Προς το περιεχόμενο
  • 0

Άδεια παρακολούθησης σχολικής επίδοσης παιδιώ


επισκέπτη ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΣΙΝΟΥ

Ερώτηση

επισκέπτη ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΣΙΝΟΥ

Θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την γονική άδεια. Μπορεί ένας γονέας να δικαιούται γονική άδεια όταν το παιδί του βρίσκεται στο προνήπιο (4 ετών) ή όχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Αν αναφέρεσαι σε γονική άδεια ανατροφής χορηγείται μόνον όταν ο γονέας έχει συμπληρώσει ένα έτος εργασίας στον ίδιο εργοδότη και ο άλλος εργάζεται εκτός σπιτιού. Μπορεί να χορηγηθεί από την λήξη της άδειας μητρότητας μέχρι το παιδί να συμπληρώσει την ηλικία 3 1/2 ετών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΣΙΝΟΥ

Αναφέρομαι στην άδεια που δικαιούνται οι γονείς για να επισκεφτούν το σχολείο του παιδιού τους και είναι 4 ημέρες για όλο το έτος. Στην περίπτωση που το παιδί πηγαίνει στο προνήπιο (δημόσιο προνήπιο), ο γονέας έχει δικαίωμα να ζητήσει αυτήν την άδεια?

Ευχαριστώ έκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΑΠΟ ΕΡΓΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ - ΛΑΝΑΡΑ - ΕΚΔΟΣΗ 2003

ΑΔΕΙΑ ΣΧΟΛΙΚΗ

"..................

ΤΗΝ ΑΝΩΤΕΡΩ ΑΔΕΙΑ ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΠΟΥ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ."

ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΥΜΠΕΡΑΙΝΩ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΠΡΟΝΗΠΙΟ Ο ΓΟΝΕΑΣ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΣΧΟΛΙΚΗ ΑΔΕΙΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Το άρθρο 9 του Ν. 1483/84, αναφέρει ότι γονική άδεια παρακολούθησης σπουδών των παιδιών δικαιούνται οι γονείς με παιδιά που παρακολουθούν μαθήματα στοιχειώδους εκπαίδευσης και μέχρι αυτά να φτάσουν την ηλικία των 16 ετών (συμπεριλαμβανομένου και του νηπιαγωγίου). Δεν αναφέρει κάτι για προνήπιο...

Μάλλον γράφαμε ταυτόχρονα.... :D:D

Επεξεργασμένο από MARKA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Άδεια παρακολούθησης σχολικής επίδοσης παιδιών

Εργαζόμενοι γονείς (γνήσιοι ή θετοί) με παιδιά μέχρι δεκαέξι (16) ετών, τα οποία παρακολουθούν μαθήματα στοιχειώδους ή μέσης εκπαίδευσης (περιλαμβάνεται το Νηπιαγωγείο), δικαιούνται (άρθρο 9 Ν. 1483/84) να απουσιάζουν ορισμένες ώρες ή ολόκληρη ημέρα από την εργασία τους προκειμένου να επισκεφτούν το σχολείο των παιδιών τους για την παρακολούθηση της σχολικής τους επίδοσης.

Η διάρκεια της άδειας για παρακολούθηση της σχολικής επίδοσης των παιδιών μπορεί να φθάσει μέχρι τέσσερις (4) ημέρες κάθε ημερολογιακό έτος, ανεξάρτητα από το πλήθος των παιδιών ακόμη και αν πηγαίνουν σε διαφορετικά σχολεία. Η άδεια της περίπτωσης αυτής δεν συμψηφίζεται με τις άλλες άδειες που δίνονται στους εργαζόμενους για οποιοδήποτε λόγο και δίδεται αποκλειστικά και μόνο για το συγκεκριμένο λόγο παρακολούθησης της σχολικής επίδοσης των παιδιών.

Η άδεια χορηγείται στα πλαίσια της καλής πίστης, το χρονικό διάστημα απουσίας εξαρτάται κάθε φορά από τα πραγματικά περιστατικά (π.χ. απόσταση από το σχολείο) και δεν είναι δυνατό να δοθεί για ημέρες ή ώρες που το σχολείο δεν λειτουργεί, ή για δύο συνεχόμενες ημέρες, ενώ ο εργοδότης διατηρεί σε κάθε περίπτωση το δικαίωμα να ζητήσει προσκόμιση βεβαίωσης από το σχολείο για την παρουσία σ΄ αυτό του γονέα το συγκεκριμένο διάστημα απουσίας.

Η άδεια απουσίας για παρακολούθηση της σχολικής επίδοσης των παιδιών είναι με αποδοχές όπως προκύπτει από το γεγονός ότι ο νόμος δεν αναφέρει τίποτε σχετικά αντίθετα με τις προηγούμενες δύο περιπτώσεις που αναφέρθηκαν (άδεια γονική και ασθένειας εξαρτημένων μελών) για τις οποίες ρητά αναφέρεται ότι είναι άνευ αποδοχών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΕΧΩ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ-ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΘΕΤΩ-,ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ ΠΟΥ ΕΥΛΟΓΑ ΓΕΝΝΑΤΑΙ ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΟΥΜΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΤΟ ΛΕΚΤΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ:

...ΤΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΤΗΣ ΑΔΕΙΑΣ ΓΟΝΙΚΗΣ ΑΝΑΤΡΟΦΗΣ ΑΡΧΙΖΕΙ ΑΠΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΗΞΗ ΤΗΣ ΑΔΕΙΑΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ,ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 17 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΗΛΙΚΑ 3,5 ΕΤΩΝ.(αρθρ 7 της απο 9/6/93 ΕΓΣΣΕ Ν2224/94 ΑΡΘΡ 9,ΑΡΘΡ 25 Ν2639/98,Ν2874/00)

ΑΡΑ ΤΟ ΕΠΙΜΑΧΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΤΟΥ ΠΡΟΝΗΠΙΑΚΟΥ ΣΤΑΘΜΟΥ ΠΡΟΥΠΑΡΧΕΙ,ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΠΡΟΒΛΕΠΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΔΙΑΤΑΞΗ.

ΜΑΡΚΑ ΣΕ ΑΚΟΥΩ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
ΕΧΩ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ-ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΘΕΤΩ-,ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ ΠΟΥ ΕΥΛΟΓΑ ΓΕΝΝΑΤΑΙ ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΟΥΜΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΤΟ ΛΕΚΤΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ:

...ΤΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΤΗΣ ΑΔΕΙΑΣ ΓΟΝΙΚΗΣ ΑΝΑΤΡΟΦΗΣ ΑΡΧΙΖΕΙ ΑΠΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΗΞΗ ΤΗΣ ΑΔΕΙΑΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ,ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 17 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΗΛΙΚΑ 3,5 ΕΤΩΝ.(αρθρ 7 της απο 9/6/93 ΕΓΣΣΕ Ν2224/94 ΑΡΘΡ 9,ΑΡΘΡ 25 Ν2639/98,Ν2874/00)

ΑΡΑ ΤΟ ΕΠΙΜΑΧΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΤΟΥ ΠΡΟΝΗΠΙΑΚΟΥ ΣΤΑΘΜΟΥ ΠΡΟΥΠΑΡΧΕΙ,ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΠΡΟΒΛΕΠΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΔΙΑΤΑΞΗ.

ΜΑΡΚΑ ΣΕ ΑΚΟΥΩ....

Πιστεύω ότι δεν καλύπτεται ο επισκέπτης ούτε από την γονική άδεια ανατροφής (αφού το παιδί είναι 4 ετών) αλλά ούτε και από την γονική άδεια παρακολούθησης σπουδών (αφού αναφέρεται στο άρθρο 9 του Ν. 1483/84 ως χρονικό όριο έναρξης δικαιώματος της άδειας αυτής το νηπιαγώγείο)

Ελπίζω να σε κάλυψα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗΜΟΥ ΧΑΛΑΡΗ ΜΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΕΞΑΜΗΝΟ ΣΧΕΔΟΝ,ΕΔΩΣΑ Κ ΡΕΠΟ ΣΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑΜΟΥ(2) Κ ΕΤΣΙ ....ΕΜΒΑΘΥΝΩ ΣΤΟΥΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΜΑΣ.

ΑΓΑΠΗΤΗ ΜΑΡΚΑ,

ΔΙΑΦΩΝΕΙΣ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ,Ή ΜΕ ΤΗΝ ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΠΟΥ ΔΕΙΝΩ?

ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΜΙΑ ΣΚΕΨΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ,ΑΝ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΗΤΑΝ 3 ΕΤΩΝ,ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ Η ΔΙΑΤΑΞΗ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ,ΜΕ ΒΑΣΗ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ Κ ΚΑΤΑΝΟΩ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Η ένσταση μου είναι ώς προς την ηλικία.

Προσωπικά θα συμβούλευα τον εργοδότη να χορηγήσει την άδεια καλή τη πίστη. Τέσσερις μέρες είναι άλλωστε... δεν θα πέσει έξω η επιχείρηση με τέσσερις μέρες. Άσε που αν ο εργαζόμενος θέλει να τις πάρει θα βρεί τρόπο!

Αν και δεν έχω δικά μου παιδιά ακόμα, κατανοώ πόσο δύσκολο είναι να δουλεύεις και παράλληλα να προσπαθείς να ανταποκριθείς με τον καλύτερο δυνατό τρόπο στις οικογενειακές ανάγκες που προκύπτουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΚΛΕΙΣΕ,ΑΠΛΑ ΚΑΤΑΓΡΑΦΩ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΡΚΑ,ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΑΣ ΣΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΤΗΣ ΕΡΜΗΝΕΙΑΣ ΤΗΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ.

ΑΚΟΥΜΕ Κ ΤΗΝ ΔΙΚΗΣΟΥ ΣΚΕΨΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΚΛΕΙΣΕ,ΑΠΛΑ ΚΑΤΑΓΡΑΦΩ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΡΚΑ,ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΑΣ ΣΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΤΗΣ ΕΡΜΗΝΕΙΑΣ ΤΗΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ.

ΑΚΟΥΜΕ Κ ΤΗΝ ΔΙΚΗΣΟΥ ΣΚΕΨΗ.

Η δίκή μού σκέψη είναι η εξής: Δεν έρχεσαι καμία βολτίτσα από τον Άγιο Νικόλαο να κεράσω καφεδάκι και να φτιάξουμε και καμία δηλωσούλα???

Πνίγομαιιιιιιιιι θέλω αέρααααα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Η δίκή μού σκέψη είναι η εξής: Δεν έρχεσαι καμία βολτίτσα από τον Άγιο Νικόλαο να κεράσω καφεδάκι και να φτιάξουμε και καμία δηλωσούλα???

Πνίγομαιιιιιιιιι θέλω αέρααααα :D

ΦΕΥΓΩ ΣΕ ΛΙΓΟ ΓΙΑ ΘΕΣ/ΚΗ ,ΑΥΡΙΟ ΠΟΥ ΓΥΡΙΖΩ ΣΤΟ ΥΠΟΣΧΟΜΑΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΜΕ ΝΟΜΑΡΧΙΑ...ΕΝΑ ΤΣΙΓΑΡΟ ΔΡΟΜΟΣ.(εγω ειμαι κ ακαπνος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΚΛΕΙΣΕ,ΑΠΛΑ ΚΑΤΑΓΡΑΦΩ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΡΚΑ,ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΑΣ ΣΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΤΗΣ ΕΡΜΗΝΕΙΑΣ ΤΗΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ.

Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποια διαφορά στην ερμηνεία παρά μόνο στο πραγματικό γεγονός της ηλικίας του παιδιού...

Δεν καλύπτεται ούτε από την μία περίπτωση ούτε από την άλλη για έξι μήνες και για μένα είναι άδικο...

Υ.Σ.: Δεν έρχεσαι και Αθήνα καμμιά βόλτα? :D:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποια διαφορά στην ερμηνεία παρά μόνο στο πραγματικό γεγονός της ηλικίας του παιδιού...

Δεν καλύπτεται ούτε από την μία περίπτωση ούτε από την άλλη για έξι μήνες και για μένα είναι άδικο...

Υ.Σ.: Δεν έρχεσαι και Αθήνα καμμιά βόλτα? :D  :D

ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΕΤΑΡΤΗ ΘΑΜΑΙ ΣΤΟ...ΜΕΓΑΛΟ ΧΩΡΙΟ.

ΥΓ.λογω κ καποιας αλλης ιδιοτητας ,τα ταξιδια δεν μου λειπουν.θα τα πουμε συναδελφοι.καλο μεσημερι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
ΦΕΥΓΩ ΣΕ ΛΙΓΟ ΓΙΑ ΘΕΣ/ΚΗ ,ΑΥΡΙΟ ΠΟΥ ΓΥΡΙΖΩ ΣΤΟ ΥΠΟΣΧΟΜΑΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΜΕ ΝΟΜΑΡΧΙΑ...ΕΝΑ ΤΣΙΓΑΡΟ ΔΡΟΜΟΣ.(εγω ειμαι κ ακαπνος).

Ναι πέρνα όποτε θές, καλύτερα βραδάκι όμως να έχει και ησυχία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Ναι πέρνα όποτε θές, καλύτερα βραδάκι όμως να έχει και ησυχία.

ΠΑΝΤΑ ΒΡΑΔΑΚΙ Κ ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΓΟΥΤΣΙΚΑ,ΛΟΓΩ ΦΟΡΤΟΥ,ΟΠΩΣ Κ ΕΣΥ.

ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ.ΔΕΣΜΕΥΟΜΑΙ ΓΙΑΥΤΟ.ΚΙΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΣΤΟ ... 5 ΕΙΣΑΙ.

ΚΑΛΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ,ΔΕΝ ΘΑ ΔΩ ΠΙΘΑΝΟΝ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΔΙΟΤΙ ΑΡΧΙΖΕΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ Κ ΜΕ ΠΙΕΖΕΙ.

ΥΓ.

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ "ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ" ΤΩΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΩΝ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ,ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ Κ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ.

ΑΛΛΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΙΚΟΤΗΤΑ-ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΣΜΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΜΕ Κ ΦΙΛΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ...ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ Κ ΣΑΥΤΟ ΞΑΝΑ ΕΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΟΥΣ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ Κ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σχετικά με το θέμα της άδειας. Δεν προβλέπεται απο καπου αδεια απουσίας για επισκεψη των γονεων στο προνηπιο. Ο νομος αναφερει μαθήματα στοιχειώδους ή μέσης εκπαιδευσης . Η στοιχειώδης εκπαίδευση είναι το δημοτικό . Επίσης το Υ. Εργασίας δεχτηκε με εγγραφα του οτι την παραπάνω αδεια δικαιούνται και οι γονείς των οποίων τα παιδιά πηγαίνουν στο νηπιαγωγείο. Η χορήγηση της προυποθέτει αποχρώντα λόγο προσωπικής επαφής του γονέως με το σχολείο . Η άδεια πρέπει να χορηγείται μόνο για ορισμένες ωρες και σε εξαιρετικές περιπτωσεις για ολη την μέρα σε καμια ομως περιπτωση για πανω απο μια μερα συνεχως. Βλέπε και εγγρ. 2470/1986 Υ. Εργασίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Διαβάζω τις απαντήσεις σας και με προβληματίζει το εξής γεγονός :

Στην Δημόσια εκπαίδευση δεν ξεχωρίζει το νηπιαγωγείο από το προνήπιο.

Απλά τα παιδιά πηγαίνουν στο νηπιαγωγείο δύο χρόνια . Άλλωστε η τάξη είναι κοινή και για τα προνήπια και για τα νηπιάκια.

ΥΓ1. όπως θα καταλάβατε είμαι αρκετά μικρός σε ηλικία και τα παιδιά μου δεν έχουν πολύ καιρό που πήραν το πτυχίο τους από το νηπιαγωγείο .

ΥΓ2 καλά μην βαράτε όλοι μαζί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Μπάμπης

Θα ήθελα να μάθω αν την συγκεκριμένη άδεια την δικαιούται ο γονιός, όταν μόνο εκείνος δουλεύει στην οικογένεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Θα ήθελα να μάθω αν την συγκεκριμένη άδεια την δικαιούται ο γονιός, όταν μόνο εκείνος δουλεύει στην οικογένεια.

Απαγορεύεται δλδ να παρακολουθεί ο ένας γονιός την επίδοση του παιδιού του, επειδή ο άλλος γονιός δεν εργάζεται ???

Φυσικά & την δικαιούται. 4 ημέρες τον χρόνο για ώρες ή ολόκληρη την ημέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...