Προς το περιεχόμενο

ΑΠΔ ΧΩΡΙΣ Α.Μ. ΕΓΡΑΖΟΜΕΝΟΥ


επισκέπτη Επισκέπτης-SEA-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυστυχως, ναι.

 

Αναμενόμενο ήταν. Αργά ή γρήγορα, θα συνέβαινε.

Γι' αυτό και η προχθεσινή "διευκόλυνση" των εργοδοτών...

 

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/16971

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στείλατε ΑΠΔ Φεβρουαρίου και το είδατε;

 

Θα στείλουμε πάλι ΑΠΔ χωρίς το ΤΑΠΙΤ;

 

Εγώ λέω να περιμένω λίγο αλλά το 6969 υπάρχει σε μερικούς πελάτες μου... Και 2-3 από τους εργαζομένους αυτούς είναι ενεργοί εργαζόμενοι και απλά κάνουν το κουνέλι περιμένοντας να τους πάρω από το χεράκι να τους πάω στο μητρώο του ΙΚΑ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στείλατε ΑΠΔ Φεβρουαρίου και το είδατε;

 

Θα στείλουμε πάλι ΑΠΔ χωρίς το ΤΑΠΙΤ;

 

Εγώ λέω να περιμένω λίγο αλλά το 6969 υπάρχει σε μερικούς πελάτες μου... Και 2-3 από τους εργαζομένους αυτούς είναι ενεργοί εργαζόμενοι και απλά κάνουν το κουνέλι περιμένοντας να τους πάρω από το χεράκι να τους πάω στο μητρώο του ΙΚΑ....

Μεχρι τωρα εχουν παρει παραταση ο 12/2013 και 1/2014 μεχρι 28/3

Μαλλον ομως και ο 2/2014 θα παει χωρις ΤΑΠΙΤ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στείλατε ΑΠΔ Φεβρουαρίου και το είδατε;

 

Θα στείλουμε πάλι ΑΠΔ χωρίς το ΤΑΠΙΤ;

 

Εγώ λέω να περιμένω λίγο αλλά το 6969 υπάρχει σε μερικούς πελάτες μου... Και 2-3 από τους εργαζομένους αυτούς είναι ενεργοί εργαζόμενοι και απλά κάνουν το κουνέλι περιμένοντας να τους πάρω από το χεράκι να τους πάω στο μητρώο του ΙΚΑ....

 

Συγνώμη αλλά έστειλα στις 12/03/2014 τέσσερις ΑΠΔ, Δεκεμβριο και Ιανουάριο, με κάποια άτομα 6969696969, σήμερα πήγα να στείλω ΑΠΔ και δεν παίρνει πλέον το 696969696. Μου λέει "ΑΜ ασφαλισμένου κενός"

Κάντε μια προσπάθεια να μου το επιβεβαιώσετε, έχω γύρω στα 50 άτομα χωρίς ΑΜΑ! άλλοι έχουν φύγει άλλοι θέλουν την πρόσληψή τους να πάνε να βγάλουν. Τα έχω παίξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στείλατε ΑΠΔ Φεβρουαρίου και το είδατε;

 

Θα στείλουμε πάλι ΑΠΔ χωρίς το ΤΑΠΙΤ;

 

Εγώ λέω να περιμένω λίγο αλλά το 6969 υπάρχει σε μερικούς πελάτες μου... Και 2-3 από τους εργαζομένους αυτούς είναι ενεργοί εργαζόμενοι και απλά κάνουν το κουνέλι περιμένοντας να τους πάρω από το χεράκι να τους πάω στο μητρώο του ΙΚΑ....

 

Συγνώμη αλλά έστειλα στις 12/03/2014 τέσσερις ΑΠΔ, Δεκεμβριο και Ιανουάριο, με κάποια άτομα 6969696969, σήμερα πήγα να στείλω ΑΠΔ και δεν παίρνει πλέον το 696969696. Μου λέει "ΑΜ ασφαλισμένου κενός"

Κάντε μια προσπάθεια να μου το επιβεβαιώσετε, έχω γύρω στα 50 άτομα χωρίς ΑΜΑ! άλλοι έχουν φύγει άλλοι θέλουν την πρόσληψή τους να πάνε να βγάλουν. Τα έχω παίξει.

μεχρι πριν λιγο που δοκιμασα ουτε με φορμα ουτε με αρχειο το δεχεται...ελπιζω να μην ειναι οριστικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη αλλά έστειλα στις 12/03/2014 τέσσερις ΑΠΔ, Δεκεμβριο και Ιανουάριο, με κάποια άτομα 6969696969, σήμερα πήγα να στείλω ΑΠΔ και δεν παίρνει πλέον το 696969696. Μου λέει "ΑΜ ασφαλισμένου κενός"

Κάντε μια προσπάθεια να μου το επιβεβαιώσετε, έχω γύρω στα 50 άτομα χωρίς ΑΜΑ! άλλοι έχουν φύγει άλλοι θέλουν την πρόσληψή τους να πάνε να βγάλουν. Τα έχω παίξει.

 

μεχρι πριν λιγο που δοκιμασα ουτε με φορμα ουτε με αρχειο το δεχεται...ελπιζω να μην ειναι οριστικο...

Ειναι οριστικο δεν γινεται δεκτος ο αριθμος 696969696 πλεον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι οριστικο δεν γινεται δεκτος ο αριθμος 696969696 πλεον.

 

Εντάξει καλά έκαναν, το είχαν πει άλλωστε. Η ΑΠΔ του Μαρτίου είναι μέχρι 31/03/2014 σωστά; Ρε γμτ... έχουμε καεί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

assets_LARGE_t_1041_106067757_type12438.

 

Τρέχουμε τώρα...

Όλοι από το αυτί και στο, ΙΚΑ... :P

Εγώ δεν έχω, αλλά θα τρέξω μαζί σας... :)

 

Υ.Γ.

Βάλτε όλους τους εργαζομένους στον αγώνα... :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...

Στέλνω Α.Π.Δ.2ου  , μου επιστρέφει μήνυμα λάθους ( α.μ.α. ) και ημερομηνία επανυποβολής έως 15/4/2014 .

Θα είναι εμπρόθεσμη έως τότε η θα ψάχνω για δεκαχίλιαρα ( με αρκετές πιθανότητες να μην τα βρώ ) ? Ευχαριστώ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στέλνω Α.Π.Δ.2ου  , μου επιστρέφει μήνυμα λάθους ( α.μ.α. ) και ημερομηνία επανυποβολής έως 15/4/2014 .

Θα είναι εμπρόθεσμη έως τότε η θα ψάχνω για δεκαχίλιαρα ( με αρκετές πιθανότητες να μην τα βρώ ) ? Ευχαριστώ .

Δε θα εχεις προβλημα μεχρι τοτε, εφοσον υποβαλεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στέλνω Α.Π.Δ.2ου  , μου επιστρέφει μήνυμα λάθους ( α.μ.α. ) και ημερομηνία επανυποβολής έως 15/4/2014 .

Θα είναι εμπρόθεσμη έως τότε η θα ψάχνω για δεκαχίλιαρα ( με αρκετές πιθανότητες να μην τα βρώ ) ? Ευχαριστώ .

Καλησπέρα η ΑΠΔ που έστειλες δεν πρέπει να υποβλήθηκε οριστικά,προσπάθησε να μπείς στο αρχείο η στην φόρμα που συμπλήρωσες και διέγραψέ το ,μετά ξαναπροσπάθησε να στείλεις από την αρχή την ΑΠΔ.....σε μένα έτυχε κάτι ανάλογο και το ξεπέρασα έτσι, αλλά εγώ είχα λάθος πακέτο καλυψης ,πάντως ανάλογο μύνημα και σε μένα εβγαλε δηλαδη έλεγε για επαναυποβολή μέχρι 15/4 .........αν δεν το ξαναπάρει πάρε στο τοπικό ΙΚΑ  Δευτέρα πρίν λήξει η προθεσμία υποβολής και υπέβαλέ τη με cd εκεί....ελπίζω να βοήθησα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 years later...

βεβαιωση απογραφης ασφαλισμενου 17/01/2017 ...δεν του αποδοθηκε ΑΜΑ και οταν ρωτησαμε στο ΙΚΑ μας ειπαν οτι πλεον μονο με το ΑΜΚΑ θα υποβαλλονται ΑΠΔ ....σημερα προσπαθω να υποβαλλω ΑΠΔ 1/2017 και βγαζει μηνυμα ο ΑΜΑ  ειναι κενος ....καμια ιδεα;;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, NWAE said:

Αν εχει ΑΜΑ  μπορεις να τον βρεις με αναζητηση στην σελιδα του ΙΚΑ . αν οχι θα περιμενεις

 

Oσο και να ψάξει δε θα βρεί γιατί στις νέες απογραφές εργαζομένων το ΙΚΑ-ΕΦΚΑ δίνει βεβαίωση .......ΑΜΚΑ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν , SOTHRIS said:

Oσο και να ψάξει δε θα βρεί γιατί στις νέες απογραφές εργαζομένων το ΙΚΑ-ΕΦΚΑ δίνει βεβαίωση .......ΑΜΚΑ .

Άρα παύει να μας απασχολεί από 1/1/2017 το αν έχει κάποιος "νέος" εργαζόμενος ΑΜΑ ή όχι??? αυτό μας λέτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πατε στην υποβολη ΑΠΔ μεσω φορμας και στο πεδιο του ΑΜΑ κανετε αναζητηση μπορειτε να βρειτε τον ΑΜΑ του ασφαλισμενου. Επισημα δεν αποδιδεται ΑΜΑ αλλα υπαρχει στο συστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε συνέχεια αυτών που αναφέρει  και η SOFIAMY σήμερα στο site του ΙΚΑ για την υποβολή της ΑΠΔ εμφανίζει το παρακάτω μήνυμα:

wNfsXKrRCxLkwAAAABJRU5ErkJggg==

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...