Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΚΙ ΟΧΙ ΙΕΚ


επισκέπτη Guest

Ερώτηση

ΚΑΛΗΜΕΡΑ .

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΘΕΣΩ ΕΝΑ ΕΡΩΤΗΜΑ ΚΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ Ή ΕΧΕΙ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.

ΚΟΠΕΛΑ ΑΠΟΦΟΙΤΗ ΑΠΟ ΣΧΟΛΗ ΑΜΑΡΑΝΤΟΥ (ΟΧΙ ΙΕΚ ΑΛΛΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ ΣΠΟΥΔΩΝ) ΣΕ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΠΕΝΤΙΚΙΟΥΡ ΜΑΝΙΚΙΟΥΡ ΡΩΤΑ ΑΝ ΠΡΟΣΛΗΦΘΕΙ ΣΕ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟ ΠΟΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΤΗΣ (ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΕΚ) ΚΙ ΑΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
ΚΑΛΗΜΕΡΑ .

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΘΕΣΩ ΕΝΑ ΕΡΩΤΗΜΑ ΚΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ Ή ΕΧΕΙ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.

ΚΟΠΕΛΑ ΑΠΟΦΟΙΤΗ ΑΠΟ ΣΧΟΛΗ ΑΜΑΡΑΝΤΟΥ (ΟΧΙ ΙΕΚ ΑΛΛΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ ΣΠΟΥΔΩΝ) ΣΕ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΠΕΝΤΙΚΙΟΥΡ ΜΑΝΙΚΙΟΥΡ ΡΩΤΑ ΑΝ ΠΡΟΣΛΗΦΘΕΙ ΣΕ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟ ΠΟΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΤΗΣ (ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΕΚ) ΚΙ ΑΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ  ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ.

ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΘΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ΚΑΛΕΣΩ ΣΤΗΝ

ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ. ΤΟ ΚΑΝΑ ΚΙ ΑΚΡΗ ΔΕΝ ΕΒΓΑΛΑ.

ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑΠΕΜΨΕΙ ΣΕ 4 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ Η ΚΥΡΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΜΟΔΙΑ ΛΕΙΠΕΙ...ΘΑ ΞΑΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΩ ΑΛΛΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΥΓΝΩΜΩΝ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
ΚΑΛΗΜΕΡΑ .

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΘΕΣΩ ΕΝΑ ΕΡΩΤΗΜΑ ΚΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ Ή ΕΧΕΙ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.

ΚΟΠΕΛΑ ΑΠΟΦΟΙΤΗ ΑΠΟ ΣΧΟΛΗ ΑΜΑΡΑΝΤΟΥ (ΟΧΙ ΙΕΚ ΑΛΛΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ ΣΠΟΥΔΩΝ) ΣΕ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΠΕΝΤΙΚΙΟΥΡ ΜΑΝΙΚΙΟΥΡ ΡΩΤΑ ΑΝ ΠΡΟΣΛΗΦΘΕΙ ΣΕ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟ ΠΟΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΤΗΣ (ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΕΚ) ΚΙ ΑΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ  ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ.

Η Σ.Σ.Ε. που εφαρμόζεται είναι η "Αισθητικών συμβούλων όλης της χώρας".

"Στις διατάξεις της παρούσας (ομοιοεπαγγελματικής) υπάγονται οι αισθητικοί σύμβουλοι και των δύο φύλων, πτυχιούχοι και εμπειρικοί, που απασχολούνται με σύμβαση εξηρτημένης εργασίας στις επιχειρήσεις καλλυντικών όλης της χώρας (Δ.Α.40/2002 Άρθρο 1, Σ.Σ.Ε. 21/6/04 Άρθρο 1).

Η ειδικότητα είναι "Αισθητικός".

Ως "αισθητικός" θεωρείται ο εργαζόμενος που απασχολείται (Σ.Σ.Ε. 11/5/93 Άρθρο 1, Σ.Σ.Ε. 21/6/04 Άρθρο 1):

1) Με την προβολή ή πώληση εξειδικευμένων καλλυντικών προϊόντων όπως κρεμών, γαλακτωμάτων, ειδών μακιγιάζ, αρωμάτων κλπ.

2) Με τον καλλωπισμό προσώπου και σώματος (μακιγιάζ)

3) Με την περιποίηση και διατήρηση σε καλαίσθητη κατάσταση και εμφάνιση του υγιούς ανθρωπίνου σώματος και προσώπου με την εφαρμογή γι'αυτό φυσικών και τεχνικών μέσων, όπως περιποίηση προσώπου και δέρματος γενικώς με την βοήθεια των χειρών ή με οποιοδήποτε άλλο τεχνικό μέσο ή και με τα δύο.

4) Με την εκπαίδευση και κατάρτιση σε θέματα του επαγγέλματος του αισθητικού, όπως παραπάνω περιγράφονται.

Επίδομα πτυχίου για τους αποφοίτους Κέντρων Ελευθέρων Σπουδών εφόσον έχουν συμπληρώσει 5 έτη προϋπηρεσία στο επάγγελμα από 3/2/2000 (Δ.Α. 20/2000 παρ.3), σε ποσοστό 2% ή 3% από 1-1-2002 (Δ.Α.40/02 Άρθρο 3).

doctor

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ.

ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΟΜΩΣ ΣΙΓΟΥΡΗ..ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ.

Η ΑΠΟΦΟΙΤΗ ΑΠΟ ΤΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΠΕΝΤΕ ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ ΑΝΟΙΞΕΙ ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ.

ΜΕ ΤΙ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΟΜΩΣ?ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΥΤΗ ΔΕ ΘΕΩΡΟΥΜΕ ΠΤΥΧΙΟ ΤΗ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΣΠΟΥΔΩΝ Ε?

Η ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΣΧΟΛΗ ΠΟΥ ΝΑ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΑΝΩΤΕΡΗ Η ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟ ΝΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ...

ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ.

ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΟΜΩΣ ΣΙΓΟΥΡΗ..ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ.

Η ΑΠΟΦΟΙΤΗ ΑΠΟ ΤΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΠΕΝΤΕ ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ ΑΝΟΙΞΕΙ ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ.

ΜΕ ΤΙ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΟΜΩΣ?ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΥΤΗ ΔΕ ΘΕΩΡΟΥΜΕ ΠΤΥΧΙΟ ΤΗ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΣΠΟΥΔΩΝ Ε?

Η ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΣΧΟΛΗ ΠΟΥ ΝΑ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΑΝΩΤΕΡΗ Η ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟ ΝΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ...

ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ?

ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ 2% ΚΑΙ 3% ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ.

ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΟΜΩΣ ΣΙΓΟΥΡΗ..ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ.

Η ΑΠΟΦΟΙΤΗ ΑΠΟ ΤΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΠΕΝΤΕ ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ ΑΝΟΙΞΕΙ ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ.

ΜΕ ΤΙ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΟΜΩΣ?ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΥΤΗ ΔΕ ΘΕΩΡΟΥΜΕ ΠΤΥΧΙΟ ΤΗ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΣΠΟΥΔΩΝ Ε?

Η ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΣΧΟΛΗ ΠΟΥ ΝΑ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΑΝΩΤΕΡΗ Η ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟ ΝΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ...

ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ?

Εννοείτε να ανοίξει επιχείρηση και να επιδοτηθεί από τον Ο.Α.Ε.Δ.? Γι΄αυτό πρέπει να απευθυνθείτε στον Ο.Α.Ε.Δ..

Η ειδικότητα είναι αυτή του αισθητικού, έψαξα και δεν βρήκα ειδικότητα μανικουρίστ. Άλλωστε η περιγραφή της ειδικότητας του αισθητικού ταιριάζει.

Ρωτήστε όμως και στον Αμάραντο που δίνει τα πτυχία με το τσουβάλι και δεν ενημερώνει τους πελάτες-μαθητές του σχετικά με το εάν αυτά έχουν αξία και αντίκρυσμα και το ότι πρέπει να εργάζονται για 5 χρόνια για να πάρουν την τρομερή αύξηση του 2% ή 3%.

doctor

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΥΤΙΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑ.

ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΤΟΥ ΑΜΑΡΑΝΤΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΜΜΩΤΙΚΗ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ

ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΕΤΟΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ.

ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΔΕ ΔΙΝΕΙ ΠΤΥΧΙΟ ΤΕΕ ΑΛΛΑ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΣΠΟΥΔΩΝ.

ΕΚΕΙ ΚΟΛΛΑΜΕ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑΤΕ...ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΕΝΤΕ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΔΙΚΟ ΤΟΥ...

ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΘΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΩ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ ΕΙΝΑΙ ΜΠΕΡΔΕΜΑ. ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ ΘΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΣΠΟΥΔΩΝ ΣΤΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ? ΔΕ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΑΙΣΘΗΤΙΚΟΣ ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΥΤΙΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑ.

ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΤΟΥ ΑΜΑΡΑΝΤΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΜΜΩΤΙΚΗ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ

ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΕΤΟΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ.

ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΔΕ ΔΙΝΕΙ ΠΤΥΧΙΟ ΤΕΕ ΑΛΛΑ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΣΠΟΥΔΩΝ.

ΕΚΕΙ ΚΟΛΛΑΜΕ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑΤΕ...ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΕΝΤΕ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΔΙΚΟ ΤΟΥ...

ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΘΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΩ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ ΕΙΝΑΙ ΜΠΕΡΔΕΜΑ. ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ ΘΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΣΠΟΥΔΩΝ ΣΤΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ? ΔΕ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΑΙΣΘΗΤΙΚΟΣ ...

Στην σχολή σίγουρα ξέρουν, επικοινωνήστε μαζί τους. Πάντως τα 5 έτη αφορούν μόνο τους μισθωτούς όσον αφορά το επίδομα "πτυχίου" των κέντρων ελευθέρων σπουδών.

Να'στε καλά

doctor

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στην σχολή σίγουρα ξέρουν, επικοινωνήστε μαζί τους. Πάντως τα 5 έτη αφορούν μόνο τους μισθωτούς όσον αφορά το επίδομα "πτυχίου" των κέντρων ελευθέρων σπουδών.

Να'στε καλά

doctor

DOCTOR ΕΙΣΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΒΡΙΣΚΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΠΟΥ.

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΗΜΕΙΩΣΕΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΙΣΘΩΤΟΥΣ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΕ.

ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟ Η ΑΔΕΙΑ ΤΟΥ ΔΙΝΕΤΑΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΊΑ?

ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΠΟΥ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΙΑ ΣΧΟΛΗ ΠΟΥ ΔΕ ΘΑ ΤΟΥ ΑΝΟΙΞΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΔΡΟΜΟ ΜΕΤΑ ΕΙΤΕ ΩΣ ΜΙΣΘΩΤΟ ΕΙΤΕ ΩΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ..

ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΑΔΕΙΩΝ ΤΟ ΧΕΙΡΙΖΕΤΑΙ Η ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΝΟΜΑΡΧΙΑ ΣΩΣΤΑ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
DOCTOR  ΕΙΣΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΒΡΙΣΚΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΠΟΥ.

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΗΜΕΙΩΣΕΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΙΣΘΩΤΟΥΣ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΕ.

ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟ Η ΑΔΕΙΑ ΤΟΥ ΔΙΝΕΤΑΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΊΑ?

ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΠΟΥ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΙΑ ΣΧΟΛΗ ΠΟΥ ΔΕ ΘΑ ΤΟΥ ΑΝΟΙΞΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΔΡΟΜΟ ΜΕΤΑ ΕΙΤΕ ΩΣ ΜΙΣΘΩΤΟ ΕΙΤΕ ΩΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ..

ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΑΔΕΙΩΝ ΤΟ ΧΕΙΡΙΖΕΤΑΙ Η ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΝΟΜΑΡΧΙΑ ΣΩΣΤΑ?

Έτυχε και σε βοήθησα εγώ, υπάρχουν συνάδελφοι με περισσότερες γνώσεις και εμπειρία από μένα, απλά έτυχε να δω εγώ την ερώτησή σου πρώτος.

Μόλις βρήκα κάτι πολύ χρήσιμο:

ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΑΙΣΘΗΤΙΚΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ

Γ' Σεπτεμβρίου 48β

104 33 Αθήνα

210 8235448

doctor

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Έτυχε και σε βοήθησα εγώ, υπάρχουν συνάδελφοι με περισσότερες γνώσεις και εμπειρία από μένα, απλά έτυχε να δω εγώ την ερώτησή σου πρώτος.

Μόλις βρήκα κάτι πολύ χρήσιμο:

ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΑΙΣΘΗΤΙΚΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ

Γ' Σεπτεμβρίου 48β

104 33 Αθήνα

210 8235448

doctor

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΝΑΙ ΚΙ ΕΤΣΙ.

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ.

ΗΣΟΥΝ ΧΡΗΣΙΜΟΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

δες και αυτό

Σύλλογος Επαγγελματιών Αισθητικών Ελλάδας (Σ.ΕΠ.Α.Ε.)

Σταδίου 39,

Αθήνα 10359

Τηλέφωνο: +30 210 32 13 921

FAX: +30 210 32 13 921

Ωράριο λειτουργίας γραφείου:

Δευτέρα - Παρασκευή: 9:00 - 13:00

http://www.sepae.gr/contact.php

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
δες και αυτό

Σύλλογος Επαγγελματιών Αισθητικών Ελλάδας (Σ.ΕΠ.Α.Ε.)

Σταδίου 39,

Αθήνα 10359

Τηλέφωνο: +30 210 32 13 921

FAX:            +30 210 32 13 921

Ωράριο λειτουργίας γραφείου:

Δευτέρα - Παρασκευή: 9:00 - 13:00

http://www.sepae.gr/contact.php

χίλια ευχαριστώ για τη βοήθεια .

θα καλεσω και στα δυο νουμερα που μου δώσατε αν και το πρωτο αφορά στους πτυχιούχους αισθητικούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΔΕΣ ΚΑΙ Π.Δ 133/2005 "ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΕΙΣ ΑΣΚΗΣΗΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ ΚΟΥΡΕΑ, ΚΟΜΜΩΤΗ ΚΑΙ ΤΕΧΝΙΤΗ ΠΕΡΙΠΟΙΗΣΗΣ ΧΕΡΙΩΝ ΚΑΙ ΠΟΔΙΩΝ, ΚΑΘΟΡΙΣΜΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΩΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΩΝ ΑΥΤΩΝ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΟΡΟΙ ΙΔΡΥΣΗΣ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΚΟΥΡΕΙΩΝ ΚΑΙ ΚΟΜΜΩΤΗΡΙΩΝ " ΦΕΚ 193/τ.Α΄/02.08.2005

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
ΔΕΣ ΚΑΙ Π.Δ 133/2005 "ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΕΙΣ ΑΣΚΗΣΗΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ ΚΟΥΡΕΑ, ΚΟΜΜΩΤΗ ΚΑΙ ΤΕΧΝΙΤΗ ΠΕΡΙΠΟΙΗΣΗΣ ΧΕΡΙΩΝ ΚΑΙ ΠΟΔΙΩΝ, ΚΑΘΟΡΙΣΜΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΩΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΩΝ ΑΥΤΩΝ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΟΡΟΙ ΙΔΡΥΣΗΣ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΚΟΥΡΕΙΩΝ ΚΑΙ ΚΟΜΜΩΤΗΡΙΩΝ " ΦΕΚ 193/τ.Α΄/02.08.2005

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες..

Τηλεφώνησα όμως στην υγειονομικη υπηρεσία και μου παν κοφτά μονο το εξης

"για αδεια ασκησης επαγγέλματος χρειάζεται μονο τει πτυχίο"

δεν προλαβα να κανω αλλη ερωτηση και μου το κλεισαν. εξυπηρετικότατοι ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες..

Τηλεφώνησα όμως στην υγειονομικη υπηρεσία και μου παν κοφτά μονο το εξης

"για αδεια ασκησης επαγγέλματος χρειάζεται μονο τει πτυχίο"

δεν προλαβα να κανω αλλη ερωτηση και μου το κλεισαν. εξυπηρετικότατοι ε?

Διάβασα το προεδρικο διαταγμα και μπερδευτηκα λίγο.

Απτη μια λεει για βοηθους τεχνιτών μανικιουρ πεντικιουρ που με δύο χρόνια προυπηρεσίας αναγνωρίζονται κι από την άλλη έχει προυποθεση για εξετάσεις (αν ανοιξεις επιχειρηση) μονο αποφοιτους οεεκ...

Τα χω χαμένα..Αν ρωτήσω σε δεκα πλευρες τι σημαινει θα παρω δεκα διαφορετικες ερμηνείες...το μονο που μου μένει να παω σε ενα μανικιουρ πεντικιουρ να ρωτήσω λεπτομέρειες τελικα................ουφ μπλεχτηκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Νίκος Αμάραντος / Εκπαιδευτικός

ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ.

ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΟΜΩΣ ΣΙΓΟΥΡΗ..ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ.

Η ΑΠΟΦΟΙΤΗ ΑΠΟ ΤΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΠΕΝΤΕ ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ ΑΝΟΙΞΕΙ ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ.

ΜΕ ΤΙ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΟΜΩΣ?ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΥΤΗ ΔΕ ΘΕΩΡΟΥΜΕ ΠΤΥΧΙΟ ΤΗ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΣΠΟΥΔΩΝ Ε?

Η ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΣΧΟΛΗ ΠΟΥ ΝΑ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΑΝΩΤΕΡΗ Η ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟ ΝΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ...

ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ?

Καλησπέρα σας

μπορείτε να κατεβάσετε το νόμο που ισχύει μέχρι σήμερα 22/3/2011 από το site μας : http://bit.ly/gx8XID

Επίσης για ότι απορία έχετε θα χαρούμε να σας βοηθήσουμε στα τηλ μας ή στο email μας.

Ευχαριστούμε

Εκπαιδευτικός Όμιλος Νίκος Αμάραντος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...