Προς το περιεχόμενο

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ VER.2.22 ACCOUNTANT


επισκέπτη DIMI

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλοι του Forum γεια σας, αντιμετωπίζω ένα προβλημα μετά την εγκατάσταση της version 2.22 στα έσοδα-έξοδα. Σας παρακαλώ αν μπορείτε να με βοηθήσετε. Όταν πάω να επιλέξω με ΑΦΜ από την καταχώρηση εγγραφής έναν πελάτη μου βγάζει σφάλμα OBJECT "LTBLSYS.USERPAYMENT WAYS" IS NOT REGISTERED

και όταν προχώρησα να το ψάχνω περισσότερο είδα ότι έχουν αποσυνδεθεί οι λογ. των πελατών από τους λογ.των συναλλασομένων.Στους προμηθευτές δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα δουλεύει κανονικά.Παρακαλώ αν κανείς ξέρει πως διορθώνεται το πρόβλημα ας με βοηθήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 weeks later...

Χαίρετε. Μιας και καταπιάστηκα με την singular σήμερα να αναφέρω και ένα άλλο πρόβλημα που αντιμετωπίζω σχετικά με τον esas (το οποίο εμφανίστηκε με την έκδοση 2.5). Μόλις κάνω τερματισμό στον server το εικονίδιο του esas (και φυσικά και η εφαρμογή) παραμένει ανοιχτή και δεν λέει να κλείσει με τίποτα και φυσικά δεν "αφήνει" τον server να κλείσει. Ακόμα και με δεξί κλικ να κάνω και "έξοδος" στο εικονίδιο του esas ανοίγει πάλι τόσο γρήγορα που δεν προλαβαίνουν τα windows να τερματίσουν.

Το λειτουργικό που έχω στον server είναι το small busines back office Win NT (είναι όντως λίγο παλιό αλλά που χρήματα για αναβαθμίσεις!).

Το πρόβλημα το λύνω χειροκίνητα μέσα από τα services στη διαχείρηση του server όπου εκεί "κάνω" "stop" τον esas.

Αυτά για όποιον προγραμματιστή της singular μας παρακολουθεί μήπως και λυθούν κάποια προβλήματα.

Βέβαια είναι και άλλα με την έκδοση 2.22 που αφορούν τις προβολές των παραθύρων διαλόγου του accountant που έχουν μικρύνει σε μέγεθος, άλλα που αφορούν εκτυπώσεις κλπ

Δεν προλαβαίνω τώρα θα τα πούμε σιγά σιγά.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλοι του Forum γεια σας, αντιμετωπίζω ένα προβλημα μετά την εγκατάσταση της version 2.22 στα έσοδα-έξοδα. Σας παρακαλώ αν μπορείτε να με βοηθήσετε. Όταν πάω να επιλέξω με ΑΦΜ από την καταχώρηση εγγραφής έναν πελάτη μου βγάζει σφάλμα OBJECT "LTBLSYS.USERPAYMENT WAYS" IS NOT REGISTERED

και όταν προχώρησα να το ψάχνω περισσότερο είδα ότι έχουν αποσυνδεθεί οι λογ. των πελατών από τους λογ.των συναλλασομένων.Στους προμηθευτές δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα δουλεύει κανονικά.Παρακαλώ αν κανείς ξέρει πως διορθώνεται το πρόβλημα ας με βοηθήσει.

Η ΛΥΣΗ ΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ

ανοιγουμε τον e-sas

δεξι κλικ στην εφαρμογη που καναμε εγατασταση

διαχειριση εφαρμογης

ενημερωση μητρωου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 weeks later...

Χαίρετε. Έχω ένα πρόβλημα με το accountant v 2.22. Στο φορητό υπολογιστή εμφανίζεται κάθε καρτέλα που ανοίγω (συμπεριλαμβανομένου και του κεντρικού μενού) χωρίς το μπλε βελάκι στα δεξιά κάτω άπό το μενού και χωρίς το "help".

Στον επιτραπέζιο υπολογιστή εμφανίζεται κανονικά με διαφορετικές άναλύσεις οθόνης.

Δοκίμασα να αλλάξω την ανάλυση στον φορητό υπολογιστή αλλά πάλι τίποτα.

Και για να καταλάβετε καλύτερα τι εννοώ επισυνάπτω και ένα αρχειάκι που δείχνει την κατάσταση.

Αν υπάρχει καμιά ιδέα....

Ευχαριστώ.

ACCOUNTANT_MAIN_MENU.zip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης-stavros-
Η ΛΥΣΗ ΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ

ανοιγουμε τον e-sas

δεξι κλικ στην εφαρμογη που καναμε εγατασταση

διαχειριση εφαρμογης

ενημερωση μητρωου

Η σωστη ενημερωση μητρωου ειναι η εξης:

ευρεση στον φακελλο της εφαρμογης *40.bpl

παιρνεις με copy τα 3 bpl της εφαρμογης (στην 2.22 εχει 3 στις παλαιωτερες 4) και τα κανεις copy το system32 των windows ή winnt .

Ανοιγεις των esas ---->δεξι κλικ στην εφαρμογη που καναμε εγατασταση---->διαχειριση εφαρμογης------>ενημερωση μητρωου.

Πας στο system 32 και σβηνεις αυτα που εβαλες τα *.40.bpl εννοω

Κανεις εξοδο απο τον esas και περιμενεις να ξαναανοιξει

Μπαινεις στην εφαρμογη και εισαι ετοιμος.

Στειλε και ενα feedback να μας πεις αν επαιξε!!!!!!!!!! :D που ξερεις μπορει να βοηθησει και αλλους.

netlogist κανε την αναλυση 1024χ768 επαιξε???αν οχι κατεβασε νεους drivers για την καρτα γραφικων σου.

Στειλε και ενα feedback να μας πεις αν επαιξε!!!!!!!!!! :D που ξερεις μπορει να βοηθησει και αλλους.

Σταυρος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταύρο μας έστειλες αδιάβαστους, και κοίτα ε μην σε χάσουμε.

Το προσπαθω με τον χρονο που δεν μου περισευει καθολου .

Καλως σας βρηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταύρο μας έστειλες αδιάβαστους, και κοίτα ε μην σε χάσουμε.

Τελικα θυμηθηκα και το password ημουν register πολυ καιρο αρα πλεον θα απαντω οταν μπορω με αυτο το username

Σταυρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα θυμηθηκα και το password ημουν register πολυ καιρο αρα πλεον θα απαντω οταν μπορω με αυτο το username

Σταυρος

Σταύρο καλώς μας ήρθες, τώρα και με την νέα μισθοδοσία θα χρειασθούμε αρκετή βοήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα βοηθησω στα τεχνικα και εσεις πως θα συμπληρωσω την δηλωση μου του χρονου...

χαχαχαχαχαχαχα

πλακα κανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρετε. Μιας και καταπιάστηκα με την singular σήμερα να αναφέρω και ένα άλλο πρόβλημα που αντιμετωπίζω σχετικά με τον esas (το οποίο εμφανίστηκε με την έκδοση 2.5). Μόλις κάνω τερματισμό στον server το εικονίδιο του esas (και φυσικά και η εφαρμογή) παραμένει ανοιχτή και δεν λέει να κλείσει με τίποτα και φυσικά δεν "αφήνει" τον server να κλείσει. Ακόμα και με δεξί κλικ να κάνω και "έξοδος" στο εικονίδιο του esas ανοίγει πάλι τόσο γρήγορα που δεν προλαβαίνουν τα windows να τερματίσουν.

Το λειτουργικό που έχω στον server είναι το small busines back office Win NT (είναι όντως λίγο παλιό αλλά που χρήματα για αναβαθμίσεις!).

Το πρόβλημα το λύνω χειροκίνητα μέσα από τα services στη διαχείρηση του server όπου εκεί "κάνω" "stop" τον esas.

Αυτά για όποιον προγραμματιστή της singular μας παρακολουθεί μήπως και λυθούν κάποια προβλήματα.

Βέβαια είναι και άλλα με την έκδοση 2.22 που αφορούν τις προβολές των παραθύρων διαλόγου του accountant που έχουν μικρύνει σε μέγεθος, άλλα που αφορούν εκτυπώσεις κλπ

Δεν προλαβαίνω τώρα θα τα πούμε σιγά σιγά.

Ευχαριστώ.

-------------------------------------------------------------

Συναδελφε

καταρχην εισαι λιγο φαουλ και θα σου εξηγησω το γιατι¨

Λες οτι

(Το λειτουργικό που έχω στον server είναι το small busines back office Win NT (είναι όντως λίγο παλιό αλλά που χρήματα για αναβαθμίσεις!).

1) εχεις διαβασει ποια ειναι τα προτεινομενα λειτουργικα που σου λεει ο κατασκευαστης του προγραμματος που χρησιμοποιεις???

Που ειδες οτι το accountant μπορει να παιξει στο λειτουργικό που εχεις???

τεσπα προχωρω, το εγκατεστησες εσυ ή αυτος που σε υποστηριζει ειναι εις γνωση σου ομως οτι αφου το εχεις εγκαταστησει σε μη προτινομενο λειτουργικο αργα ή γρηγορα θα σου δημιουργησει προβληματα .

Ζητα τα ρεστα απο τον συνεργατη σου που σε υποστηριζει αν το εβαλε αυτος και τραβα του και κανα εξωδικακι να γινει ανθρωπος.

Αν το εβαλες ομως εσυ μην ζητας ευθυνες απο κανεναν μιας και ΕΣΥ εισαι ο υπαιτιος για την ολη κατασταση που εχεις δημιουργησει.

Δεν λεμε να βαλεις win 2003 που ειναι η κορυφη αλλα δεν εχεις ουτε τον πατο που ειναι τα win98se εισαι ακομα πιο κατω εισαι σε λειτουργικο που ειναι τουλαχιστον 10 χρονων και κουβαλαει ολα τα κουσουρια της microsoft με τα 100000 προβληματα που ειχε το συγκεκριμενο λειτουργικο.

2)Λες οτι (Αυτά για όποιον προγραμματιστή της singular μας παρακολουθεί μήπως και λυθούν κάποια προβλήματα)

Και πες οτι εγω ειμαι ο προγραμματιστης της singular ή της καθε singular και μου ζητας να σε υποστηριξω που ??

Σε κατι που ειναι unsupport και σου λεω απο την πρωτη στιγμη οτι δεν παιζει ο accountant σε αυτο το λειτουργικο και εσυ το εγκαταστεις εκει που δεν παιζει και περιμενεις υποστηριξη?

Τι περιμενεις δηλαδη απο τον προγγραματιστη να αναπτυξει κωδικα σε λειτουργικο που δεν το χρησιμοποιει ουτε το 1% στην Ελλαδα για εμπορικες λογιστικες εφαρμογες???

Εδω δεν σε υποστηριζει ουτε η ιδια η microsoft που εχει γραψει το συγκεκριμενο λειτουργικο πως θα σε υποστηριξει η καθε singular ή η καθε singular ???

Μηπως ξερεις ποσο καιρο εχει η microsoft να βγαλει καποιο update για να υποστηριξει το λειτουργικο της ???

Εχεις παρει κανα τηλεφωνο στην microsoft hellas και να τους πεις οτι αντιμετωπιζεις καποιο προβλημα στο λειτουργικο σου και ειναι το small busines back office Win NT ??

Στο εκλεισαν στην μουρη και εχουν πεθανει στα γελια που θες και υποστηριξη σε αυτό.

Ηδη το εχει σβησει απο τον χάρτη της!! :D

Λες

Ακόμα και με δεξί κλικ να κάνω και "έξοδος" στο εικονίδιο του esas ανοίγει πάλι τόσο γρήγορα που δεν προλαβαίνουν τα windows να τερματίσουν

Απο hardware πως πας εισαι εκει?

Εισαι τουλαχιστον στα κατωτερα προτεινομενα του κατασκευαστη του προγγραματος σου ή εισαι στην ιδια κατασταση που ειναι το λειτουργικο??? unsupported δηλαδη?

TI RAM,CPU,SPacks ,Patches windows,ΙΕxplorer εχεις? εισαι σε δυκτιο ή ειναι μονο 1 υπολογιστης?

Το οτι λες απο μονος σου το (είναι όντως λίγο παλιό αλλά που χρήματα για αναβαθμίσεις) δεν πρεπει να πετας το μπαλακι αλλου για τα οποια προβληματα ξεκινουν απο εκει και τελικα καταληγουν στο προγραμμα που χρησιμοποιεις.

Αν τα θεμελια ειναι σαπια δεν σηκωνεις σπιτι εκει νομιζω!!

Επισης λες ( Βέβαια είναι και άλλα με την έκδοση 2.22 που αφορούν τις προβολές των παραθύρων διαλόγου του accountant που έχουν μικρύνει σε μέγεθος)

Εχεις σκεφτει οτι ολα αυτα μπορει να προερχονται απο την καρτα γραφικων ,το appearance των windows,και το hardware acceleration της καρτας γραφικων??

Αληθεια ποση μνημη εχει η vga σου ? Ο κατασκευαστης της καρτας σου απο ποτε εχει να ασχοληθει με το προιον που κατασκευασε και να βγαλει νεους drivers??

Event viewer εχεις κοιταξει να δεις καταγραφη σφαλματων που σιγουρα θα εχεις

Εχεις προσπαθησει να διορθωσεις κατι απο τα errors η εχεις απογοητευτει και το εχεις αφησει στην μοιρα του??

Πληρωνεις συντηρηση για προβληματα εξοπλισμου (Printers, H/Y,Windows,backups βασεων sql server) που μπορει να γινει στην εταιρεια σου σε καποιον τρίτο?

Αν ναι σου παιρνουν τσαμπα λεφτα τοτε και να τους σταματησεις. ;)

Να σου προτεινω κατι που ισως σε βοηθησει σου μειωσει τα προβληματα

κανε τον esas σου να ξεκινα manual απο τα service των win και οχι automatic ετσι με ενα exit απο το taskbar εχεις λυσει το προαναφερώμενο προβλημα που εχεις .

Εκει που εχουν φτασει οι τιμες στην αγορα με 600 γιουρια παιρνεις Laptop και εχεις και την αδεια απο winXP που κανει 250 γιουρια.(Προτιμησε το XP professional)

Πλεον ο εξοπλισμος εχει φτηνηνει αρκετα δεν κανουν 800.000δρχ που ισως να ειχες δωσει καποτε για να παρεις το τοτε συστημα σου :D

Τα εβγαλε τα λεφτα που μετα απο τοσα χρονια .

Με 6-7 δηλωσεις πλεον παιρνεις υπολογιστη για δουλεια 1-2 ωρων ετσι , βαλε τις 2 δηλωσεις μπροστα και τις υπολοιπες σε 5-6 μηνες δεν ειναι τιποτα.

Ελπιζω να μην παρεξηγηθω για το υφος αλλα πιστεψε με δεν ειναι κακοπροαιρετο.

Αμα θα δεις οτι με τον χρονο που χαλας τωρα για να διορθωσεις την υπαρχουσα κατασταση και τα νευρα σου να παιζουν τραμπολινο πεσμου αν αξιζει??

Επειδη ειμαι ντομπρος ανθρωπος στα λεω σταρατα και δεν σου χαιδευω τα αυτια

Πιστεψε με ετσι ειναι..

Παντα φιλικα...... και χωρις χρεωση !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΣΠΥΡΟΣ

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Η ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΝΑ ΠΙΝΩ ΤΟΝ ΚΑΦΕ ΜΟΥ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΘΕΜΑΤΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΔΕΝ ΞΕΠΕΡΝΙΕΤΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ 28 ΟΚΤ. Α ΕΙΝΑΙ. ΔΙΑΒΑΣΑ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΥΡΙΟ ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΗΣ ΤΗΣ SINGULAR ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ ΓΩ ΔΟΥΛΕΥΩ ΑCCOUNTANT

ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΣΧΕΤΙΚΑ Μ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕ.

ΕΧΕΙ ΤΑ ΔΙΚΙΑ ΤΟΥ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΣΥΜΒΑΤΕΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΤΗΣ ΒΑΣΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΔΕΝ ΑΝΤΙΛΕΓΩ.ΟΜΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΓΙΑΤΙ O ACCOUNTANT ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ ?? ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΩ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΤΗΝ ΓΕΦΥΡΑ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ. ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΑΝ ΤΗΝ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΔΕΝ ΕΠΑΙΞΕ.ΡΩΤΗΣΑ ΤΟΝ ΣΥΝΕΡΓΑΤΗ ΣΑΣ ΚΥΡΙΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΓΙΑΤΙ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΕΙΧΕ ΔΕΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΓΡΑΦΕΙΟ.....ΔΙΑΒΑΣΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΣΤΟ FORYM ΚΑΠΟΥ ΟΤΙ ΠΑΙΞΕΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟΝ SERVER ....ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ! ΔΕΝ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΒΛΑΣΤΙΜΗΣΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟ ΧΩ ΞΑΝΑΝΟΙΞΕΙ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΣΚΟΠΕΥΩ. ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΟΝ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΤΟΣΟ Σ ΑΥΤΟ ΟΣΟ ΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕSAS ΟΠΟΥ ΤΑ ΔΥΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ <ΑΝΕΠΑΝΟΡΘΩΤΗ ΑΠΟΤΥΧΙΑ> ΟΠΩΣ Ο ΛΕΒΕΝΤΗΣ ACCOUNTANT ΛΕΕΙ! ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΑΠΕΙΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΕΣΑΣ ΣΤΗΝ SINGULAR ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΜΟΥ. ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ

ΠΟΥ ΕΜΠΑΙΝΑ ΓΙΑ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ Η ΟΤΑΝ ΕΚΛΕΙΝΑ ΤΗΝ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑ ΕΠΕΦΤΕ ΤΕΛΕΙΩΣ Ο ESAS, ΚΡΕΜΑΓΑΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑCCOUNTANT KAI KANEIΣ ΣΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ.ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΕΝΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΜΕ 5 ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΤΟΝ ΜΑΡΤΙΟ ΑΠΡΙΛΙΟ ΜΕ ΚΛΕΙΣΙΜΑΤΑ ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΩΝ, ΔΗΛΩΣΕΙΣ , ΑΛΛΑΓΗ ΦΠΑ ΚΑΙ ΝΑ ΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑCCOUNTANT NA ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑ.ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΣΟΒΑΡΟΙ!!!!!!

ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΙΧΑΤΕ ΤΟ ΘΡΑΣΟΣ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΣΑΝ ΜΕΓΑΛΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΝΑ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟ ΑΚΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ.ΚΑΝΕΤΕ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΠΑΝΩ Σ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ Η ΕΤΑΡΕΙΟΥΛΑ ΠΟΥ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΔΩΣΕ.ΜΟΝΟ ΑΦΟΥ ΜΠΗΚΕ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΧΑΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΕΙΧΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΝΑ ΑΓΙΑΣΜΟ.

EKANA ENA ΠΕΙΡΑΜΑ ΠΑΛΙ ΠΡΟΧΤΕΣ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΤΗΝ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΤΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΚΡΑΣΑΡΕ Ο ACCOUNTANT.ΑΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ 2,22 ΔΕΝ ΦΤΙΑΞΑΤΕ ΤΙΠΟΤΑ.....ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΧΡΗΣΤΗ ΚΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΑΡΓΗ. ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ PENTIUM 4 PRESCOT ΣΤΑ 3GHZ ΜΕ 1 GB MNHMH ΘΕΛΕΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΙ WINDOWS XP PRO KAI ATI RADEON 256 ....KAI NA KANEI ENΑ ΛΕΠΤΟ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΟ Ε3.....

ΤΗΝ ΠΑΤΑΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ PATCH 2.21D THN ΘΥΜΑΣΤΕ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΝΕ ΜΠΑΧΑΛΟ ΣΤΑ ΕΣΟΔΩΝ ΕΞΟΔΩΝ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΦΠΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΣΤΗΛΕΣ ΤΩΝ ΒΙΒΛΙΩΝ...

ΔΕΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΚΑΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΙΣΑ ΙΣΑ .Ο ΑCOUNTANT MONΟΣ ΤΟΥ ΟΜΩΣ.ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΠΟΡΟΜΕΝΟΥΣ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΠΟΥ Η ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΤΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΕΚΤΥΠΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΠΑΔΕΣ.ΟΜΩΣ ΚΥΡΙΕ ΤΑΔΕ ΜΟΥ ΑΠΕΥΘΥΝΕΣΤΕ ΣΕ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΕΣ.ΑΚΟΥΣΤΕ ΤΟΥΣ, ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥΣ , ΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΝΤΕ ΤΟΥΣ ΤΗ ΖΩΗ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΗ. ΑΝΤΙ ΝΑ ΚΑΘΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΙΔΕΥΟΜΑΙ ME TO ΓΙΑΤΙ Ο ESAS ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΑΓΟΡΑΖΩ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟΜΑΤΗ ΣΥΝΔΕΣΗ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ACCOUNTANT ...ΜΙΑ Η ΑΛΛΗ ΜΟΥ ΡΧΕΤΑΙ !

ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΤΑ ΦΤΙΑΞΕΤΑΙ ΣΩΣΤΑ ΤΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΡΘΩ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑ ΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΕΧΕΙ ESAS THN ΞΕΧΝΑΜΕ ΚΑΙ ΑΥΤΗ...ΠΑΩ ΝΑ ΠΙΟ ΚΑΝΑ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩ ΤΗΝ ΠΑΡΕΛΑΣΗ ΓΙΑΤΙ ΦΤΙΑΧΤΗΚΑ ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ .

ΥΓ.ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΜΑΘΑΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΜΕ <ΧΩΡΙΣ ΧΡΕΩΣΗ>

ΦΙΛΙΚΑ ΣΠΥΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-------------------------------------------------------------

Συναδελφε

καταρχην εισαι λιγο φαουλ και θα σου εξηγησω το γιατι¨

Λες οτι

(Το λειτουργικό που έχω στον server είναι το small busines back office Win NT (είναι όντως λίγο παλιό αλλά που χρήματα για αναβαθμίσεις!).

1) εχεις διαβασει ποια ειναι τα προτεινομενα λειτουργικα που σου λεει ο κατασκευαστης του προγραμματος που χρησιμοποιεις???

Που ειδες οτι το accountant μπορει να παιξει στο λειτουργικό που εχεις???

τεσπα προχωρω, το εγκατεστησες εσυ ή αυτος που σε υποστηριζει ειναι εις γνωση σου ομως οτι αφου το εχεις εγκαταστησει σε μη προτινομενο λειτουργικο αργα ή γρηγορα θα σου δημιουργησει προβληματα .

Ζητα τα ρεστα απο τον συνεργατη σου που σε υποστηριζει αν το εβαλε αυτος και τραβα του και κανα εξωδικακι να γινει ανθρωπος.

Αν το εβαλες ομως εσυ μην ζητας ευθυνες απο κανεναν μιας και ΕΣΥ εισαι ο υπαιτιος για την ολη κατασταση που εχεις δημιουργησει.

Δεν λεμε να βαλεις win 2003 που ειναι η κορυφη αλλα δεν εχεις ουτε τον πατο που ειναι τα win98se εισαι ακομα πιο κατω εισαι σε λειτουργικο που ειναι τουλαχιστον 10 χρονων και κουβαλαει ολα τα κουσουρια της microsoft με τα 100000 προβληματα που ειχε το συγκεκριμενο λειτουργικο.

2)Λες οτι (Αυτά για όποιον προγραμματιστή της singular μας παρακολουθεί μήπως και λυθούν κάποια προβλήματα)

Και πες οτι εγω ειμαι ο προγραμματιστης της singular ή της καθε singular και μου ζητας να σε υποστηριξω που ??

Σε κατι που ειναι unsupport και σου λεω απο την πρωτη στιγμη οτι δεν παιζει ο accountant σε αυτο το λειτουργικο και εσυ το εγκαταστεις εκει που δεν παιζει και περιμενεις υποστηριξη?

Τι περιμενεις δηλαδη απο τον προγγραματιστη να αναπτυξει κωδικα σε λειτουργικο που δεν το χρησιμοποιει ουτε το 1% στην Ελλαδα για εμπορικες λογιστικες εφαρμογες???

Εδω δεν σε υποστηριζει ουτε η ιδια η microsoft που εχει γραψει το συγκεκριμενο λειτουργικο πως θα σε υποστηριξει η καθε singular ή η καθε singular ???

Μηπως ξερεις ποσο καιρο εχει η microsoft να βγαλει καποιο update για να υποστηριξει το λειτουργικο της ???

Εχεις παρει κανα τηλεφωνο στην microsoft hellas και να τους πεις οτι αντιμετωπιζεις καποιο προβλημα στο λειτουργικο σου και ειναι το small busines back office Win NT ??

Στο εκλεισαν στην μουρη και εχουν πεθανει στα γελια που θες και υποστηριξη σε αυτό.

Ηδη το εχει σβησει απο τον χάρτη της!! :D

Λες

Ακόμα και με δεξί κλικ να κάνω και "έξοδος" στο εικονίδιο του esas ανοίγει πάλι τόσο γρήγορα που δεν προλαβαίνουν τα windows να τερματίσουν

Απο hardware πως πας εισαι εκει?

Εισαι τουλαχιστον στα κατωτερα προτεινομενα του κατασκευαστη του προγγραματος σου ή εισαι στην ιδια κατασταση που ειναι το λειτουργικο??? unsupported δηλαδη?

TI RAM,CPU,SPacks ,Patches windows,ΙΕxplorer εχεις? εισαι σε δυκτιο ή ειναι μονο 1 υπολογιστης?

Το οτι λες απο μονος σου το (είναι όντως λίγο παλιό αλλά που χρήματα για αναβαθμίσεις) δεν πρεπει να πετας το μπαλακι αλλου για τα οποια προβληματα ξεκινουν απο εκει και τελικα καταληγουν στο προγραμμα που χρησιμοποιεις.

Αν τα θεμελια ειναι σαπια δεν σηκωνεις σπιτι εκει νομιζω!!

Επισης λες ( Βέβαια είναι και άλλα με την έκδοση 2.22 που αφορούν τις προβολές των παραθύρων διαλόγου του accountant που έχουν μικρύνει σε μέγεθος)

Εχεις σκεφτει οτι ολα αυτα μπορει να προερχονται απο την καρτα γραφικων ,το appearance των windows,και το hardware acceleration της καρτας γραφικων??

Αληθεια ποση μνημη εχει η vga σου ? Ο κατασκευαστης της καρτας σου απο ποτε εχει να ασχοληθει με το προιον που κατασκευασε και να βγαλει νεους drivers??

Event viewer εχεις κοιταξει να δεις καταγραφη σφαλματων που σιγουρα θα εχεις

Εχεις προσπαθησει να διορθωσεις κατι απο τα errors η εχεις απογοητευτει και το εχεις αφησει στην μοιρα του??

Πληρωνεις συντηρηση για προβληματα εξοπλισμου (Printers, H/Y,Windows,backups βασεων sql server) που μπορει να γινει στην εταιρεια σου σε καποιον τρίτο?

Αν ναι σου παιρνουν τσαμπα λεφτα τοτε και να τους σταματησεις. ;)

Να σου προτεινω κατι που ισως σε βοηθησει σου μειωσει τα προβληματα

κανε τον esas σου να ξεκινα manual απο τα service των win και οχι automatic ετσι με ενα exit απο το taskbar εχεις λυσει το προαναφερώμενο προβλημα που εχεις .

Εκει που εχουν φτασει οι τιμες στην αγορα με 600 γιουρια παιρνεις Laptop και εχεις και την αδεια απο winXP που κανει 250 γιουρια.(Προτιμησε το XP professional)

Πλεον ο εξοπλισμος εχει φτηνηνει αρκετα δεν κανουν 800.000δρχ που ισως να ειχες δωσει καποτε για να παρεις το τοτε συστημα σου :D

Τα εβγαλε τα λεφτα που μετα απο τοσα χρονια .

Με 6-7 δηλωσεις πλεον παιρνεις υπολογιστη για δουλεια 1-2 ωρων ετσι , βαλε τις 2 δηλωσεις μπροστα και τις υπολοιπες σε 5-6 μηνες δεν ειναι τιποτα.

Ελπιζω να μην παρεξηγηθω για το υφος αλλα πιστεψε με δεν ειναι κακοπροαιρετο.

Αμα θα δεις οτι με τον χρονο που χαλας τωρα για να διορθωσεις την υπαρχουσα κατασταση και τα νευρα σου να παιζουν τραμπολινο πεσμου αν αξιζει??

Επειδη ειμαι ντομπρος ανθρωπος στα λεω σταρατα και δεν σου χαιδευω τα αυτια

Πιστεψε με ετσι ειναι..

Παντα φιλικα...... και χωρις χρεωση !!!!

ΠΕΣ ΤΑ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΕΕΕΕ!!!ΟΛΟΙ ΑΠΟ ΜΑΣ ΤΟΥΣ ΔΥΣΜΟΙΡΟΥΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΑΔΕΣ/SUPPORTERS, ΖΗΤΟΥΝ ΤΑ ΡΕΣΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΟΙΤΟΥΝ ΠΟΤΕ ΤΑ ΧΑΛΙΑ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΟΠΟΙΑ ΣΤΗΝΟΥΝ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΤΟΥΣ. ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΑΦΟΡΩ ΤΟΣΟ ΣΤΙΣ ΕΤΑΙΡΕΙΣ ΟΣΟ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΛΟΓΙΣΤΕΣ.

ΟΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΡΙΕΣ ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΟΥΜΠΕΡΛΕΚΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΜΑΣ ΠΟΥ ΑΜΟΛΑΝΕ ΤΑ UPDATES ΧΩΡΙΣ ΔΟΚΙΜΗ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΑ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΠΟΥ ΙΠΤΑΝΤΑΙ.. ΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΑΣ ΘΕΩΡΟΥΝ ΥΠΑΙΤΙΟΥΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΤΑΝΟΥΜΕ....

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: ΜΕ ΤΗ SINGULAR ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ... ΕΓΩ ALTEC & EPSILONNET ΚΑΝΩ Η ΤΑΛΑΙΠΩΡΗ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΟΣ...

...ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΕΙΣΕΙΣ ΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ ΟΤΙ ΤΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ΤΟΥ Η ΤΟ HARDWARE ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΟ ....

;):D:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Η ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΝΑ ΠΙΝΩ ΤΟΝ ΚΑΦΕ ΜΟΥ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΘΕΜΑΤΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΔΕΝ ΞΕΠΕΡΝΙΕΤΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ 28 ΟΚΤ. Α ΕΙΝΑΙ. ΔΙΑΒΑΣΑ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΥΡΙΟ ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΗΣ ΤΗΣ SINGULAR ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ ΓΩ ΔΟΥΛΕΥΩ ΑCCOUNTANT

ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΣΧΕΤΙΚΑ Μ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕ.

Δεν νομίζω ότι έχει σημασία από ποιόν προέρχεται η παραπάνω δημοσίευση αλλά Σπύρο πρέπει να παραδεχθούμε ότι σε όσα αναφέρεται έχει δίκιο. Δεν μπορείς να εγκαταστήσεις τον accountant σε NΤ και να αναρωτιέσαι γιατί δεν δουλεύει το ρημάδι, άραγε ο αντιπρόσωπος που του πούλησε το πρόγραμμα; Και εδώ είναι κατ’ εμέ η μεγάλη πληγή της Singular οι ανίδεοι αντιπρόσωποί της, εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων (τυγχάνει δύο από αυτούς να μας βοηθούν στο βήμα ενώ έχουν αναπτύξει και αξιόλογα site μέσα από τα οποία παρέχουν υπηρεσίες προστιθέμενης αξίας στους πελάτες τους αλλά και σε εμάς) τέτοιους πρέπει να επιλέγει η εταιρία για συνεργάτες της. http://adpan.blogspot.com/ http://www.cherry.gr/el/upd.htm

Το δεύτερο πρόβλημα εξίσου σημαντικό,

ΟΣΟ ΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕSAS ΟΠΟΥ ΤΑ ΔΥΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ΟΠΩΣ Ο ΛΕΒΕΝΤΗΣ ACCOUNTANT ΛΕΕΙ! ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΑΠΕΙΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΕΣΑΣ ΣΤΗΝ SINGULAR ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΜΟΥ. ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ

ΠΟΥ ΕΜΠΑΙΝΑ ΓΙΑ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΩΡΑ Η ΟΤΑΝ ΕΚΛΕΙΝΑ ΤΗΝ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑ ΕΠΕΦΤΕ ΤΕΛΕΙΩΣ Ο ESAS, ΚΡΕΜΑΓΑΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑCCOUNTANT KAI KANEIΣ ΣΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ.ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΕΝΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΜΕ 5 ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΤΟΝ ΜΑΡΤΙΟ ΑΠΡΙΛΙΟ ΜΕ ΚΛΕΙΣΙΜΑΤΑ ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΩΝ, ΔΗΛΩΣΕΙΣ , ΑΛΛΑΓΗ ΦΠΑ ΚΑΙ ΝΑ ΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑCCOUNTANT NA ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑ.ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΣΟΒΑΡΟΙ!!!!!!

ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΙΧΑΤΕ ΤΟ ΘΡΑΣΟΣ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΣΑΝ ΜΕΓΑΛΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΝΑ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟ ΑΚΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ.ΚΑΝΕΤΕ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΠΑΝΩ Σ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ Η ΕΤΑΡΕΙΟΥΛΑ ΠΟΥ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΔΩΣΕ.ΜΟΝΟ ΑΦΟΥ ΜΠΗΚΕ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΧΑΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΕΙΧΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΝΑ ΑΓΙΑΣΜΟ.

EKANA ENA ΠΕΙΡΑΜΑ ΠΑΛΙ ΠΡΟΧΤΕΣ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΤΗΝ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΤΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΚΡΑΣΑΡΕ Ο ACCOUNTANT.ΑΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ 2,22 ΔΕΝ ΦΤΙΑΞΑΤΕ ΤΙΠΟΤΑ.....ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΧΡΗΣΤΗ ΚΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΑΡΓΗ. ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ PENTIUM 4 PRESCOT ΣΤΑ 3GHZ ΜΕ 1 GB MNHMH ΘΕΛΕΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΙ WINDOWS XP PRO KAI ATI RADEON 256 ....KAI NA KANEI ENΑ ΛΕΠΤΟ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΟ Ε3.....

ΤΗΝ ΠΑΤΑΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΟ PATCH 2.21D THN ΘΥΜΑΣΤΕ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΝΕ ΜΠΑΧΑΛΟ ΣΤΑ ΕΣΟΔΩΝ ΕΞΟΔΩΝ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΦΠΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΣΤΗΛΕΣ ΤΩΝ ΒΙΒΛΙΩΝ...

ΔΕΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΚΑΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΙΣΑ ΙΣΑ .Ο ΑCOUNTANT MONΟΣ ΤΟΥ ΟΜΩΣ.ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΠΟΡΟΜΕΝΟΥΣ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΠΟΥ Η ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΤΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΕΚΤΥΠΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΠΑΔΕΣ.ΟΜΩΣ ΚΥΡΙΕ ΤΑΔΕ ΜΟΥ ΑΠΕΥΘΥΝΕΣΤΕ ΣΕ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΕΣ.ΑΚΟΥΣΤΕ ΤΟΥΣ, ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥΣ , ΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΝΤΕ ΤΟΥΣ ΤΗ ΖΩΗ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΗ. ΑΝΤΙ ΝΑ ΚΑΘΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΙΔΕΥΟΜΑΙ ME TO ΓΙΑΤΙ Ο ESAS ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΑΓΟΡΑΖΩ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟΜΑΤΗ ΣΥΝΔΕΣΗ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ACCOUNTANT ...ΜΙΑ Η ΑΛΛΗ ΜΟΥ ΡΧΕΤΑΙ !

ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΤΑ ΦΤΙΑΞΕΤΑΙ ΣΩΣΤΑ ΤΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΡΘΩ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑ ΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΕΧΕΙ ESAS THN ΞΕΧΝΑΜΕ ΚΑΙ ΑΥΤΗ...ΠΑΩ ΝΑ ΠΙΟ ΚΑΝΑ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩ ΤΗΝ ΠΑΡΕΛΑΣΗ ΓΙΑΤΙ ΦΤΙΑΧΤΗΚΑ ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ .

ΥΓ.ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΜΑΘΑΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΜΕ

ΦΙΛΙΚΑ ΣΠΥΡΟΣ

Όσα αναφέρει παραπάνω ο συνάδελφος, το τι @@!!!!### έχω ρίξει με το πρόβλημα του e-sas δεν λέγεται και που να δεις συνάδελφε κατόπιν που κάποιοι τυχεροί φορτώσαμε την έκδοση 2.06 της φορολογίας εισοδήματος, έμπλεξαν οι e-sas και έγινε της @#!#, προφανώς της φορολογίας ήταν νεώτερης έκδοσης και δεν συνεργαζόταν με αυτόν του Accountant έπρεπε να κάνουμε εναλλάξ εγκατάσταση μία το ένα μία το άλλο ανάλογα με το που θέλουμε να δουλεύουμε, ευτυχώς με την 2.22 το πρόβλημα λύθηκε. Η μη συνεργασία (απαράδεκτη) προκύπτει από τον λόγο του ότι άλλοι έφτιαξαν την εφαρμογή για το εισόδημα και άλλοι για τον Accountant . Πάντως η γέφυρα του έσοδα έξοδα με την δήλωση εισοδήματος, σε μένα δούλεψε μια χαρά και όχι στον server αλλά και στα περιφερειακά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας και χρονια πολλα σε ολους

ΔΙΑΒΑΣΑ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΥΡΙΟ ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΗΣ ΤΗΣ SINGULAR ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ ΓΩ ΔΟΥΛΕΥΩ ΑCCOUNTANT

καταρχην φιλε Σπυρο εσυ τωρα απο ολα οσα εγραψα παραπανω καταλαβες οτι ειμαι προγραμματιστης της singular και μου εβαλες και την ταμπελα???????

ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΑΠΕΙΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΕΣΑΣ ΣΤΗΝ SINGULAR ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΜΟΥ

δηλαδη εισαι τοσο σιγουρος οτι ειμαι απο την singular για αυτο που λες πες μας και ομως που το στηριζεις??

Μηπως το οτι καθησα 5 λεπτα και διαβασα το τεχνικο manual της εφαρμογης για τις ελαχιστες απαιτησεις .

Αν ημουν στην Singular λες να καθομαι σημερα και να σου απανταω αντι να ειμαι εξω???

ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΙΧΑΤΕ ΤΟ ΘΡΑΣΟΣ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΣΑΝ ΜΕΓΑΛΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΝΑ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟ ΑΚΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ.ΚΑΝΕΤΕ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΠΑΝΩ Σ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ Η ΕΤΑΡΕΙΟΥΛΑ ΠΟΥ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΔΩΣΕ.ΜΟΝΟ ΑΦΟΥ ΜΠΗΚΕ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΧΑΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΕΙΧΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΝΑ ΑΓΙΑΣΜΟ

Να το παρω ως προσωπικη επιθεση ως προς το προσωπο μου και να σκεφτω οτι εκανα λαθος και εδωσα μια τεχνικη συμβουλη σε εναν ανθρωπο που ταλαιπωριεται??

ΚΑΙ ΝΑ ΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑCCOUNTANT NA ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑ.ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΣΟΒΑΡΟΙ!!!!!!

Τελικα εδω καταλαβαινω πως εχεις πολλα αποθυμενα με την singular αλλα αφου σε εχει ταλαιπωρισει τοσο γιατι δεν αλλαζεις προγραμμα?

Για το αν ειμαι σοβαρος αστο σε αλλους να το κρινουν αν αναφερεσαι προσωπικα σε μενα αν αναφαιρεσαι στην singular παω πασο πες οτι δεν το εγραψα.

EKANA ENA ΠΕΙΡΑΜΑ ΠΑΛΙ ΠΡΟΧΤΕΣ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΤΗΝ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΤΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΚΡΑΣΑΡΕ Ο ACCOUNTANT.ΑΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ 2,22 ΔΕΝ ΦΤΙΑΞΑΤΕ ΤΙΠΟΤΑ.....ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΧΡΗΣΤΗ ΚΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΑΡΓΗ

Σπυρο για να δουλεψει ενα προγραμμα πρεπει να υπαρχει ΑΨΟΓΗ συνεργασια απο Τεχνικούς ως προς το περιβάλλον δυκτιο λειτουργικου sql server κτλ ,developer για να σου αναπτυσει κωδικα σε καποια γλωσσα προγραμματισμου και γενικα απο ανθρωπους με γνωση σε λογιστικα ωστε να πουν στον developer με ποιον τυπο υπολογιζονται ολα αυτα , αν κανω λαθος διορθωσε με .

Δεν εχω γραψει εγω το προγραμμα και ειμαι ασχετος με την εφαρμογη η ολη μου ενασχοληση με singular ειναι οτι καποιοι πελατες μου χρησιμοποιουν προγραμματα της εκαστοτε εταιρειας και η εμπειρια μου ειναι τεραστια σε τεχνικα θεματα (Singular)

Λοιπον σου λεω οτι ειμαι ενας system administrator που κανω τεχνικο support σε εταιρειες σε θεματα λειτουργικου (SP,updates,antivirus,firewalls,vpn)τυνχανει να εχω 3-4 πιστοποιησεις microsoft ολες τεχνικες σε λειτουργικα firewall και γνωσεις για το πως θα κανω ενα ιδανικο περιβαλλον και θα προστατευσω τον πελατη μου απο ιους και κορες και καθε κακοβουλο που θα του κανει attack και θα του πιστοποιησω οτι οτιδηποτε συμβει σε 1 ωρα θα τα εχει ολα ετοιμα.

Βλεπεις δεν τα πανε ολοι καλα με την τεχνολογια και προσπαθω να του διαφυλαξω τα δεδομενα του (αμα) του crasharei το συστημα.

Ποτε δεν μου εχει crasharei συστημα που εχω εγκαταστασει εγω μιας και 2 φορες την εβδομαδα συνδεομαι remote και κανω δουλεια απο το σπιτι!!!

ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΣΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΕΝΑΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΑΣ ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΣΦΑΛΙΖΕΤΑΙ ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΤΟΥ ΠΕΛΑΤΗ ΣΑΣ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΕΙ ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΟΥ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ????

ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ ΤΟΝ ΒΛΕΠΕΤΕ ΣΑΝ ΧΡΗΜΑ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΣΑΣ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΠΑΣΧΗΣΑΤΕ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΑΤΕ ΣΤΟ Χ ΠΡΟΓΓΡΑΜΑ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΤΑΙ BACKUP???

ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΓΩ ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΑΚΟ ΓΙΝΕΙ ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΥ ΡΙΧΝΕΤΑΙ ΤΗΝ ΕΥΘYΝΗ ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΠΡΟΜΗΘΕΥΣΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ..

ΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΑΥΤΟΙ ΦΤΑΙΝΕ ΕΣΕΙΣ ΕΙΣΤΕ ΑΜΟΙΡΟΙ ΕΥΘYΝΩΝ..

επωμενος ολα τα υπολοιπα που μου φορτωνεις σαν προγραμματιστη της Singular τα περναω ντουκου.

ΟΜΩΣ ΚΥΡΙΕ ΤΑΔΕ ΜΟΥ ΑΠΕΥΘΥΝΕΣΤΕ ΣΕ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΕΣ.

Δηλαδη μου λετε οτι εκτος απο την δουλεια του λογιστη εσεις δεν κανετε και ενεργειες στο συστημα σας που δεν ειναι λογιστικες αλλα απαιτουν πιθανον και αλλες γνωσεις

Αναρωτιεμαι τελικα ποιος ο λογος υπαρξης σε forum λογιστικο το Τεχνικα προβληματα εφαρμογων???

Δεν λεω καλο ειναι να κανεις μια προσπαθεια αλλα να ξερεις μεχρι που φτανεις

Μερικοι ομως εκτος απο την δουλεια τους επειδη νομιζουν οτι τα ξερουν ολα μπλεκουν και σε μονοπατια που δεν ξερουν που θα τους βγαλουν.

ΑΚΟΥΣΤΕ ΤΟΥΣ, ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥΣ , ΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΝΤΕ ΤΟΥΣ ΤΗ ΖΩΗ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΗ.

Νομιζω οτι αυτο προσπαθησα να κανω αλλα αυτο που καταλαβα απο αυτα που γραψατε ειναι οτι μαλλον ψαχνατε καποιον να του τα ψαλετε.

Δηλαδη αν εγω σου δωσω λυση στο προβλημα που εχεις επειδη δεν ειμαι απο singular δεν θα το κανεις.

ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΧΡΗΣΤΗ ΚΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΑΡΓΗ. ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ PENTIUM 4 PRESCOT ΣΤΑ 3GHZ ΜΕ 1 GB MNHMH ΘΕΛΕΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΙ WINDOWS XP PRO KAI ATI RADEON 256 ....KAI NA KANEI ENΑ ΛΕΠΤΟ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΟ Ε3.....

Απο τεχνικης αποψης θα σου μιλησω μιας και την εφαρμογη την ξερεις καλυτερα απο εμενα.

Καταρχην τρομερο μηχανημα απο hardware αλλα σε τετοιο συστημα εβαλες win xp pro το σκοτωσες?? μεγα λαθος Σπυρο μιας που τα win xp δεν μπορουν να αξιοποιησουν στο επαρκο το Hardware του μηχανηματος σου.

Αν δεχεσαι συμβουλες ισως ενα λειτουργικο server(2003) ακομα και 2000 ισως να ηταν καλυτερο.

Σηκωνεις ενα domain φτιαχνεις και ενα active directory φτιαχνεις τους χρηστες σου περνας τους εκτυπωτες σου στον server κανεις ενα software mirror στους δισκους για να μην σου στοιχησει και μια περιουσια και εχεις περισσοτερη σφαλεια στο συστημα σου μιας και ο ενας δισκος να σκασει δεν χανεις τα DATA σου

Τώρα αν εχεις φραγκα κανεις ενα RAID 10 και καθαρισες.

KANEI ENΑ ΛΕΠΤΟ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΟ Ε3.....

αληθεια εχεις βαλει κανα trace στον sql server να δεις τι παραπανω κανει απο την προηγουμενη εκδοση??

Την μια λετε δεν κανει αυτο δεν κανει το αλλο οταν σας το φτιαχνουν παει αργα φυσικο ειναι αφου φορτωνουν τον κωδικα και βαζουν ενα σωρο δυκλειδες ασφαλειας παραπανω???

Εχεις βαλει SP2 στα ΧP και SP3 ή SP4 στον SQL server??

Εχεις κατεβασει όλα τα update του λειτουργικου σου??

Αν δεν τα εχεις νομιμα μετα απο καποιο patch δεν μπορεις να προσπερασεις το WINDOWS GENUINE ADVANTAGE και δεν σε αφηνει να κατεβασεις αλλα.

Μπορω να σε βοηθησω σε αυτο οταν θες πεσμου ανοιξε topic με αυτο το θεμα μιας και δεν ειμαι registered user.

ΕΧΕΙ ΤΑ ΔΙΚΙΑ ΤΟΥ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΣΥΜΒΑΤΕΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΤΗΣ ΒΑΣΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΔΕΝ ΑΝΤΙΛΕΓΩ

Ε Σπυρο αφου συμφωνεις γιατι δεν το κανεις και για την δικια σου εταιρεια???

ΕΝΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΜΕ 5 ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΤΟΝ ΜΑΡΤΙΟ ΑΠΡΙΛΙΟ ΜΕ ΚΛΕΙΣΙΜΑΤΑ ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΩΝ, ΔΗΛΩΣΕΙΣ , ΑΛΛΑΓΗ ΦΠΑ ΚΑΙ ΝΑ ΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑCCOUNTANT NA ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑ

Εχεις στον server σου Win XP PRO και 5 θεσεις εργασιας Να υποθεσω 5 Accountant 5 Φορολογία??

Αρα μιλαμε για 10 θεσεις διορθωσε με αν κανω λαθος και μην μου πεις οτι δεν μπαινουν ολοι μαζι.

Τι λεει η Singular για περισσοτερους απο 3 σταθμους εργασίας??

Τι εκδοση του SQL server πρεπει να εχεις???

Ασε απανταω εγω μιας και ειναι τεχνικο Standard με SP3

Αρα εσυ δεν εχεις ουτε το λειτουργικο που πρεπει να εχεις αλλα ουτε και την σωστη εκδοση του SQL server :D

Διορθωσε με αν κανω λαθος και οντος το xp που ανεφερες ειναι client.

Και μετα παραδεξου δημοσια οτι και εσυ εισαι unsupport για να τρεξεις το προγραμμα

Για την συνεργασια Accountant φορολογιας εχεις ΔΙΚΙΟ καπου εμπλεκε το registration των componets της μιας εφαρμογης με την αλλη μιας που ειχαν και τον ιδιο esas αλλα οταν μιλησα εγω και τους επεδειξα που ειναι δεν μπορουσαν να μου το αρνηθουν ειχαν υπονειες αλλα οταν εφτασε στο απροχωρητο αποφασισαν να ασχοληθουν σοβαροτερα και το εχουν διορθωσει πιστευω στην τελευταια της φορολογιας

Τωρα για γεφυρια και τετοια δεν εχω ιδεα αλλα διαβασε και αυτο που λεει ο

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΑΜ

Πάντως η γέφυρα του έσοδα έξοδα με την δήλωση εισοδήματος, σε μένα δούλεψε μια χαρά και όχι στον server αλλά και στα περιφερειακά.

Αν μιλατε για τις ιδιες εκδοσεις δεν ειναι δυνατον τεχνικα να παιζει στον ενα και οχι στον αλλο.

ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΜΑΘΑΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ

Πες μου Σπυρο καποιο προγραμμα που δεν εχει bugs και θα σε παραδεχτω.

Να μιλησουμε για Windows :D αστο καλυτερα

Υπαρχει εταιρεια στην Ελλαδα που φτιαχνει προγραμματα και δεν εχει bugs??

Ποια να την προτινω και στους δικους μου πελατες??

ΚΑΙ ΠΙΟ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΜΕ <ΧΩΡΙΣ ΧΡΕΩΣΗ>

Αρα εδω παραδεχεσαι οτι οντως απο την Singular κατι εχουν διορθωσει απο αυτα που τους εχετε υποδειξει.

Δεν παιρνω το μερος της singular ολα ειναι απο προσωπικη εμπειρια και απλα ετυχε να ειμαι πιο ψαχμενος με την Singular γιαυτο και μολις ειδα τεχνικα μπηκα στο πρωτο link που εχει εγγραφες μιας και το πρωτο ειναι απο την εταιρεια prosvasis αλλα δεν εχει τιποτα μεσα.

Επισης αμα δεις για ολα που απαντησα ολες οι λυσεις ειναι τεχνικες και οχι εφαρμογης.

Αληθεια ποσο κανει ενα προγραμα σαν τον accountant με τον SQL server Stantard ή ακομα και Personal??

Επισης ρωτα να μαθεις ποσο κανει ενας SQL server ξεχωριστος απο την microsoft??

Μετα πεσμου ποσα πληρωνεις το προγγραμα..για να μην σου πω οτι σου ερχετε τσαμπα.

Εμενα με συμφερει να παρω ενα control accountant μονο και μονο για τον sql

Αληθεια ο ανταγωνισμος τι database σου δινει?sql?

Η λυση στο προβλημα που αναφερεις.

Βαλε τις τελευταιες εκδοσεις των εφαρμογων με την σειρα που στα γραφω

πρωτα φορολογια --->restart

μετα accountant------>restart

ορισε την φορολογια να χρησιμοποιει τον local application server+server ασφαλειας τον server που εχεις περασει τις αδειες

ορισε τον accountant να χρησιμοποιει τον application server του server σου+server ασφαλειας τον server που εχεις περασει τις αδειες

δοκιμασε να μπεις στις εφαρμογες και πες μου αν εχεις πλεον προβλημα. :lol:

ΜΕΤΑ ΖΗΤΑ ΕΝΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΣΟΥ ΠΟΥ ΜΟΥ ΦΟΡΤΩΣΕΣ ΤΗΝ ΤΑΜΠΕΛΑ ΤΗΣ SINGULAR ΠΑΩ ΝΑ ΠΙΩ ΚΑΝΑ ΠΟΤΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩ ΚΑΜΙΑ ΩΡΑΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΦΤΙΑΧΤΗΚΑ ΒΡΑΔΙΑΤΙΚΑ .

ΗΔΗ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ 2 ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΓΩ ΚΑΘΟΜΑΙ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΣΕ FORUM.

ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΗΣ ΤΗΣ SINGULAR ΛΕΣ ΝΑ ΚΑΘΟΜΟΥΝ?

ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΙ ΜΑΘΑΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΟΥΛΕΥΕΤΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΜΕ <ΧΩΡΙΣ ΧΡΕΩΣΗ>

;)

ΦΙΛΙΚΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΕΣ ΤΑ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΕΕΕΕ!!!ΟΛΟΙ ΑΠΟ ΜΑΣ ΤΟΥΣ ΔΥΣΜΟΙΡΟΥΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΑΔΕΣ/SUPPORTERS, ΖΗΤΟΥΝ ΤΑ ΡΕΣΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΟΙΤΟΥΝ ΠΟΤΕ ΤΑ ΧΑΛΙΑ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΟΠΟΙΑ ΣΤΗΝΟΥΝ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΤΟΥΣ. ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΑΦΟΡΩ ΤΟΣΟ ΣΤΙΣ ΕΤΑΙΡΕΙΣ ΟΣΟ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΛΟΓΙΣΤΕΣ.

ΟΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΡΙΕΣ ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΟΥΜΠΕΡΛΕΚΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΜΑΣ ΠΟΥ ΑΜΟΛΑΝΕ ΤΑ UPDATES ΧΩΡΙΣ ΔΟΚΙΜΗ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΑ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΠΟΥ ΙΠΤΑΝΤΑΙ.. ΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΑΣ ΘΕΩΡΟΥΝ ΥΠΑΙΤΙΟΥΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΤΑΝΟΥΜΕ....

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: ΜΕ ΤΗ SINGULAR ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ... ΕΓΩ ALTEC & EPSILONNET ΚΑΝΩ Η ΤΑΛΑΙΠΩΡΗ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΟΣ...

...ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΕΙΣΕΙΣ ΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ ΟΤΙ ΤΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ΤΟΥ Η ΤΟ HARDWARE ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΟ ....

:D;):D

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕΙΡΑ ΣΟΥ ΤΩΡΑ ΧΑΧΑΧΑ

ΠΑΕΙ ΤΟ ΠΟΤΑΚΙ

ΕΣΥ ΤΩΡΑ ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΩ ΑΠΟ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΣΟΥ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΣΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΣΟΥ ΣΤΑ ΤΕΧΝΙΚΑ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΣΕ ΠΕΛΑΤΕΣ.

H ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΣΟΥ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΤΑ ΠΡΟΒΛΕΠΟΜΕΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΕΞΕΙ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΣΟΥ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΙΣ ΔΟΚΙΜΕΣ.

ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΕΡΧΕΣΕ ΣΕ ΜΕΝΑ ΜΕ ΕΝΑ ΔΥΚΤΙΑΚΙ 3 ΘΕΣΕΩΝ ΜΕ WIN 98 ,WIN ME,WIN 3.11 ΚΑΙ ΣΟΥ ΛΕΩ Ο SERVER EINAI TA 3.11 KAI OI CLIENT ΟΙ ΑΛΛΟΙ 2

1)ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΘΕΣΑΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΓΙΑΤΙ ΣΟΥ ΦΩΝΑΞΑ?

2) ΜΟΥ ΦΕΡΝΕΙΣ ΑΝΤΙΡΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ΚΑΙ ΣΕ ΣΤΕΛΝΩ ΑΔΙΑΒΑΣΤΗ

3) ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΝ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΝΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ

4)ΤΟΝ ΔΙΑΛΟΣΤΕΛΝΕΙΣ ΚΑΙ ΧΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ

5)ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΣΕ UNSUPPORT ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ.

MΟΥ ΑΠΑΝΤΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΖΩ

ΟΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΡΙΕΣ ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΟΥΜΠΕΡΛΕΚΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΜΑΣ ΠΟΥ ΑΜΟΛΑΝΕ ΤΑ UPDATES ΧΩΡΙΣ ΔΟΚΙΜΗ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΑ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΠΟΥ ΙΠΤΑΝΤΑΙ

ΕΝΤΑΞΕΙ ΑΥΤΟΙ ΒΓΑΛΑΝ UPDATE ΕΣΥ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕΣ ΠΡΙΝ ΤΟ ΠΑΣ ΣΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ ΜΑΛΛΟΝ ΟΧΙ ΑΡΑ ΚΑΛΑ ΤΑ ΑΚΟΥΣΕΣ

ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕΣ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΤΕΡΜΑΤΙΚΟ ΠΟΥ ΤΑ ΕΧΕΙ ΟΛΑ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΕΧΕΙ WIN2000 KAI TO ΠΕΡΑΣΕ

ΠΑΣ ΣΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ ΕΧΕΙ XP ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ!!!!!! :lol:

ΔΕΝ ΦΤΑΙΣ ΕΣΥ ΑΛΛΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΤΟ ΤΟ ΡΗΜΑΔΙ ΠΡΙΝ ΕΚΤΕΘΕΙΣ.

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΓΝΩΣΕΙΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΠΕΥΘΥΝΟΜΑΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΕΚΦΡΑΖΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ

ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ CONSULTANT-SUPPORTERS (ΟΧΙ ΟΛΟΙ) ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΠΟΥ TOYΣ ΠΑΝΕ ΤΑ ΤΕΣΣΕΡΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΥΤΕ ΤΙΣ ΒΑΣΙΚΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΔΥΚΤΙΟΥ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΟΥΝ 2 ΤΕΡΜΑΤΙΚΑ

ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ PING ΠΩΣ ΣΥΝΤΑΣΕΤΕ ΤΟ PING ΠΩΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ PING ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΝ ΑΝ ΤΟ ΕΝΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΠΑΝΕ ΑΠΟ ΤΟ NETWORK

ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΠΩΣ ΝΑ ΤΥΠΩΣΟΥΝ ΣΤΟ ΤΑΔΕ ΕΚΤΥΠΩΤΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΟΥΝ

ΑΓΝΟΟΥΝ ΤΟ DNS ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΑΦΟΥ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΔΥΚΤΙΟ ΒΑΖΟΥΝ COMPUTER NAME

ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ OYTE TA ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΗ ΑΠΟ FIREWALL ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ CISCO KAI TETOIA ΑΛΛΑ WINXPsp2

OYTE ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΝΕ ΝΑ ΡΥΘΜΙΣΟΥΝ ΤA PORT ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΟΥΣ.

ΜΗΝ ΠΩ ΓΙΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΣΕ TERMINAL SERVERS ΕΚΕΙ ΕΧΟΥΝ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΔΗΛΩΝΟΥΝ ΑΣΘΕΝΕΙΑ

ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΡΤΙ ΞΕΚΙΝΑ ΑΝ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΕΧΕΙ DOT MATRIX ΕΚΤΥΠΩΤΗ ΚΑΙ ΟΙ ΕΚΤΥΠΩΣΕΙΣ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΑΛΛΑ ΝΤΑΛΑ

ΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΑΣ ΘΕΩΡΟΥΝ ΥΠΑΙΤΙΟΥΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΤΑΝΟΥΜΕ....

ΕΠΕΙΔΗ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΑΜΕΣΗ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ Ο ΠΕΛ. ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕΣ ΕΣΥ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΕΚΟΨΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΠΙΑΝΕΙΣ ΤΟ MOUSE ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΚΑΝΕΣ

Π.Χ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ SERVER ΣΑΣ???

ΤΙ IP ΕΧΟΥΜΕ ΕΔΩ???

ΕΧΕΙ STATIC IP??

ANTIVIRUS EXETE?

FIREWALL EXETE?

INTERNET EXETE?

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΣΤΟΝ CLIENT ΑΦΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ SERVER ΜΠΑΙΝΩ??

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΥΠΩΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΕΚΤΥΠΩΤΗ?

ΓΙΑΤΙ ΒΛΕΠΩ ΚΙΝΕΖΙΚΑ ΤΑ MENU THΣ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ ΜΟΥ?

ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΣΩΠΟΥ ΣΟΥ ΟΤΑΝ ΕΦΑΓΕΣ ΤΟ ERROR

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΕΤΡΑΝΕ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΤΡΟΠΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΟ CONFIGURATION ΤΟΥ PC ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΡΩΤΑΣ ΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ ΤΙΠΟΤΑ.

ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΒΡΕΙΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΛΑ ΡΩΤΑ

ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΕΙΣΕΙΣ ΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ ΟΤΙ ΤΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ΤΟΥ Η ΤΟ HARDWARE ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΟ

ΑΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΟ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΓΙΑΤΙ ΕΚΤΟΣ ΤΟ INSTALL ΠΑΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΜΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗ

ΣΥΝ ΤΟ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΓΙΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΣΤΡΑΒΟ ΤΟΥ ΣΥΝΕΒΗ ΕΣΥ ΚΑΙ ΟΧΙ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΣΟΥ.

Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΑΦΗΣ ΠΑΙΖΕΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΙΝ.CONFIGURATION.

AN TO ΠΑΡΑΒΕΙΣ ΤΟΝ ΚΑΝΟΝΑ ΕΧΑΣΕΣ.

;):D:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΑΜ

Πάντως η γέφυρα του έσοδα έξοδα με την δήλωση εισοδήματος, σε μένα δούλεψε μια χαρά και όχι στον server αλλά και στα περιφερειακά.

Αν μιλατε για τις ιδιες εκδοσεις δεν ειναι δυνατον τεχνικα να παιζει στον ενα και οχι στον αλλο.

Σε ότι με αφορά, λάθος διατύπωση η σωστή ήταν ότι δούλεψε όχι μόνο στον server αλλά και στα περιφερειακά.

Χαίρομαι που σε αυτήν εδώ τη σελίδα εμφανίστηκαν δύο συνομιλητές μας (Ο Σταύρος και ο ανώνυμος φίλος)οι οποίοι δείχνουν ότι έχουν τις γνώσεις να μας βοηθήσουν.

Θα παρακαλούσα τον φίλο τεχνικό εαν θέλει να επικοινωνήσει μαζί μου στο e-mail [email protected], θα χαιρόμουν να είχα συνεργασία μαζί του, μακάρι να μπορούσα να έχω την υποστήριξή του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την σειρά μου και εγώ να ευχαριστήσω και τους δύο νέους συνομιλητές μας (τον “stavros72” και τον ανώνυμο φίλο “Guest”) οι οποίοι δείχνουν ότι έχουν τις γνώσεις και θέλουν να βοηθήσουν.

Θα πρότεινα δε στον φίλο “Guest” να κάνει και μια εγγραφή για να μπορούμε να επικοινωνούμε μαζί του και με pm... Όσα δε αναφέρουν στις τοποθετήσεις τους για Η/Υ spec, Προγράμματα, backup, raid, κλπ είναι ολόσωστα. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΓΑΠΗΤΕ UNREGISTERED

{....ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕΙΡΑ ΣΟΥ ΤΩΡΑ ΧΑΧΑΧΑ

ΠΑΕΙ ΤΟ ΠΟΤΑΚΙ

ΕΣΥ ΤΩΡΑ ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΩ ΑΠΟ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΣΟΥ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΣΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΣΟΥ ΣΤΑ ΤΕΧΝΙΚΑ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΣΕ ΠΕΛΑΤΕΣ.....}

AYTO KATAΛΑΒΕΣ ΑΓΑΠΗΤΕ ΦΙΛΕ? ΚΙ ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΕΓΡΑΨΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ SUPPORTER (DEALER ΑΝ ΠΡΟΤΙΜΑΣ), KAI H ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΕΜΠΟΡΟΛΟΓΙΣΤΙΚΕΣ ΤΩΝ KATAΣΚΕΥΑΣΤΡΙΩΝ ΕΤΑΙΡΕΙΩΝ ALTEC & EPSILONNET...

{...H ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΣΟΥ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΤΑ ΠΡΟΒΛΕΠΟΜΕΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΕΞΕΙ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΣΟΥ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΙΣ ΔΟΚΙΜΕΣ.

ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΕΡΧΕΣΕ ΣΕ ΜΕΝΑ ΜΕ ΕΝΑ ΔΥΚΤΙΑΚΙ 3 ΘΕΣΕΩΝ ΜΕ WIN 98 ,WIN ME,WIN 3.11 ΚΑΙ ΣΟΥ ΛΕΩ Ο SERVER EINAI TA 3.11 KAI OI CLIENT ΟΙ ΑΛΛΟΙ 2 : 1)ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΘΕΣΑΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΓΙΑΤΙ ΣΟΥ ΦΩΝΑΞΑ? 2) ΜΟΥ ΦΕΡΝΕΙΣ ΑΝΤΙΡΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ΚΑΙ ΣΕ ΣΤΕΛΝΩ ΑΔΙΑΒΑΣΤΗ 3) ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΝ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΝΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ

4)ΤΟΝ ΔΙΑΛΟΣΤΕΛΝΕΙΣ ΚΑΙ ΧΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ 5)ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΣΕ UNSUPPORT ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ.

MΟΥ ΑΠΑΝΤΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΖΩ....}

ΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΑΓΑΠΗΤΕ ΦΙΛΕ, ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΣΕ UNSUPPORT ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ Η HARDWARE, ΔΙΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΤΟΥ ΠΕΛΑΤΗ, ΟΦΕΙΛΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΑΓΙΔΕΣ ΠΟΥ ΚΡΥΒΕΙ Η ΦΤΗΝΕΙΑ... (ΠΟΥ ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΡΩΕΙ ΤΟΝ ΠΑΡΑ)...., ΤΟ ΚΑΚΟΣΤΗΜΕΝΟ ΔΙΚΤΥΟ, ΟΙ Η/Υ ΑΝΤΙΚΕΣ ΚΛΠ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΕΣ ΟΙ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΞΑΝΑΣΤΗΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΔΙΚΤΥΟ, ΔΙΟΤΙ Ο ΤΕΧΝΙΚΟΣ Η Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕ, ΤΟΥ ΕΙΧΕ ΧΡΕΩΣΕΙ DOMAIN KAI ΕΜΕΙΣ ΒΡΗΚΑΜΕ WORKGROUP

{.......{....ΟΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΡΙΕΣ ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΟΥΜΠΕΡΛΕΚΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΜΑΣ ΠΟΥ ΑΜΟΛΑΝΕ ΤΑ UPDATES ΧΩΡΙΣ ΔΟΚΙΜΗ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΑ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΠΟΥ ΙΠΤΑΝΤΑΙ

ΕΝΤΑΞΕΙ ΑΥΤΟΙ ΒΓΑΛΑΝ UPDATE ΕΣΥ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕΣ ΠΡΙΝ ΤΟ ΠΑΣ ΣΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ ΜΑΛΛΟΝ ΟΧΙ ΑΡΑ ΚΑΛΑ ΤΑ ΑΚΟΥΣΕΣ . ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕΣ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΤΕΡΜΑΤΙΚΟ ΠΟΥ ΤΑ ΕΧΕΙ ΟΛΑ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΕΧΕΙ WIN2000 KAI TO ΠΕΡΑΣΕ ΠΑΣ ΣΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ ΕΧΕΙ XP ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ!!!!!! :D ΔΕΝ ΦΤΑΙΣ ΕΣΥ ΑΛΛΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΤΟ ΤΟ ΡΗΜΑΔΙ ΠΡΙΝ ΕΚΤΕΘΕΙΣ....}ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΓΝΩΣΕΙΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΠΕΥΘΥΝΟΜΑΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΕΚΦΡΑΖΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ.. ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ CONSULTANT-SUPPORTERS (ΟΧΙ ΟΛΟΙ) ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΠΟΥ TOYΣ ΠΑΝΕ ΤΑ ΤΕΣΣΕΡΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΥΤΕ ΤΙΣ ΒΑΣΙΚΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΔΥΚΤΙΟΥ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΟΥΝ 2 ΤΕΡΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ PING ΠΩΣ ΣΥΝΤΑΣΕΤΕ ΤΟ PING ΠΩΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ PING ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΝ ΑΝ ΤΟ ΕΝΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΠΑΝΕ ΑΠΟ ΤΟ NETWORK

ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΠΩΣ ΝΑ ΤΥΠΩΣΟΥΝ ΣΤΟ ΤΑΔΕ ΕΚΤΥΠΩΤΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΟΥΝ

ΑΓΝΟΟΥΝ ΤΟ DNS ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΑΦΟΥ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΔΥΚΤΙΟ ΒΑΖΟΥΝ COMPUTER NAME

ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ OYTE TA ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΗ ΑΠΟ FIREWALL ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ CISCO KAI TETOIA ΑΛΛΑ WINXPsp2

OYTE ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΝΕ ΝΑ ΡΥΘΜΙΣΟΥΝ ΤA PORT ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΟΥΣ.

ΜΗΝ ΠΩ ΓΙΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΣΕ TERMINAL SERVERS ΕΚΕΙ ΕΧΟΥΝ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΔΗΛΩΝΟΥΝ ΑΣΘΕΝΕΙΑ

ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΡΤΙ ΞΕΚΙΝΑ ΑΝ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΕΧΕΙ DOT MATRIX ΕΚΤΥΠΩΤΗ ΚΑΙ ΟΙ ΕΚΤΥΠΩΣΕΙΣ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΑΛΛΑ ΝΤΑΛΑ ...}

MHN TA TΣΟΥΒΑΛΙΑΖΕΙΣ ΟΛΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ... ΠΑΝΕ ΟΙ ΕΠΟΧΕΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕΙΣ ΕΜΠΟΡΟΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΤΑ ΤΕΣΣΕΡΑ ΓΙΑ ΔΙΚΤΥΑ, Η ΠΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΕΒΛΕΠΕΣ ΤΟΝ ΕΚΤΥΠΩΤΗ.. ΕΛΕΓΕΣ ΣΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ: ΑΑΑΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Ο ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΣΑΣ... ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ ΠΛΕΟΝ ΕΓΚΑΘΙΣΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΜΕ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΟΥΣ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΥΣ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ TCP-IP, ΠΟΥ CONFLICTAROYN ΜΕ ΚΑΚΟΣΤΗΜΕΝΑ WINDOWS..,ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ON LINE ΚΛΠ ΚΛΠ

KAI NAI ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΣΥΝΤΑΣΣΕΤΑΙ ΤΟ PING..

AΛΛΩΣΤΕ.. ΟΤΑΝ ΕΓΡΑΦΑ ΓΙΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΔΕΝ ΕΝΝΟΟΥΣΑ ΜΟΝΟ BUGS ΕΓΚ/ΣΗΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΝΤΟΣ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ: ΣΟΥ ΔΙΝΩ ΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ: ΠΕΛΑΤΗΣ ΕΚΤΥΠΩΝΕΙ ΕΙΔΙΚΟΥΣ ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΥΣ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΕΣ, ΜΕΤΑ ΑΠΟ UPDATE ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΕΙ Η ΕΚΤΥΠΩΣΗ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΕΚΤΥΠΩΝΕΤΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ Ο ΚΩΔΙΚΟΣ ΕΙΔΟΥΣ.. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΤΕΛΕΙΩΤΟ ΨΑΞΙΜΟ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΟΥΜΕ ΟΤΙ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΚΩΔΙΚΟΣ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

{......ΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΑΣ ΘΕΩΡΟΥΝ ΥΠΑΙΤΙΟΥΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΤΑΝΟΥΜΕ....

ΕΠΕΙΔΗ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΑΜΕΣΗ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ Ο ΠΕΛ. ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕΣ ΕΣΥ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΕΚΟΨΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΠΙΑΝΕΙΣ ΤΟ MOUSE ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΚΑΝΕΣ: .....Π.Χ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ SERVER ΣΑΣ??? ΤΙ IP ΕΧΟΥΜΕ ΕΔΩ??? ΕΧΕΙ STATIC IP?? ANTIVIRUS EXETE? FIREWALL EXETE? INTERNET EXETE?

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΣΤΟΝ CLIENT ΑΦΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ SERVER ΜΠΑΙΝΩ?? ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΥΠΩΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΕΚΤΥΠΩΤΗ? ΓΙΑΤΙ ΒΛΕΠΩ ΚΙΝΕΖΙΚΑ ΤΑ MENU THΣ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ ΜΟΥ? ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΣΩΠΟΥ ΣΟΥ ΟΤΑΝ ΕΦΑΓΕΣ ΤΟ ERROR ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΕΤΡΑΝΕ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΤΡΟΠΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΟ CONFIGURATION ΤΟΥ PC ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΡΩΤΑΣ ΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ ΤΙΠΟΤΑ. ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΒΡΕΙΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΛΑ ΡΩΤA....}

......ΗΜΑΡΤΟΝ ΦΙΛΕ ΜΟΥ... ΣΕ ΠΟΙΟΥΣ ΜΙΛΑΣ... {ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΠΙΑΝΕΙΣ ΤΟ MOUSE}... ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ WINDOWS, ΕΚΠΑΙΔΕΥΩ ΣΕ WINDOWS ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΠΟΡΟΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ 1990, ΛΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΠΙΑΝΩ ΤΟ ΜOUSE, H ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ CONFIGURATION TOY H/Y? ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΟΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΤΥΦΛΩΝ ΒΑΣΙΛΕΥΕΙ Ο ΜΟΝΟΦΘΑΛΜΟΣ, ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΣΕ ΝΑ ΤΑ ΧΩΣΩ ΣΕ ΟΛΟΥΣ, ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΤΟΥΣ ΑΔΑΕΙΣ ΕΥΚΑΙΡΟΥΣ...

Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΣ ΕΣΥ, Ο SYSTEM ADMINISTRATOR, ΕΞΗΓΕΙ ΤΟ ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ CONSULTING (ΕΧΩ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΤΑΙΡΕΙΑ, ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΘΑ ΧΑΣΩ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ), ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΜΕ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΤΜΗΜΑΤΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ HARDWARE-ΔΙΚΤΥΩΝ, ΔΙΟΤΙ ΤΟ ΜΠΑΛΑΚΙ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΜΕΤΑΞΥ CONSULTANTS-HARDWAΡΑΔΩΝ-ΔΙΚΤΥΑΔΩΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΜΟΝΙΜΩΣ ΝΑ ΤΟ ΤΡΩΕΙ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ... ΚΑΙ Ν

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ

:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΓΑΠΗΤΕ UNREGISTERED

{....ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕΙΡΑ ΣΟΥ ΤΩΡΑ ΧΑΧΑΧΑ

ΠΑΕΙ ΤΟ ΠΟΤΑΚΙ

ΕΣΥ ΤΩΡΑ ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΩ ΑΠΟ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΣΟΥ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΣΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΣΟΥ ΣΤΑ ΤΕΧΝΙΚΑ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΣΕ ΠΕΛΑΤΕΣ.....}

AYTO KATAΛΑΒΕΣ ΑΓΑΠΗΤΕ ΦΙΛΕ? ΚΙ ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΕΓΡΑΨΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ SUPPORTER (DEALER ΑΝ ΠΡΟΤΙΜΑΣ), KAI H ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΕΜΠΟΡΟΛΟΓΙΣΤΙΚΕΣ ΤΩΝ KATAΣΚΕΥΑΣΤΡΙΩΝ ΕΤΑΙΡΕΙΩΝ ALTEC & EPSILONNET...

{...H ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΣΟΥ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΤΑ ΠΡΟΒΛΕΠΟΜΕΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΕΞΕΙ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΣΟΥ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΙΣ ΔΟΚΙΜΕΣ.

ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΕΡΧΕΣΕ ΣΕ ΜΕΝΑ ΜΕ ΕΝΑ ΔΥΚΤΙΑΚΙ 3 ΘΕΣΕΩΝ ΜΕ WIN 98 ,WIN ME,WIN 3.11 ΚΑΙ ΣΟΥ ΛΕΩ Ο SERVER EINAI TA 3.11 KAI OI CLIENT ΟΙ ΑΛΛΟΙ 2 : 1)ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΘΕΣΑΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΓΙΑΤΙ ΣΟΥ ΦΩΝΑΞΑ? 2) ΜΟΥ ΦΕΡΝΕΙΣ ΑΝΤΙΡΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ΚΑΙ ΣΕ ΣΤΕΛΝΩ ΑΔΙΑΒΑΣΤΗ 3) ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΝ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΝΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ

4)ΤΟΝ ΔΙΑΛΟΣΤΕΛΝΕΙΣ ΚΑΙ ΧΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ 5)ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΣΕ UNSUPPORT ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ.

MΟΥ ΑΠΑΝΤΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΖΩ....}

ΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΑΓΑΠΗΤΕ ΦΙΛΕ, ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΣΕ UNSUPPORT ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ Η HARDWARE, ΔΙΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΤΟΥ ΠΕΛΑΤΗ, ΟΦΕΙΛΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΑΓΙΔΕΣ ΠΟΥ ΚΡΥΒΕΙ Η ΦΤΗΝΕΙΑ... (ΠΟΥ ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΡΩΕΙ ΤΟΝ ΠΑΡΑ)...., ΤΟ ΚΑΚΟΣΤΗΜΕΝΟ ΔΙΚΤΥΟ, ΟΙ Η/Υ ΑΝΤΙΚΕΣ ΚΛΠ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΕΣ ΟΙ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΞΑΝΑΣΤΗΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΔΙΚΤΥΟ, ΔΙΟΤΙ Ο ΤΕΧΝΙΚΟΣ Η Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕ, ΤΟΥ ΕΙΧΕ ΧΡΕΩΣΕΙ DOMAIN KAI ΕΜΕΙΣ ΒΡΗΚΑΜΕ WORKGROUP

{.......{....ΟΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΡΙΕΣ ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΟΥΜΠΕΡΛΕΚΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΜΑΣ ΠΟΥ ΑΜΟΛΑΝΕ ΤΑ UPDATES ΧΩΡΙΣ ΔΟΚΙΜΗ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΑ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΠΟΥ ΙΠΤΑΝΤΑΙ

ΕΝΤΑΞΕΙ ΑΥΤΟΙ ΒΓΑΛΑΝ UPDATE ΕΣΥ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕΣ ΠΡΙΝ ΤΟ ΠΑΣ ΣΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ ΜΑΛΛΟΝ ΟΧΙ ΑΡΑ ΚΑΛΑ ΤΑ ΑΚΟΥΣΕΣ . ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕΣ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΤΕΡΜΑΤΙΚΟ ΠΟΥ ΤΑ ΕΧΕΙ ΟΛΑ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΕΧΕΙ WIN2000 KAI TO ΠΕΡΑΣΕ ΠΑΣ ΣΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ ΕΧΕΙ XP ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ!!!!!! :D ΔΕΝ ΦΤΑΙΣ ΕΣΥ ΑΛΛΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΤΟ ΤΟ ΡΗΜΑΔΙ ΠΡΙΝ ΕΚΤΕΘΕΙΣ....}ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΓΝΩΣΕΙΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΠΕΥΘΥΝΟΜΑΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΕΚΦΡΑΖΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ.. ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ CONSULTANT-SUPPORTERS (ΟΧΙ ΟΛΟΙ) ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΠΟΥ TOYΣ ΠΑΝΕ ΤΑ ΤΕΣΣΕΡΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΥΤΕ ΤΙΣ ΒΑΣΙΚΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΔΥΚΤΙΟΥ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΟΥΝ 2 ΤΕΡΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ PING ΠΩΣ ΣΥΝΤΑΣΕΤΕ ΤΟ PING ΠΩΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ PING ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΝ ΑΝ ΤΟ ΕΝΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΠΑΝΕ ΑΠΟ ΤΟ NETWORK

ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΠΩΣ ΝΑ ΤΥΠΩΣΟΥΝ ΣΤΟ ΤΑΔΕ ΕΚΤΥΠΩΤΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΟΥΝ

ΑΓΝΟΟΥΝ ΤΟ DNS ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΑΦΟΥ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΔΥΚΤΙΟ ΒΑΖΟΥΝ COMPUTER NAME

ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ OYTE TA ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΗ ΑΠΟ FIREWALL ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ CISCO KAI TETOIA ΑΛΛΑ WINXPsp2

OYTE ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΝΕ ΝΑ ΡΥΘΜΙΣΟΥΝ ΤA PORT ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΟΥΣ.

ΜΗΝ ΠΩ ΓΙΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΣΕ TERMINAL SERVERS ΕΚΕΙ ΕΧΟΥΝ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΔΗΛΩΝΟΥΝ ΑΣΘΕΝΕΙΑ

ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΡΤΙ ΞΕΚΙΝΑ ΑΝ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΕΧΕΙ DOT MATRIX ΕΚΤΥΠΩΤΗ ΚΑΙ ΟΙ ΕΚΤΥΠΩΣΕΙΣ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΑΛΛΑ ΝΤΑΛΑ ...}

MHN TA TΣΟΥΒΑΛΙΑΖΕΙΣ ΟΛΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ... ΠΑΝΕ ΟΙ ΕΠΟΧΕΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕΙΣ ΕΜΠΟΡΟΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΤΑ ΤΕΣΣΕΡΑ ΓΙΑ ΔΙΚΤΥΑ, Η ΠΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΕΒΛΕΠΕΣ ΤΟΝ ΕΚΤΥΠΩΤΗ.. ΕΛΕΓΕΣ ΣΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ: ΑΑΑΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Ο ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΣΑΣ... ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ ΠΛΕΟΝ ΕΓΚΑΘΙΣΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΜΕ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΟΥΣ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΥΣ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ TCP-IP, ΠΟΥ CONFLICTAROYN ΜΕ ΚΑΚΟΣΤΗΜΕΝΑ WINDOWS..,ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ON LINE ΚΛΠ ΚΛΠ

KAI NAI ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΣΥΝΤΑΣΣΕΤΑΙ ΤΟ PING..

AΛΛΩΣΤΕ.. ΟΤΑΝ ΕΓΡΑΦΑ ΓΙΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΔΕΝ ΕΝΝΟΟΥΣΑ ΜΟΝΟ BUGS ΕΓΚ/ΣΗΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΝΤΟΣ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ: ΣΟΥ ΔΙΝΩ ΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ: ΠΕΛΑΤΗΣ ΕΚΤΥΠΩΝΕΙ ΕΙΔΙΚΟΥΣ ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΥΣ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΕΣ, ΜΕΤΑ ΑΠΟ UPDATE ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΕΙ Η ΕΚΤΥΠΩΣΗ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΕΚΤΥΠΩΝΕΤΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ Ο ΚΩΔΙΚΟΣ ΕΙΔΟΥΣ.. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΤΕΛΕΙΩΤΟ ΨΑΞΙΜΟ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΟΥΜΕ ΟΤΙ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΚΩΔΙΚΟΣ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

{......ΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΑΣ ΘΕΩΡΟΥΝ ΥΠΑΙΤΙΟΥΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΤΑΝΟΥΜΕ....

ΕΠΕΙΔΗ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΑΜΕΣΗ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ Ο ΠΕΛ. ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕΣ ΕΣΥ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΕΚΟΨΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΠΙΑΝΕΙΣ ΤΟ MOUSE ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΚΑΝΕΣ: .....Π.Χ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ SERVER ΣΑΣ??? ΤΙ IP ΕΧΟΥΜΕ ΕΔΩ??? ΕΧΕΙ STATIC IP?? ANTIVIRUS EXETE? FIREWALL EXETE? INTERNET EXETE?

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΣΤΟΝ CLIENT ΑΦΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ SERVER ΜΠΑΙΝΩ?? ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΥΠΩΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΕΚΤΥΠΩΤΗ? ΓΙΑΤΙ ΒΛΕΠΩ ΚΙΝΕΖΙΚΑ ΤΑ MENU THΣ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ ΜΟΥ? ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΣΩΠΟΥ ΣΟΥ ΟΤΑΝ ΕΦΑΓΕΣ ΤΟ ERROR ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΕΤΡΑΝΕ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΤΡΟΠΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΟ CONFIGURATION ΤΟΥ PC ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΡΩΤΑΣ ΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ ΤΙΠΟΤΑ. ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΒΡΕΙΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΛΑ ΡΩΤA....}

......ΗΜΑΡΤΟΝ ΦΙΛΕ ΜΟΥ... ΣΕ ΠΟΙΟΥΣ ΜΙΛΑΣ... {ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΠΙΑΝΕΙΣ ΤΟ MOUSE}... ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ WINDOWS, ΕΚΠΑΙΔΕΥΩ ΣΕ WINDOWS ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΠΟΡΟΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ 1990, ΛΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΠΙΑΝΩ ΤΟ ΜOUSE, H ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ CONFIGURATION TOY H/Y? ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΟΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΤΥΦΛΩΝ ΒΑΣΙΛΕΥΕΙ Ο ΜΟΝΟΦΘΑΛΜΟΣ, ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΣΕ ΝΑ ΤΑ ΧΩΣΩ ΣΕ ΟΛΟΥΣ, ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΤΟΥΣ ΑΔΑΕΙΣ ΕΥΚΑΙΡΟΥΣ...

Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΣ ΕΣΥ, Ο SYSTEM ADMINISTRATOR, ΕΞΗΓΕΙ ΤΟ ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ CONSULTING (ΕΧΩ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΤΑΙΡΕΙΑ, ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΘΑ ΧΑΣΩ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ), ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΜΕ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΤΜΗΜΑΤΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ HARDWARE-ΔΙΚΤΥΩΝ, ΔΙΟΤΙ ΤΟ ΜΠΑΛΑΚΙ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΜΕΤΑΞΥ CONSULTANTS-HARDWAΡΑΔΩΝ-ΔΙΚΤΥΑΔΩΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΜΟΝΙΜΩΣ ΝΑ ΤΟ ΤΡΩΕΙ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ... ΚΑΙ Ν

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ

:rolleyes:

αγαπητη φιλη an

Συγνωμη αν δεν καταλαβα οτι εισαι dealer

αλλα με αυτο που εγραψες δεν νομιζω οτι καταλαβε και κανενας

ΠΕΣ ΤΑ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΕΕΕΕ!!!ΟΛΟΙ ΑΠΟ ΜΑΣ ΤΟΥΣ ΔΥΣΜΟΙΡΟΥΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΑΔΕΣ/SUPPORTERS

ΕΓΩ ALTEC & EPSILONNET ΚΑΝΩ Η ΤΑΛΑΙΠΩΡΗ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΟΣ,

ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΕΓΡΑΨΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ SUPPORTER (DEALER ΑΝ ΠΡΟΤΙΜΑΣ

τωρα αυτο που το εγραψες δυσκολευομαι να το βρω στην απαντηση σου.

το δυσμοιρος προγραμματισταδες supporters ταλαιπωρος μηχανογραφος αν αντοιστοιχει σε dealer υποστηριξης και εχω και δικο μου μαγαζί παω πασο

Σωστα κανεις και δεν υποστηριζεις τον καθενα σε unsupport λειτουργικο

ΔΙΟΤΙ Ο ΤΕΧΝΙΚΟΣ Η Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕ, ΤΟΥ ΕΙΧΕ ΧΡΕΩΣΕΙ DOMAIN KAI ΕΜΕΙΣ ΒΡΗΚΑΜΕ WORKGROUP

οπως βλεπεις δεν ειναι ολοι επαγγελματιες αρα εδω συμφωνουμε οτι δεν ειναι ολοι ιδιοι υπαρχουν και οι εξαιρεσεις.

MHN TA TΣΟΥΒΑΛΙΑΖΕΙΣ ΟΛΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ... ΠΑΝΕ ΟΙ ΕΠΟΧΕΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕΙΣ ΕΜΠΟΡΟΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΤΑ ΤΕΣΣΕΡΑ ΓΙΑ ΔΙΚΤΥΑ, Η ΠΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΕΒΛΕΠΕΣ ΤΟΝ ΕΚΤΥΠΩΤΗ.. ΕΛΕΓΕΣ ΣΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ: ΑΑΑΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Ο ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΣΑΣ... ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ ΠΛΕΟΝ ΕΓΚΑΘΙΣΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΜΕ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΟΥΣ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΥΣ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ TCP-IP, ΠΟΥ CONFLICTAROYN ΜΕ ΚΑΚΟΣΤΗΜΕΝΑ WINDOWS..,ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ON LINE ΚΛΠ ΚΛΠ

KAI NAI ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΣΥΝΤΑΣΣΕΤΑΙ ΤΟ PING..

δεν τα τσουβαλιαζω ολα φιλη μου αν διαβαζες προσεχτικοτερα σαφως θα δεις οτι δεν τους βαζω ολους στον κουβα τωρα γιατι πειραχτηκες εσυ δεν ξερω

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΓΝΩΣΕΙΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΠΕΥΘΥΝΟΜΑΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΕΚΦΡΑΖΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ.

ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ CONSULTANT-SUPPORTERS (ΟΧΙ ΟΛΟΙ)

Αληθεια πιστευεις οτι ολοι οι dealers που κανουν υποστηριξη εχουν ολα τα απαραιτητα εφοδια για να υποστηριξουν?

Μην απαντησεις εσυ που εισαι dealer αλλα ασε να απαντησουν πελατες που υποστηριζονται για το αν ειναι ευχαριστημενοι ή οχι

......ΗΜΑΡΤΟΝ ΦΙΛΕ ΜΟΥ... ΣΕ ΠΟΙΟΥΣ ΜΙΛΑΣ... {ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΠΙΑΝΕΙΣ ΤΟ MOUSE}... ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ WINDOWS, ΕΚΠΑΙΔΕΥΩ ΣΕ WINDOWS ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΠΟΡΟΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ 1990, ΛΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΠΙΑΝΩ ΤΟ ΜOUSE, H ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ CONFIGURATION TOY H/Y? ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΟΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΤΥΦΛΩΝ ΒΑΣΙΛΕΥΕΙ Ο ΜΟΝΟΦΘΑΛΜΟΣ, ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΣΕ ΝΑ ΤΑ ΧΩΣΩ ΣΕ ΟΛΟΥΣ, ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΤΟΥΣ ΑΔΑΕΙΣ ΕΥΚΑΙΡΟΥΣ...

Το οτι δεν μιλαω προσωπικα σε σενα ελπιζω να το εχεις καταλαβει αλλα αναφαιρομαι στο προσωπικο που προσλαμβανετει και το ριχνεται στην πυρα χωρις να εχετε φροντισετε πρωτα να το εκπαιδευσετε ικανοποιητικα

και να το στειλετε να κανει κανα σεμιναριο στην εταιρεια που υποστηριζετε.

Λιγοι ειναι οι dealears που δεν τσιγκουνευονται τα 50-100 euro για επιμορφωση του προσωπικου τους..

Ολα απο εκει ξεκινανε ..

ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΟΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΤΥΦΛΩΝ ΒΑΣΙΛΕΥΕΙ Ο ΜΟΝΟΦΘΑΛΜΟΣ

αληθεια το οτι πιστευεις οτι εγω ειμαι ο μονοφθαλμος και ολοι οι αλλοι που γραφουν εδω ειναι οι τυφλοι νομιζω οτι δεν σε τιμα.

καποτε αν το θελησουν μπορουν και αυτοι αρκει να το πιστεψουν να διαβασουν και να ασχοληθουν για να μην τους παιρνουν για 5 λεπτα δουλεια 50-100 γιουργια οι υπαληλοι των dealears.

ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ WINDOWS, ΕΚΠΑΙΔΕΥΩ ΣΕ WINDOWS ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΠΟΡΟΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ 1990, ΛΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΠΙΑΝΩ ΤΟ ΜOUSE, H ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ CONFIGURATION TOY H/Y

Το να λες οτι υποστηριζεις windows δειχνει ενα ανθρωπο αρτια καταρτισμενο αλλα σε ποιο επιπεδο υποστηριζεις?

Υπαρχουν ανθρωποι οι οποιοι ξεκινουν τωρα αρα δεν ξερουν ουτε τα βασικα (Aρχαριοι)

Υπαρχουν ανθρωποι που εχουν αρκετες γνωσεις και πολλες φορες ξερουν περισσοτερα απο αυτον που τους κανει το υποστηριζει η λεγομενη κατηγορια (Εxpert)

Υπαρχουν ανθρωποι που εχουν αρκετες γνωσεις και πολλες φορες ξερουν περισσοτερα απο αυτον που τους κανει το υποστηριζει η λεγομενη κατηγορια (Expert 2) και πανε γιαυτο το 5% μονο μιας και το 95% το γνωριζουν.

εχεις κανα χαρτι απο την microsoft που να σε πιστοποιει οτι εισαι ικανη για (microsoft training) να εκπαιδευσεις ανθρωπους να κανεις υποστηριξη σε τελικους χρηστες ή εταιρειες?

Αν ναι σου βγαζω το καπελο γιατι θα πρεπει να εχεις 8 χαρτακια πιστοποιημενα.

Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΣ ΕΣΥ, Ο SYSTEM ADMINISTRATOR, ΕΞΗΓΕΙ ΤΟ ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ CONSULTING (ΕΧΩ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΤΑΙΡΕΙΑ, ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΘΑ ΧΑΣΩ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ), ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΜΕ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΤΜΗΜΑΤΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ HARDWARE-ΔΙΚΤΥΩΝ, ΔΙΟΤΙ ΤΟ ΜΠΑΛΑΚΙ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΜΕΤΑΞΥ CONSULTANTS-HARDWAΡΑΔΩΝ-ΔΙΚΤΥΑΔΩΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΜΟΝΙΜΩΣ ΝΑ ΤΟ ΤΡΩΕΙ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ.

Αρα το προβλημα που λεω υπαρχει οτι οι περισσοτεροι consultans (οχι ολοι) δεν ξερουν να υποστηριξουν την εφαρμογη τους αν δεν την βρουνε στημενη και κανουν ερωτησεις

Π.Χ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ SERVER ΣΑΣ???

ΤΙ IP ΕΧΟΥΜΕ ΕΔΩ???

ΕΧΕΙ STATIC IP??

ANTIVIRUS EXETE?

FIREWALL EXETE?

INTERNET EXETE?

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΣΤΟΝ CLIENT ΑΦΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ SERVER ΜΠΑΙΝΩ??

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΥΠΩΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΕΚΤΥΠΩΤΗ?

ΓΙΑΤΙ ΒΛΕΠΩ ΚΙΝΕΖΙΚΑ ΤΑ MENU THΣ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ ΜΟΥ?

και ριχνουν το μπαλακι στους hardwarades-diktyades ειναι υπαρκτο

Το οτι χριζεις το ευατο σου προγραματιστη

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΑΔΕΣ/SUPPORTERS

Αναπτυσεις κωδικα σε καποια γλωσσα (c+,delphi)?

Τελικα ποιος ειναι ο πιο αδικιμενος στην ολη φαση

Ο ΠΕΛΑΤΗΣ

φιλικα

UNREGISTERED

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς grzokas: Στην Αθήνα είμαι. Η Epsilonnet έχει υποστήριξη και κάνει μεγάλη προσπάθεια επιμόρφωσης των dealer της ώστε να γίνει δυνατόν να στηρίζουμε τις εφαρμογές της αποτελεσματικά. Σου θυμίζω ότι πλέον κυκλοφόρησε και εμπορικό, του οποίου η υποστήριξη είναι δύσκολο να γίνεται από το τηλ.

Αγαπητέ unregistered,

Το ύφος της πρώτης μου δημοσίευσης ήταν τέτοιο [πες τα χρυσόστομε κλπ], διότι χάρηκα που είδα κάποιον να αναφέρει τα ουσιαστικά προβλήματα που αντιμετωπίζουμε στην προσπάθεια υποστήριξης των τελικών πελατών. Ετσι, δεν θεώρησα απαραίτητο να γράψω την ιδιότητά μου. Αλλωστε εξακολουθώ να είμαι μηχανογράφος, supporter και να υποστηρίζω και εγώ on site κάποιους πελάτες μου, ανεξάρτητα από το αν έχω δική μου εταιρεία και τεχνικούς.

Οχι αγαπητέ μου δεν πιστεύω ότι όλοι οι dealers κάνουν σωστά τη δουλειά τους. Δυστυχώς η πλειοψηφία ενδιαφέρεται να εισπράττει τα συμβόλαια συντήρησης που μεταπωλούν χωρίς να παρέχουν καμμιά ουσιαστική βοήθεια στους δύσμοιρους πελάτες, οι οποίοι πελαγοδρομούν και καταλήγουν να ψάχνουν την άκρη τους ρωτώντας, πειραματιζόμενοι (με κίνδυνο να δημιουργήσουν σοβαρότατα προβλήματα στο δίκτυό τους ή την εγκ/ση τους), λαμβάνοντας υπηρεσία από μη πιστοποιημένους τεχνικούς που εργάζονται σε dealer κατά τις απογευματινές ώρες, διότι θα είναι λίγο πιο φτηνοί και πάει λέγοντας.

Εχεις απόλυτο δίκηο για το προσωπικό που προσλαμβάνουμε, για την έλλειψη εκπαίδευσης/επιμόρφωσης, για την ελλειπέστατη τεχνογνωσία, για το γεγονός ότι υπάρχουν dealers που στέλνουν "μηχανογράφους" να στήσουν γέφυρες με γενική λογιστική χωρίς να γνωρίζουν ούτε ποιος είναι ο 30 ή ο 53.90.

Αλλά είναι στην διακριτική ευχέρεια του κάθε πελάτη, να ψάξει, να ενημερωθεί και εν τέλει να καταλάβει το τι παρέχει ο ένας dealer και τι ο άλλος και ότι όλα δεν είναι ίδια.

Αλλωστε ένας τρόπος υπάρχει να παραμείνεις σε αυτήν την αγορά χρόνια. Να κάνεις τη δουλειά σου σωστά. Και αυτό σημαίνει πολλά. Δεν είναι λίγες οι φορές που εγώ μπαίνοντας σε έναν πελάτη, συναντώ το λογιστή που έχει ένας δεύτερος πελάτης ή το βοηθό που πριν 6 μήνες εργαζόταν σε έναν τρίτο. Ετσι, είναι δεδομένο ότι αν θέλεις να επιβιώσεις φροντίζεις πρώτα απ' όλα να μην κοροϊδεύεις κανένα.

Οσον αφορά στις πιστοποιήσεις είναι σαφές ότι για να κάνεις αυτή τη δουλειά πρέπει να είσαι Certified. Από τη Microsoft, την Altec, την Epsilonnet και την όποια κατασκευάστρια εταιρεία. Νομίζω ότι θα ήταν ιδιαίτερα κουραστικό να αραδιάσω τις πιστοποιήσεις μου :P:P , οπότε μπορούμε να τα πούμε σε μήνυμα στα προφίλ μας. Αλήθεια γιατί δεν γίνεσαι registered?

Αλλωστε, από όλη αυτή την ανόητη ιστορία που περιγράφουμε, χαμένος είναι ο ΤΕΛΙΚΟΣ ΠΕΛΑΤΗΣ, που δεν ξέρει τι να κάνει για να μπορέσει εν τέλει να ΕΧΕΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΛΗΡΩΝΕΙ. Δουλειά μας είναι να φέρνουμε αποτέλεσμα και όχι πετάμε μπαλάκια (όχι στο φόρουμ, στην καθημερινότητα, στη δουλειά εννοώ).

Κλείνοντας να αναφέρω κάτι ακόμα: Ο λόγος που καθημερινά μελετώ το φόρουμ, διαβάζω τα προβλήματα των συμμετεχόντων, ενδιαφέρομαι για τους καινούριους νόμους και εγκυκλίους και γενικώς "ψάχνομαι" είναι για να είμαι ενημερωμένη για το καλό των πελατών μου, διότι δεν είναι λίγες οι φορές που εγώ τους ενημερώνω για αλλαγές που έχουν γίνει με ενημερωτικά e-mail, αλλά και για να πιάνω το σφυγμό και να προσπαθώ να γίνομαι καλύτερη. Αλλωστε αυτή είναι η αποστολή μας, πέρα από το να εισπράττουμε τα 50-100 γιούρια όπως αναφέρεις. :P

Φιλικότατα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς grzokas: Στην Αθήνα είμαι. Η Epsilonnet έχει υποστήριξη και κάνει μεγάλη προσπάθεια επιμόρφωσης των dealer της ώστε να γίνει δυνατόν να στηρίζουμε τις εφαρμογές της αποτελεσματικά. Σου θυμίζω ότι πλέον κυκλοφόρησε και εμπορικό, του οποίου η υποστήριξη είναι δύσκολο να γίνεται από το τηλ.

Αγαπητέ unregistered,

Το ύφος της πρώτης μου δημοσίευσης ήταν τέτοιο [πες τα χρυσόστομε κλπ], διότι χάρηκα που είδα κάποιον να αναφέρει τα ουσιαστικά προβλήματα που αντιμετωπίζουμε στην προσπάθεια υποστήριξης των τελικών πελατών. Ετσι, δεν θεώρησα απαραίτητο να γράψω την ιδιότητά μου. Αλλωστε εξακολουθώ να είμαι μηχανογράφος, supporter και να υποστηρίζω και εγώ on site κάποιους πελάτες μου, ανεξάρτητα από το αν έχω δική μου εταιρεία και τεχνικούς.

Οχι αγαπητέ μου δεν πιστεύω ότι όλοι οι dealers κάνουν σωστά τη δουλειά τους. Δυστυχώς η πλειοψηφία ενδιαφέρεται να εισπράττει τα συμβόλαια συντήρησης που μεταπωλούν χωρίς να παρέχουν καμμιά ουσιαστική βοήθεια στους δύσμοιρους πελάτες, οι οποίοι πελαγοδρομούν και καταλήγουν να ψάχνουν την άκρη τους ρωτώντας, πειραματιζόμενοι (με κίνδυνο να δημιουργήσουν σοβαρότατα προβλήματα στο δίκτυό τους ή την εγκ/ση τους), λαμβάνοντας υπηρεσία από μη πιστοποιημένους τεχνικούς που εργάζονται σε dealer κατά τις απογευματινές ώρες, διότι θα είναι λίγο πιο φτηνοί και πάει λέγοντας.

Εχεις απόλυτο δίκηο για το προσωπικό που προσλαμβάνουμε, για την έλλειψη εκπαίδευσης/επιμόρφωσης, για την ελλειπέστατη τεχνογνωσία, για το γεγονός ότι υπάρχουν dealers που στέλνουν "μηχανογράφους" να στήσουν γέφυρες με γενική λογιστική χωρίς να γνωρίζουν ούτε ποιος είναι ο 30 ή ο 53.90.

Αλλά είναι στην διακριτική ευχέρεια του κάθε πελάτη, να ψάξει, να ενημερωθεί και εν τέλει να καταλάβει το τι παρέχει ο ένας dealer και τι ο άλλος και ότι όλα δεν είναι ίδια.

Αλλωστε ένας τρόπος υπάρχει να παραμείνεις σε αυτήν την αγορά χρόνια. Να κάνεις τη δουλειά σου σωστά. Και αυτό σημαίνει πολλά. Δεν είναι λίγες οι φορές που εγώ μπαίνοντας σε έναν πελάτη, συναντώ το λογιστή που έχει ένας δεύτερος πελάτης ή το βοηθό που πριν 6 μήνες εργαζόταν σε έναν τρίτο. Ετσι, είναι δεδομένο ότι αν θέλεις να επιβιώσεις φροντίζεις πρώτα απ' όλα να μην κοροϊδεύεις κανένα.

Οσον αφορά στις πιστοποιήσεις είναι σαφές ότι για να κάνεις αυτή τη δουλειά πρέπει να είσαι Certified. Από τη Microsoft, την Altec, την Epsilonnet και την όποια κατασκευάστρια εταιρεία. Νομίζω ότι θα ήταν ιδιαίτερα κουραστικό να αραδιάσω τις πιστοποιήσεις μου :P:P , οπότε μπορούμε να τα πούμε σε μήνυμα στα προφίλ μας. Αλήθεια γιατί δεν γίνεσαι registered?

Αλλωστε, από όλη αυτή την ανόητη ιστορία που περιγράφουμε, χαμένος είναι ο ΤΕΛΙΚΟΣ ΠΕΛΑΤΗΣ, που δεν ξέρει τι να κάνει για να μπορέσει εν τέλει να ΕΧΕΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΛΗΡΩΝΕΙ. Δουλειά μας είναι να φέρνουμε αποτέλεσμα και όχι πετάμε μπαλάκια (όχι στο φόρουμ, στην καθημερινότητα, στη δουλειά εννοώ).

Κλείνοντας να αναφέρω κάτι ακόμα: Ο λόγος που καθημερινά μελετώ το φόρουμ, διαβάζω τα προβλήματα των συμμετεχόντων, ενδιαφέρομαι για τους καινούριους νόμους και εγκυκλίους και γενικώς "ψάχνομαι" είναι για να είμαι ενημερωμένη για το καλό των πελατών μου, διότι δεν είναι λίγες οι φορές που εγώ τους ενημερώνω για αλλαγές που έχουν γίνει με ενημερωτικά e-mail, αλλά και για να πιάνω το σφυγμό και να προσπαθώ να γίνομαι καλύτερη. Αλλωστε αυτή είναι η αποστολή μας, πέρα από το να εισπράττουμε τα 50-100 γιούρια όπως αναφέρεις. :P

Φιλικότατα

Αγαπητη φιλη an σε ευχαριστώ για την απαντηση σου

Πραγματικα δειχνει ανθρωπο που ξερει που πατα και δεν κρυβετε πισω απο το δακτυλο του.

Πιστευω οτι με την ειλικρινεια σου με καλυψες και κερδισες οχι μονο εμενα αλλα και οποιον θελησει να συνεργαστει μαζι σου .

Και μονο που μπηκες κυριακατικα να απαντησεις μου αρκει.

Φιλικα unregister :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρετε. Κατ' αρχάς να ευχαριστήσω τον φίλο "σταύρο" για τις συμβουλές του. Θα τις κοιτάξω μόλις βρω λίγο χρόνο να δω αν τελικά "παίζουν" και θα επανέλθω να ενημερώσω για το αποτέλεσμα.

Ευχαριστώ επίσης και τον αγαπητό "ΣΠΥΡΟ" πρώτον γιατί ασχολήθηκε με το πρόβλημά μου και δεύτερον για τις συμβουλές του. Εκείνο μόνο που θα είχα να παρατηρήσω είναι αυτό που και ο ίδιος επισήμανε για το ύφος του στηριζόμενος στην αναφορά μου στο λειτουργικό που χρησιμοποιούμε στον server του γραφείου και στο κόστος μιας αναβάθμισής κλπ και πήρε φόρα... κι όποιον πάρει ο χάρος... Χαλάλι!

Σε πιστεύω "ΣΠΥΡΟ" ότι ήταν καλοπροαίρετο, αλήθεια.

Εν πάσει περιπτώσει κι εγώ διατύπωσα λάθος μερικά πράγματα γι' αυτό και τα διευκρινίζω.

1ον Όταν λέω "που χρήματα για αναβαθμίσεις" εννοώ ότι αφού το όντως παλιό λειτουργικό του server, μου εγγυήθηκε ο dealer μου ότι "παιζει" με τον accountant (και ότως παίζει μια χαρά εδώ και τρία χρόνια) γιατί να σπεύσω να αγοράσω κάτι άλλο;(όχι ότι δεν έχεις δίκιο για το ότι πρέπει να κοιτάμει και τις προδιαγραφές που δίνει ο κατασκευαστής) ΑΛΛΑ... Όταν δεν θα μπορώ να κάνω την δουλειά μου τότε σύμφωνοι. Και πραγματικά δεν "βγάζει" άλλο πρόβλημα εκτός από το κλείσιμο του server που το θεωρώ αμελητέο. Και για να ενισχύσω αυτό που σου λέω θα σου θέσω υπόψιν ότι όταν έχεις έξι client pcs στο γραφείο και τρία laptops τότε παίρνει μια άλλη έννοια το "που χρηματα για αναβαθμίσεις", την οικονομική έννοια του πράγματος που οφείλει κάθε επιχείρηση να λαμβάνει υπόψιν της.

2ον Η άλλη μου αναφορά περί των παραθύρων του accountant και τις εκτυπώσεις αφορούν έναν από τους laptop του γραφείου με win xp professional κι όχι τον server. Ο τίτλος του θέματος άλλωστε είναι προβλήματα του accountant γενικώς.

Ευχαριστώ λοιπόν πολύ για τις χωρίς χρέωση συμβουλές σου, αν θελήσεις κι εσύ κάποια φορά κάποιες συμβουλές οικονομικής φύσης για την βέλτιστη χρήση των παραγωγικών συντελεστών που ήδη διαθέτεις, εδώ είμαστε.

Άντε καλημέρα και καλή βδομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...