Προς το περιεχόμενο

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΕΣΟΔΩΝ-ΕΞΟΔΩΝ


επισκέπτη SOUZAS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΜΗΝΙΑΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΗΛΩΝ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΙΣ ΣΤΗΛΕΣ ΤΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ, ΕΝΩ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΕΞΟΔΩΝ ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΜΙΑ ΣΤΗΛΗ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΩ?

2) ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΗΚΗ ΤΟΥ ΦΠΑ ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΑΠΑΝΕΣ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΜΗΝΙΑΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΗΛΩΝ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΙΣ ΣΤΗΛΕΣ ΤΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ, ΕΝΩ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΕΞΟΔΩΝ ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΜΙΑ ΣΤΗΛΗ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΩ?

2) ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΗΚΗ ΤΟΥ ΦΠΑ ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΑΠΑΝΕΣ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Τι έκδοση έχεις?

Σε προηγούμενη έκδοση εκτυπωνε κανονικά την κάθετη εκτύπωση αλλα στην οριζόντια έκοβε στήλες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΜΗΝΙΑΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΗΛΩΝ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΙΣ ΣΤΗΛΕΣ ΤΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ, ΕΝΩ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΕΞΟΔΩΝ ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΜΙΑ ΣΤΗΛΗ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΩ?

2) ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΗΚΗ ΤΟΥ ΦΠΑ ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΑΠΑΝΕΣ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Καλημέρα.

Τρέξε την κατάσταση "έλεγχος Λογαριασμών που δεν συμμετέχουν σε στήλες βιβλίων" (καταστάσεις-> βιβλίων), μ' αυτό τον τρόπο ελέγχεις ανά πάσα στιγμή αν κάποια στήλη δεν έχει προστεθεί στην εκτύπωση του βιβλίου.

Εφόσον εντοπίσεις ποιά είναι θα την επιλέξεις στην συνέχεια μέσα στο βιβλίο.

Για το δεύτερο θέμα που ρωτάς θα πρέπει να έχεις εγκαταστημένη την τελευταία έκδοση 2,21g, το έντυπο να είναι το καινούργιο ΠΦΠΑ2005 με τα νέα ποσοστά και στους λογαριασμούς των αγορών και των δαπανών να βλέπεις τους αντίστοιχους κωδικούς του εντύπου 351 ,353, 357 κοκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις αγορές και τις δαπάνες θα πρέπει να κάνεις εισαγωγή του fpaupd.txt και να τρέξεις την εργασία ενημέρωση μεταβλητών βάσει νέων ποσοστών και ύστερα αφού ανοίξεις την νέα Δήλωση ΦΠΑ ΠΦΠΑ2005 ή ΠΦΠΑΑ2005 θα υπολογιστούν όλα ΟΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...