Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ - -ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ - ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ


επισκέπτη Guest

Ερώτηση

ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΣ ΣΕ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΞΕΝΩΝ ΓΛΩΣΣΩΝ ΜΕ ΣΥΜΒΑΣΗ ΟΡΙΣΜΕΝΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΑΠΟ 15/9 ΕΩΣ 15/06 ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΟΔΟ.

ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΦΕΤΙΝΗ ΠΕΡΙΟΔΟ 81 ΗΜΕΡΟΜΙΣΘΙΑ.

ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΕΡΥΣΙΝΗ ΠΕΡΙΟΔΟ 198 ΗΕΜΡΟΜΙΣΘΙΑ.

1)ΤΙ ΕΝΤΥΠΟ ΚΑΤΑΘΕΤΟΥΜΕ ΣΤΟΝ Ο.Α.Ε.Δ. ΜΕ ΤΗΝ ΛΗΞΗ ΤΗΣ ΣΥΜΒΑΣΗΣ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΣΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΗΞΗ ΤΗΣ ΣΥΜΒΑΣΗΣ.

2)ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΚΑΙ ΕΑΝ ΝΑΙ , ΤΙ ΔΙΑΚΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΥΠΟΒΑΛΛΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΓΟΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Μαλλον ελειψη χρηματων,? <σταση εμποριου> χμ... κατι..μου μυριζει εδω.. δεν πιστευω...ειδικα σε τετοιες περιπτωσεις που αφορα προηγουμενο μηνα , να το καθυστερουν επιτηδες!...για να το δωσουν την επομενη Παρασκευη, με το μειωμενο που ξεκιναει σημερα, παιρνωντας σαν σημειο αναφορας οπλεον πως οριζει ο νεος νομος, την ημερ.καταβολης και οχι μηνα που αφορουν τα χρηματα .διοτι ,απο αυτους τωρα πια, ολα μπορεις να τα περιμενης!!!!! μα ολα!!

τι ενοει αραγε το πιο κατω που βρισκεις παντου?

...Μειωμένα κατά 22% είναι από τη Δευτέρα, τα 14 επιδόματα που χορηγεί ο ΟΑΕΔ, συμπεριλαμβανομένου του επιδόματος ανεργίας, σύμφωνα με την Kοινή Yπουργική Aπόφαση των υπουργών Οικονομικών και Εργασίας.

Το επίδομα ανεργίας θα υπολογίζεται με βάση το μειωμένο ημερομίσθιο, που προβλέπει το νέο μνημόνιο και θα ανέρχεται στα 359 ευρώ.

Πρακτικά, οι μειώσεις θα φανούν από την Παρασκευή, ημέρα πληρωμών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

2 ερωτήσεις!

1) Αν εισαι κάτω απο 25 και παιρνεις επιδομα ανεργειας θα παει πιο κάτω απο 359 ευρω? Γιατι για εμας τους νεους που μας αγαπανε η μειωση του βασικου κατώτερου μισθού ειναι -32% αποσο ειχα διαβασει..

2) Αν εισαι εταιρος σε μη κερδοσκοπικη εταιρεία η σε σύλλογο δεν επηρεαζει την επιδοτηση? Η λογικη αυτο λεει απλα απο αυτους ολα τα περιμενω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

2 ερωτήσεις!

1) Αν εισαι κάτω απο 25 και παιρνεις επιδομα ανεργειας θα παει πιο κάτω απο 359 ευρω? Γιατι για εμας τους νεους που μας αγαπανε η μειωση του βασικου κατώτερου μισθού ειναι -32% αποσο ειχα διαβασει..

2) Αν εισαι εταιρος σε μη κερδοσκοπικη εταιρεία η σε σύλλογο δεν επηρεαζει την επιδοτηση? Η λογικη αυτο λεει απλα απο αυτους ολα τα περιμενω

Για τελευταίο μηναίο μισθό από 157,09 - 314,16 ευρώ, το επίδομα ανεργίας θα είναι 270 ευρώ, με ένα προστατευόμενο μέλος στα 297 ευρώ ευρώ και στα 324 ευρώ για δύο προστατευόμενα μέλη. Για τελευταίο μηνιαίο μισθό έως 157,08 ευρώ, το επίδομα ανεργίας θα είναι πλέον στα 180 ευρώ, με ένα προστατευόμενο μέλος στα 198 ευρώ και με δύο προστατευόμενο μέλη στα 216 ευρώ.

Για το Νο 2 σκελος δεν...ειμαι σιγουρος ,ειδικα τωρα ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μαλλον ελειψη χρηματων,? <σταση εμποριου> χμ... κατι..μου μυριζει εδω.. δεν πιστευω...ειδικα σε τετοιες περιπτωσεις που αφορα προηγουμενο μηνα , να το καθυστερουν επιτηδες!...για να το δωσουν την επομενη Παρασκευη, με το μειωμενο που ξεκιναει σημερα, παιρνωντας σαν σημειο αναφορας οπλεον πως οριζει ο νεος νομος, την ημερ.καταβολης και οχι μηνα που αφορουν τα χρηματα .διοτι ,απο αυτους τωρα πια, ολα μπορεις να τα περιμενης!!!!! μα ολα!!

τι ενοει αραγε το πιο κατω που βρισκεις παντου?

...Μειωμένα κατά 22% είναι από τη Δευτέρα, τα 14 επιδόματα που χορηγεί ο ΟΑΕΔ, συμπεριλαμβανομένου του επιδόματος ανεργίας, σύμφωνα με την Kοινή Yπουργική Aπόφαση των υπουργών Οικονομικών και Εργασίας.

Το επίδομα ανεργίας θα υπολογίζεται με βάση το μειωμένο ημερομίσθιο, που προβλέπει το νέο μνημόνιο και θα ανέρχεται στα 359 ευρώ.

Πρακτικά, οι μειώσεις θα φανούν από την Παρασκευή, ημέρα πληρωμών.

παντως ..πριν λιγη ωρα ,ακουσα τον Μητροπουλο που ειπε οτι επιτηδες...δεν πληρωναν το ταμειο στους ανεργους ,για να το πληρωσουν(παρανομα) με το νεο <κουρεμενο> ...ποσο των 360!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Απολυονται,ο συζυγος και η συζυγος που εχουν 2 παιδια.

Την προσαυξηση του επιδοματος ανεργιας για τα προστατευομενα μελη, την παιρνουν και οι 2 ή οχι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη χρηστος

Καλημέρα μήπως ξέρετε αν δικαιούμαι το Ειδικό βοήθημα μετά από τρίμηνη παραμονή στα μητρώα ανέργων

Έχω κάρτα ανεργίας 6 μήνες από τον Σεπτέμβριο και ήμουν ελ επαγγελματίας ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Απολυονται,ο συζυγος και η συζυγος που εχουν 2 παιδια. Την προσαυξηση του επιδοματος ανεργιας για τα προστατευομενα μελη, την παιρνουν και οι 2 ή οχι ?

Μεχρι τωρα ο ενας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα μήπως ξέρετε αν δικαιούμαι το Ειδικό βοήθημα μετά από τρίμηνη παραμονή στα μητρώα ανέργων

Έχω κάρτα ανεργίας 6 μήνες από τον Σεπτέμβριο και ήμουν ελ επαγγελματίας ευχαριστώ

Εαν εχεις κανει διακοπη στην ΔΟΥ,του ελευθ.επαγγελματος,και οπως δηποτε αν ,εχεις και τις πιο κατω προυποθεσεις με οσα ισχυαν εως τωρα, το παιρνεις. το ποσο τωρα ειναι 216ευρω.

Ειδικό βοήθημα, δικαιούνται οι ασφαλισμένοι, εφόσον δεν συγκεντρώνουν προϋποθέσεις τακτικής επιδότησης, παραμένουν άνεργοι επί τρεις μήνες και έχουν πραγματοποιήσει στην ασφάλιση ανεργίας εξήντα (60) τουλάχιστον ημέρες εργασίας στο έτος που προηγείται της έναρξης του τριμήνου.

Ο ασφαλισμένος μπορεί να λάβει το ειδικό βοήθημα μέχρι και τρεις φορές μέσα στο αυτό ημερολογιακό έτος. Στην περίπτωση που συγκεντρώνει τις προϋποθέσεις για την καταβολή του ειδικού βοηθήματος περισσότερες από μια φορά στο αυτό ημερολογιακό έτος, δεν απαιτείται η προϋπόθεση των εξήντα ημερομισθίων που απαιτείται μόνο για την πρώτη καταβολή του βοηθήματος.

Επίσης ο ασφαλισμένος πρέπει να έχει τεθεί, σε όλο το καθοριζόμενο σ’ αυτές χρονικό διάστημα, στη διάθεση της αρμόδιας Υπηρεσίας Απασχόλησης του ΟΑΕΔ.

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ:

1)Ένσημα του τελευταίου 12μήνου πριν από την ημερομηνία της αίτησης.

2) Πρόσφατο Εκκαθαριστικό Εφορίας ή αντίγραφο φορολογικής δήλωσης .

3) Δελτίο ανεργίας θεωρημένο ανά μήνα για όλο το χρονικό διάστημα καταβολής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλημερα ,εγω επιδοτουμαι στις 15/03/2012 ,360 ευρω θα παρω ?

Βεβαιως,βεβαιως....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη χρηστος

Εαν εχεις κανει διακοπη στην ΔΟΥ,του ελευθ.επαγγελματος,και οπως δηποτε αν ,εχεις και τις πιο κατω προυποθεσεις με οσα ισχυαν εως τωρα, το παιρνεις. το ποσο τωρα ειναι 216ευρω.

Ειδικό βοήθημα, δικαιούνται οι ασφαλισμένοι, εφόσον δεν συγκεντρώνουν προϋποθέσεις τακτικής επιδότησης, παραμένουν άνεργοι επί τρεις μήνες και έχουν πραγματοποιήσει στην ασφάλιση ανεργίας εξήντα (60) τουλάχιστον ημέρες εργασίας στο έτος που προηγείται της έναρξης του τριμήνου.

Ο ασφαλισμένος μπορεί να λάβει το ειδικό βοήθημα μέχρι και τρεις φορές μέσα στο αυτό ημερολογιακό έτος. Στην περίπτωση που συγκεντρώνει τις προϋποθέσεις για την καταβολή του ειδικού βοηθήματος περισσότερες από μια φορά στο αυτό ημερολογιακό έτος, δεν απαιτείται η προϋπόθεση των εξήντα ημερομισθίων που απαιτείται μόνο για την πρώτη καταβολή του βοηθήματος.

Επίσης ο ασφαλισμένος πρέπει να έχει τεθεί, σε όλο το καθοριζόμενο σ’ αυτές χρονικό διάστημα, στη διάθεση της αρμόδιας Υπηρεσίας Απασχόλησης του ΟΑΕΔ.

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ:

1)Ένσημα του τελευταίου 12μήνου πριν από την ημερομηνία της αίτησης.

2) Πρόσφατο Εκκαθαριστικό Εφορίας ή αντίγραφο φορολογικής δήλωσης .

3) Δελτίο ανεργίας θεωρημένο ανά μήνα για όλο το χρονικό διάστημα καταβολής.

ποια ενσημα πρεπει να δειξω ? εγω οαεε ειχα μεχρι τον 6/2011 ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ποια ενσημα πρεπει να δειξω ? εγω οαεε ειχα μεχρι τον 6/2011 ευχαριστω

Αφου ο νομος ζηταει 60 ενσημα και συ για το Α ή Β λογο δεν τα εχεις, τοτε πως να το δικαιουσαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη χρηστος

Αφου ο νομος ζηταει 60 ενσημα και συ για το Α ή Β λογο δεν τα εχεις, τοτε πως να το δικαιουσαι?

τα ενσημα του τεβε δεν πιανονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλημερα ,θελω να ρωτησω το επιδομα ανεργιας προκαταβαλετε?δλδ εγω που πληρωνομαι σημερα ,πληρωνομαι για το χρονικο διαστημα 15/02/2012-14/03/2012 η 15/03/2012-14/04/2012?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη ΝΙΚΟΣ

Καλησπερα,εως τον Απριλιο του 2011 επαιρνα ταμειο ανεργιας.Τον Μαιο -10 ενσημα Ιουνιο-15 Ιουλιο-20 Αυγουστο-25 Σεπτεβριο-16 Οκτωμβριο-21 Νοεμβριο-22 Δεκεμβριο-5 Ιανουαριο-5.Αρχες Φεβρουαριου Κατεθεσα τα χαρτια μου για ταμειο .Δικαιουμαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη ΑΝΩΝΥΜΗ

ΔΟΥΛΕΥΑ ΓΙΑ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ 2011 ΠΑΡΑΙΤΗΘΗΚΑ,ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΜΠΕΙ ΤΑΜΕΙΟ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΠΟΤΕ,ΑΝ ΒΡΩ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΑΠΟΛΥΣΗΣ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ ΤΑΜΕΙΟ?ΓΙΑ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΥΣΧΥΟΥΝ ΤΑ ΕΝΣΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΔΟΥΛΕΥΑ ΓΙΑ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΙΤΗΘΗΚΑ,ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΠΕΙ ΠΟΤΕ ΤΑΜΕΙΟ ΑΝΕΡΓΙΑΣ,ΕΧΩ ΚΑΡΤΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΑΝ ΒΡΩ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΑΠΟΛΥΣΗΣ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ ΤΑΜΕΙΟ?ΓΙΑ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΥΣΧΥΟΥΝ ΤΑ ΕΝΣΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ?ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΟΥ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Αντρέας

Καλησπέρα σας.

Έχω μπερδευτεί με την προυπόθεση των 80 ένσημων άνα χρόνο. Κάποιος που απολύθηκε και δεν έχει ξαναπάρει επίδομα ανεργίας και επίσης δεν τηρεί την προυπόθεση των 125 στο 14μηνο, τηρεί όμως αυτήν των 200 στη διετία χωρίς να υπολογίζονται οι 2 τελευταίοι μήνες... πως πρέπει μετά να υπολογίσει την προυπόθεση των 80 ένσημων τουλάχιστον ανά έτος; Για να κάνω την ερώτησή μου πιο ξεκάθαρη:

Στα 80 ένσημα άνα έτος, ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΝΤΑΙ ΟΙ 2 ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΜΗΝΕΣ Η ΟΧΙ; Σας παρακαλώ απαντήστε μου γιατί είμαι οριακά και το θέμα με αφορά άμεσα. Οι μισοί που έχω ρωτήσει μου λένε ότι δεν ισχύουν, οι άλλοι μισοί ότι ισχύον και όλοι είναι απόλυτοι στην άποψή τους. Παρακαλώ μη μου απαντήσετε με παράθεση από το site του ΟΑΕΔ γιατί είναι τελείως ασαφές έτσι όπως την περιγράφει την προυπόθεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΔΟΥΛΕΥΑ ΓΙΑ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ 2011 ΠΑΡΑΙΤΗΘΗΚΑ,ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΜΠΕΙ ΤΑΜΕΙΟ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΠΟΤΕ,ΑΝ ΒΡΩ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΑΠΟΛΥΣΗΣ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ ΤΑΜΕΙΟ?ΓΙΑ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΥΣΧΥΟΥΝ ΤΑ ΕΝΣΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ?

Οποτε βρης δουλεια και απολυθεις εως περιπου 15/8/2012 θα δικαιουσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα σας.

Έχω μπερδευτεί με την προυπόθεση των 80 ένσημων άνα χρόνο. Κάποιος που απολύθηκε και δεν έχει ξαναπάρει επίδομα ανεργίας και επίσης δεν τηρεί την προυπόθεση των 125 στο 14μηνο, τηρεί όμως αυτήν των 200 στη διετία χωρίς να υπολογίζονται οι 2 τελευταίοι μήνες... πως πρέπει μετά να υπολογίσει την προυπόθεση των 80 ένσημων τουλάχιστον ανά έτος; Για να κάνω την ερώτησή μου πιο ξεκάθαρη:

Στα 80 ένσημα άνα έτος, ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΝΤΑΙ ΟΙ 2 ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΜΗΝΕΣ Η ΟΧΙ; Σας παρακαλώ απαντήστε μου γιατί είμαι οριακά και το θέμα με αφορά άμεσα. Οι μισοί που έχω ρωτήσει μου λένε ότι δεν ισχύουν, οι άλλοι μισοί ότι ισχύον και όλοι είναι απόλυτοι στην άποψή τους. Παρακαλώ μη μου απαντήσετε με παράθεση από το site του ΟΑΕΔ γιατί είναι τελείως ασαφές έτσι όπως την περιγράφει την προυπόθεση

ΝΑΙ και στην περιπτωση των 200σιων ενσημων χρειαζονται τα 80 το χρονο τα δυο προυγουμενα ετη.

Λαθος κανεις οτι στο site του ΟΑΕΔ ειναι ασαφες. αν διαβασης καλλιτερα, θα δης οτι το λεει ...σαφες...

Αν επιδοτείται για πρώτη φορά:

• Ο ασφαλισμένος πρέπει να έχει πραγματοποιήσει 80 ημέρες εργασίας το χρόνο τα δύο προηγούμενα χρόνια, πριν από την επιδότησή του. Το τελευταίο όμως 14μηνο πρέπει να έχει συμπληρώσει 125 ημέρες εργασίας, χωρίς να υπολογίζονται οι τελευταίοι δύο μήνες.

• Επίδομα ανεργίας παίρνει και ο ασφαλισμένος που έχει πραγματοποιήσει στα δύο προηγούμενα, πριν από την απόλυσή του, 200 ημέρες εργασίας (χωρίς να υπολογίζονται οι δύο τελευταίοι μήνες), από τις οποίες 80 ημέρες, το λιγότερο το χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Αντρέας

Βρε παιδιά, άλλο πράγμα ρώτησα.... οι 2 προηγούμενοι μήνες αποκλείονται μόνο για τα 200 στη διετία ή αποκλείονται και για τα 80 άνα έτος; Τα 200 στη διετία χωρίς τους 2 μήνες πρην την απόλυση τα έχω. Όσον αφορά τα 80άρια, στο πρώτο έτος τα έχω, στο 2ο επίσης τα έχω αλλά μόνο εφόσον υπολογιστούν οι 2 τελευταίοι μήνες. Οπότε ξαναρωτάω:

Για τα 80 ένσημα ανά έτος, οι 2 τελευταίοι μήνες ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΝΤΑΙ Η ΟΧΙ; Είναι τελείως ασαφές έτσι όπως το γράφει το site του ΟΑΕΔ. Επιδέχεται και τις 2 ερμηνείες. Όπου ρωτάω, άλλος μου λέει ότι υπολογίζονται, άλλος όχι. Τι ισχύει τελικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Βρε παιδιά, άλλο πράγμα ρώτησα.... οι 2 προηγούμενοι μήνες αποκλείονται μόνο για τα 200 στη διετία ή αποκλείονται και για τα 80 άνα έτος; Τα 200 στη διετία χωρίς τους 2 μήνες πρην την απόλυση τα έχω. Όσον αφορά τα 80άρια, στο πρώτο έτος τα έχω, στο 2ο επίσης τα έχω αλλά μόνο εφόσον υπολογιστούν οι 2 τελευταίοι μήνες. Οπότε ξαναρωτάω:

Για τα 80 ένσημα ανά έτος, οι 2 τελευταίοι μήνες ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΝΤΑΙ Η ΟΧΙ; Είναι τελείως ασαφές έτσι όπως το γράφει το site του ΟΑΕΔ. Επιδέχεται και τις 2 ερμηνείες. Όπου ρωτάω, άλλος μου λέει ότι υπολογίζονται, άλλος όχι. Τι ισχύει τελικά;

Για τα 80 ναι υπολογιζονται.και ενταξει...μην μας δειρεις κιολας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Οταν βγεις επιδοτουμενος και ερχεται η ωρα για ανανεωση της καρτας ανεργιας πας κανονικα? Το ρωταω αυτο γιατι πριν απο 3 μηνες εβγαλα καρτα ανεργιας και αμεσως μετα εκανα τα χαρτια για να μπω στο ταμειο και τωρα ερχεται η ωρα για την πρωτη ανανεωση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...