΥΤΟΜΑΤΑ Η ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΚΛΕΙΣΩ ΕΓΩ ΜΕ ΕΓΡΑΦΕΣ

Ότι θες

ΟΙ ΕΓΡΑΦΕΣ ΠΑΓΙΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ ΕΙΝΑΙ

89,01 ΙΣΟΛΟΛΙΣΜΟΣ ΚΛΕΙΣ ΧΡ

12,99 ΑΠΟΣΒ ΠΙΣΤ

ΟΠΟΥ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΟΥ 12,99 ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΗΣ ΑΝΑΠΟΣΒΕΣΤΗΣ ΑΞΙΑΣ ΤΟΥ ΠΑΓΙΟΥ???

ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΠΑΓΙΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΓΡΑΦΗ ΚΑΤΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΙΜΟ , ΝΑΙ?

ΕΓΛΣ 2-2-812-4α-εδαφ 1

ΑΝ ΑΥΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ

Βοηθητικά-Εργασίες Αρχής Τέλους Χρήσης-Μεταφορά Υπολοίπων (Προσοχή- με λογιστικοποιημένες κινήσεις)

ΣΕ ΕΙΣΑΑΓΩΓΗ ΠΑΜΕ ΣΤΙΣ ΑΓΟΡΕΣ ΠΑΓΙΩΝ ΜΕ ΠΙΣΤΩΣΗ

ΚΑΙ ΧΡΕΩΝΟΥΜΑΙ

32,01**** ΧΡ

35*********ΠΙΣΤ

50,00 ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΤΗΣ ΠΙΣΤ

50,00 ΧΡ

35 ΠΙΣΤ ΓΙΑ ΚΕΠΥΟ, Η ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΥΜΨΗΦΙΣΤΙΚΗ

ΑΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΥΜΨΙΦΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΕΠΥΟ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ ΠΟΙΕΣ ΠΕΡΝΑΝΕ ΚΕΠΥΟ ΚΑΙ ΠΟΙΕΣ ΟΧΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΩ??

Συνεννοήσου με αυτόν που το εγκατάστησε για να δεις πως έχει παραμετροποιηθεί το πρόγραμμα. Οι πιθανές σωστές απαντήσεις ποικίλλουν ανάλογα με την παραμετροποίηση.

ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΟΣΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΟΤΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΣΤΟ EUROFASMA NA KLEINEI ΧΡΗΣΗ

Γιατί όντως είναι παράξενο. Η πιθανότητα να έχουμε πελαγώσει με ΦΠΑ και λιστινκγ και χίλια δυο άλλα κέρατα δε μετράει;

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ

Δεν ξέρω. Μάλλον μόνο εσύ είσαι. Προτείνω να βάλουμε poll.

ΦΙΛΙΚΑ

Μας υποχρέωσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΛΟΓ/ΣΜΟΥΣ ΜΕ ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΚΟ ΚΛΕΙΣΙΜΑΤΟΣ ΘΑ ΧΡΕΩΠΙΣΤΩΝΕΙΕ ΤΟΝ 89.01

ΜΕ ΤΟΝ ΛΟΓ/ΣΜΟ ΠΑΓΙΟΥ Η ΑΠΟΣΒΕΣΕΩΝ.

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΤΙΜΟΛΟΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΣΤΟ ΚΕΠΥΟ ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΚΩΝ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΟΡΙΣΕΙ.

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΔΕΝ ΧΡΕΩΝΟΥΜΕ ΤΟΝ 89,01 ΚΑΙ ΠΙΣΤΩΝΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΑΝΤΙΘΕΤΟΥΣ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΤΩΝ ΑΠΟΣΒΕΣΕΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΕΞΙΣΩΘΟΥΝ, ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ Η ΑΝΑΠΟΣΒΕΣΤΗ ΑΞΙΑ ΕΙΝΑΙ 150 ΤΟΤΕ ΠΙΣΤΩΝΟΥΜΕ ΑΥΤΗΝ

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΕΣΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΑΝΟΙΓΜΑ

ΣΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΚΩΝ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΠΑΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΓΛΣ 2-2-812-4α-εδαφ 1

ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ

ΕΣΤΩ 500 ΑΡΧΙΚΗ ΑΞΙΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΟΣ

ΕΣΤΩ 300 ΑΠΟΣΒΕΣΜΕΝΟ

ΕΣΤΩ 200 ΑΝΑΠΟΣΒΕΣΤΗ ΑΞΙΑ, ΔΩΣΕ ΜΟΥ ΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ

89,01 ΧΡ 200

12,99 ΠΙΣΤ 200

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΓΟΡΑ ΠΑΓΙΟΥ 100

ΕΓΓΡΑΦΕΣ

ΧΡΕΩΣΗ

14.00 100

31/12/05

ΑΠΟΣΒΕΣΕΙΣ

ΠΙΣΤΩΣΗ

14.99 10

ΚΛΕΙΣΙΜΟ

------------------------------------

Χ Π

89.01 100

14.00 100

------------------------------------

14.99 10

89.01 10

---------------------------------------

ΑΝΑΠΟΣΒΕΣΤΗ ΑΞΙΑ 90

ΦΙΛΙΚΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο 89 ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΜΕ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΕΤΣΙ???? ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΔΕΙΞΕΣ, ΑΥΤΗ Η ΕΓΡΑΦΗ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΟΙΓΜΑ, ΓΙΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΜΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΕΞΗΣ ΔΕΝ ΚΛΕΙΝΕΙ??

12 ΕΧΕΙ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ 100

1299 ΕΧΕΙ ΠΙΣΤΩΤΙΚΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ 70 ΣΥΝ ΤΙΣ ΑΠΟΣΒΕΣΕΙΣ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ

ΑΡΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΡΕΩΣΤΙΚΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ 30...

ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΡΑΦΗ

89,01 ΧΡ 30

12,99 ΠΙΣΤ 30 ΔΕΝ ΚΛΕΙΝΕΙ???????????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου, πραγματικά δεν ξέρω τι να σου απαντήσω!

Θα προσπαθήσω όμως διότι σέβομαι το ότι επιμένεις, παρότι σε αποπήρα στο πρώτο μου ποστ.

Με μια συμφωνία όμως. Θα μας πεις ποια σχολή έχεις τελειώσει, διότι αυτά είναι βασικά πράγματα της Λογιστικής 1.

Λοιπόν.

Οι εγγραφές αυτές είναι κλεισίματος, Οι ανοίγματος θα είχαν αντίστροφα την χρεωπίστωση.

Η παράγραφος του ΕΓΛΣ που σου παρέθεσα πιο πάνω λέει ότι στον 89-01 μεταφέρονται όλα τα ανοικτά υπόλοιπα. Άρα και της αρχικής αξίας και των αποσβεσθέντων παγίων.

Ο 89 ούτως ή άλλως θα μείνει με ανοικτό υπόλοιπο με αυτήν την εγγραφή μόνο. Θα κλείσει όταν μεταφερθούν σε αυτόν και όλα τα άλλα ανοικτά υπόλοιπα Ενεργητικού και Παθητικού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου, πραγματικά δεν ξέρω τι να σου απαντήσω!

Θα προσπαθήσω όμως διότι σέβομαι το ότι επιμένεις, παρότι σε αποπήρα στο πρώτο μου ποστ.

Με μια συμφωνία όμως. Θα μας πεις ποια σχολή έχεις τελειώσει, διότι αυτά είναι βασικά πράγματα της Λογιστικής 1.

Λοιπόν.

Οι εγγραφές αυτές είναι κλεισίματος, Οι ανοίγματος θα είχαν αντίστροφα την χρεωπίστωση.

Η παράγραφος του ΕΓΛΣ που σου παρέθεσα πιο πάνω λέει ότι στον 89-01μεταφέρονται όλα τα ανοικτά υπόλοιπα. Άρα και της αρχικής αξίας και των αποσβεσθέντων παγίων.

Ο 89 ούτως ή άλλως θα μείνει με ανοικτό υπόλοιπο με αυτήν την εγγραφή μόνο. Θα κλείσει όταν μεταφερθούν σε αυτόν και όλα τα άλλα ανοικτά υπόλοιπα Ενεργητικού και Παθητικού.

μπορεις να αφησεις τον καρδακαρη σε παραπαλω εξω, εδω μιλαμε για μηχανογραφημενη λογιστικη, ριξε μια ματια παρασκευοπουλο σε παρακαλω και τα ξαναλεμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απαντηση δευτερη

για τα παγια στο τελος δεν γινεται καμμια εγραφη , απλα πιστωνουμε την αναποσβεστη αξια και κλεινουν , πραμα που δεν συμβαινει για τους υπολοιπους λογαριασμους του ενεργητικου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΧΡΗΣΗΣ , ΣΕ ΤΡΙΤΗΣ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΠΑΓΙΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΥΤΟΜΑΤΑ Η ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΚΛΕΙΣΩ ΕΓΩ ΜΕ ΕΓΡΑΦΕΣ

ΟΙ ΕΓΡΑΦΕΣ ΠΑΓΙΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ ΕΙΝΑΙ

89,01 ΙΣΟΛΟΛΙΣΜΟΣ ΚΛΕΙΣ ΧΡ

12,99 ΑΠΟΣΒ ΠΙΣΤ

ΟΠΟΥ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΟΥ 12,99 ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΗΣ ΑΝΑΠΟΣΒΕΣΤΗΣ ΑΞΙΑΣ ΤΟΥ ΠΑΓΙΟΥ???

ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΠΑΓΙΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΓΡΑΦΗ ΚΑΤΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΙΜΟ , ΝΑΙ?

ΑΝ ΑΥΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ

ΣΕ ΕΙΣΑΑΓΩΓΗ ΠΑΜΕ ΣΤΙΣ ΑΓΟΡΕΣ ΠΑΓΙΩΝ ΜΕ ΠΙΣΤΩΣΗ

ΚΑΙ ΧΡΕΩΝΟΥΜΑΙ

32,01**** ΧΡ

35*********ΠΙΣΤ

50,00 ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΤΗΣ ΠΙΣΤ

50,00 ΧΡ

35 ΠΙΣΤ ΓΙΑ ΚΕΠΥΟ, Η ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΥΜΨΗΦΙΣΤΙΚΗ

ΑΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΥΜΨΙΦΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΕΠΥΟ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ ΠΟΙΕΣ ΠΕΡΝΑΝΕ ΚΕΠΥΟ ΚΑΙ ΠΟΙΕΣ ΟΧΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΩ??

1) Μπορείς να κάνεις κλείσιμο αυτόματα η με εγγραφές αν και σου προτείνω να μην κάνεις κλείσιμο βιβλίων.

2) Στον 12.99.ΧΧ ΔΕΝ εμφανίζεται η αναπόσβεστη αξία !!! εμφανίζονται τα αποσβεσθέντα η αναπόσβεστη αξία εμφανίζεται στο υπόλοιπο του πρωτοβαθμίου 12.!!!!!

Η αρχική αξία των παγίων (ΑΞΊΑ ΚΤΗΣΗΣ) εμφανίζεται στα υπόλοιπα των λογαριασμών 12.00, 12.01. 12.02 ......12.20 κλπ.

Στο υπόλοιπο του λογ.12.99 εμφανίζεται η αποσβεσμένη αξία.!!! αφού πιστώνεται με χρέωση των αποσβέσεων σε κάθε χρήση.

3) Για το αν θα πάει μια εγγραφή στο Κεπυο αξαρτάται αν το παραστατικό που χρησιμοποιείς για συμφηφιστική εγγραφή είναι δηλωμένο για ΚΕΠΥΟ(Αρχεια-Παραστατικών-στήλη Τ Κ Σ Τ Α -το Κ πρέπει να έχει τιμή 1 και όχι 0.) Επίσης θα πρέπει να πιστωθεί λογαριασμός που θα έχει τυπό λογαριαμού "Προμηθευτών".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Μπορείς να κάνεις κλείσιμο αυτόματα η με εγγραφές αν και σου προτείνω να μην κάνεις κλείσιμο βιβλίων.

2) Στον 12.99.ΧΧ ΔΕΝ εμφανίζεται η αναπόσβεστη αξία !!! εμφανίζονται τα αποσβεσθέντα η αναπόσβεστη αξία εμφανίζεται στο υπόλοιπο του πρωτοβαθμίου 12.!!!!!

Η αρχική αξία των παγίων (ΑΞΊΑ ΚΤΗΣΗΣ) εμφανίζεται στα υπόλοιπα των λογαριασμών 12.00, 12.01. 12.02 ......12.20 κλπ.

Στο υπόλοιπο του λογ.12.99 εμφανίζεται η αποσβεσμένη αξία.!!! αφού πιστώνεται με χρέωση των αποσβέσεων σε κάθε χρήση.

3) Για το αν θα πάει μια εγγραφή στο Κεπυο αξαρτάται αν το παραστατικό που χρησιμοποιείς για συμφηφιστική εγγραφή είναι δηλωμένο για ΚΕΠΥΟ(Αρχεια-Παραστατικών-στήλη Τ Κ Σ Τ Α -το Κ πρέπει να έχει τιμή 1 και όχι 0.) Επίσης θα πρέπει να πιστωθεί λογαριασμός που θα έχει τυπό λογαριαμού "Προμηθευτών".

ξερω τι απεικονιζεται στον 12,99 σε ευχαριστω, αστο γεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερω τι απεικονιζεται στον 12,99 σε ευχαριστω, αστο γεια

Καλά θα με τρελλάνεις αφού ξέρεις τι απεικονίζει το 12.99 τότε γιατί κάνεις την παρακάτω ερώτηση

ΟΠΟΥ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΟΥ 12,99 ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΗΣ ΑΝΑΠΟΣΒΕΣΤΗΣ ΑΞΙΑΣ ΤΟΥ ΠΑΓΙΟΥ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά θα με τρελλάνεις αφού ξέρεις τι απεικονίζει το 12.99 τότε γιατί κάνεις την παρακάτω ερώτηση

δεν εχω καμμια απολυτως τετοια προθεση να σε τρελλανω εννοω, κοιτα τι εγραψα προσεκτικα και μπορει να το καταλαβεις , αν οχι, ευχαριστω για τον κοπο σου, ειλικρινα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...