Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ - -ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ - ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ


επισκέπτη Guest

Ερώτηση

ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΣ ΣΕ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΞΕΝΩΝ ΓΛΩΣΣΩΝ ΜΕ ΣΥΜΒΑΣΗ ΟΡΙΣΜΕΝΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΑΠΟ 15/9 ΕΩΣ 15/06 ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΟΔΟ.

ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΦΕΤΙΝΗ ΠΕΡΙΟΔΟ 81 ΗΜΕΡΟΜΙΣΘΙΑ.

ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΕΡΥΣΙΝΗ ΠΕΡΙΟΔΟ 198 ΗΕΜΡΟΜΙΣΘΙΑ.

1)ΤΙ ΕΝΤΥΠΟ ΚΑΤΑΘΕΤΟΥΜΕ ΣΤΟΝ Ο.Α.Ε.Δ. ΜΕ ΤΗΝ ΛΗΞΗ ΤΗΣ ΣΥΜΒΑΣΗΣ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΣΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΗΞΗ ΤΗΣ ΣΥΜΒΑΣΗΣ.

2)ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΚΑΙ ΕΑΝ ΝΑΙ , ΤΙ ΔΙΑΚΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΥΠΟΒΑΛΛΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΓΟΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Χαίρεται,θα ήθελα να με βοηθήσετε με το παρακάτω θέμα: *εργάζομαι σε εταιρία εστίασης εδώ και 6 χρόνια, συγκεκριμένα ημερομηνία πρόσληψης ήταν στις 19/9/2006 ως εργαζόμενη part-time πωλητής μπουφετζής και για προσωπικούς λόγους δηλώνω παραίτηση στις 7/10/2012, αυτή την Κυριακή ήθελα να μου πείτε ποια είναι τα νόμιμα δικαιώματα μου από την εταιρία(επίδομα αδείας-αποζημίωση-δώρο)* μπορούμε να υπολογίσουμε περίπου το ποσό που θα λάβω?*και κάτι τελευταίο...στην δήλωση της παραίτησης μου μου ζητούν να υπογράψω πως δεν αιτούμαι τίποτα παραπάνω από την εταιρία πέρα από το ποσό των δεδουλευμένων μου ημερών-αυτο σημαίνει οτι θα χάσω ολα τα παραπάνω?

ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας και βοήθεια σας εκ των προταίρων....

Αν και εδω ειναι ενοτητα σχετικα με το επιδομα ανεργειας , εκ μερους μου μια και το ειδα, θα σου απ[αντησω αυτα που ξερω και για αυτο

Με την αποχωρηση ,σου ωφειλουν:

1) 1/2 μισθο επιδομα αδειας αν δεν το εχεις παρει.

2) αποζημιωση μη ληφθεισης αδειας(αλλη η απολυσης) ολοκληρη ή μερος αυτης, αν εχειςβεβαια δεν την εχεις παρει και εχεις καποιο υπολοιπο.

η αδεια ειναι 22 μερες σε πενθημερο ή 26 σε εξαημερο με συνολικη προυπηρεσια ,λιγοτερη απο 12 ετη.

ή 25 σε πενθημερο και 30 σε εξαημερο με προυπηρεσια 12 ετη και πανω (δεν μιλαω για τον ιδιο εργοδοτη)

τα ημερομισθια της αποζ.αδειας και ΜΟΝΟ ,δινονται μικτα χωρις κρατησεις ΙΚΑ.

3) αναλογια δωρου χριστουγεννων ,τα χριστουγεννα ομως ,αν θελει στο δινει τωρα, 17 ημερομισθια(16,95 για ακριβεια)

Αποζημιωση απολυσης φυσικα δεν δικαιουσαι ,αφου εφυγες μονη σου.και κακως διοτι δεν θα παρης ουτε επιδομα ανεργειας διοτι εκει θελει απολυση, και οχι παραιτηση.

Φυσικα δεν χρειαζεται να σου πω οτι ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ σε καμμια περιπτωση να υπογραψης αυτο το χαρτι που σου ζητουν οτι δικαιουσαι μονο τα δεδουλευμενα.Ενοειται μετα οτι δεν σου δινουν μια, απο τα τυχον ωφειλομενα που ειπαμε παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη ΜΑΡΙΑ Φ.

Αν και εδω ειναι ενοτητα σχετικα με το επιδομα ανεργειας , εκ μερους μου μια και το ειδα, θα σου απ[αντησω αυτα που ξερω και για αυτο

Με την αποχωρηση ,σου ωφειλουν:

1) 1/2 μισθο επιδομα αδειας αν δεν το εχεις παρει.

2) αποζημιωση μη ληφθεισης αδειας(αλλη η απολυσης) ολοκληρη ή μερος αυτης, αν εχειςβεβαια δεν την εχεις παρει και εχεις καποιο υπολοιπο.

η αδεια ειναι 22 μερες σε πενθημερο ή 26 σε εξαημερο με συνολικη προυπηρεσια ,λιγοτερη απο 12 ετη.

ή 25 σε πενθημερο και 30 σε εξαημερο με προυπηρεσια 12 ετη και πανω (δεν μιλαω για τον ιδιο εργοδοτη)

τα ημερομισθια της αποζ.αδειας και ΜΟΝΟ ,δινονται μικτα χωρις κρατησεις ΙΚΑ.

3) αναλογια δωρου χριστουγεννων ,τα χριστουγεννα ομως ,αν θελει στο δινει τωρα, 17 ημερομισθια(16,95 για ακριβεια)

Αποζημιωση απολυσης φυσικα δεν δικαιουσαι ,αφου εφυγες μονη σου.και κακως διοτι δεν θα παρης ουτε επιδομα ανεργειας διοτι εκει θελει απολυση, και οχι παραιτηση.

Φυσικα δεν χρειαζεται να σου πω οτι ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ σε καμμια περιπτωση να υπογραψης αυτο το χαρτι που σου ζητουν οτι δικαιουσαι μονο τα δεδουλευμενα.Ενοειται μετα οτι δεν σου δινουν μια, απο τα τυχον ωφειλομενα που ειπαμε παραπανω.

ευχαριστω για την βοηθεια-ξερω οτι ειμαι εκτος θεματος αλλα δεν με αφηνε να γραψω σε αλλη ενοτητα -καλο βραδυ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη δημητρης

Καλησπέρα.

Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση.

Έχω παραιτηθεί απο τη δουλειά μου και βρήκα άλλο εργοδότη. Μου εκανε πρόσληψη για μία μέρα και μετά με απέλυσε γιατί βρήκα καπου καλύτερα.

Σε περίπτωση που με απολύσει ο νέος (τρίτος) μου εργοδότης δικαιούμαι επίδομα ανεργίας (δούλευα 5 χρόνια συνεχόμενα οπότε έχω συμπληρωμένα ένσημα).

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα.

Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση.

Έχω παραιτηθεί απο τη δουλειά μου και βρήκα άλλο εργοδότη. Μου εκανε πρόσληψη για μία μέρα και μετά με απέλυσε γιατί βρήκα καπου καλύτερα. ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ..ΠΙΑΝΩ??

Σε περίπτωση που με απολύσει ο νέος (τρίτος) μου εργοδότης δικαιούμαι επίδομα ανεργίας (δούλευα 5 χρόνια συνεχόμενα οπότε έχω συμπληρωμένα ένσημα).ΝΑΙ ΔΙΚΑΙΟΥΣΑΙ

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη δημητρης

Παραιτήθηκα από τη μία δουλεια (πχ Σαββατο).

Βρήκα κάπου καλύτερα, όπου δούλεψα για μία μέρα (π.χ Δευτέρα) και με απέλυσαν,

Την Τρίτη βρήκα κάπου αλλού, όπου δουλέυω έως και σήμερα. Αλλά τα πράγματα δεν πάνε καλά.

Αν με απολύσουν δικαιουμαι επίδομα ή παίζει ρόλο το ότι εχω δυο απολύσεις καπάκι η μία πάνω στην άλλη;

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Γεια σας.

δουλευα για 2,5 χρονια σε μια εταιρια και παραιτηθηκα.

μου εκαναν προσληψη μετα απο μια βδομαδα σε μια αλλη εταιρια για 3 μερες και με απελυσαν μετα. (κολλησα 3 ενσημα δηλαδη)

δικαιουμαι ταμειο ανεργιας η οχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Υπάλληλος λαμβάνει επίδομα ανεργίας από Ιούλιο 2012 έως και Σεπτέμβριο 2012. Πρόσληψη 15/9/2012 και πρόβλεπεται να απολυθεί 15/5/2013.. Τα 125 ένσημα θα μετράνε από 15/3 και πίσω..(δεν μετρ΄να 2 τελευταίοι μήνες). εφόσον είναι 14 μηνο θα λάβω υπόψη και τα περσινά ένσημα Μαρτίου 2012 έως Ιούνιο 2012 ή μόνο Σεπτέμβριο 2012 και έπειτα εφόσον ενδιάμεσα είχε πάρει πάλι ταμείο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Παραιτήθηκα από τη μία δουλεια (πχ Σαββατο).

Βρήκα κάπου καλύτερα, όπου δούλεψα για μία μέρα (π.χ Δευτέρα) και με απέλυσαν,

Την Τρίτη βρήκα κάπου αλλού, όπου δουλέυω έως και σήμερα. Αλλά τα πράγματα δεν πάνε καλά.

Αν με απολύσουν δικαιουμαι επίδομα ή παίζει ρόλο το ότι εχω δυο απολύσεις καπάκι η μία πάνω στην άλλη;

Ευχαριστώ πολύ

οχι δεν παιζει.εσυ θα πας την τελευταια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Γεια σας.

δουλευα για 2,5 χρονια σε μια εταιρια και παραιτηθηκα.

μου εκαναν προσληψη μετα απο μια βδομαδα σε μια αλλη εταιρια για 3 μερες και με απελυσαν μετα. (κολλησα 3 ενσημα δηλαδη)

δικαιουμαι ταμειο ανεργιας η οχι?

ΝΑΙ δικαιουσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Υπάλληλος λαμβάνει επίδομα ανεργίας από Ιούλιο 2012 έως και Σεπτέμβριο 2012. Πρόσληψη 15/9/2012 και πρόβλεπεται να απολυθεί 15/5/2013.. Τα 125 ένσημα θα μετράνε από 15/3 και πίσω..(δεν μετρ΄να 2 τελευταίοι μήνες). εφόσον είναι 14 μηνο θα λάβω υπόψη και τα περσινά ένσημα Μαρτίου 2012 έως Ιούνιο 2012 ή μόνο Σεπτέμβριο 2012 και έπειτα εφόσον ενδιάμεσα είχε πάρει πάλι ταμείο?

απο 15/9

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη ΣΤΕΛΙΟΣ

Γειά σας,θα ήθελα τι βοήθεια σας......πως μπορώ να αποδείξω τον τόπο κατοικίας μου για το ταμείο ανεργίας?Δεν έχω κάποιο λογαριασμό στο όνομα μου και την φορολογική δήλωση την κάνω σε άλλη πόλη απο την οποία διαμένω και εργάζομαι,στον οαεδ μου είπανε οτι δεν δέχονται υπέυθυνη δήλωση φυσικών προσώπων όπως γινόταν παλιότερα?????? Ευχαριστώ πολύ!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Γειά σας,θα ήθελα τι βοήθεια σας......πως μπορώ να αποδείξω τον τόπο κατοικίας μου για το ταμείο ανεργίας?Δεν έχω κάποιο λογαριασμό στο όνομα μου και την φορολογική δήλωση την κάνω σε άλλη πόλη απο την οποία διαμένω και εργάζομαι,στον οαεδ μου είπανε οτι δεν δέχονται υπέυθυνη δήλωση φυσικών προσώπων όπως γινόταν παλιότερα?????? Ευχαριστώ πολύ!!!!!

Αμ...ξερω και εγω...γιατι και συ αλλου μενεις και εργαζεσαι και αλλου κανεις δηλωση, αφου η δηλωση πρεπει να γινεται στον τοπο κατοικιας ? πηγαινε στην ΔΟΥ που μενεις κανε μεταβολη τον τοπο κατοικιας σου και πηγαινε τους αυτο. δεν ξερω τι αλλο...να σου προτεινω..ισως μαρτυρες..αρα τους δεχονται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

geia xara mia erwtisei k egw. ksana esteila alla den peira apantisei... to 2010 eixa 60 ensuma to 2011 eixa 225 k to 2012 exw 60 to tameio to pairnw

ΑΝ δεν γραψεις ΕΛΛΗΝΙΚΑ ;στην Ελλαδα δεν μενεις? ποτε ,πως και ποσα εχεις τα ενσημα στο καθε ετος,επισης αν θα παρης για πρωτη φορα, μαγοι ειμαστε για να σου απαντησουμε? ;)

αυτα προσωπικα εγω τα εχω επισημανει περιπου..... 50 φορες.... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Χρήστος

Καλησπέρα, θα ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση:

Γράφτηκα στο ταμείο ανεργίας στις 12/9 και πληρώθηκα χτες Παρασκευή 19/10 με 360 ευρώ.

Αυτή είναι η πληρωμή Σεπτεμβρίου (και αν ναι γιατί δεν είναι μειωμένη αναλόγως τις ημέρες) ; Ή το διάστημα 12/9-19/10;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα, θα ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση:

Γράφτηκα στο ταμείο ανεργίας στις 12/9 και πληρώθηκα χτες Παρασκευή 19/10 με 360 ευρώ.

Αυτή είναι η πληρωμή Σεπτεμβρίου (και αν ναι γιατί δεν είναι μειωμένη αναλόγως τις ημέρες) ; Ή το διάστημα 12/9-19/10;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση.

Το επιδομα ανεργειας καταβαλλεται , απο την εβδομη μερα απο την απολυση και απο εκει και περα, καθε μηνα περιπου την ιδια ημερομηνια ,αναλογως ποτε ειναι η κοντινοτερη Παρασκευη .

Διοτι ο ΟΑΕΔ πλεον πληρωνει μονο μερα Παρασκευη.π.χ για τον επομενο μηνα, θα πληρωθης ή 16/11(Παρασκευη) αν ειναι large, και εχουν και λεφτα εως τοτε.....ή <σιγουρα> πλεον στις 23/11(παλι Παρασκευη).

Καταλαβες λοιπον οτι δεν σε πληρωνουν ημερολογιακο μηνα ,αλλα απο οταν ξεκινησες εως την ιδια ημερομηνια του επομενου μηνα. η 7η μερα απο την απολυση σε σενα ηταν ειναι 19/9(12+7) οποτε ο 1ος μηνας, που ξεκινας την πληρωμη σου ειναι, 19/9-19/10 ο επομενος ειναι 19/10-19/11,ο μεθεπομενος 19/11-19/12, και παμε λεγοντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Χρήστος

Απολύθηκα 7/9, στις 12/9 γράφτηκα στο ταμείο. Οπότε δεν είναι 7/9+7=14/9 -> 19/10 πρώτη πληρωμή -> 16/11 δευτερη πληρωμη -> 14/12 τρίτη πληρωμη κλπ;

Σε ευχαριστώ για την ακαριαία και σαφέστατη απάντηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Απολύθηκα 7/9, στις 12/9 γράφτηκα στο ταμείο. Οπότε δεν είναι 7/9+7=14/9 -> 19/10 πρώτη πληρωμή -> 16/11 δευτερη πληρωμη -> 14/12 τρίτη πληρωμη κλπ;

Σε ευχαριστώ για την ακαριαία και σαφέστατη απάντηση!

Κανονικα σε σενα, αφου πηγες εντος του επταημερου απο την απολυση η πληρωμη,επρεπε να ξεκιναει απο 14/9 δηλαδη,7 μερες απο την απολυση και οχι απο 19/9 που ειναι 7 μερες μετα την αιτηση.τωρα γιατι το εκαναν ετσι δεν ξερω...πιθανως αγνοια? παντως εσενα δεν σε πολυπειραζει ,διοτι ετσι και αλλιως, η επιδοτηση θα τελειωση και 7 μερες αργοτερα.

δεν ξερωβεβαι αν καταλαβες σωστα τις ημερομηνιες που σου ειπα οτι θα πληρωνεσαι η πληρωμη σου καθε μηνα θα γινεται στην πλησιστερη Παρασκευη της 19 καθε μηνα και οχι στις 14 καθε μηνα,αφου αυτοι καλως ή κακως σε ξεκινησαν απο 19/9.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Χρήστος

Ναι το κατάλαβα, απλά θεώρησα ότι αφού απολύθηκα στις 7, απο εκεί θα υπολογίζεται η Παρασκευή και όχι από τις 14. Σε κάθε περίπτωση πάντως κατάλαβα τι λες και σε ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη ανωνυμος

καλημερα σε ολους. Δουλεύω σε μια εταιρία ,αν παραιτηθώ θα εχω το δικαίωμα να μπω στο ταμείο ανεργίας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλημερα σε ολους. Δουλεύω σε μια εταιρία ,αν παραιτηθώ θα εχω το δικαίωμα να μπω στο ταμείο ανεργίας?

OXI BEBAIA!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης

Καλημέρα!

Η απόλυση μου έγινε στις 21/09 ,

η εγγραφή στο ταμείο στις 24/09 και γνωρίζω ότι μέχρι το τέλος της χρονιάς θα μου καταβληθούν συνολικά 3 επιδόματα ανεργίας.

Όμως μήπως γνωρίζει κανείς τι θα γίνει με το Δώρο Χριστουγέννων από Ο.Α.Ε.Δ.? Θα είναι ολόκληρο ,το δικαιούμαι?

Λυπάμαι που πρέπει κανείς να απευθύνεται στο taxheaven εξαιτίας της δίμηνης καθυστέρησης του Ο.Α.Ε.Δ. να παραδώσει-επιτέλους- στον

άνεργο τον πίνακα πληρωμών του..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις όποιες απαντήσεις σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα!

Η απόλυση μου έγινε στις 21/09 ,

η εγγραφή στο ταμείο στις 24/09 και γνωρίζω ότι μέχρι το τέλος της χρονιάς θα μου καταβληθούν συνολικά 3 επιδόματα ανεργίας.

Όμως μήπως γνωρίζει κανείς τι θα γίνει με το Δώρο Χριστουγέννων από Ο.Α.Ε.Δ.? Θα είναι ολόκληρο ,το δικαιούμαι?

Λυπάμαι που πρέπει κανείς να απευθύνεται στο taxheaven εξαιτίας της δίμηνης καθυστέρησης του Ο.Α.Ε.Δ. να παραδώσει-επιτέλους- στον

άνεργο τον πίνακα πληρωμών του..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις όποιες απαντήσεις σας!

Το δώρο είναι 1 επιπλέον επίδομα ανεργίας σε όσους έχουν παραμείνει άνεργοι για 4 μήνες, δηλαδή από την 1η Μαΐου και μετά), ή διαφορετικά 6 ημερήσια επιδόματα για κάθε ένα συμπληρωμένο μήνα ανεργίας , εφόσον ο άνεργος επιδοτείται για διάστημα μικρότερο των 4 μηνών.

Ημερίσιο επίδομα =14,4 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

http://www.oaed.gr/Pages/SN_84.pg

Αν επιδοτείται για πρώτη φορά:

· Ο ασφαλισμένος πρέπει να έχει πραγματοποιήσει 80 ημέρες εργασίας το χρόνο κατά τα δύο προηγούμενα χρόνια, πριν από την επιδότησή του. Το τελευταίο όμως 14μηνο πρέπει να έχει συμπληρώσει 125 ημέρες εργασίας, χωρίς να υπολογίζονται οι τελευταίοι δύο μήνες.

· Επίδομα ανεργίας δικαιούται και ο ασφαλισμένος που έχει πραγματοποιήσει στα δύο προηγούμενα, πριν από την απόλυσή του χρόνια, 200 ημέρες εργασίας (χωρίς να υπολογίζονται οι δύο τελευταίοι μήνες), από τις οποίες 80 ημέρες, το λιγότερο το χρόνο.

Αν επιδοτείται για δεύτερη φορά:

Ο ασφαλισμένος πρέπει να έχει πραγματοποιήσει 125 ημέρες εργασίας το τελευταίο 14μηνο, πριν από την απόλυσή του, χωρίς να υπολογίζονται (στις 125) οι ημέρες εργασίας των δύο τελευταίων μηνών.

Για τους απασχολούμενους σε τουριστικά επαγγέλματα (ή και εποχιακά π.χ. μουσικοί, ηθοποιοί κ.α ) αρκούν 100 ημέρες εργασίας το τελευταίο 12μηνο.

Δείτε και το προγραμματάκι :http://ergatika.gr/oaed/epidoma-anergias/ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

«Προϋποθέσεις επιδότησης τακτικής ανεργίας και οικονομική ενίσχυση των επιδοτουμένων ανέργων για τις εορτές του Πάσχα και των Χριστουγέννων».

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ: 25/10/2012

http://www.oaed.gr/i...pasxa_xrist.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...