Jump to content

Recommended Posts

Τη Παρασκευή , 26/8 την ώρα που προσπαθούσα να κάνω ένα post στο forum το Unibrain JetSpeed 320i, της Intracom, που παρέχει η Otenet, παρέδωσε το πνεύμα της LAN σύνδεσής του, και, μάλλον ταυτόχρονα, της δυνατότητας επικοινωνίας μέσω USB. (Δεν φόρτωναν οι drivers, πουθενά, σε κανένα PC). Και όλα αυτά ...μόλις τρεις μήνες από τη λήξη της εγγύησης ( ρε γαμώτο!!!) . Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα τη πλήρη αποκοπή της πρόσβασης στο Internet ( με συνέπεια, "ουδέν κακόν αμιγές καλού" όχι μόνο να μη ολοκληρώσω το post αλλά να λείψω από το Forum αυτό το Σαββατοκύριακο. )

Σήμερα το πρωΐ, ο τεχνικός του ΟΤΕ, αφού διαπίστωσε το θλιβερό γεγονός, μου είπε:

"Αφού θα αγοράσετε καινούριο δεν παίρνετε ένα σαν και αυτό με το οποίο μόλις δοκιμάσαμε τις συνδέσεις σας; "

Ακολούθησα τη συμβουλή του, και με τα ίδια χρήματα αγόρασα από τον κοντινότερο ΟΤΕ, το Speedtouch 530i της Alcatel.

Ω του θαύματος!!!!!, οι ταχύτητες με τις οποίες σήμερα επικοινωνώ, είναι κάτι το πρωτόγνωρο για μένα. Καμία σύγκριση ανάμεσα στα δύο.

Καταγγέλω το κ. Σωκράτη Κόκκαλη για τα "κινεζικής ποιότητας" προϊόντα του, σε σύγκριση με αυτά των Γάλλων της Thompson.

Επίσης τον καταγγέλω για στοιχειώδη έλλειψη ευγένειας, επειδή επέτρεψε στον κακό χτες Ολυμπιακό, να κερδίσει με 2-0 το "χώμα" που έφερε τα χρώματα της ομάδας της προτίμησής μου.

Ενδιαφέρον γιατί είμαστε σε έρευνα.

Βρε Lands τι είστε τελικά? Μαζί μας ή με τους άλλους?

Πράγματι είμασταν χώμα , χθές .Θλιβερή εικόνα μας!!!Τουλάχιστον η κερκίδα κινήθηκε σε πολύ καλά επίπεδα για τα ελληνικά δεδομένα.

Εγώ έχω router ZYXEL και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Ένα σπλιτεράκι ζήτησα δωρεαν εξάρτημα που έφερνε ο OTE με τη σύνδεση, και βγήκε προβληματικό.

Γιατί βάλατε USB; Εντύπωσή μου είναι ότι τα Ethernet είναι πολύ καλύτερα, από τη στιγμή που δε θέλουν drivers, και δεν τραβάνε μνήμη.

ο S και τα παιδιά, ως προς τις ποδοσφαιρικές προτιμήσεις είναι σοβαροί άνθρωποι.

Δεν σταναχωρηθήκαμε που χάσαμε. Σταναχωρεθήκαμε που "μας πήρε από κάτω" όταν ο Ολυμπιακός είχε πλέον εμφανώς κουραστεί, και δεν μπορούσαμε να βγάλουμε μια επίθεση. ( Οι ενέργειες των δύο παλιόπαιδων που αποβλήθηκαν δείχνει, ότι και οι παίκτες το ίδιο νοιώθανε)

Πάντως, η ποιότητα των ομάδων στο χτεσινό αγώνα προοιωνίζει κακές εμφανίσεις στο Champions' League.

Θα .......χορτάσουμε τεσσάρες.

Να ειναι καλα ο κυριος Μπριακος και η "ομαδα" του.

Η απορια μου ομως ειναι αλλη... ποιος εχει το πανω χερι στην ΕΠΑΕ τελικα ??

Ο Λυκουρεζος ή ο αντιπροεδρος ???

Lands, για τα γαλλικα προϊοντα, ποιο ειναι το "country of origin" ?

Μεγάλη απορία . (προς LandS)

Αφού εμείς δεν βγήκαμε να πανηγυρίσουμε σεβόμενοι τον πόνο σας , εσείς γιατί δεν κάνατε την κοινώς λεγόμενη ‘’πάπια΄’ .

Όσο αφορά την καταγγελία για τα προϊόντα του κ Κόκκαλη θα πρέπει να σας πω ότι είναι φανερά τα κίνητρά σας και απολύτως ταπεινά και έχουν να κάνουν με τα ποδοσφαιρικά σας φρονήματα και μόνο . Δεν μπορεί ο Εθνικός μας Προμηθευτής , ο και νταβατζής αποκαλούμενος (από τα χείλη του πρωθυπουργού) να πουλά σκάρτα προϊόντα .

Το speedtouch της αλκατελ το είχα και εγώ με σύνδεση usb αλλά το άλλαξα και έβαλα το tornado ασύρματο και γνώρισα την πλήρη ταχύτητα της γραμμής.Πράγματι το usb καθύστερεί τις συνδέσεις.

Έκανε μεταγραφές φέτος ο Κοκκαλης έπρεπε να μειώσει το κόστος των προιόντων του.ΧΕ ΧΕ.

Μέτριο παιχνίδι χθες και απαράδεκτοι οι δύο παίχτες του Παναθηναικού

Εγώ έχω router ZYXEL και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Ένα σπλιτεράκι ζήτησα δωρεαν εξάρτημα που έφερνε ο OTE με τη σύνδεση, και βγήκε προβληματικό.

Γιατί βάλατε USB; Εντύπωσή μου είναι ότι τα Ethernet είναι πολύ καλύτερα, από τη στιγμή που δε θέλουν drivers, και δεν τραβάνε μνήμη.

Όχι, δεν έβαλα USB. Προσπάθησα να βάλω όταν η ethernet σύνδεση δεν δούλευε. Αποτυχία του jetspeed και εκεί.

Έτσι ήρθε ο τεχνικός του ΟΤΕ και είδα το speedtouch. Το οποίο το "δουλεύω" με ethernet σύνδεση. (Για τα ασύρματα ξέρω ότι είναι ακόμα πιο γρήγορα. Όταν

πραγματικά τα χρειαστούμε θα προβούμε στη δαπάνη.

Μεγάλη απορία . (προς LandS)

Αφού εμείς δεν βγήκαμε να πανηγυρίσουμε σεβόμενοι τον πόνο σας , εσείς γιατί δεν κάνατε την κοινώς λεγόμενη ‘’πάπια΄’ .

Όσο αφορά την καταγγελία για τα προϊόντα του κ Κόκκαλη θα πρέπει να σας πω ότι  είναι φανερά τα κίνητρά σας και απολύτως ταπεινά και έχουν να κάνουν με τα ποδοσφαιρικά σας φρονήματα και μόνο . Δεν μπορεί ο Εθνικός μας Προμηθευτής , ο και νταβατζής αποκαλούμενος (από τα χείλη του πρωθυπουργού) να πουλά σκάρτα προϊόντα .

Ο πόνος, είναι σαν το έρωτα το βήχα και το παρά. Δεν κρύβεται.

Ταπεινά παίρνω πίσω αυτά που είπα για τον Εθνικό μας Προμηθευτή. Εδώ, για να είμαστε ακριβείς δεν ισχύει πλέον το: "ο και νταβατζής αποκαλούμενος (από τα χείλη του πρωθυπουργού) " αλλά το "ο και νταβατζής αποκληθείς (από τα χείλη του πρωθυπουργού) "