Προς το περιεχόμενο

ΑΜΟΙΒΗ ΓΙΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΕΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ


επισκέπτη BEATLE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εργάζομαι εδώ και 3 χρόνια στο Α.Ε. και τον τελευταίο χρόνο τηρώ μόνος μου όλα τα βιβλία και δηλώσεις της εταιρείας με τον εξωτερικό λογιστή συνεργάτη απλά να υπογράφει (έχω άδεια Γ' τάξης). Πρόσφατα ανέλαβα 1 φαρμακείο και 1 εστιατόριο. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ως προς το ποια είναι μια λογική αμοιβή για τα βιβλία των συγκεκριμένων επιχειρήσεων (Β' κατ.)? (Όλες τις λογιστικές εργασίες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εργάζομαι εδώ και 3 χρόνια στο Α.Ε. και τον τελευταίο χρόνο τηρώ μόνος μου όλα τα βιβλία και δηλώσεις της εταιρείας με τον εξωτερικό λογιστή συνεργάτη απλά να υπογράφει (έχω άδεια Γ' τάξης). Πρόσφατα ανέλαβα 1 φαρμακείο και 1 εστιατόριο. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ως προς το ποια είναι μια λογική αμοιβή για τα βιβλία των συγκεκριμένων επιχειρήσεων (Β' κατ.)? (Όλες τις λογιστικές εργασίες)

Η αμοιβή δεν μπορεί να είναι γενικευμένη .

κατά την προσωπική μου - και αρκετών συναδέλφων - άποψη είναι συνάρτηση των παρακάτω παραμέτρων :

-τήρηση χειρόγραφη ή μηχανογραφική (με πρόγραμμα δικό σου ή όχι)

-τήρηση στην έδρα της επιχείρησης ή στον χώρο σου.

-έχει προσωπικό ή επιχείρηση και πόσο (πρόγραμμα μισθοδοσιας κλπ)

-θα καλύπτεις εσύ την επιχείρηση απέναντι στίς Δημόσιες Υπηρεσίες (γιά φαντάσου

να σε στέλνει ο επιχειρηματίας μέρα παρά μέρα γιά ενημερότητες κλπ ...)

-ιδιαιτερότητα των επιχειρήσεων (πολλά παραστατικά ή πρόσθετα βιβλία)

-πόσο χρόνο απαιτεί ο επιχειρηματίας να σε βλέπει ...

-ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΤΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΣΟΥ.

ΚΑΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ !! ..

-------

ΈΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΑΜΟΙΒΕΣ ΣΤΑ Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΠΟΥ ΚΥΜΑΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕΤΑΞΥ 80

ΚΑΙ 200 , ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ 250 ΕΥΡΩ ΤΟΝ ΜΗΝΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση. Παραθέτω περισσότερες λεπτομέρειες για ποιο συγκεκριμένη απάντηση.

Φαρμακείο: χειρογραφη τήρηση, στον χώρο μου, πάω εγώ σε όλες τις εργασίες ΙΚΑ και ΔΟΥ, 1 άτομο προσωπικό (της είπα 150€ και της φάνηκαν πολλά)

Εστιατόριο: χειρόγραφη τήρηση, στον χώρο μου, πάω εγώ σε όλες τις εργασίες ΙΚΑ και ΔΟΥ, 6 άτομα προσωπικό (έυτυχώς εδώ δεν πρόλαβα να πω τιμή ακόμη!)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση. Παραθέτω περισσότερες λεπτομέρειες για ποιο συγκεκριμένη απάντηση.

Φαρμακείο: χειρογραφη τήρηση, στον χώρο μου, πάω εγώ σε όλες τις εργασίες ΙΚΑ και ΔΟΥ, 1 άτομο προσωπικό (της είπα 150€ και της φάνηκαν πολλά)

Εστιατόριο: χειρόγραφη τήρηση, στον χώρο μου, πάω εγώ σε όλες τις εργασίες ΙΚΑ και ΔΟΥ, 6 άτομα προσωπικό (έυτυχώς εδώ δεν πρόλαβα να πω τιμή ακόμη!)...

Θα προσθέσω άλλη μία παράμετρο :

ΠΟΣΟ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝΑΓΚΗ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ...

Σε αυτή την περίπτωση στο Φαρμακείο θα μπορούσες να το ξεκινήσεις με "φιλική " τιμή 100 ευρώ. (χ ποσους μήνες 12,13 ή 14 σκέψου...)

Τώρα όσο αφορά το εστιατόριο -αυστηρά προσωπική- εκτίμηση ΟΧΙ κάτω από 150 ευρώ το μήνα και βλέπεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εργάζομαι εδώ και 3 χρόνια στο Α.Ε. και τον τελευταίο χρόνο τηρώ μόνος μου όλα τα βιβλία και δηλώσεις της εταιρείας με τον εξωτερικό λογιστή συνεργάτη απλά να υπογράφει (έχω άδεια Γ' τάξης). Πρόσφατα ανέλαβα 1 φαρμακείο και 1 εστιατόριο. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ως προς το ποια είναι μια λογική αμοιβή για τα βιβλία των συγκεκριμένων επιχειρήσεων (Β' κατ.)? (Όλες τις λογιστικές εργασίες)

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΣΤΟΛΟΓΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ Η ΚΑΘΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΟΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΕΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΔΟΥ-ΙΚΑ ΚΛΠ. ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΟ ΘΑ ΣΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ Η ΚΑΘΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΑΝΑ ΜΗΝΑ. ΓΝΩΡΙΖΩ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΜΕ 6.000 ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΤΟ ΧΡΟΝΟ. ΣΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΜΟΝΟ 120,00 ΕΥΡΩ ΤΟΝ ΜΗΝΑ.

ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΣΕΣ ΩΡΕΣ ΘΕΛΕΙΣ ΜΕΣΟ ΟΡΟ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΤΟΣΟ ΧΡΕΩΝΕΙΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω βαρεθεί να ακούω για κοστολόγηση των λογιστικών εγγραφών θα μου επιτρέψετε να αναφέρω σαν παράδειγμα ένα άλλο επάγγελμα που πλησιάζει πολύ στο δικό μας .

ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΟΡΝΕΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΛΛΑ ΑΛΛΕΣ ΕΙΝΑΙ «ΦΤΗΝΙΑΡΕΣ» ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ «ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑΣ».

Υ.Γ.

Οποιος γνωρίζει και θέλει ας παραθέσει και σχετικο τιμοκατάλογο.

Κ.Α.Γ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας απλός τρόπος είναι να χρεώνεις 50 ευρώγια κάθε ώρα απασχόλησης.

Και πως υπολογίζουμε (και, βασικότερον συμφωνούμε) την "ώρα απασχόλησης ; "

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...