Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΑΛΛΟΔΑΠΟΥ ΧΩΡΙΣ ΑΔΕΙΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ


επισκέπτη Μ.ΜΑΡΙΑ

Ερώτηση

επισκέπτη Μ.ΜΑΡΙΑ

Καλημέρα

πήγα το πρωί στον ΟΑΕΔ να κάνω πρόσληψη ένος αλλοδαπού με άδεια παραμονής σε ισχύ μέχρι 30/7/2006 η οποία δεν έχει ξαναδουλέψει με ένσημα διαμένει μόνιμα στην Ελλάδα 10 χρόνια, δεν έχει άδεια εργασίας . Ο ΟΑΕΔ δεν έκανε δεκτή τη πρόσληψη. Σύμφωνα με τον 2910/2001 με άδεια παραμονής σε ισχύ μπορεί να εργαστεί, έχει αλλάξει κάτι με τον καινούριο νόμο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Επισυναπτόμενο αρχειο στην προσληψη όμως τι εβαλες???? Νομίζω οτι το σύστημα δεν προχωρα την πρόσληψη αν ο εργαζόμενος ειναι εκτος ΕΟΚ και δεν βαλεις επισυναπτόμενο  .....

 

έχω την ίδια απορία με την aggela...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έβαλα σκαναρισμένη την εν ισχύ άδεια διαμονής όπου αναγράφει για "λόγους οικογενειακής επανένωσης" και το εν ισχύ διαβατήριό της.......

 

Και ο Θεός μαζί μας!!!!!

 

Συγνώμη για την καθυστέρηση στην απάντησή μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εχω αναλογη περιπτωση όπου υπάρχει αδεια διαμονής που ληγει το 2024 , αλλα δεν εχει αδεια εργασιας ( μου εφερε χαρτια του οαεδ οτι ειναι δηλωμενος ως ανεργος)

Τι ενεργεις πρεπει να κανω ;;Μπορω να προχωρησω με την πρόσληψη ΧΩΡΙΣ αδεια εργασιας;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Διαβαζω οτι στα δικαιολογητικα για αδεια εργασιας ειναι και η συμβαση με τον εργοδοτη

Πως θα έχω σύμβαση αφου δεν μπορω να κανω πρόσληψη χωρις την αδεια εργασιας;;;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

No άδεια εργασίας, no party...

Αν δε θέλετε μπελάδες καλύτερα να μην προχωρήσετε στην πρόσληψη χωρίς την απαιτούμενη άδεια

Για σύμβαση εργασίας φτιάξτε μια βεβαίωση εργοδότη ότι θα τον απασχολήσετε για τα επόμενα 2 έτη π.χ μπας και προχωρήσει η έκδοση της άδειας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημερα σας, θελω να κανω προσληψη Μετακλητου για εναν χρονο .εχουν γινει οι απαραιτητες ενεργειες και μενει μονο η προσληψη.επειδη δεν εχω ξανακανει προσληψη μετακλητου μπορει καποιος να μου πει τι εντυπα θα στειλω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αλλοδαπός θέλει να προσληφθεί σα βοηθός κομμωτή. Για την πρόσληψή του φέρνει ,φωτοτυπία διαβατηρίου, Βεβαίωση κατάθεσης αίτησης για έκδοση αδείας διαμονής, ένα χαρτί για προσκόμιση στη νομαρχία ελλείποντος δικαιολογητικού (ατομικό βιβλιάριο υγείας σε ισχύ ή έγγραφο ασφαλιστικής ικανότητας ή αποδεικτικό εξαγοράς των απαιτούμενων ημερών ασφάλισης) και φυσικά ΑΜΚΑ ΑΜΕ ΑΦΜ. Μπορεί να προχωρήσει η πρόσληψη ή χρειάζονται κι άλλα δικαιολογητικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αλλοδαπός θέλει να προσληφθεί σα βοηθός κομμωτή. Για την πρόσληψή του φέρνει ,φωτοτυπία διαβατηρίου, Βεβαίωση κατάθεσης αίτησης για έκδοση αδείας διαμονής, ένα χαρτί για προσκόμιση στη νομαρχία ελλείποντος δικαιολογητικού (ατομικό βιβλιάριο υγείας σε ισχύ ή έγγραφο ασφαλιστικής ικανότητας ή αποδεικτικό εξαγοράς των απαιτούμενων ημερών ασφάλισης) και φυσικά ΑΜΚΑ ΑΜΕ ΑΦΜ. Μπορεί να προχωρήσει η πρόσληψη ή χρειάζονται κι άλλα δικαιολογητικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...