Προς το περιεχόμενο

ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΤΕ ΤΟΥΣ ΝΕΟΤΕΡΟΥΣ ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΠΑΛΙΟΙ


επισκέπτη ΝΙΚΟΛΑΣ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επισκέπτη ΝΙΚΟΛΑΣ

ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ ΔΑΝΑΗΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΟΛΩΝ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΕΡΓΑΖΕΣΤΕ ΧΡΟΝΙΑ

ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ.(ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΒΕΒΑΙΩΣ ΒΕΒΑΙΩΣ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ...)

ΕΙΜΑΙ 28 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ.

ΑΛΛΙΩΣ ΤΑ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΟΥΝ ΟΤΑΝ ΣΠΟΥΔΑΖΑ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΜΟΥ ΒΓΗΚΑΝ

ΔΟΥΛΕΥΩ Β.ΛΟΓΙΣΤΗ Σ ΕΝΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ,ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΙΠΛΑ Σ ΕΝΑ ΕΞΑΙΡΕΤΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ΚΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ. ΤΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΟΜΩΣ ΔΕ Μ ΑΡΕΣΟΥΝ. ΤΑ ΒΡΙΣΚΩ ΜΙΖΕΡΑ, ΠΟΛΥ ΜΙΖΕΡΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ.

ΕΣΕΙΣ ΑΝ ΘΑ ΓΥΡΝΟΥΣΑΤΕ 10 ΚΑΙ 15 ΧΡΟΝΙΑ ΠΙΣΩ. ΘΑ ΚΑΝΑΤΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗ?

ΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΡΙΣΕΤΕ ΤΟΝ ΕΓΩΙΣΜΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΤΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΕΥΓΝΩΜΩΝ,ΕΓΩ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΟΙ ΑΛΛΟΙ ΝΕΟΙ ΣΤΟ ΧΩΡΟ, ΑΝ ΜΕ ΑΝΙΔΙΟΤΕΛΕΙΑ ΑΠΑΝΤΟΥΣΑΤΕ ΚΑΙ ΜΑΣ ΔΙΝΑΤΕ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ...

ΠΟΛΛΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΑΙΡΙΑΣΤΟ ΤΗΣ ΕΡΩΤΗΣΗΣ ΜΟΥ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το παράπονο σου έχει να κάνει με το γεγονός ότι είσαι βοηθός λογιστή και κάνεις (λογιστικές ή μη) αγγαρείες κλπ, τότε να σου πω ότι όλοι περάσαμε απ' αυτό το στάδιο.

Αν πάλι δεν σ' αρέσει καθόλου η λογιστική (καλά τόσα χρόνια που σπούδαζες δεν το κατάλαβες?), τότε παράτα τα τώρα που είσαι νέος ακόμα και προχώρησε παραπέρα.

Αυτή η δουλειά Νικόλα (όπως και η κάθε δουλειά δλδ) ή σ' αρέσει και την κάνεις ή δεν την κάνεις καθόλου.

Προσωπικά εγώ το διάλεξα το επάγγελμα αυτό και δεν μετανιώνω γι' αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης-NIKOLAS-

2 λΟΓΙΣΤΙΚΕΣ ΕΙΧΑ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ. 1 ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ ΚΑΙ 1 ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΗΡΑ!

ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΩ? ΤΟ "ΦΟΡΤΕ" ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΤΑ ΜΙΚΡΟ ΜΑΚΡΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΑΙ Η ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ, ΤΗ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ ΤΗ ΣΙΧΑΙΝΟΜΟΥΝ.

ΤΕΛΕΙΩΝΟΝΤΑΣ ΤΗ ΣΧΟΛΗ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΡΩ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΕ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΑΚΗ ΑΛΛΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΗΤΑΝ ΠΟΥ ΕΚΛΕΙΝΑΝ Η ΜΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ. ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΛΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ.ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΩ.ΤΩΡΑ ΤΟ ΞΑΝΑΣΚΕΦΤΟΜΑΙ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ Σ ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗ ΖΩΗ ΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΔΕ ΜΑΡΕΣΕΙ... ΣΕ ΖΗΛΕΥΩ ΠΟΥ ΠΑΛΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΔΙΑΛΕΓΕΣ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε αυτό που θέλεις να κάνεις ποτέ δεν είναι αργά .

Εγώ τελείωσα Μηχανολόγος στα Τ.Ε.Ι. ΠΕΙΡΑΙΑ χωρίς αυτό να ήταν επιλογή μου.

Εδώ και 6 χρόνια ασχολούμαι με τη λογιστική(ακολούθησα αυτό το επάγγελμα έπειτα από συμβουλή του αδελφού μου) και μπορώ να σου πώ ότι αν γύριζα το χρόνο πίσω θα σπούδαζα λογιστκή.

Και κάτι ακόμα αν έχεις θέληση για κάτι να ξέρεις ότι έχεις πολλές πιθανότητες να το πετύχεις.

ΒΑΣΙΛΗΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης-giorgos-

Όχι ότι είμαι παλιός αλλά η άποψή μου είναι :

Κατ' αρχήν πόσο καιρό δουλεύεις σαν βοηθός λογιστή ; Αν δουλεύεις για μικρό χρονικό διάστημα , καλό θα ήταν να παραμείνεις λίγο ακόμα για να διαπιστώσεις αν όντως πραγματικά δεν σου αρέσει η συγκεκριμένη δουλειά .

Το συγκεκριμένο επάγγελμα χρειάζεται επιμονή και επιμονή . Διαθέτεις τα παραπάνω ;

Το συγκεκριμένο επάγγελμα , όπως άλλωστε και με οτιδήποτε άλλο ασχοληθείς , χρειάζεται αγάπη . Διαθέτεις αγάπη και ενδιαφέρον ή πιστεύεις ότι υπάρχει πιθανότητα να αλλάξεις τρόπο αντιμετώπισης του συγκεκριμένου επαγγέλματος ;

Έχεις με κάτι άλλο να ασχοληθείς ;

Θεωρείς ότι αξίζει να σβήσεις όλα τα χρόνια που σπούδασες (σε περίπτωση που δεν μπορέσεις να χρησιμοποιήσεις με άλλο τρόπο το πτυχίο σου ) ;

Έχεις σκεφτεί ότι πολλοί από τους συναδέλφους δεν είχαν την τύχη να συνεργάζονται - εργάζονται δίπλα σε ένα αξιόλογο άνθρωπο ; Παρ' όλα αυτά συνέχισαν γιατί είχαν κάποιο στόχο ; Έχεις συγκεκριμένο στόχο ;

Δεν νομίζεις ότι θα είναι υπέρ σου να εκμεταλλευτείς (με την καλή έννοια τις γνώσεις του εργοδότη σου) ;

Έχεις σκεφτεί την παροιμία "τρώγοντας έρχεται η όρεξη" ;

Τέλος , κάποιοι θα πουν ότι μετάνοιωσαν για το επάγγελμα και κάποιοι το αντίθετο .

ΒΑΣΙΚΟ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ότι όσοι πουν (ειλικρινά) ότι δεν μετάνοιωσαν θα το πουν γιατί ΑΓΑΠΗΣΑΝ και ΑΓΑΠΟΥΝ αυτή την δουλειά .

Δεν θέλω να σε επηρρεάσω , απλώς να σκεφτείς τους παραπάνω προβληματισμούς .

Την απόφασης θα την βγάλεις μόνο σου .

Όποια και αν είναι αυτή καλή επιτυχία .

giorgos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΟΜΩΣ ΔΕ Μ ΑΡΕΣΟΥΝ. ΤΑ ΒΡΙΣΚΩ ΜΙΖΕΡΑ, ΠΟΛΥ ΜΙΖΕΡΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ.

Δεν θα συμφωνήσω ότι τα λογιστικά είναι μίζερο επάγγελμα,αλλά ότι

οι παλαιοί κυρίως λογιστές-πρίν από τριανταπέντε χρόνια-θεωρούνταν

κάπως "ξενέρωτοι" για πολλούς και διάφορους λόγους.

Τα τελευταία όμως χρόνια,με την ανάπτυξη που έχει "πάρει" το επάγγελμα

και τις νέες τεχνολογίες που το ανέπτυξαν ακόμα περισσότερο,πιστεύω ότι

έχει ξεφύγει από την παλαιά μίζερη εικόνα του λογιστή με τα πρόσθετα μα-

νίκια (για να μην λερώνουν τα πουκάμισα με μελάνι) και την στίβα των χαρ-

τιών πάνω στο γραφείο.

Πλέον ο σύγχρονος λογιστής,μπορεί να αποφασίσει αν θα είναι χαρτογιακάς

μολυβοσπρώχτης ή σύγχρονος επιστήμονας.

Θα μπορούσαμε να πούμε πάρα πολλά για το επάγγελμά μας και αυτό είναι

το ωραίο.Να μπορείς να συζητάς ατέλειωτες ώρες με αυτά που έχουν δει τα

μάτια μας,καλά ή κακά.

Σου εύχομαι καλή τύχη και πολλή δύναμη αν αποφασίσεις να ασχοληθείς με

τα "λογιστικά" και μετά από καιρό μπορεί να κάνεις και αυτό που σου αρέσει

μέσα από την λογιστική επιστήμη,δλδ να γίνεις ένας άριστος οικονομολόγος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H TΑΠΕΙΝΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΕΧΟΝΤΑΣ ΣΦΑΙΡΙΚΗ ΑΠΟΨΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ, ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΣ ΣΕ ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΜΕ ΤΑ ΜΑΚΡΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΑΓΑΠΑΣ, ΙΣΩΣ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΣ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΕ ΜΙΑ ΠΟΛΥΕΘΝΙΚΗ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΤΜΗΜΑ (ΛΕΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟ ΦΤΩΧΟ ΜΟΥ ΜΥΑΛΟ)........

ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ, ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΟΥ ΚΑΙ Η ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΤΙΜΗ (ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΣΑΙ) ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙΣ. ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΒΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΩΣ ΛΟΓΙΣΤΗΣ ( ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΑΡΚΕΤΟΙ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ) ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ....... ΕΧΕΙΣ ΠΤΥΧΙΟ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙΣ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΤΑΜΠΛΟ.......

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ....!!! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε αυτό που θέλεις να κάνεις ποτέ δεν είναι αργά .

Εγώ τελείωσα Μηχανολόγος στα Τ.Ε.Ι. ΠΕΙΡΑΙΑ χωρίς αυτό να ήταν επιλογή μου.

Εδώ και 6 χρόνια ασχολούμαι με τη λογιστική(ακολούθησα αυτό το επάγγελμα έπειτα από συμβουλή του αδελφού μου) και μπορώ να σου πώ ότι αν γύριζα το χρόνο πίσω θα σπούδαζα λογιστκή.

Και κάτι ακόμα αν έχεις θέληση για κάτι να ξέρεις ότι έχεις πολλές πιθανότητες να το πετύχεις.

ΒΑΣΙΛΗΣ

Εγώ πήγα Γ' Δέσμη, για νομική. Δεν έκατσε και σπούδασα ... θεολόγος!

Και όμως το κομμάτι της λογιστικής που ασχολούμαι, η μισθοδοσία, είναι η μεγάλη μου τρέλα, και όταν η τρέλα γίνεται επάγγελμα, τότε πας για δουλειά με χαμόγελο.

Αν δεν σου αρέσει η λογιστική, ΦΥΓΕ και πήγαινε εκεί που νομίζεις ότι θα νιώσεις καλά, όπου και αν είναι.

Δεν σημαίνει ότι επειδή σπούδασες κάτι θα πρέπει να το ακολουθήσεις υποχρεωτικά.

Ακολούθα την καρδιά σου και εύχομαι να πετύχεις όπου και αν πας.

doctor

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΝΑ ΤΟ ΛΥΚΕΙΟ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ Η ΝΟΜΙΚΗ ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΥΓΚΥΡΙΕΣ ΜΕ ΕΣΤΕΙΛΑΝ

ΣΤΗΝ ΤΟΤΕ Α.Σ.Ο.Ε.Ε. ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΣ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ALTER EGO ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ

ΤΕΧΝΗ Η ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΙΣ ΤΗΝ ΛΕΣ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΠΟΥ

ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΠΟΤΕ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ, ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ......

ΚΑΠΟΤΕ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΛΛΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΚΑΙ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΤΗΝ

ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΤΙΣ ΑΡΚΕΤΕΣ ΑΝΤΙΞΟΟΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΙΜΑΙ ΑΡΚΕΤΑ

ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ . ΓΙΑΥΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΔΥΣΤΥΧΙΣΜΕΝΟ

ΑΛΛΑ ΚΑΝΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΡΑΒΑΕΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΣΟΥ....ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΤΑΠΕΙΝΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΣ ΤΗΝ

ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ. ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΔΩΣΑΜΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΑΥΤΗΝ ΠΟΥ ΣΕ ΕΚΦΡΑΖΕΙ

ΚΑΙ ΣΕ ΑΝΤΙΠΡΩΣΟΠΕΥΕΙ ΚΑΛΙΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΙΔΕΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΠΟΙΚΙΛΙΑ ΑΠ ΟΛΑ ΕΧΕΙ Ο

ΜΠΑΞΕΣ ΚΑΙ ΟΠΟΙΑ ΘΕΣ ΔΙΑΛΕΓΕΙΣ.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα λογιστικά η καλύτερα η λογιστική επιστήμη που είναι κλάδος της οικονομικής επιστήμης δεν είναι καθόλου μίζερη τουναντίον είναι πολύ ενδιαφέρον και χρήσιμη και πραγματικά την λατρεύω . Αυτό που είναι μίζερο και εν μέρει θα συμφωνήσω μαζί σου είναι το επάγγελμα του Λογιστή ειδικά σε Λογιστικό γραφείο. Και πάλι καλά που γνώρισες τώρα το επάγγελμα που είναι κάπως αναβαθμισμένο τα τελευταία χρόνια γιατί αν το γνώριζες πριν 15 χρόνια .. όπου φύγει φύγει.

Θέλει πολύ προσπάθεια για να καταλάβεις καλά το γνωστικό πεδίο της Λογιστικής αφού μέχρι τώρα έχεις δει ένα ασήμαντο κομμάτι της. Υπάρχει η Γενική Λογιστική, Χρηματοοικονομική Λογιστική , Διοικητική Λογιστική , Φορολογική Λογιστική ,Ελεγκτική Λογιστική κλπ. και τα επαγγέλματα που μπορείς να ασκήσεις είναι πολλά και όχι μόνο του λογιστή σε λογιστικό γραφείο.

Επειδή λοιπόν αυτήν την μιζέρια που λες την έχω αισθανθεί κάποτε και εγώ στην αρχή , αυτή την στιγμή το πιο σωστό είναι να ασχοληθείς παραπάνω με την Λογιστική και μέσα από αυτήν την να βρεις στον δρόμο σου. Είμαι σίγουρος ότι θα την αγαπήσεις αν την γνωρίσεις. Μην μου πεις ότι από μικρός ήθελες να μάθεις μακροοικονομία και μικροοικονομία . Πρώτα τα γνώρισες και μετά τα αγάπησες. Αυτό που μαθαίνει κανείς αυτό αγαπάει. Ούτως η άλλως θα σου είναι χρήσιμα αυτά που θα μάθεις σε όποιο επάγγελμα και αν ακολουθήσεις τελικά. Ευκαιρίες θα σου δοθούν πολλές αν το κυνηγήσεις. Το τι ακριβώς θα κάνεις είναι δικιά σου επιλογή κατά την γνώμη μου πάντως σου προτείνω να μείνεις 1- 2 χρόνια στο λογιστικό γραφείο αποκομίζοντας με πολύ δουλειά και διάβασμα ότι περισσότερο μπορείς μετά πήγαινε σε εταιρεία μεγάλη και μετά……..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...