Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΗΜΕΡΕΣ ΑΔΕΙΑΣ ΑΣΘΕΝΕΙΑΣ ΓΙΑ ΕΓΚΥΟ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ


επισκέπτη elisabet

Ερώτηση

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΕΞΗΣ. ΕΓΚΥΟΣ ΤΙ ΑΔΕΙΑ ΑΣΘΕΝΕΙΑΣ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΔΗΛΑΔΗ ΜΕΧΡΙ ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
επισκέπτη Μ.ΜΑΡΙΑ
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΕΞΗΣ. ΕΓΚΥΟΣ ΤΙ ΑΔΕΙΑ ΑΣΘΕΝΕΙΑΣ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΔΗΛΑΔΗ ΜΕΧΡΙ ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ?

Γίνε πιο συγκεκριμένη για τι άδεια ασθενείας μιλάς; Για άδεια τοκετού και λοχείας; Αν ρωτάς αυτό τοτε είναι 117 ημέρες συνολικά. Αν θέλεις κάτι άλλο πρέπει να διευκρινήσεις τι ακριβώς θέλεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης-elisabet-

ΡΩΤΑΩ ΑΝ ΑΡΩΣΤΗΣΕΙ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Μ.ΜΑΡΙΑ
ΡΩΤΑΩ ΑΝ ΑΡΩΣΤΗΣΕΙ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ.

Αναλόγως τι προυπηρεσία έχει στη συγκεκριμένη εταιρία. Αν έχει λιγότερη του χρόνου 15 ημέρες άν έχει περισσότερο απο χρόνο θα πληρωθεί για ένα μήνα. Πάντα μιλάμε για το πόσο θα πληρωθεί απο το ΙΚΑ. Ολα αυτά λειτουργούν αφερετικά σε περίπτωση που υπάρχη και άλλη αναρρωτική μέσα στο ίδιο έτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη δεσποινα

να ρωτησω κατι σε περιπτωση που μια εγυος δουλευει ως πωλητρια και θελει να παρει αδεια πανω απο 15 μερες που ειναι σιγουρο οτι δικαιουται ποσα χρηματα παιρνει το μηνα αν παρει την αδεια και περασει επιτροπη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

να ρωτησω κατι σε περιπτωση που μια εγυος δουλευει ως πωλητρια και θελει να παρει αδεια πανω απο 15 μερες που ειναι σιγουρο οτι δικαιουται ποσα χρηματα παιρνει το μηνα αν παρει την αδεια και περασει επιτροπη

Για πάμε άλλη μία γιατί δεν κατάλαβα τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη χριστινα

Γεια σας, δουλευω σε εταιρεια 4ωρο 2 χρονια συνεχομενα. 15 σεπτεμβριου ληγει η συμβαση μου και δεν θα ανανεωθει. Ποσες μέρες αναρρωτικης λογω εγκυμοσυνης μπορω να παρω απο το ικα; Μεσα στο τρεχον ετος εχω παρει ηδη 9 μερες ασθενειας. Επισης αν χρειαστει να περασω απο επιτροπη θα μου γραψουν αδεια για λιγες ημερες και αν πρεπει να ενημερωσω για την επιτροπη για την ημερομηνια ληξης της συμβασης;Αν μου δοθει αναρρωτικη αδεια απο την επιτροπη του ικα ποιες ενεργειες θα πρεπει να κανω ωστε να πληρωθω; Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...