Προς το περιεχόμενο

λογιστής ή τραπεζικός... θελω την συμβουλή σας


επισκέπτη LOGIANNIS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημέρα συνάδελφοι.

καποιοι με ξερετε απο τη συμμετοχή μου στο site κάποιοι όχι. έχω τελειωσει τει λογιστικής και αει χρηματοοικονομικής και λογιστικής με κατευθυνση φοροτεχνική.διάλεξα από τα 17 και αγαπώ αυτή τη δουλειά, αν και την εξασκώ μόλις 2 χρόνια δουλευωντας σε λογιστήριο μεγάλης τεχνικής εταιρείας και έχοντας περάσει από όλα σχεδόν τα πόστα μεχρι τώρα.

πέρσι σε αναζήτηση μονιμότητας (ήμουν ακόμα νέος στην εταιρεία) έδωσα εξετάσεις στην Εθνική Τραπεζα. Απέτυχα. Δεν με πείραξε γιατί στη δουλειά αναβαθμίστηκα μετά από ενα μήνα και πλέον θεωρούμαι σημαντικό μέλος του λογιστηρίου. Ομως η άνοδος συνεπαγεται περισσότερες ευθύνες για λάθη υφισταμένων ή και δικά μου. ο καταλογισμός συνεπάγεται τριβές και ρηξεις και στο συγκεκριμένο κομματι δεν είμαι ικανοποιημένος από τον τρόπο λειτουργίας της επιχείρησης .... μένω όμως γιατί αποκ΄τω υπερπολύτιμη εργασιακή εμπειρία και σκόπευα μεχρι προχτές να ξεκινήσω και ελευθερο επαγγελμα σε κανα εξαμηνο από τωρα.

λέω σκοπευα γιατί προχτές μου ήρθε η προσληψη μου στη εθνική τραπεζα σε καταστημα 70χλμ από το σπιτι μου (μενω θεσσαλονίκη η προσληψη ειναι για κατερίνη). αν δεχτω την προσληψη αποχαιρετω την λογιστική ειδικα σαν ελευθερο επαγγελμα που ηταν ο στοχος μου...

από την αλλη επειδή πηγαινω για γαμο, επειδή ειμαι 28 και οι ευκαιριες για ευρυτερο δημόσιο τομέα θα λιγοστεψουν σε λιγα χρονια, επειδή εχω μια καποια περιουσιακή άνεση ώστε να μην καιγομαι για τα επιπλέον λεφτα που θα βγαζα μετά απο καποια χρονια ως ελευθερος επαγγελματίας (ειδικα αν τα αντιπαραβαλλω με το αγχος το τρεξιμο και ολα τα επειπλεον), το σκεφτομαι να πάω στη Εθνική

σε καποιο topic παλιά κάποιος είχε πει "η λογιστική ειναι έρωτας" και συμφωνω απολυτα. την καρδιά μου όμως την αφήνω να αποφασίσει μόνο σε σχεση με ανθρωπους και όχι με πραγματα ή καταστάσεις..

θέλω την συμβουλή σας συναδελφοι... τι θα κανατε στη θεση μου... και γιατι.

σας υπερευχαριστώ

ΥΓ η σχεση μου με τον προισταμενο μου στη δουλεια ειναι αριστη και νιώθω τύψεις γιατι πραγματικά θα μείνει ξεκρεμαστος (καποια πραγματα που κανω και ξερω στη δουλεια πχ προγραμμα μισθοδοσιας ειτε κανεις δεν τα ξερει ειτε δεν τα κανει το ιδιο καλα ειτε χρειαζεται η επίβλεψη μου). και αυτό είναι λόγος που το σκέφτομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αφου δεν απαντησε ακόμα κανείς να ρωτήσω και κατι αλλο... ποιος θα ειναι περιπου ο μισθος μου με πτυχιο αει και proficiency στην ετε. θα ξεπερναει τα 900 ευρω μεικτά; ο διαγωνισμός ήταν για τουλαχιστον 2βαθμιας εκπαιδευσης... και το αει το πηρα μετά το διαγωνισμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Μ.ΜΑΡΙΑ

Για το πόσο θα παίρνεις μισθό άν δεχτείς τη δουλειά της τράπεζας νομίζω ότι μπορείς να το βρεις και μόνος σου εφ΄όσον όπως λες εισαι ειδικευμένος στη μισθοδοσία. Οσο για τα υπόλοιπα που γράφεις και ζητάς απάντησεις πάλυ μόνο σου θα βρεις την άπάντηση. Τι να σου πούμε όλοι εμείς οι υπόλοιποι κάνε αυτό ή μην κάνεις εκείνο; Η επαγγελματική σταδιοδρομία του καθενώς μας και οι επιλογές μας αφορούν μόνο εμας και κανέναν άλλο, για αυτό το λόγο δεν σου απάντησε κανείς εως τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την απόφαση την εχω παρει και δεν θα την αλλάξω... Θα πάω στην ΕΤΕ. Αλλά συναδέλφισσα Μαρια, η απόφαση αυτή συνιστά απότομη αλλαγη πορείας στην εππαγγελματική μου ζωή. θα σταματήσω ένα επαγγελμα που το αγαπώ και μου αρέσει. ο λόγος π[ου ρωτάω τους εμπειροότερους από μένα συναδέλφους δεν είναι για να μου πουν αν είναι σωστό ή λαθος αλλά για να δω πως βλέπουν αυτοι το επαγγελμα τους ως λογιστές 10-15-20-25 χρονια μετα το σημείο που βρίσκομαι εγώ και τι θα εκαναν (εχοντας γνωση πλέον) αν γύριζαν πίοω στα 28 και είχαν το ίδιο διλημμα που αντιμετωπισα εγω. όσο για το μισθο υπάρχουν στοιχεία τα οποία δεν εχω στη διαθεση μου και για αυτό ρώτησα (εχω σσε απο οτοε, κανονισμό εργασιας ετε κλπ αλλα δεν ξερω τι παίζει πλήρως με τα επιδόματα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Μ.ΜΑΡΙΑ

Για να αστειευτούμε τότε και λίγο ξαναρώταμε σε 15 χρόνια και όταν θα έχω συμπληρώσει 25 χρόνια στο επάγγελμα θα σου απαντήσω τώρα μου είναι αδύνατον :(

Σου εύχομαι καλή σταδιοδρομία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...

δε ξέρω αν πήγες τελικά ΕΤΕ αλλά απ ότι γνωρίζω αφού ο διαγωνισμός ήταν για δευτεροβάθμιας, θα πληρώνεσαι για δευτεροβάθμιας και ότι άλλο τυχόν προσόν έχεις ή αποκτήσει θα στο αναγνωρίζει η τράπεζα μετά τη πάροδο 8 ετών.

Λογικό δεν είναι ; Η η τράπεζα ζήτησε δευτεροβάθμιας γιατί αφενώς η εργασία ήταν για επίπεδο δευτεροβάθμιας και αφετέρου ήθελε να πληρώσει μισθό δευτεριβάθμιας. Τόσο χαζοί είναι δηλαδή λές και δε ξέρουν ότι θα δώσουν και α΄τομα με πτυχία ή μάστερ ;

Φαντάσου να ήθελε να προσλάβει 100 άτομα, να προυπολογίσει ένα ποσό για μισθοδωσία ( ας πούμε 500 ευρώ ) και ξανικά να σκάσουν και οι 100 με πτυχίο, μάστερ και κάνα διδακτορικό και να πρέπει να πληρώνει σχεδόν τα διπλά !!!! Αν ήταν έτσι θα ζητούσε εξαρχής ανώτερο επίπεδο και θα έκανε άλλες εξετάσεις

Το ίδιο δίλλειμα έχω και εγώ τώρα Τράπεζα (Ιδιωτική) ή Λογιστήριο ; Έχω 1,5 χρόνια προυπηρεσία σε λογιστήριο και δεν έχω κανένα ζόρι με το επάγγελμα΄και το χ'ωρο εργασίας, απλά προέκυψε και το σκέφτομαι. Το θέμα είναι ότι με τη τράπεζα δε μιλήσαμε καθόλου για λεφτά.. και ειλικριν΄'α δε ξέρω τι παίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αφου δεν απαντησε ακόμα κανείς να ρωτήσω και κατι αλλο... ποιος θα ειναι περιπου ο μισθος μου με πτυχιο αει και proficiency στην ετε. θα ξεπερναει τα 900 ευρω μεικτά; ο διαγωνισμός ήταν για τουλαχιστον 2βαθμιας εκπαιδευσης... και το αει το πηρα μετά το διαγωνισμό

[/quote

ΣΥΝΙΣΤΩ ΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ.ΕΙΜΑΙ 40 ΧΡΟΝΩΝ 18 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΣΤΑΔΙΑ (ΜΙΣΘΩΤΟΣ- ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ-ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ) ΜΕ ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ ΠΙΕΣΗ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΞΕΝΥΧΤΙΑ,ΑΓΑΠΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΑΛΛΑ ΕΠΙΘΥΜΩ ΝΑ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΣΗ ΜΟΝΙΜΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΣΕ ΜΙΑ ΤΡΑΠΕΖΑ ΜΕ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΟΠΩΣ Η ΕΤΕ ΠΑΡΑ ΝΑ ΓΕΡΝΑΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΩΡΑ ΣΟΥ. ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΑΓΑΠΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΑΛΛΑ ΜΕ ΚΟΥΡΑΖΕΙ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης-SOPHIA-

ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΡΟΛΟ ΝΑ ΕΡΓΑΖΕΣΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΞΕΛΙΣΕΣΑΙ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΣ. ΠΡΙΝ 3,5 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΕΡΓΑΣΤΩ ΣΑΝ ΒΟΗΘΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΑΝ ΘΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ.

ΤΩΡΑ ΤΟ ΑΓΑΠΗΣΑ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΠΤΥΧΙΟ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ( ΜΕ ΕΝΑ ΠΤΥΧΙΟ ΙΕΚ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΩ?).

ΑΝ Σ΄ΑΡΕΣΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΜΗΝ ΤΟ ΑΦΗΣΕΙΣ Η ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΚΑΝΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ.

ΚΡΑΤΑ ΠΧ ΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΒΙΒΛΙΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΑΦΟΥ ΘΑ ΣΧΟΛΑΣ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ 3 Η ΩΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ. ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΕΙ ΣΤΡΑΦΕΙ ΟΠΟΙΟ ΠΤΥΧΙΟ Η ΟΠΟΙΑ ΓΝΩΣΗ ΕΧΕΙΣ...

ΣΚΕΨΟΥ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΣΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΓΡΑΨΕ ΣΕ ΕΝΑ ΧΑΡΤΙ ΤΑ ΥΠΕΡ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑ.ΔΕΣ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΣΟΥ ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΜΕ 2 ΠΑΙΔΙΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΡΟΛΟ ΝΑ ΕΡΓΑΖΕΣΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΞΕΛΙΣΕΣΑΙ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΣ. ΠΡΙΝ 3,5 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΕΡΓΑΣΤΩ ΣΑΝ ΒΟΗΘΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΑΝ ΘΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ.

ΤΩΡΑ ΤΟ ΑΓΑΠΗΣΑ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΠΤΥΧΙΟ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ( ΜΕ ΕΝΑ ΠΤΥΧΙΟ ΙΕΚ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΩ?).

ΑΝ Σ΄ΑΡΕΣΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΜΗΝ ΤΟ ΑΦΗΣΕΙΣ Η ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΚΑΝΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ.

ΚΡΑΤΑ ΠΧ ΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΒΙΒΛΙΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΑΦΟΥ ΘΑ ΣΧΟΛΑΣ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ 3 Η ΩΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ. ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΕΙ ΣΤΡΑΦΕΙ ΟΠΟΙΟ ΠΤΥΧΙΟ Η ΟΠΟΙΑ ΓΝΩΣΗ ΕΧΕΙΣ...

ΣΚΕΨΟΥ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΣΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΓΡΑΨΕ ΣΕ ΕΝΑ ΧΑΡΤΙ ΤΑ ΥΠΕΡ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑ.ΔΕΣ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΣΟΥ ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΜΕ 2 ΠΑΙΔΙΑ...

Ζητώ συγνώμη από τον συνάδελφο LOGIANNIS που εμβόλιμα θα απευθυνθώ στην συνάδελφο Σοφία για ένα θέμα που έθιξε αλλά ειλικρινά θα ήθελα λίγο να μου πει κάτι...... Σοφία αναφέρεις ότι αποφάσισες να δώσεις πανελλήνιες, μήπως μπορείς να μου πεις πως το έχεις δρομολογήσει ? είσαι απόφοιτος Γενικού Λυκείου ή έχεις Εθνικό απολυτήριο ? έχεις διαλέξει κατεύθυνση ? θα πας φροντιστήριο ? το ΕΑΠ το έχεις σκεφτεί ?

www.eap.gr αυτήν την περίοδο δέχονται αιτήσεις και που ξέρεις τί γίνεται καμιά φορά !!! αν έχεις όρεξη γράψε μου δυο λόγια πως το έχεις σκεφτεί, διότι είμαι και εγώ στην ίδια μοίρα και ψάχνομαι... Σε ευχαριστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης-SOPHIA-
Ζητώ συγνώμη από τον συνάδελφο LOGIANNIS που εμβόλιμα θα απευθυνθώ στην συνάδελφο Σοφία για ένα θέμα που έθιξε αλλά ειλικρινά θα ήθελα λίγο να μου πει κάτι...... Σοφία αναφέρεις ότι αποφάσισες να δώσεις πανελλήνιες, μήπως μπορείς να μου πεις πως το έχεις δρομολογήσει ? είσαι απόφοιτος Γενικού Λυκείου ή έχεις Εθνικό απολυτήριο ? έχεις διαλέξει κατεύθυνση ? θα πας φροντιστήριο ? το ΕΑΠ το έχεις σκεφτεί ?

www.eap.gr αυτήν την περίοδο δέχονται αιτήσεις και που ξέρεις τί γίνεται καμιά φορά !!! αν έχεις όρεξη γράψε μου δυο λόγια πως το έχεις σκεφτεί, διότι είμαι και εγώ στην ίδια μοίρα και ψάχνομαι... Σε ευχαριστώ...

ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΦΟΙΤΗ ΜΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΩΝ ΔΕΣΜΩΝ ΔΥΣΤΥΧΩΣ. ΧΤΥΠΑΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΛΥΚΕΙΟΥ. ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΧΡΟΝΙΑ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΑΠΟ ΑΠΡΙΛΙΟ ΓΙΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΤΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ Η ΕΞΥΠΝΗ? ΑΠΟ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΛΕΩ ΝΑ ΔΩΣΩ ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ.ΘΕΛΩ ΑΣΣΟΕ ΑΛΛΑ ΕΣΤΩ ΕΛΠΙΖΩ ΣΕ ΕΝΑ ΤΕΙ. ΓΙΑ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΚΟΜΗ ΑΝ ΘΑ ΠΑΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗΣ. ΓΙΑ ΕΑΠ ΕΚΤΟΣ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΤΥΧΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ 1200 ΕΥΡΩ Η ΘΕΜΑΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΑΝ ΝΑ "ΑΓΟΡΑΖΩ" ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ. ΧΩΡΙΑ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΤΟ 10% ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΦΟΙΤΑ.

ΓΙΑΤΙ ΤΩΡΑ ΑΠΟΦΑΣΗΣΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΦΕΤΟΣ?

ΜΕ Δ ΤΑΞΗΣ ΑΔΕΙΑ ΕΠΕΙΤΑ ΑΠΟ 7 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΟΤΑΝ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΤΙ ΘΑ ΥΠΟΓΡΑΦΩ? ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΣΤΑΣΙΜΗ ΒΟΗΘΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗ ΕΦ ΟΡΟΥ ΖΩΗΣ. ΕΦΟΣΟΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΥΤΗ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ... ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΓΝΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ...

ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση Σοφία και είμαι σίγουρη ότι με το τσαγανό που διαθέτεις σίγουρα θα περάσεις και θα αποφοιτήσεις από το πανεπιστήμιο. Για το Ελληνικό Ανοιχτό Πανεπιστήμιο θέλεις περίπου € 1800 το χρόνο για τέσσερα χρόνια. Σίγουρα το μείον είναι ότι είναι πολύ δύσκολο να κληρωθείς αφού περνάνε 1000 άτομα το χρόνο και οι αιτήσεις είναι 15000 και πλέον. Όμως καλύτερα το ΕΑΠ ώστε να μπορώ να εργάζομαι παρά η ΑΣΟΕΕ που έχει μαθήματα όλη μέρα και δεν θα μπορώ να εργάζομαι. Τουλάχιστον για το ΕΑΠ υπάρχουν και φροντιστήρια τα απογεύματα για βοήθεια. Φαντάσου να θέλεις να τελειώσεις ΑΣΟΕΕ και να εργάζεσαι κιόλας.... νομίζω ότι είναι πιο εύκολο να αποφοιτήσεις από το ΕΑΠ αλλά το θέμα είναι πως περνάς στο Πανεπιστήμιο αυτό. Όσον αφορά το θέμα των πανελληνίων νομίζω ότι για τους παλιούς απόφοιτους ( και εγώ δέσμη ήμουν ) τα πράγματα ίσως να είναι δύσκολα διότι η νοοτροπία είναι εντελώς διαφορετική, όμως εμείς οι παλιοί είμαστε πιο "ψημένοι ". Κάτι άκουσα ότι υπάρχει η σκέψη μελλοντικά οι απόφοιτη ΙΕΚ να φτάνουν μέχρι Β' τάξη (όταν και άμα αλλάξουν τα υπάρχοντα όρια για τις άδειες..... )...ΚΑΙ ΤΟ ΨΑΞΙΜΟ ΚΑΛΑ ΚΡΑΤΕΙ...!!! :huh::o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης-sophia-

ΟΠΟΥ ΑΚΟΥΣ ΠΟΛΛΑ ΚΕΡΑΣΙΑ ΚΡΑΤΑ ΜΙΚΡΟ ΚΑΛΑΘΙ! ΟΤΑΝ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΙΕΚ ΛΕΓΑΝ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙΣ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΙΕΚ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΕΙ.ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΠΗΓΑ.

Ε ΛΟΙΠΟΝ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΕΦΑΡΜΟΣΤΗΚΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΑΤΑΡΓΗΣΑΝ!!!

ΑΣΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΙΕΚ ΝΑ ΙΣΟΔΥΝΑΜΗΣΕΙ ΠΟΤΕ ΜΕ Β ΤΑΞΗ. ΘΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΩΣ ΟΣΟΙ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΤΕΙ ΚΑΙ ΑΕΙ. ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΠΛΕΟΝ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΑΔΕΙΑ Β ΤΑΞΗΣ...

ΓΙΑ ΣΚΕΨΟΥ ΤΟ!!!

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ!!

ΤΩΡΑ an ΠΕΡΑΣΩ ΑΣΣΟΕ ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ...ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΣΕ 2 ΜΕΡΕΣ. ΣΑΦΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΣΙΑΣ ΝΑ ΠΩ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΣΥΝΤΗΡΗΣΤΕ ΜΕ!!!

ΚΑΤΣΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΚΑΠΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΜΕ!!!

ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΣΤΑΥΡΟΔΡΟΜΙΑ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AX ΣΟΦΙΑ.... ΠΟΣΑ ΚΟΙΝΑ ΕΧΟΥΜΕ. ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟΦΟΙΤΗ ΙΕΚ, ΕΓΩ ΜΟΛΙΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΕΙΔΙΚΟΣ ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ ( ΕΙΜΑΙ 30 ΧΡΟΝΩΝ ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ ). ΕΙΣΑΙ ΑΠΟΦΟΙΤΗ ΔΕΣΜΗΣ ΟΠΩΣ ΕΓΩ, ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΟΠΩΣ ΕΓΩ ( ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟ ΓΛΥΤΩΝΩ ), ΑΓΑΠΑΣ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΟΠΩΣ ΕΓΩ, ΠΝΙΓΕΣΑΙ ΟΠΩΣ ΕΓΩ ΚΑΙ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΟΠΩΣ ΕΓΩ.....ΨΑΧΝΕΣΑΙ ΟΠΩΣ ΕΓΩ, ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗΗΗΗ......!!!!!!!

ΝΑ'ΣΑΙ ΚΑΛΑ, ΓΕΡΗ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΗ, ΓΕΜΑΤΗ ΟΝΕΙΡΑ ΚΑΙ ΕΛΠΙΔΑ !!!

ΑΝΝΑ :(:huh::(:o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σοφια,να σου ευχηθώ συγχαρητηρια για την επιτυχια σου στην ΕΤΕ.Ηγνωμη μου ειναι ότι για γυναικα ειναι οτι πρεπει αλλα εγω δεν θα την επελεγα.

Τελειωσα ΤΕΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ και εκανα πρΑκτικη σε ΕΤΕ

ενα απο αυτα που με ρωτησαν ηταν αν ηθελα να μεινω στην ΕΤΕ (αν και ηταν δυσκολο αν οχι απιθανο)απαντησα οχι φυσικά γιατι θελω να εξελιχθώ με βαση τα προσοντα και την δουλεια μου και οχι με βαση τα χρόνια εργασίας .Να εχεις τον καθε ασχετό, αλλα αρχαιότερο να μην δουλεύει και να πρέπει να τον ανεχεσαι και να μην μπορεις να κανεις κάτι.

ΣΗΜΕΡΑ μετά απο αρκετα χρονια στο επαγγελμα του λογιστη πάλι το ίδιο θα αποφασιζα .

Το μόνο που με ενοχλει ειναι οτι δεν μπορω να βρω ανθρώπους που να έχουν το ίδιο παθός για την δουλειά και να μπορω να τους εμπιστευτώ για να μπορέσω να μεγαλώσω την δουλεια μου.

ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΗΝ ΝΕΑ ΣΟΥ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΖΩΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης-sophia-

Επειδή μονοπωλήσαμε την συζήτηση και απάντηση στον LOGIANΝI ουσιαστικά δεν δώσαμε…

Όπως είδες πρέπει να σκεφτείς πολλά πράγματα πριν αποφασίσεις

Είναι καθαρά προς τα πού γέρνει η ζυγαριά για σένα.

Καριέρα η Οικογένεια.

Τι εννοώ αν θες να μην έχεις σκοτούρες στο κεφάλι σου και να γυρνάς στην οικογένεια σου χωρίς κούραση και 3 το πολύ να ‘σαι σπίτι σου κάντο . Είναι μεγάλο πράγμα να έχεις την όρεξη να παίξεις με τα παιδιά σου, να τα διαβάσεις η να χείς το κουράγιο να βγεις μια βόλτα με την γυναίκα σου η τους φίλους σου.

Αν πάλι θέλεις να δεις τον εαυτό σου κάποια στιγμή καταξιωμένο γιατί αν έχεις πάθος θα καταφέρεις να ξεφύγεις απ το μέσο όρο. Οπώς για παράδειγμα μέσα στο forum βλέπω άτομα που με τρομάζουν με τις γνώσεις τους, και με τίποτα δεν μπορώ να θεωρήσω τον εαυτό μου συνάδερφο τους, συνέχισε να ασκείς το επάγγελμα.

Για μένα συζήτησέ το με τον εαυτό σου εσυ πάνω από όλα ξέρεις τις προτεραιότητες σου.

Συγχώρεσέ μας άλλη μια φορά για το μονοπώλιο της συζήτησης.

ΥΣ Άννα και εγώ 26 είμαι ένα πράγμα πιστεύω ότι αν θέλεις κάτι πολύ και προσπαθήσεις αργά η γρήγορα θα το καταφέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΡΟΛΟ ΝΑ ΕΡΓΑΖΕΣΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΞΕΛΙΣΕΣΑΙ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΣ. ΠΡΙΝ 3,5 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΕΡΓΑΣΤΩ ΣΑΝ ΒΟΗΘΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΑΝ ΘΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ.

ΤΩΡΑ ΤΟ ΑΓΑΠΗΣΑ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΠΤΥΧΙΟ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ( ΜΕ ΕΝΑ ΠΤΥΧΙΟ ΙΕΚ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΩ?).

ΑΝ Σ΄ΑΡΕΣΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΜΗΝ ΤΟ ΑΦΗΣΕΙΣ Η ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΚΑΝΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ.

ΚΡΑΤΑ ΠΧ ΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΒΙΒΛΙΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΑΦΟΥ ΘΑ ΣΧΟΛΑΣ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ 3 Η ΩΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ. ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΕΙ ΣΤΡΑΦΕΙ ΟΠΟΙΟ ΠΤΥΧΙΟ Η ΟΠΟΙΑ ΓΝΩΣΗ ΕΧΕΙΣ...

ΣΚΕΨΟΥ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΣΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΓΡΑΨΕ ΣΕ ΕΝΑ ΧΑΡΤΙ ΤΑ ΥΠΕΡ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑ.ΔΕΣ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΣΟΥ ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΜΕ 2 ΠΑΙΔΙΑ...

ΘΑ ΣΧΟΛΑΣ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ 3 Η ΩΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ !!!!!!!!!!! poy to eides auto ? ego vlepo kai akouo gia 4:30 kai apo kamia fora tin evdomada kai xosimo eos 7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχήν σας ευχαριστώ όλους. Διάλεξα να παώ στην εθνική και περιμένω πλέον να με φωνάξουν. Το έκανα γιατι τη θεωρώ σαν δουλειά ποιο σταθερή και σιγουρη, και γιατί σε κάποιον με τις σπουδέσ μου δίνει και καποια πιθανότητα καριερας. Αγαπώ όμως τη λογιστική και μάλιστα πολύ. έκανα ονειρα να ανοίξω γραφειο και ήθελα να κανω καριερα. επειδή όμως δεν χρειάζομαι τόσο τα παραπάνω λεφτά που ισως μπορει και καποτε να μου δινε το λογιστικό γραφείο ώστε να τα ανταλλάξω με χρόνο που τώρα έχω μα τότε θα τον ζητά και η οικογένεια μου, επέλεξα το δρόμο της τράπεζας.

όμως οπως σας είπα αγαπάω τη λογιστική (θα δουλευω στη θέση μου μεχρι την τελευται στιγμή πριν φύγω για την τράπεζα) κια δεν θα την εγκαταλειψω έυκολα. σας είπα επίσης ότι τώρα ακόμα έχω χρόνο

ρωτάω λοιπόν μήπως και ξέρει κανείς να απαντήσει: καθότι λογιστής θα έχω τη δυνατότητα -ΝΟΜΙΜΗ ΕΝΝΟΩ(την παράνομη την ξέρω) να ανοίξω λογιστικό γραφείο στο ονομα μου όντας υπάλληλος της εθνικής; αν όχι γιατί; (Αφού η εθνική είναι πλέον ιδιωτικός τομέας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 year later...

σχεδόν εναμιση χρόνο μετά επανέρχομαι στο ίδο θέμα πιο πολύ για να προσφέρω μια γνώμη σε συναδέλφους που ίσως αντιμετωπίσουν το ίδιο δίλημμα. Εξάλλου έλυσα πλέον και τις απορίες μου.

1, Τραπεζικός δεν σημαίνει απαραίτητα αραλίκι ουτε ότι 3 το πολύ είσαι σπίτι σου. Εξαρτάται απο το τμήμα στο οποίο εργάζεσαι και κυρίως από το κατάστημα. σε ε΄να μικρό κατάστημα πχ έχεις και πολύ δουλειά αλλά και καθημερινό διαβασμα (πολυ χαρτί ολύ εγκύκλιος πολύ σεμινάριο)

2. Τον αν ειναι νομιμο να εισαι λογιστής τα απογευματα εξαρτάται απο το ποιος θα σε καρφώσει στην Τράπεζα. Εφορία, ΤΕΒΕ και ΟΕΕ δεν ζητάνε την άδεια της Τράπεζας, η οποία όμως καθιστα σαφές στον Κανονισμό Εργασίας της ότι αν θες απογευματινή δουλειά πρέπει αν την ρωτήσεις εγγράφως.

3. ο μισθός στην τράπεζα είναι (1200 μικτά 930 καθαρα) για μένα που έχω 2 πτυχία, 2 γλώσσες και 1 3ετία από τον έξω κόσμο. για έναν νεοπροσλαμβανόμενο ΔΕ παίζει στα 700. Γενικά τουλαχιστον στα καταστήματα οι μισθοί ειναι μέτριοι σε σχέση με τα κέρδη του εργοδότη από τη δουλειά μας

4. και για να κλεισω το topic 1,5 χρόνο μετά...... ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΤΟ ΛΟΓΙΣΤΙΛΙΚΙ (θέλει κανείς βοηθό για τα απογεύματα;;;; δωρεάν!!!) ..... απόψε λέω να διαβάσω λίγο για την περαίωση.... να θυμηθώ κάποια πράγματα.

Καλή σας Νύχτα

ΥΓ1 : Διάβασα στο forum πάλι διαμάχες.... λογιστές εναντίον λογιστών.... γιατί; ποιοι σπέρνουν διχόνοιες; ποιοι και γιατί εφαρμόζουν το διαίρει και βασίλευε τόσο αποτελεσματικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη konkatopodis

ΛΟΙΠΟΝ.....

ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΚΑΙ ΠΟΥ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΩ....! ΤΟΣΕΣ ΟΜΟΙΟΤΗΤΕΣ...! ΚΑΙ ΕΓΩ ΛΟΓΙΣΤΗΣ....28ΧΡΟΝΩΝ ....ΚΑΙ ΕΓΩ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΣΕ ΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ...ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΡΕΛΛΑ Η ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ...ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΑΔΕΙΑ Γ.ΤΑΞΗΣ ΚΙ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΟΥΝ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΓΡΑΦΕΙΟ...ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΜΕ ΠΡΟΣΛΑΜΒΑΝΕΙ Η ΕΘΝΙΚΗ ΟΠΩΣ ΕΣΕΝΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΟΝ ΤΟΝ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΕΤΥΧΕΙ....ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΔΙΛΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΣΕΝΑ.................ΚΑΙ ΠΗΓΑ!!!!!!

ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ....ΓΙΑΥΤΟ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ (ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ)....ΠΑΡΕ ΤΗΛ ΑΥΡΙΟ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (399 )ΚΑΙ ΖΗΤΑ ΤΟΝ ΚΑΤΩΠΟΔΗ ΤΟΝ ΚΩΣΤΑ ΣΤΙΣ ΧΟΡΗΓΗΣΕΙΣ...ΘΑ ΧΟΥΜΕ ΑΡΚΕΤΑ ΝΑ ΠΟΥΜΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΛΟΙΠΟΝ.....

ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΚΑΙ ΠΟΥ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΩ....! ΤΟΣΕΣ ΟΜΟΙΟΤΗΤΕΣ...! ΚΑΙ ΕΓΩ ΛΟΓΙΣΤΗΣ....28ΧΡΟΝΩΝ ....ΚΑΙ ΕΓΩ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΣΕ ΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ...ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΡΕΛΛΑ Η ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ...ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΑΔΕΙΑ Γ.ΤΑΞΗΣ ΚΙ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΟΥΝ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΓΡΑΦΕΙΟ...ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΜΕ ΠΡΟΣΛΑΜΒΑΝΕΙ Η ΕΘΝΙΚΗ ΟΠΩΣ ΕΣΕΝΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΟΝ ΤΟΝ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΕΤΥΧΕΙ....ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΔΙΛΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΣΕΝΑ.................ΚΑΙ ΠΗΓΑ!!!!!!

ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ....ΓΙΑΥΤΟ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ (ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ)....ΠΑΡΕ ΤΗΛ ΑΥΡΙΟ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (399 )ΚΑΙ ΖΗΤΑ ΤΟΝ ΚΑΤΩΠΟΔΗ ΤΟΝ ΚΩΣΤΑ ΣΤΙΣ ΧΟΡΗΓΗΣΕΙΣ...ΘΑ ΧΟΥΜΕ ΑΡΚΕΤΑ ΝΑ ΠΟΥΜΕ.

Και πρόσεξε, να πάρεις το σωστό υποκατάστημα της σωστής τράπεζας, γιατί είναι πάρα πολύ πιθανόν να να έχει και άλλη τράπεζα, στη Λευκάδα, Κώστα Κατωπόδη στις χορηγήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη konkatopodis

ΤΩΡΑ ΑΥΤΟ ΤΙ ΗΤΑΝ...ΕΙΡΩΝΙΑ???? ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ. ΚΙ ΑΠΟ ΟΣΟ ΞΕΡΩ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΛΕΥΚΑΔΑ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ (ΕΚΤΟΣ ΚΙ ΑΝΟΙΞΑΝ ΚΙ ΑΛΛΗ ΤΩΡΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ....ΛΕΣ?)ΑΡΑ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΡΕΙ....ΣΤΗΝ EUROBANK? ΚΑΙ ΤΟ 399 ΤΙ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ....ΤΗΛΕΦΩΝΟ? ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΝΟΥΜΕΡΑ ΠΟΥ ΤΑ ΛΕΝΕ ΚΩΔ. ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΟΣ....ΞΕΡΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΧΩΡΙΖΟΥΝ.....Lands....OXI ΣΤΙΣ ΧΟΡΗΓΗΣΕΙΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι άσχετο?

Υπάρχει δυνατότητα άτομα τα οποία έδωσαν Πανελλήνιες εξετάσεις με το σύστημα των Δεσμών,

να μπορούν να ξανδώσουν τώρα?

Με ποιό τρόπο? Γνωρίζει κανείς? Και ποιά είναι η διαδικασία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ..

ΗΜΟΥΝ ΕΠΙ ΤΡΙΕΤΙΑ ΣΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΚΥΠΡΟΥ ΚΑΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΕΚΕΙ Η ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΨΑΧΤΩ ΣΤΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ..

ΖΥΓΙΖΟΝΤΑΣ ΛΟΙΠΟΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΟΝΤΑΣ ΩΣ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΟΤΙ ΤΣΑΚΙΣΤΗΚΑ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ, ΟΤΙ ΕΤΡΕΧΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΜΑΓΑΖΙ, ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΑ ΕΚΕΙ ΕΞΟΝΤΩΤΙΚΟ ΩΡΑΡΙΟ ΜΕ ΤΡΟΜΕΡΗ ΠΙΕΣΗ ΚΑΙ ΑΓΧΟΣ , ΟΤΙ ΟΣΟ ΠΕΡΝΑ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΟΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΣΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΘΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΜΟΙΒΟΜΑΙ ΜΕ €1000 ΜΙΚΤΑ, Ε, ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΗΘΕΛΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΚΕΨΗ..

ΟΠΟΤΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΧΩ ΑΝΟΙΞΕΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΙ ΕΥΕΛΠΙΣΤΩ ΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΛΑΒΕΣ..ΒΕΒΑΙΑ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΑΝ ΕΠΡΑΞΑ ΣΩΣΤΑ Η ΛΑΘΟΣ..

ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ, ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΣΤΑΔΙΟΔΡΟΜΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΩΣΤΟ ΚΑΙ ΛΑΘΟΣ...ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΤΡΟΠΟΥ ΣΚΕΨΗΣ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Σοφία
Να ρωτήσω κάτι άσχετο?

Υπάρχει δυνατότητα άτομα τα οποία έδωσαν Πανελλήνιες εξετάσεις με το σύστημα των Δεσμών,

να μπορούν να ξανδώσουν τώρα?

Με ποιό τρόπο? Γνωρίζει κανείς? Και ποιά είναι η διαδικασία?

Καλημέρα!

Και βέβαια γίνεται! Αν και τα μαθήματα είναι τώρα 6 ή 7 ανάλογα την κατεύθυνση και το πεδίο που θα διαλέξεις. Το μόνο που χρειάζεται είναι το πρώτο δεκαήμερο του Φεβρουαρίου να πάς με το απολυτηριό σου και μια φωτογραφία μικρή στο σχολείο που θες να δώσεις πανελλήνιες. Εκεί θα συμπληρώσεις μια αίτηση ( ουσιαστικά είναι η πρώτη σελίδα του μηχανογραφικού) και τιποτά αλλο. Αρχές Μαίου θα πας να πάρεις μετα το καρτελάκι σου άπο το σχολείο και με αυτό θα πας να δώσεις τις κατάλληλες ημερομηνίες.

Εγώ έδωσα πέρσι ενώ είχα τελέιώσει 9 χρόνια πριν και πέρασα. Μου φαίνεται πιο εύκολο σύστημα!

Δοκιμασε το αν έχεις κουράγιο για διάβασμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη konkatopodis

Α ΜΠΡΑΒΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟΥ ΕΙΠΕ ΤΟ ΠΙΟ ΣΩΣΤΟ....ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΘΕΜΑ ΑΠΟΨΗΣ ΚΙ ΕΠΙΛΟΓΩΝ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΑ. ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΕΧΟΥΝ ΥΠΕΡ ΚΑΙ ΚΑΤΑ...ΚΙ ΑΣ ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ.

ΜΠΡΑΒΟ ΠΟΥ ΒΡΗΚΕΣ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΕΦΥΓΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΗΚΕΣ ΣΤΟ ΤΡΙΠΑΚΙ...''ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ...ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ.ΚΤΛ" . Ο ΚΑΛΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ...ΟΧΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΤΩΝ ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ ΔΑΝΕΙΟΛΗΠΤΩΝ ΚΑΙ ΚΑΤΑΘΕΤΩΝ(ΝΑΙ..ΚΙ ΑΣ ΕΧΕΙ ΚΙΝΔΥΝΟΥΣ ΚΙ ΕΥΘΥΝΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ).ΕΙΝΑΙ ΚΥΡΙΟΣ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΤΟΥ---ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΑΓΜΑ----!!!

ΑΝ..ΛΕΩ ΑΝ...Η ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ ΣΑΝ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΓΕΛΟΙΟΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΑΥΤΟΑΠΟΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΤΡΑΠΕΖΙΚΕΣ Α.Ε. ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ( ΒΛΕΠΠΕ.EUROBANK, ΠΕΙΡΑΙΩΣ, ΚΥΠΡΟΥ ΚΤΛ) ΕΧΩ ΦΥΓΕΙ ΣΕ ΧΡΟΝΟ DT...ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΚΑΙ ΧΑΜΕΝΟΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ.....ΠΗΓΗ ΤΗΣ ΔΥΝΑΜΗΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΛΠΙΔΑΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΓΝΩΣΕΙΣ ΜΑΣ...

ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ...ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΔΙΛΛΗΜΑ ΑΣ ΣΚΕΦΤΟΥΝ¨..Ο ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΡΑΠΕΖΙΚΟ, Ο ΤΡΑΠΕΖΙΚΟΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΛΟΓΙΣΤΗ????

ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...