Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Επισκέπτης-SEA-

ΑΠΔ ΧΩΡΙΣ Α.Μ. ΕΓΡΑΖΟΜΕΝΟΥ

Recommended Posts

Guest Επισκέπτης-SEA-

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Α.Μ.ΙΚΑ ΣΕ ΑΠΔ ΜΕΣΩ INTERNET,Η ΔΙΟΡΘΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΟ 6969696???

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Guest Guest

Μπορεί να σταλεί η ΑΠΔ ακόμα κι αν δεν γράψεις τίποτα στο ΑΜ ασφαλισμένου.

Το ΙΚΑ μετά από καιρό θα σου στείλει e-mail όμως που θα σου γράφει ότι η ΑΠΔ σου είναι σ' ΕΚΚΡΕΜΟΤΗΤΑ.

Προσωπικά σε συμβουλεύω να βγάλει ΑΜ ο εργαζόμενος πριν την υποβολή της ΑΠΔ και να υποβληθεί πλήρης.

Αργότερα υπάρχει περίπτωση να απολυθεί-παραιτητηθεί ο εργαζόμενος και να τον ψάχνεις για το ΑΜ του.

ΝΙΚΑΝΟΡ

Edited by grzokas

ΤΟ ΙΚΑ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ ΤΗΝ ΕΚΚΡΕΜΗ ΑΠΔ.ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΜ ΙΚΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΑΛΛΟΔΑΠΗ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΨΕ 2 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕ.ΣΚΛΗΡΟ ΚΑΡΥΔΙ.ΚΑΤΙ ΑΚΟΥΣΑ ΓΙΑ ΤΟ ΝΟ 6969696 ΠΟΥ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΑΦΟΥ ΣΟΥ ΕΠΙΣΤΡΑΦΕΙ ΩΣ ΕΚΚΡΕΜΗΣ Η ΑΠΔ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Ότι αριθμό και να βάλεις, αν δεν είναι ο σωστός, θα επιστραφεί και πάλι στον επόμενο έλεγχο η ΑΠΔ σαν εκκρεμής.

Προσπάθησε, σε συνεννόηση με το ΙΚΑ στης περιχής σου, με την αναγγελία πρόσληψης στον ΟΑΕΔ και τα πλήρη στοιχεία της, να βρείτε αν έχει πάρει Α.Μ.

Αφού όπως λες ήταν σκληρό καρύδι, πρέπει να έχει κάνει εγγραφή στο ΙΚΑ και μάλλον θα βρεθεί.

Αν όντως δεν έχει κάνει, τότε η κατάσταση μπερδεύεται πολύ.

Ακόμη και έτσι όμως, πάλι υπάρχουν λύσεις.

Αν μπεις στο ΙΚΑ και δοκιμάσεις τις ηλεκτρονικές υπηρεσίες θα βρείς εκρεμή την ΑΠΔ και οδηγίες που σου λένε να β'αλεις το 696969696 και ν αστείλεις την διόρθωση.

Κάνοντας αυτό τελείωσες.

Δεν το χρησιμοποιούμε στην αρχική ΑΠΔ, όταν δεν έχει ΑΜΕ ο εργαζόμενος.

ΕΛΠΙΖΩ ΠΙΣΩ ΑΠ'ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ

6969696
ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΥΠΟΝΟΟΥΜΕΝΟ ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ ΤΟΥ ΙΚΑ :angry:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.

ΠΡΟΣ SOULIS

ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΓΝΩΜΗ ΕΧΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΜ ΙΚΑ ΑΛΛΑ 9ΨΗΦΙΟ Η 7ΨΗΦΙΟ?

Guest LAOYRA

Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΕΜΑ e-mail ΣΤΟ Ι.Κ.Α .ΤΟ Ι.Κ.Α ΜΟΥ ΑΠΑΝΑΤΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΗΜΕΡΑ ΚΙΟΛΑΣ...

Τωρα τι κανουμε που δεν εχουμε αριθμο μητρωου ΙΚΑ εργαζομενου  και το ΙΚΑ δεν δέχεται την ΑΠΔ ;  Υπαρχει κάποια λύση πέραν της έκδοσης Α.Μ. , γιατι είναι λιγο αργα για εκδοση μεχρι 01/7/2013 ;

Τωρα τι κανουμε που δεν εχουμε αριθμο μητρωου ΙΚΑ εργαζομενου  και το ΙΚΑ δεν δέχεται την ΑΠΔ ;  Υπαρχει κάποια λύση πέραν της έκδοσης Α.Μ. , γιατι είναι λιγο αργα για εκδοση μεχρι 28/6/2013 ;

Τι μήνυμα σας βγάζει; Πάλι τα ίδια ρε Ρομπέρτο; Τι είπαμε;

Δε σε ακουσε, γιατι αυτη την περιοδο εχει αλλα να ασχολειται

Ληγει και η θητεια του, ας τα να πανε

έχω ασχοληθεί πάρα πολύ με αυτό το θέμα όμως έχω ακόμη καμμιά 10αριά... Ας δώσει μια μικρή παράταση να τους στείλω κι αυτούς για ΑΜΑ. Αδικία να ξεφτυλιστούμε έτσι... μετά χειρόγραφα... όχι.. ξεφτύλα..

Τύπος λάθους

Ο ΑΜ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΕΝΟΣ

Μήπως βρέθηκε καμιά λύση για όποιον δεν έχει Α.Μ.Α. ? Εγώ έστειλα την ΑΠΔ χωρίς αυτό το άτομο, αλλά τι θα γίνει τώρα θα πάω την συμπληρωματική στο ΙΚΑ και θα πληρώνω και τα πρόστιμα από την τσέπη μου γιατί παρ όλο που δεν έφερε το ΑΜΑ ο εργαζόμενος εγώ έπρεπε να τους κυνηγάω να το φέρουν ? Όλο καινούργιες μ@λ@κι@ς με τα κολοσυστήματα τους.

Πως το παίρνει το 696969696? πλάκα κάνεις! :D

Απίστευτο! Δεν κάνεις πλάκα, αν στέλνεις αρχείο και αντί για ΑΜΑ βάλεις 696969696 το παίρνει! Είσαι πολύ μεγάλος! 

kelly βρέθηκε λύση προς το παρόν

Ωχ πρόλαβες και έστειλες? Στείλε συμπληρωματική με αρχείο όμως και βάλε και τον άνθρωπο μέσα

χαχαχα! Το ξέραμε κ. Ντόκτορ, αλλά δεν το έπαιρνε την προηγούμενη φορά που δεν άφηνε χωρίς ΑΜΑ, για την ακρίβεια βάζαμε όμως 6969696 κι όχι 696969696.... :) Νομίζω ότι θα το θυμάστε κι εσείς που έλεγε η ISIDORA ότι πρέπει να βάλουμε το σωστό ΑΜΑ για να το πάρει αλλιώς χειρόγραφα! Εγώ το έκανα έτσι και όταν άνοιξε του Ιανουαρίου έκανα συμπληρωματική μέσω internet με μηδενικά....

Καλησπέρα σας