Προς το περιεχόμενο

ΕΠΙΔΟΜΑ ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΟΥ


επισκέπτη VERONIKA

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι δεν δικαιούται..

Τα περί κατανομής του επιδόματος ισολογισμού σε δωδεκάμηνη βάση της πρ.χρήσης μπορεί να συζητιούνται όσον αφορά το ΙΚΑ (εγώ διαφωνώ).. αλλά αν δεν κλείσεις ισολογισμό δεν έχει επίδομα.. :o

πες ότι είχε φύγει 31/12.. θα τον έψαχνες να του δώσεις επίδομα?

Συμφωνω και εγω με την λογικη σου....αλλα ξερεις επειδη δεν θελω να αδικήσω συναδελφο ήθελα και μια δευτερη αποψη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 69
  • Created
  • Τελευταία απάντηση
επισκέπτη -ΝΑΝΤΙΑ-
:) TO ΕΠΙΔΟΜΑ ΕΙΝΑΙ 70% ΤΟΥ ΜΙΣΘΟΥ. ΑΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΚΛΕΙΣΙΜΑΤΟΣ, ΒΙΒΛΙΟ ΑΠΟΓΡΑΦΩΝ ΚΑΙ ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΟΥ....ΓΕΝΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΟ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟΥΣΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ!! :)

Ο,ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΜΕΡΕΣ... :D:D:D

ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΙΔΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ..1,5 ΧΡΟΝΟ ΣΕ ΜΙΑ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΜΕ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΛΟΓΙΣΤΗ...ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΤΑΞΗ ΤΟΥ ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΡΩ ΕΠΙΔΟΜΑ ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΟΥ 50% ΕΠΙ ΤΟΥ ΜΙΣΘΟΥ ΜΟΥ.ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΛΙΓΟΤΕΡΟ??ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ 20%???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας. 75% σύμφωνα με την παρακάτω ομοιοεπαγγελματική

ΣΥΛΛΟΓΙΚΗ ΣΥΜΒΑΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

Για τους όρους αμοιβής και εργασίας των λογιστών και βοηθών λογιστών

βιομηχανικών, βιοτεχνικών, εμπορικών κλπ πάσης φύσεως επιχειρήσεων

όλης της χώρας

(Πράξη κατάθεσης Υπουργείου Εργασίας και Κοινωνικών Ασφαλίσεων:80/3-8-2007 )

Στην Αθήνα, σήμερα 17 Ιουλίου 2007, οι παρακάτω νόμιμα εξουσιοδοτημένοι εκπρό-

σωποι των οργανώσεων που υπογράφουν την παρούσα αφενός:

1. +ιονύσης Νικολάου, Γενικός 3ιευθυντής του Σ.Ε.Β.,

2. +. Αρμενάκης, Πρόεδρος της Εθνικής Συνομοσπονδίας Ελληνικού

Εμπορίου,

3. +. Ασημακόπουλος, Πρόεδρος και Ν. Σκορίνης, Γενικός Γραμματέας της

Γενικής Συνομοσπονδίας Επαγγελματιών, Βιοτεχνών και Εμπόρων

Ελλάδος,

4. Γ. Αναστασόπουλος, Νομικός Σύμβουλος, εκπρόσωπος του Συνδέσμου Α.Ε.

και Ε.Π.Ε.

5. Γ. Ποταμίτης, Πρόεδρος του Πανελληνίου Συνδέσμου Ιατρικών

+ιαγνωστικών Κέντρων,

και αφετέρου

6. +ημήτρης Βαρελάς, Ιωάννα Κανάκη - Σωτήρχου και Θωμάς Κακκαβάς,

Πρόεδρος, Αντιπρόεδρος Α' και Μέλος του 3ιοικητικού Συμβουλίου της

Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Λογιστών αντίστοιχα, από την πλευρά των

εργαζομένων, συμφώνησαν στην υπογραφή Συλλογικής Σύμβασης Εργασίας για

τους όρους αμοιβής και εργασίας των λογιστών και βοηθών λογιστών του έτους

2007, που έχει ως εξής:

Άρθρο 1

Στις διατάξεις της Συλλογικής Σύμβασης Εργασίας αυτής, υπάγονται οι με σχέση

εξαρτημένης εργασίας λογιστές και βοηθοί λογιστές που εργάζονται στις

βιομηχανικές, βιοτεχνικές, εμπορικές και λοιπές πάσης φύσεως επιχειρήσεις,

εκμεταλλεύσεις και εργασίες όλης της χώρας.

Και για το επίδομα ισολογισμού

Άρθρο 3

Επίδομα Ισολογισμού

Το επίδομα ισολογισμού που προβλέπεται από τις προηγούμενες όμοιες ρυθμίσεις,

εφόσον στις επιχειρήσεις, εκμεταλλεύσεις κλπ, το σύνολο των λογιστών και βοηθών

λογιστών που απασχολούνται στο κεντρικό λογιστήριο, τα χωριστά τμήματα αυτού

εντός ή εκτός του κεντρικού καταστήματος, στα υποκαταστήματα, πρατήρια κλπ

υπερβαίνει τα τέσσερα (4) άτομα, καταβάλλεται στο σύνολο των λογιστών και

βοηθών λογιστών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσκηση θάρρους Νο 3. :)

Λογιστής εργαζόμενος σε εμπορική επιχείρηση.

Από ποια συλλογική σύμβαση καλύπτεται για το ποσοστό του επιδόματος ισολογισμού?

Ομοιοεπαγγελματική ή κλαδική?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσκηση θάρρους Νο 3. :P

Λογιστής εργαζόμενος σε εμπορική επιχείρηση.

Από ποια συλλογική σύμβαση καλύπτεται για το ποσοστό του επιδόματος ισολογισμού?

Ομοιοεπαγγελματική ή κλαδική?

ΝΟΜΟΣ ΥΠ΄ ΑΡΙΘ. 1876

Ελεύθερες συλλογικές διαπραγματεύσεις και άλλες διατάξεις

`Αρθρο 10 Συρροή

1. Αν η σχέση εργασίας ρυθμίζεται από περισσότερες ισχύουσες συλλογικές συμβάσεις εργασίας, εφαρμόζεται η πιο ευνοϊκή για τον εργαζόμενο.

Η σύγκριση και η επιλογή των διατάξεων γίνεται κατά τις παρακάτω ενότητες: α) ενότητα αποδοχών, β) λοιπά θέματα.

2. Κλαδική ή επιχειρησιακή συλλογική σύμβαση εργασίας υπερισχύει σε περίπτωση συρροής με ομοιοεπαγγελματική συλλογική σύμβαση εργασίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝΟΜΟΣ ΥΠ΄ ΑΡΙΘ. 1876

Ελεύθερες συλλογικές διαπραγματεύσεις και άλλες διατάξεις

`Αρθρο 10 Συρροή

1. Αν η σχέση εργασίας ρυθμίζεται από περισσότερες ισχύουσες συλλογικές συμβάσεις εργασίας, εφαρμόζεται η πιο ευνοϊκή για τον εργαζόμενο.

Η σύγκριση και η επιλογή των διατάξεων γίνεται κατά τις παρακάτω ενότητες: α) ενότητα αποδοχών, β) λοιπά θέματα.

2. Κλαδική ή επιχειρησιακή συλλογική σύμβαση εργασίας υπερισχύει σε περίπτωση συρροής με ομοιοεπαγγελματική συλλογική σύμβαση εργασίας.

Δεν διαφωνώ. Απλά ανέφερα και την παραπάνω σύμβαση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 months later...

Από 1/1/08, στις βιομηχανικές κλπ, ανέβηκε σε 77%. Στις παροχής υπηρεσιών, παρέμεινε 75%;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από 1/1/08, στις βιομηχανικές κλπ, ανέβηκε σε 77%. Στις παροχής υπηρεσιών, παρέμεινε 75%;

Ναι, στην "Παροχής υπηρεσιών" δεν ανέβηκε:

ΠΑΡΟΧΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ - ΔΑ για τους όρους αμοιβής και εργασίας των εργαζομένων στις επιχειρήσεις παροχής υπηρεσιών όλης της χώρας - Δ.Α.: 11/2008

Άρθρο 4

Επιδόματα

4.1. Το επίδομα ισολογισμού που προβλέπεται από τις από 12.4.2007 Σ.Σ.Ε. (Π.Κ. 34/11.5.2007) και τη Δ.Α. 19/2007 (Π.Κ. 8/11.5.2007) και προηγούμενες αυτών ρυθμίσεις, εφόσον στις επιχειρήσεις, εκμεταλλεύσεις κ.λπ., το σύνολο των λογιστών και βοηθών λογιστών που απασχολούνται στο κεντρικό λογιστήριο, τα χωριστά τμήματα αυτού εντός ή εκτός του κεντρικού καταστήματος, στα υποκαταστήματα, πρατήρια κ.λπ. υπερβαίνει τα τέσσερα (4) άτομα, καταβάλλεται στο σύνολο των λογιστών και βοηθών λογιστών.

Οπότε υπομονή μέχρι το 2010, μιας και η ως άνω ΣΣΕ είναι διετής και καλύπτει και το 2009...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί συνάδελφοι,

Εργάζομαι κι εγώ σε λογιστήριο Α.Ε. και παρότι έκανα όλες τις εργασίες για το κλείσιμο ούτε λόγος για το επίδομα!Μάλιστα τις τελευταίες μέρες έμαθα ότι θα το πάρει μόνο ο προϊστάμενός μου ο οποίος δεν ασχολήθηκε καθόλου.Τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις?Πως μπορώ να το ζητήσω χωρίς να χαλάσουν και οι σχέσεις μας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλα παιδιά είμαστε και μορφωμένα παιδιά..

και ως γνωστόν "οι καλοί λογαριασμοί .. κάνουν τις καλές σχέσεις"..

Αν λοιπόν βάσει τυπικού ή ουσιαστικού κριτηρίου δικαιούστε το επίδομα, θα πρέπει να το διεκδικήσετε.

Υ.Γ. Αυτό με τον Προϊστάμενο .. κακώς το αναφέρατε.. <_<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν καταλαβαίνω το Υ.Γ. ευχαριστώ για την συμβουλή.Θα προσπαθήσω και ο Θεός ασ βάλει το χέρι του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν λοιπόν βάσει τυπικού ή ουσιαστικού κριτηρίου δικαιούστε το επίδομα, θα πρέπει να το διεκδικήσετε.

Μήπως, όμως, με βάση αυτό...

ΠΑΡΟΧΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ - ΔΑ για τους όρους αμοιβής και εργασίας των εργαζομένων στις επιχειρήσεις παροχής υπηρεσιών όλης της χώρας - Δ.Α.: 11/2008

Άρθρο 4

Επιδόματα

4.1. ... εφόσον στις επιχειρήσεις, εκμεταλλεύσεις κ.λπ., το σύνολο των λογιστών και βοηθών λογιστών που απασχολούνται στο κεντρικό λογιστήριο, τα χωριστά τμήματα αυτού εντός ή εκτός του κεντρικού καταστήματος, στα υποκαταστήματα, πρατήρια κ.λπ. υπερβαίνει τα τέσσερα (4) άτομα, καταβάλλεται στο σύνολο των λογιστών και βοηθών λογιστών.

δεν είναι πάνω από 4 στο λογιστήριο & το περνάνε ως ...

"στους απασχολούμενους ευθέως & άμεσα με τον Ισολογισμό" (κατά την κρίση τους μάλλον)...

Οσον αφορά το ουσιαστικό κριτήριο, βέβαια, να μην μιλήσω καλύτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν καταλαβαίνω το Υ.Γ. ευχαριστώ για την συμβουλή.Θα προσπαθήσω και ο Θεός ασ βάλει το χέρι του.

Τι δεν καταλαβαίνεις αγαπητέ Δημήτρη?

Ο Προιστάμενος έχει την ευθύνη για όλο το Λογιστήριο και για ότι κάνει το Προσωπικό του.

Μήπως άν ένα Λογιστήριο έχει Δέκα άτομα και ο Προιστάμενος δεν κάνει όλες τις εργασίες μόνος του δεν πρέπει να παίρνει και αμοιβή ?

Ασφαλώς και κάνει Εργασίες και μάλιστα σημαντικές και δύσκολες που δεν μπορεί να κάνει το υπόλοιπο Προσωπικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν είπα οτι δεν δικαιούται να το πάρει.Δεν είναι σκοπός μου να μειώσω την αξία του συναδέλφου.Απλά ρωτάω γιατί όχι κι εγώ εφόσον έχω κάνει αποδεδειγμένα όλα αυτα τα πράγματα.Εφόσον έχω ασχοληθεί τόσο πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα.... πειράζει που μπερδεύτηκα λίιιιιγο? εγώ είμαι β. λογιστή σε α.ε. με λογιστή εξωτερικό συνεργάτη... αλλά έχουμε 4 άτομα προσωπικό σε λογιστήριο και γραφεία κίνησης υποκαταστημάτων.... λογικά δεν πρέπει να το πάρουμε.... έτσι δεν είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα.... πειράζει που μπερδεύτηκα λίιιιιγο? εγώ είμαι β. λογιστή σε α.ε. με λογιστή εξωτερικό συνεργάτη... αλλά έχουμε 4 άτομα προσωπικό σε λογιστήριο και γραφεία κίνησης υποκαταστημάτων.... λογικά δεν πρέπει να το πάρουμε.... έτσι δεν είναι?

Καλημέρα...

Αν ανήκετε στην παρακάτω σύμβαση ή στων Εμπορικών Επιχειρήσεων (που ισχύουν τα ίδια) & ισχύουν τα υπογραμμισμένα ...

ΠΑΡΟΧΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ - ΔΑ για τους όρους αμοιβής και εργασίας των εργαζομένων στις επιχειρήσεις παροχής υπηρεσιών όλης της χώρας - Δ.Α.: 11/2008

Άρθρο 4

Επιδόματα

4.1. Το επίδομα ισολογισμού που προβλέπεται από τις από 12.4.2007 Σ.Σ.Ε. (Π.Κ. 34/11.5.2007) και τη Δ.Α. 19/2007 (Π.Κ. 8/11.5.2007) και προηγούμενες αυτών ρυθμίσεις, εφόσον στις επιχειρήσεις, εκμεταλλεύσεις κ.λπ., το σύνολο των λογιστών και βοηθών λογιστών που απασχολούνται στο κεντρικό λογιστήριο, τα χωριστά τμήματα αυτού εντός ή εκτός του κεντρικού καταστήματος, στα υποκαταστήματα, πρατήρια κ.λπ. υπερβαίνει τα τέσσερα (4) άτομα, καταβάλλεται στο σύνολο των λογιστών και βοηθών λογιστών.

τότε, πρέπει να το πάρετε...

Αν δεν ισχύει κάτι από τα παραπάνω, τότε μπορεί & να μην σας το δώσει ο εργοδότης σας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 month later...
επισκέπτη ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ Μ.

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!

ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΣΕ ΕΜΠΟΡΙΚΗ Α.Ε ΩΣ Β. ΛΟΓΙΣΤΗ ΑΠΟ 05/06/2000 ΜΕ ΤΗΝ ΣΣΕ Για τους όρους αμοιβής και εργασίας των λογιστών και βοηθών λογιστών βιομηχανικών, βιοτεχνικών, εμπορικών κλπ πάσης φύσεως επιχειρήσεων όλης της χώρας» ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΜΟΥ ΡΩΤΗΣΑ ΤΟ ΛΟΓΙΣΤΗ (ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΣ ΣΥΝΕΡΓΑΤΗΣ) ΑΝ ΕΧΩ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΟΣ ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΣΤΟ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟ ΕΝΩ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΔΙΝΕΤΕ ΟΤΑΝ ΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ 5 ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΠΑΝΩ.

(ΜΑΖΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΕΚΕΙΝΟΝ ΓΙΝΟΤΑΝ Ο ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΟΣ - ΕΓΩ ΕΓΡΑΦΑ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΑΠΟΓΡΑΦΩΝ ΚΑΙ ΚΑΤΑΧΩΡΟΥΣΑ ΤΙΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΚΛΕΙΣΙΜΑΤΟΣ) ΤΟ ΜΟΝΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ Η/Υ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΗΡΑ ΜΕΤΑ ΚΟΠΩΝ ΚΑΙ ΒΑΣΑΝΩΝ ΒΕΒΑΙΑ ΑΠΟ ΕΡΓΟΔΟΤΕΣ, ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΒΕΒΑΙΑ ΟΤΙ ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΙΔ.ΙΣΟΛ. ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΧΙ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΝΕΧΕΙΣΑ ΟΥΤΕ ΕΙΠΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥ ΕΙΧΑ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ, ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΟΥΤΕ ΟΙ ΕΡΓΟΔΟΤΕΣ ΜΟΥ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΟΥΣΑΝ ΜΕ ΑΥΤΟ.

ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΑΞΕΙ ΛΟΓΙΣΤΗ (ΠΑΛΙ ΕΞΩΤ. ΣΥΝ/ΤΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ), ΤΟΝ ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΟ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΚΛΕΙΣΙΜΑΤΟΣ ΤΙΣ ΚΑΝΕΙ Ο ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΓΩ, ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΑΠΟΓΡΑΦΗ ΤΗΝ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗ ΤΩΝ ΕΓΓΡΑΦΩΝ ΚΑΙ ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΑΠΟΓΡΑΦΩΝ.

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ ΤΟ ΕΠΙΔ. ΙΣΟΛΟΓΙΜΟΥ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΖΗΤΗΣΩ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΒΑΣΙΚΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ Ο ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΕΤΑΙΡΙΑ ΕΧΕΙ ΧΡΕΩΚΟΠΗΣΗ ΕΣΥ ΤΟ ΕΠΙΔ. ΙΣΟΛ/ΜΟΥ ΘΕΛΕΙΣ?

ΕΔΩ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΔΙΩΞΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΣΗΚΟΘΟΥΜΕ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ (2 ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΠΛΕΟΝ) ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΤΟΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΔΟΣΗ ΤΗΝ ΑΠΟΖΗΜΕΙΩΣΗ ΜΑΣ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΠΡΩΤΟΔΙΚΕΙΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΛΕΙΣΕΙ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΣΕ ΑΔΕΙΑ ΤΩΡΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ.

ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΒΓΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΟΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ Μ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 months later...
επισκέπτη ΒΕΡ. Κ

ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟ 1997 ΜΕ ΣΥΜΒΑΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΑΟΡΙΣΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΣΕ ΕΤΑΙΡΙΑ ΕΠΟΠΤΕΥΟΜΕΝΗ ΑΠΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ. Η ΕΤΙΑΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΠΙΔ. ΣΑΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΑΝΗΚΩ ΣΤΟΥΣ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΚΑΙ Η ΘΕΣΗ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΤΜΗΜΑΤΑΡΧΗΣ ΟΙΚΟΝΙΚΟΥ ΥΠΟΓΟΜΕΝΟ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΚΑΙ ΕΠΑΙΡΝΑ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΟΥ. ΤΟ 2004 (ΠΑΡΑ ΤΗ ΘΕΛΗΣΗ ΜΟΥ) ΜΕ ΕΚΑΝΑΝ ΥΜΗΜΑΤΑΡΧΗ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ ΥΠΑΓΟΜΕΝΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ (2004-2006) ΜΟΥ ΤΟ ΕΚΟΨΑΝ ΩΣΤΟΣΟ ΜΕΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΕΤΗ 2007-2009 ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΛΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ. ΦΕΤΟΣ ΠΑΛΙ ΜΟΥ ΤΟ ΕΚΟΨΑΝ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ Ή ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...
επισκέπτη ΣΟΦΙΑ

Εργάζομαι ως β.λογιστή σε α.ε 1,5 χρόνο.Στην εταιρεία υπάρχει λογιστής με δικαίωμα υπογραφής ως εξωτερικός συνεργάτης.Στο λογιστηρίο απασχολούμαι μόνο εγώ,δικαιούμαι επίδομα ισολογισμόυ ή είναι αργά πιά και ποιό είναι το ποσοστό στο μισθό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...