Προς το περιεχόμενο

... To know us better!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφορμή μου έδωσε ο συνάδελφος Dimitris K. και μιας και θα συναντηθούμε σε λίγες μέρες, ας γνωριστούμε καλύτερα.

ΘΕΜΑ: Μουσική.

Να δούμε λοιπόν τι ακούμε και αν έχουμε ψυχολογήσει μέσω των απαντήσεων κάποιους συναδέλφους.

doctor (γράφω όπως μου'ρχεται χωρίς σειρά):

Ξένη μουσική: Dead Can Dance, Loreena Mc Kennitt, Omar Faruk Tekbilek, Pink Floyd, Covenant, Diene Lakaien, Diary of Dreams, Doors, Led Zeppelin, Deep Purple, Iron Maiden, U2, Cure, Bob Dylan.

Ελληνική μουσική: Β.Παπακωνσταντίνου, Κατσιμίχες, Σιδηρόπουλος, Παπάζογλου (γεια σου ρε Νικόλα!), Τσακνής, Μπιθικώτσης, Θεοδωράκης, Διάφανα Κρίνα, Πυξ Λαξ, Νταλάρας, Τζίμης Πανούσης (Νταλάρας και Πανούσης, απίστευτο ε?), Μιλτιάδης Πασχαλίδης, Λουδοβίκος των Ανωγείων, Ψαραντώνης (παλληκάρι!), Π.Θαλασσινός, Πρωτοψάλτη.

Αγαπημένοι στίχοι (Γρηγόρη είναι τέχνη, μην τους διαγράψεις, μη γίνεις Ταλιμπάν :D ):

"Είμαι ΚΝίτης δίχως κόμα

φέρετρο χωρίς το πτώμα

λουλουδάκι δίχως χώμα

μπουκαλάκι δίχως πώμα

χασικλής χωρίς τζιβάνες

νταβατζής χωρίς π...τάνες"

(Τζίμης Πανούσης)

ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ:

KAROLOS: Rock, Alternative.

LANDS: Pink Floyd, Jazz

JADE: Κότσιρας

GR JOKAS: Εύη Θώδη, Ρέμος

ΚΡΗΘΕΑΣ: Παπάζογλου, Καζαντζίδης

ΜΑRKA: Ρέμος, Πυξ Λαξ

GUS: Πετρέλης, Βίσση

DIMITRIS K.: Σιδηρόπουλος ??? Το βρήκα ε?

DCORFU: Μητροπάνος, Τερζής, Καζαντζίδης

KAIRATOS: Σκουλάς, Ριζίτικα

ROXANNE: Κότσιρας

Έπεσα πολύ έξω???

doctor

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 91
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΜΑRKA: Ρέμος, Πυξ Λαξ

Τελείως εκτός είσαι στο πρώτο... Γενικά ακούω τα πάντα από epic metal μέχρι απαγορευμένα ρεμπέτικα. Με ιδιαίτερη προτίμηση στα τραγούδια που έχουν κάτι να πουν, και δεν ξεχνιούνται μέσα σε ένα μήνα!

Μεγάλη αδυναμία ο ένας και μοναδικός Παύλος.

Αλήθεια...Loreena Mc Kennitt? Τι μου θύμισες! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oσο για μένα πολύ έξω .

Ξένη μουσική: Loreena Mc Kennitt (που την θυμήθηκες) ,Δεκαετία 80 Dire straits, flock of seaguls, Αbba, Led Zeppelin, Rem , Cure, Bee Gees, και πολύ instrumental (jean michel jarre, Vangelis, Yanni , Mike oldfield,Evia κλπ)

Ελληνική μουσική: Κατσιμίχες,Τσακνής (φανατικός), Μπιθικώτσης, Πυξ Λαξ , Νταλάρας, βίσση τα oldies μόνο( Μεθυσμένη πολιτεία κλπ),

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρύσα!

Από Θεσσαλονίκη ε?

Ε τότε σίγουρα Παπάζογλου, Τρύπες, Ξύλινα Σπαθιά αν είσαι πιο ροκ, ή Μητροπάνος, Πασχάλης Τερζής αν είσαι πιο ... τσαχπίνα.

Από ξένα μήπως ... Rock? Doors?

doctor

Δυστυχώς δεν γνωρίζω ηλικίες (μόνο από λίγους) και έτσι είναι λίγο δύσκολο, πάω βάσει ενστίκτου.

Ξέχασα κάποιον?

Α,ναι.

ISIDORA: Σάκης Ρουβάς (πλάκα κάνω!). Αλεξίου, Πρωτοψάλτη, Τσαλιγοπούλου? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφορμή μου έδωσε ο συνάδελφος Dimitris K. και μιας και θα συναντηθούμε σε λίγες μέρες, ας γνωριστούμε καλύτερα.

ΘΕΜΑ: Μουσική.

Να δούμε λοιπόν τι ακούμε και αν έχουμε ψυχολογήσει μέσω των απαντήσεων κάποιους συναδέλφους.

doctor (γράφω όπως μου'ρχεται χωρίς σειρά):

Ξένη μουσική: Dead Can Dance, Loreena Mc Kennitt, Omar Faruk Tekbilek, Pink Floyd, Covenant, Diene Lakaien, Diary of Dreams, Doors, Led Zeppelin, Deep Purple, Iron Maiden, U2, Cure, Bob Dylan.

Ελληνική μουσική: Β.Παπακωνσταντίνου, Κατσιμίχες, Σιδηρόπουλος, Παπάζογλου (γεια σου ρε Νικόλα!), Τσακνής, Μπιθικώτσης, Θεοδωράκης, Διάφανα Κρίνα, Πυξ Λαξ, Νταλάρας, Τζίμης Πανούσης (Νταλάρας και Πανούσης, απίστευτο ε?), Μιλτιάδης Πασχαλίδης, Λουδοβίκος των Ανωγείων, Ψαραντώνης (παλληκάρι!), Π.Θαλασσινός, Πρωτοψάλτη.

Αγαπημένοι στίχοι (Γρηγόρη είναι τέχνη, μην τους διαγράψεις, μη γίνεις Ταλιμπάν :D ):

"Είμαι ΚΝίτης  δίχως κόμα

φέρετρο χωρίς το πτώμα

λουλουδάκι δίχως χώμα

μπουκαλάκι δίχως πώμα

χασικλής χωρίς τζιβάνες

νταβατζής χωρίς π...τάνες"

    (Τζίμης Πανούσης)

ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ:

KAROLOS: Rock, Alternative.

LANDS: Pink Floyd, Jazz

JADE: Κότσιρας

GR JOKAS: Εύη Θώδη, Ρέμος

ΚΡΗΘΕΑΣ: Παπάζογλου, Καζαντζίδης

ΜΑRKA: Ρέμος, Πυξ Λαξ

GUS: Πετρέλης, Βίσση

DIMITRIS K.: Σιδηρόπουλος ??? Το βρήκα ε?

DCORFU: Μητροπάνος, Τερζής, Καζαντζίδης

KAIRATOS: Σκουλάς, Ριζίτικα

ROXANNE: Κότσιρας

Έπεσα πολύ έξω???

doctor

ΜΕΣΑ ΕΠΕΣΕΣ.....ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΒΟΛΙΚΗ...ΑΚΟΥΩ ΣΧΕΔΟΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ...

ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΞΕΝΗ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΒΑΡΥ ΒΛΑΧΙΚΟ Ε...

JADE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oσο για μένα πολύ έξω .

Ξένη μουσική:  Loreena Mc Kennitt (που την θυμήθηκες) ,Δεκαετία 80  Dire straits, flock of seaguls, Αbba,  Led Zeppelin, Rem , Cure, Bee Gees, και πολύ instrumental (jean michel jarre, Vangelis, Yanni , Mike oldfield,Evia κλπ)

Ελληνική μουσική: Κατσιμίχες,Τσακνής (φανατικός), Μπιθικώτσης,  Πυξ Λαξ , Νταλάρας, βίσση τα oldies μόνο( Μεθυσμένη πολιτεία κλπ),

Κώστα σε ψυχολόγησα πολύ αμυδρά, διότι δεν έχεις τοποθετηθεί σε θέματα γενικού ενδιαφέροντος ώστε να καταλάβω κάποια πράγματα.

Πάντως το cd της Loreena Mc Kennitt "The mask and the mirror" είναι must για όσους ακούνε ατμοσφαιρική μουσική.

doctor

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρύσα!

Από Θεσσαλονίκη ε?

Ε τότε σίγουρα Παπάζογλου, Τρύπες, Ξύλινα Σπαθιά αν είσαι πιο ροκ, ή Μητροπάνος, Πασχάλης Τερζής αν είσαι πιο ... τσαχπίνα.

Από ξένα μήπως ... Rock? Doors?

doctor

Δυστυχώς δεν γνωρίζω ηλικίες (μόνο από λίγους) και έτσι είναι λίγο δύσκολο, πάω βάσει ενστίκτου.

Ξέχασα κάποιον?

Α,ναι.

ISIDORA: Σάκης Ρουβάς (πλάκα κάνω!).  Αλεξίου, Πρωτοψάλτη, Τσαλιγοπούλου? :D

Αν αφαιρεσεις το Σακη Ρουβα επεσες μεσα. Και Μαρινελα, Πυξ Λαξ, Λεκκα, κλπ στο ιδιο μουσικο υφος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

................................................................................

............................

LANDS: Pink Floyd, Jazz

................................................................................

............................

Έπεσα πολύ έξω???

doctor

Έπεσες πάρα πολύ κοντά

Ναι στη jazz.

Κυρίως sixties και early seventies ("golden oldies") τα άλλα ξένα. (Να και οι PF)

Για Ελληνική Μουσική

Μίκης, Μάνος, Μάνος, Θάνος.

Τα παραπάνω χωρίς αποκλεισμούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπημένοι στίχοι (Γρηγόρη είναι τέχνη, μην τους διαγράψεις, μη γίνεις Ταλιμπάν :D ):

Τελικά είναι να μην σου βγει το όνομα σωστά Σουηδέ??? Εγώ σπάνια σβήνω.

ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ:

GR JOKAS: Εύη Θώδη, Ρέμος

Έπεσα πολύ έξω???

Πέρασες και δεν ακούμπησες, ούτε το ονομά μου δεν έγραψες σωστά..... αλλά για να ξέρεις ακούω μόνο Βυζαντινή μουσική και σαν χόμπι που και που ψέλνω.

Έπεσες πάρα πολύ κοντά

Ναι στη jazz.

Κυρίως sixties και early seventies ("golden oldies") τα άλλα ξένα. (Να και οι PF)

Για Ελληνική Μουσική

Μίκης, Μάνος, Μάνος, Θάνος.

Τα παραπάνω χωρίς αποκλεισμούς.

Δηλαδή Σάκη, Μήτσο, Λάκη δεν ακούς καθόλου?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

........

Ξέχασα κάποιον?

........

Βασικά πάρα πολλούς!!!!Μεταξύ αυτών και οι τόσο αγαπητοί broster!! :D

Πάντα υπάρχουν μουσικά ακούσματα τα οποία μας αρέσουν , αλλά προσωπική άποψη μεγάλο ρόλο παίζει το πως είσαι ψυχολογικά τι στιγμή που ακούς μουσική και βέβαια εξαρτάται την παρέα.

Τα ακούω όλα , με λίγο περισσότερη προτίμηση στη dance μουσική σκηνή και το κλασσικό ροκ (Doors,Led zeppelin,Deep purple καθώς και νεώτερους όπως U2 , REM , Nirvana κλπ)

Και από ελληνικά ότι αναφέρθηκε πιο πάνω.(Ρεμπέτικα απαγορευμένα μέχρι Sakis!! :D )

Επίσης πολύ μου αρέσει ο Βοb :D καθώς και η "μαύρη" μουσική και jazz.

Και βέβαια σαν ενεργός (αν και έχασα όλη τη προετοιμασία :D ) μπασκετ boy η hip-hop(για λίγο όμως!!)

Π.Χ τώρα ακούω (μιας και λείπει η Ελένη :D ,Carl cox vs sven vath και ministry of sound session) , χθές άκουγα Χρήστο Φωτίου ΄(κλαρίνο!!!)

H Ελένη έχει άλλα !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο γιατρε που εθεσες το θεμα,για να ενημερωσω τον μαυρουλη με τα cd που κυκλοφορει στο Γαλατσι τι να εχει μαζι του το Σαββατο το απογευμα.

Να ζησει και αυτος ε? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλτε και λιγο Βιταλη Αρβανιτακη Αλκινοο Λουδοβικο και οπωσδηποτε Ξυλουρη

Πως θα κολησουν τωρα ολα αυτα θα δουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο γιατρε που εθεσες το θεμα,για να ενημερωσω τον μαυρουλη με τα cd που κυκλοφορει στο Γαλατσι τι να εχει μαζι του το Σαββατο το απογευμα.

Να ζησει και αυτος ε? :D

ΤΩΡΑ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ...ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟΝ D.J. ?

ΕΠΙΛΕΓΟΥΜΕ ΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ?

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΛΙΤΩΣΕΙ ΚΙ Ο ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ ΤΗΣ ΚΑΦΕΤΕΡΙΑΣ ΤΟ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΟ ΤΟΥ D.J. ΘΑ ΧΑΡΕΙ ΠΟΛΥ...ΚΑΙ ΠΟΛΛΗ ΠΕΛΑΤΕΙΑ ΚΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΕΞΟΔΑ....

ΜΠΡΑΑΒΟΟΟΟΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρασες και δεν ακούμπησες, ούτε το ονομά μου δεν έγραψες σωστά..... αλλά για να ξέρεις ακούω μόνο Βυζαντινή μουσική και σαν χόμπι που και που ψέλνω.

Το όνομά σου το έγραψα με J όπως λέμε D.J.!

Ε τότε σίγουρα ακούς Ταλιαδούρο ε?

doctor

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε doctor  ετοίμασε cd με Βασιλικό.

Γρηγόρη έχω και έναν παπά φίλο.

Να τον φέρω να ρίξουμε καμμία λειτουργία?

Μην του λέτε τέτοια!! Θα αρχίσει να ψέλνει πάλι! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Doctor, μεσα έπεσες μου αρέσει ΚΑΙ ο Κότσιρας ειδικά όταν ερμηνεύει Χατζηδακι.

Κατα τα άλλα ακουω ότι και οι άλλοι φίλοι παραπάνω, καλό Ελληνικό και ξένο τραγούδι παληό και νέο παραδοσιακό και προοδευτικό καθως και καλή μουσική ατμοσφαιρική, ηλεκτρονική, κλασσική, ethnic κλπ

Δεν αντέχω τα μίγματα-υβρίδια με σκοπό την εμπορική κατανάλωση και τα βλαχοσκυλοπόπ, στην λούμπα των οποίων έπεσαν αξιόλογα νέα παιδιά καθως και καλοί παληοί καλλιτέχνες... εξαργυρώνοντας την δόξα του παρελθόντος με φρέσκο χρήμα.

παράδειγμα: αν στο καφέ που θα συναντηθούμε παίζει τα σουξέ του fame-story εγω θα πάρω το καφεδάκι μου και θα πάω έξω στα δέντρα να ακούω τα πουλιά να κελαηδάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά.............

Αυτός ο D.J. μήπως , λέω μήπως θα μπορούσε να κρατά και κανένα CD με Υπειρώτικα πολυφωνικά, γιατί δεν τα βρίσκω στον Μαυρούλη? :D

και συ grzokas, αν και προτιμάς τις μπύρες, προλαβαίνεις να ανέβεις Βερδικούσια και να κατεβάσεις καμμιά νταμιτζάνα τσίπουρο? (φέρε και την μόστρα.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην του λέτε τέτοια!! Θα αρχίσει να ψέλνει πάλι! :D

Πάντως όποιος δεν έχει ακούσει τον Γρηγόρη να ψάλλει πραγματικά σας λέω, χάνει.

Εμείς στο γραφείο ακούμε Σφαίρα, Νιτρο και Kiss fm γιατί έτσι θέλουν τα εργαζόμενα κορίτσια, στο αυτοκίνητο ακούμε από Σάκη μέχρι Σαρντέλ γιατί έτσι θέλουν τα παιδιά, στο σπίτι δεν ακούμε τίποτα γιατί σπάνια είμαστε στο σπίτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως όποιος δεν έχει ακούσει τον Γρηγόρη να ψάλλει πραγματικά σας λέω, χάνει.

Εμείς στο γραφείο ακούμε Σφαίρα, Νιτρο και Kiss fm γιατί έτσι θέλουν τα εργαζόμενα κορίτσια, στο αυτοκίνητο ακούμε από Σάκη μέχρι Σαρντέλ γιατί έτσι θέλουν τα παιδιά, στο σπίτι δεν ακούμε τίποτα γιατί σπάνια είμαστε στο σπίτι.

Δημήτρη θα παραβρεθείς κι εσύ στη "χοροεσπερίδα"?

Κοίτα που θα συναντηθούν οι συμπατριώτες σε ξένο έδαφος ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή είναι γενική δημοσκόπηση ή περιλαμβάνει μόνο όσους βρεθούν στη συνάντηση???

Όλους φυσικά ΝΙΚΑΝOR! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή για μεταμεσονύχτιο πρόγραμμα δεν θα πρέπει να περιμένω πολλά πολλά απο του συναδέλφους :D:):D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως όποιος δεν έχει ακούσει τον Γρηγόρη να ψάλλει πραγματικά σας λέω, χάνει.

Εμείς στο γραφείο ακούμε Σφαίρα, Νιτρο και Kiss fm γιατί έτσι θέλουν τα εργαζόμενα κορίτσια, στο αυτοκίνητο ακούμε από Σάκη μέχρι Σαρντέλ γιατί έτσι θέλουν τα παιδιά, στο σπίτι δεν ακούμε τίποτα γιατί σπάνια είμαστε στο σπίτι.

Δημήτρη γιατί το λες αυτό???

Αρκετοί από εδώ με ακούσανε.. :D:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...