Προς το περιεχόμενο

ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΙ!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

επισκέπτη psykogr

ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΠΑΙΔΕΙΑ!!!

ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ:

ΕΙΜΑΙ ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΣ ΑΠΟ ΙΕΚ (ΚΑΤΣΕ ΚΑΛΑ ΠΤΥΧΙΟ ΜΙΛΑΜΕ!)

ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΜΙΑΣ ΕΤΕΡΕΙΑΣ ΜΕ ΒΙΒΛΙΑ Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΤΖΙΡΟ 20.000.000,00 ΕΥΡΩ! ΤΟ ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΜΟΥ ΕΒΑΖΕ ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ (ΚΙ ΑΝ ΤΙΣ ΕΒΑΖΕ , ΠΑΛΙ ΕΓΩ ΤΙΣ ΕΒΑΖΑ!)

ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ ΑΔΕΙΑΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΥΠΟΓΡΑΦΗΣ ΟΥΤΕ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ!!!! ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΑΔΕΙΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΣΕ 8 ΧΡΟΝΙΑ!!!!

ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΘΕΩΡΟΥΝ ΤΟΣΟ ΑΧΡΗΣΤΟ????

ΦΙΛΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΑΠΟ ΙΕΚ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ(ΟΣΟΙ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ Η ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΗ!) ΕΝΙΣΧΥΣΤΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ ΚΑΙ ΡΙΧΤΕ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ!

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΤΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ! ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΚΑΣ ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ!!! :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 117
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΠΑΙΔΕΙΑ!!!

ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ:

ΕΙΜΑΙ ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΣ ΑΠΟ ΙΕΚ (ΚΑΤΣΕ ΚΑΛΑ ΠΤΥΧΙΟ ΜΙΛΑΜΕ!)

ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΜΙΑΣ ΕΤΕΡΕΙΑΣ ΜΕ ΒΙΒΛΙΑ Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΤΖΙΡΟ 20.000.000,00 ΕΥΡΩ! ΤΟ ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΜΟΥ ΕΒΑΖΕ ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ (ΚΙ ΑΝ ΤΙΣ ΕΒΑΖΕ , ΠΑΛΙ ΕΓΩ ΤΙΣ ΕΒΑΖΑ!)

ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ ΑΔΕΙΑΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΥΠΟΓΡΑΦΗΣ ΟΥΤΕ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ!!!! ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΑΔΕΙΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΣΕ 8 ΧΡΟΝΙΑ!!!!

ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΘΕΩΡΟΥΝ ΤΟΣΟ ΑΧΡΗΣΤΟ????

ΦΙΛΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΑΠΟ ΙΕΚ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ(ΟΣΟΙ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ Η ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΗ!) ΕΝΙΣΧΥΣΤΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ ΚΑΙ ΡΙΧΤΕ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ!

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΤΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ! ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΚΑΣ ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ!!! :(

Από την στιγμή που εσείς χαρακτηρίζετε το πτυχίο σας με αυτό τον τρόπο τι καλύτερο μπορεί να περιμένετε από τους άλλους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΠΑΙΔΕΙΑ!!!

ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ:

ΕΙΜΑΙ ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΣ ΑΠΟ ΙΕΚ (ΚΑΤΣΕ ΚΑΛΑ ΠΤΥΧΙΟ ΜΙΛΑΜΕ!)

ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΜΙΑΣ ΕΤΕΡΕΙΑΣ ΜΕ ΒΙΒΛΙΑ Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΤΖΙΡΟ 20.000.000,00 ΕΥΡΩ! ΤΟ ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΜΟΥ ΕΒΑΖΕ ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ (ΚΙ ΑΝ ΤΙΣ ΕΒΑΖΕ , ΠΑΛΙ ΕΓΩ ΤΙΣ ΕΒΑΖΑ!)

ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ ΑΔΕΙΑΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΥΠΟΓΡΑΦΗΣ ΟΥΤΕ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ!!!! ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΑΔΕΙΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΣΕ 8 ΧΡΟΝΙΑ!!!!

ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΘΕΩΡΟΥΝ ΤΟΣΟ ΑΧΡΗΣΤΟ????

ΦΙΛΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΑΠΟ ΙΕΚ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ(ΟΣΟΙ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ Η ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΗ!) ΕΝΙΣΧΥΣΤΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ ΚΑΙ ΡΙΧΤΕ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ!

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΤΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ! ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΚΑΣ ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ!!! :(

Συμφωνώ μέχρι ένα σημείο . Η μαγκιά δεν αρχίζει με εξετάσεις για κατοχύρωση συγκεκριμένης τάξης αδείας , αλλά η μαγκά ξεκινάει με του που θα περάσεις (ΤΕΙ , ΑΕΙ) .Ας "πρόσεχε" αυτός που δεν πέρασε σε ΤΕΙ , και αυτός που δεν πέρασε ΑΕΙ πάλι το ίδιο . Γιατί δηλαδή κάποιος που σπούδασε τόσα χρόνια και ξόδεψε τόσα χρήματα σπουδάζοντας σε ένα ΑΕΙ (είμαι απόφοιτος ΤΕΙ) να έχει την ίδια τάξη αδείας με κάποιον που θα πάει σε κάποιο ΙΕΚ στο οποίο σίγουρα θα ξοδέψει πολύ λογότερα χρήματα και χρόνο .

Από κει και πέρα , κάποιος που όντως είναι ικανός θα καταφέρει να πάρει και την άδεια Α' τάξης , αλλά κυρίως θα καταφέρει να αποχτήσει και να διατηρήσει μια πελατεία .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ μέχρι ένα σημείο . Η μαγκιά δεν αρχίζει με εξετάσεις για κατοχύρωση συγκεκριμένης τάξης αδείας , αλλά η μαγκά ξεκινάει με του που θα περάσεις (ΤΕΙ , ΑΕΙ) .Ας "πρόσεχε" αυτός που δεν πέρασε σε ΤΕΙ , και αυτός που δεν πέρασε ΑΕΙ πάλι το ίδιο . Γιατί δηλαδή κάποιος που σπούδασε τόσα χρόνια και ξόδεψε τόσα χρήματα σπουδάζοντας σε ένα ΑΕΙ (είμαι απόφοιτος ΤΕΙ) να έχει την ίδια τάξη αδείας με κάποιον που θα πάει σε κάποιο ΙΕΚ στο οποίο σίγουρα θα ξοδέψει πολύ λογότερα χρήματα και χρόνο .

Από κει και πέρα , κάποιος που όντως είναι ικανός θα καταφέρει να πάρει και την άδεια Α' τάξης , αλλά κυρίως θα καταφέρει να αποχτήσει και να διατηρήσει μια πελατεία .

Τα πάντα είναι σχετικά, επειδή το θέμα έχει συζητηθεί πολλές φορές ίσως είναι καλύτερο να μην συνεχιστεί η συζήτηση. Επίσης καλό είναι να ρίξετε μια ματιά στις παλαιότερες συζητήσεις που έγιναν για το θέμα αυτό απλά για προβληματισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θυμόμουν ότι το θέμα έχει συζητηθεί και στο παρελθόν .

Την άποψή μου ήθελα να εκφράσω και τίποτα παραπάνω .

Εσείς που γνωρίζατε ότι έχει ξαναγίνει στο παρελθόν συζήτηση για το ίδιο θέμα , με όλο τον σεβασμό και εκτίμηση , θα έπρεπε να κάνετε την παρατήρηση στην πρώτη σας απάντηση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη chprokop

Λόγω της φύσης της δουλειας χρειάζεται και πτυχίο και απόδειξη στην πράξη. Η πρακτική άσκηση στα οικονομικά και νομικά επαγγέλματα είναι πολύ σημαντική.

Η φιλοσοφία του συστήματος είναι σωστή. Όσα περισσότερα προσόντα τόσο πιο λίγα χρόνια άσκησης. Αλλά και κανείς που γνωρίζει τη δουλειά, δεν αποκλείεται λόγω έλλειψης τυπικού προσόντος. Πρέπει να το αποδείξει όμως (με χρόνια στην πλάτη).

Για τα ελληνικά δεδομένα είναι προοδευτικό. Ρωτώ τον φίλο ΙΕΚ -τζή.

Αν ήθελες να κάνεις άλλο επάγγελμα πάλι χωρίς τιτλο, θα μπορούσες;

ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΧΙ!!!!!

Και μόνο το οτι σου το επιτρέπουν δειχνει οτι αναγνωρίζουν την αξία σου.

Δεν ειναι βερμπαλισμος αυτό, ειναι πραγματικοτητα. Καμιά άλλη δουλειά δεν σου αφηνει περιθώριο να διαλεξεις εσυ πως θα μαθεις το επιστημονικο αντικειμενο.

Π.Χ. γινε δικαστης, δικηγορος, μηχανικος και ας ξερεις το νομο ή τα κατασκευαστικά καλύτερα και απο τον μέσο επαγγελματία.

ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. Ο νόμος σε εχει στην απέξω πάντα.

Περιττό να σου πω οτι συμφωνω με τη λογική "απόδειξέ το στην πράξη".

Στην Αμερική ο δικαστής δεν απαιτείται εκ του νόμου να έχει πτυχίο.

Σπάνιο μεν , αλλά κυρίως παλιότερα υπήρξαν αρκετοί που έμειναν στην ιστορία της αμερικανικης νομολογίας. Οι ανθρωποι της πραξης προσφέρουν πολλά και το να χανεις ταλέντα από τυπικα κωλυματα είναι απιστευτη σπαταλη ανθρ. ενεργειας.

Το ρασο δεν κανει τον παπα ουτε και το πτυχιο τον επαγγελματια.

Ιδου η Ροδος ιδού και το πηδημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΠΑΙΔΕΙΑ!!!

ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ:

ΕΙΜΑΙ ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΣ ΑΠΟ ΙΕΚ (ΚΑΤΣΕ ΚΑΛΑ ΠΤΥΧΙΟ ΜΙΛΑΜΕ!)

ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΜΙΑΣ ΕΤΕΡΕΙΑΣ ΜΕ ΒΙΒΛΙΑ Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΤΖΙΡΟ 20.000.000,00 ΕΥΡΩ! ΤΟ ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΜΟΥ ΕΒΑΖΕ ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ (ΚΙ ΑΝ ΤΙΣ ΕΒΑΖΕ , ΠΑΛΙ ΕΓΩ ΤΙΣ ΕΒΑΖΑ!)

ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ ΑΔΕΙΑΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΥΠΟΓΡΑΦΗΣ ΟΥΤΕ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ!!!! ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΑΔΕΙΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΣΕ 8 ΧΡΟΝΙΑ!!!!

ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΘΕΩΡΟΥΝ ΤΟΣΟ ΑΧΡΗΣΤΟ????

ΦΙΛΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΑΠΟ ΙΕΚ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ(ΟΣΟΙ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ Η ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΗ!) ΕΝΙΣΧΥΣΤΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ ΚΑΙ ΡΙΧΤΕ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ!

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΤΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ! ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΚΑΣ ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ!!! :(

Αν και είμαι πτυχιούχος ΑΕΙ θα υποστηρίζω την άποψη του chprokop ότι το ράσο δεν κάνει τον παπά επί πλέον η αναφορά του "Όσα περισσότερα προσόντα τόσο πιο λίγα χρόνια άσκησης. Αλλά και κανείς που γνωρίζει τη δουλειά, δεν αποκλείεται λόγω έλλειψης τυπικού προσόντος. Πρέπει να το αποδείξει όμως (με χρόνια στην πλάτη)." με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο.

Πάντως θα σου πρότεινα να προσέξεις λίγο την ορθογραφία σου όπως δεν επιτρέπονται λογιστικά λάθη άλλο τόσο και περισσότερο τα ορθογραφικά λάθη. Αν το "παιδιά" το γράφεις "παιδειά" το "εταιρεία" "ετερεία" και το "δήλωσης" "δήλωσεις" μην περιμένεις από τους υπόλοιπους να εκτιμήσουν τις γενικότερες γνώσεις σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θυμόμουν ότι το θέμα έχει συζητηθεί και στο παρελθόν .

Την άποψή μου ήθελα να εκφράσω και τίποτα παραπάνω .

Εσείς που γνωρίζατε ότι έχει ξαναγίνει στο παρελθόν συζήτηση για το ίδιο θέμα , με όλο τον σεβασμό και εκτίμηση  , θα έπρεπε να κάνετε την παρατήρηση στην πρώτη σας απάντηση .

Το βήμα αυτό δημιουργήθηκε ώστε να εκθέτουμε τις απόψεις μας και να συζητάμε θέματα που μας απασχολούν, πολύ καλά κάνατε λοιπόν και απαντήσατε στην δημοσίευση του συναδέλφου.

Συμφωνώ μέχρι ένα σημείο . Η μαγκιά δεν αρχίζει με εξετάσεις για κατοχύρωση συγκεκριμένης τάξης αδείας , αλλά η μαγκά ξεκινάει με του που θα περάσεις (ΤΕΙ , ΑΕΙ) .Ας "πρόσεχε" αυτός που δεν πέρασε σε ΤΕΙ , και αυτός που δεν πέρασε ΑΕΙ πάλι το ίδιο . Γιατί δηλαδή κάποιος που σπούδασε τόσα χρόνια και ξόδεψε τόσα χρήματα σπουδάζοντας σε ένα ΑΕΙ (είμαι απόφοιτος ΤΕΙ) να έχει την ίδια τάξη αδείας με κάποιον που θα πάει σε κάποιο ΙΕΚ στο οποίο σίγουρα θα ξοδέψει πολύ λογότερα χρήματα και χρόνο .

Από κει και πέρα , κάποιος που όντως είναι ικανός θα καταφέρει να πάρει και την άδεια Α' τάξης , αλλά κυρίως θα καταφέρει να αποχτήσει και να διατηρήσει μια πελατεία .

Όσο αφορά την απάντηση-παρέμβαση μου στην πρώτη δημοσίευση σας με όλο τον σεβασμό και εκτίμηση επιρρεάστηκα από το ύφος και τα γραφόμενα σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως θα σου πρότεινα να προσέξεις λίγο την ορθογραφία σου όπως δεν επιτρέπονται λογιστικά λάθη άλλο τόσο και περισσότερο τα ορθογραφικά λάθη. Αν το "παιδιά" το γράφεις "παιδειά" το "εταιρεία" "ετερεία" και το "δήλωσης" "δήλωσεις" μην περιμένεις από τους υπόλοιπους να εκτιμήσουν τις γενικότερες γνώσεις σου.

Αγαπητέ συνάδελφε,

θα συμφωνήσω μαζί σου! Άπειρες φορές μου "έχουν βγει τα μάτια" από τα ορθογραφικά και συντακτικά λάθη και πραγματικά στεναχωριέμαι που καταστρέφουμε τη γλώσσα μας ... Γιατί ερίζουμε για το ποιος έχει ανώτερο πτυχίο αφού όταν καλούμαστε να αποτυπώσουμε τις γνώσεις, ή τις απόψεις μας στον γραπτό λόγο αποδεικνύουμε ότι θα έπρεπε να ξαναπάμε στο Δημοτικό ? Ο γραπτός λόγος είναι ο καθρέπτης των γνώσεών μας και αν αυτός είναι ραγισμένος όσο όμορφος και να είσαι ... άστα να πάνε ! :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή εγώ που ούτε καν ΙΕΚ δεν έχω τελειώσει( απόφοιτος λυκείου), αλλά εργάζομαι σε λογιστικό γραφείο, τρέχω από σεμινάριο σε σεμινάριο, διαβάζω, ενημερώνομαι, ρωτάω, έχω τις "κεραίες" τεντωμένες και ψυχή και σώμα είμαι αφιερωμένος εδώ και επτά χρόνια, εγώ ...............( ρωτάω απλά ).................

ΕΓΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΠΝΙΓΩ ?????????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΑΠΛΩΣ ΡΩΤΑΩ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

( Δεν περιμένω απάντηση )

( Εξέφρασα ένα ΠΑΡΑΠΟΝΟ )!!!!!!!!!!!!!!!ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ.

Καλημέρα συνάδελφοι και καλό ΚΟΥΡΑΓΙΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να θέλω να αμφισβητήσω κανέναν, θα σας αναφέρω ένα παράδειγμα.

Εχω έναν ξάδερφο, είχε πάει 5ετής στο στρατό και τοποθετήθηκε σε στρ.νοσοκομείο. Μετά από κάποιο διάστημα, έγινε νοσοκόμος χειρουργείου. Με τα χρόνια, απέκτησε εμπειρία σε θέματα αναισθησίας. Τώρα δηλώνει αναισθησιολόγος. Αλλά όση εμπειρία και ν' απέκτησε, όσες γνώσεις και ν' απέκτησε, αναισθησιολόγος δε θα γίνει. Ούτε καν βοηθός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να θέλω να αμφισβητήσω κανέναν, θα σας αναφέρω ένα παράδειγμα.

Εχω έναν ξάδερφο, είχε πάει 5ετής στο στρατό και τοποθετήθηκε σε στρ.νοσοκομείο. Μετά από κάποιο διάστημα, έγινε νοσοκόμος χειρουργείου. Με τα χρόνια, απέκτησε εμπειρία σε θέματα αναισθησίας. Τώρα δηλώνει αναισθησιολόγος. Αλλά όση εμπειρία και ν' απέκτησε, όσες γνώσεις και ν' απέκτησε, αναισθησιολόγος δε θα γίνει. Ούτε καν βοηθός.

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΒΟΗΘΑΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΣΟΥ Ή ΕΣΤΩ ΑΝ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΕΙΔΟΥΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΟΛΟΓΙΑΣ.

ΓΙ'ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΛΕΜΕ ΟΤΙ " ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΛΟΓΙΚΗ ΑΡΧΙΖΕΙ Ο ΣΤΡΑΤΟΣ ".

( ΕΝΝΟΩ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΒΑΛΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΤΟΝ ΞΑΔΕΡΦΟ ).

ΜΗΝ ΣΥΓΚΡΙΝΟΥΜΕ ΑΝΟΜΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ( ΙΑΤΡΙΚΗ ΜΕ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ ).

ΕΠΙΣΗΣ, ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΧΙΛΙΟΣΤΗ ΦΟΡΑ, ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΣΠΟΥΔΩΝ, ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ, ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ κτλ. ΤΩΝ ΑΠΟΦΟΙΤΩΝ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΩΝ. ( ΑΛΗΘΕΙΑ, ΕΝΑΣ ΑΠΟΦΟΙΤΟΣ ΑΕΙ, Ή ΚΑΙ ΤΕΙ, ΜΠΟΡΕΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΗΡΕ ΠΤΥΧΙΟ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΟ ??? )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΠΑΙΔΕΙΑ!!!

ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ:

ΕΙΜΑΙ ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΣ ΑΠΟ ΙΕΚ (ΚΑΤΣΕ ΚΑΛΑ ΠΤΥΧΙΟ ΜΙΛΑΜΕ!)

ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΜΙΑΣ ΕΤΕΡΕΙΑΣ ΜΕ ΒΙΒΛΙΑ Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΤΖΙΡΟ 20.000.000,00 ΕΥΡΩ! ΤΟ ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΜΟΥ ΕΒΑΖΕ ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ (ΚΙ ΑΝ ΤΙΣ ΕΒΑΖΕ , ΠΑΛΙ ΕΓΩ ΤΙΣ ΕΒΑΖΑ!)

ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ ΑΔΕΙΑΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΥΠΟΓΡΑΦΗΣ ΟΥΤΕ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ!!!! ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΑΔΕΙΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΣΕ 8 ΧΡΟΝΙΑ!!!!

ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΘΕΩΡΟΥΝ ΤΟΣΟ ΑΧΡΗΣΤΟ????

ΦΙΛΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΑΠΟ ΙΕΚ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ(ΟΣΟΙ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ Η ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΗ!) ΕΝΙΣΧΥΣΤΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ ΚΑΙ ΡΙΧΤΕ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ!

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΤΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ! ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΚΑΣ ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ!!! :(

Φίλε μου, σε βρίσκω φοβερό ! Και μόνο ο αυτοσαρκασμός τον οποίο διαθέτεις ( και ο οποίος εκλείπει από πολλούς αποφοίτους ΑΕΙ και ΤΕΙ διότι " καβάλα παν στην εκκλησιά ............" ), υποδηλώνει την προσωπικότητά σου. Που σημαίνει ότι ΦΙΛΕ ΕΙΣΑΙ ΣΤΟ ΣΩΣΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ. ΠΡΟΧΩΡΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΑΣΑΣ !!! ( Οσο για το δικαίωμα υπογραφής, ίσως κάτι γίνει - μπορεί κανένα ιδιωτικό κολλέγιο - μπορεί να μας "κάτσει" το Ελληνικό Ανοιχτό Πανεπιστήμιο - μπορεί οι "καρεκλοκένταυροι" να μας λυπηθούνε και να δώσουν κανένα δικαίωμα και σε εμάς τα " φτωχά παιδιά ".............( αυτά λέω για να παρηγοριέμαι και εγώ - στον ίδιο παρονομαστή είμαι μάγκα μου ! )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΒΟΗΘΑΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΣΟΥ Ή ΕΣΤΩ ΑΝ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΕΙΔΟΥΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΟΛΟΓΙΑΣ.

ΓΙ'ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΛΕΜΕ ΟΤΙ " ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΛΟΓΙΚΗ ΑΡΧΙΖΕΙ Ο ΣΤΡΑΤΟΣ ".

( ΕΝΝΟΩ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΒΑΛΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΤΟΝ ΞΑΔΕΡΦΟ ).

ΜΗΝ ΣΥΓΚΡΙΝΟΥΜΕ ΑΝΟΜΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ( ΙΑΤΡΙΚΗ ΜΕ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ ).

ΕΠΙΣΗΣ, ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΧΙΛΙΟΣΤΗ ΦΟΡΑ, ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΣΠΟΥΔΩΝ, ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ, ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ κτλ. ΤΩΝ ΑΠΟΦΟΙΤΩΝ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΩΝ. ( ΑΛΗΘΕΙΑ, ΕΝΑΣ ΑΠΟΦΟΙΤΟΣ ΑΕΙ, Ή ΚΑΙ ΤΕΙ, ΜΠΟΡΕΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΗΡΕ ΠΤΥΧΙΟ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΟ ??? )

Σήμερα για να ανοίξει ένας μηχανικός αυτοκινήτων συνεργείο απαιτείται πτυχίο (χωρίς να θέλω να θίξω την δουλειά τους).

Επίσης σε καμία ειδικότητα δεν μπορεί την επόμενη μέρα απο τη λήψη του πτυχίου να θεωρείσαι έτοιμος.

Και επιτέλους αυτή η διαμάχη μεταξύ ΑΕΙ,ΤΕΙ,ΙΕΚ,εμπειροτέχνες είναι κουραστική.

Τα παράπονά σας να τα μεταβιβάσεται στο ΟΕΕ το οποίο και ευθύνεται για τις σχετικές αποφάσεις. Για εμένα φτάνει τόσες φορές που έκλεισε ο λαιμός μου απο φωνές και πορείες έξω απο το Υπουργείο Β.Ελλάδος και ψηφίσματα διαμαρτυρίας όταν ήμουν φοιτητής. Ανταλλαγή απόψεων μέσα απο το site γίνεται οι αγώνες όμως και οι διεκδικήσεις γίνονται εκεί έξω με συλογικές προσπάθειες και επιχειρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα για να ανοίξει ένας μηχανικός αυτοκινήτων συνεργείο απαιτείται πτυχίο (χωρίς να θέλω να θίξω την δουλειά τους).

Επίσης σε καμία ειδικότητα δεν μπορεί την επόμενη μέρα απο τη λήψη του πτυχίου να θεωρείσαι έτοιμος.

Και επιτέλους αυτή η διαμάχη μεταξύ ΑΕΙ,ΤΕΙ,ΙΕΚ,εμπειροτέχνες είναι κουραστική.

Τα παράπονά σας να τα μεταβιβάσεται στο ΟΕΕ το οποίο και ευθύνεται για τις σχετικές αποφάσεις. Για εμένα φτάνει τόσες φορές που έκλεισε ο λαιμός μου απο φωνές και πορείες έξω απο το Υπουργείο Β.Ελλάδος και ψηφίσματα διαμαρτυρίας όταν ήμουν φοιτητής. Ανταλλαγή απόψεων μέσα απο το site γίνεται οι αγώνες όμως και οι διεκδικήσεις γίνονται εκεί έξω με συλογικές προσπάθειες και επιχειρήματα.

ΕΦΟΣΟΝ ΤΟ ΘΕΤΕΙΣ ΕΤΣΙ, ΤΟΤΕ ΝΑ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΔΕΙΑ ΙΔΙΩΣ Α'ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΧΩΡΙΣ ΠΤΥΧΙΟ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΜΙΛΑΜΕ, ΒΑΣΕΙ ΜΕΤΑΒΑΤΙΚΩΝ ΔΙΑΤΑΞΕΩΝ, ΝΑ ΠΑΡΑΔΩΣΟΥΝ ΤΙΣ ΑΔΕΙΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΑΦΟΥ ΠΤΥΧΙΟ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ. ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΔΥΟ ΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΔΥΟ ΣΤΑΘΜΑ. ΣΟΥ ΒΡΗΚΑ, ΖΗΤΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΩΝΑΞΕΙΣ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ Β. ΕΛΛΑΔΟΣ ΑΦΟΥ ΕΧΕΙΣ ΑΓΩΝΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ.

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ Ο.Ε.Ε. ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΕΙ ΤΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΜΑΣ, ΑΛΛΑ ΟΣΟ ΠΗΡΑΤΕ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΟΙ ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΑΙ ΑΠΕΓΝΩΣΜΕΝΑ ΠΩΣ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙΤΕ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ, ΑΛΛΟ ΤΟΣΟ ΠΗΡΑΜΕ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ.

ΚΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ, ΑΠΑΙΤΗΣΤΕ ΟΙ ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΣΑΣ ΚΑΙ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ. ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΩΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ ΟΤΙ ΕΧΕΤΕ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΑΣΚΗΣΕΤΕ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΚΟΡΝΙΖΑΡΕΤΕ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΣΑΣ, ΑΞΙΩΣΤΕ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΣΑΣ. ΓΙ'ΑΥΤΑ ΝΑ ΑΓΩΝΙΣΤΕΙΤΕ.

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΠΤΥΧΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ, ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ : ΕΣΥ ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΝΑ ΣΟΥ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ, ΖΗΤΑΣ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΤΟΥ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥ ? ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΔΗΛΑΔΗ. Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ Η ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΜΕΤΡΑΝΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΠΤΥΧΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ, ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ : ΕΣΥ ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΝΑ ΣΟΥ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ, ΖΗΤΑΣ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΤΟΥ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥ ? ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΔΗΛΑΔΗ. Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ Η ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΜΕΤΡΑΝΕ.

ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ! ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ, Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΔΕΧΤΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ (ΕΙΔΙΚΑ ΑΕΙ) ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΣΚΕΨΗΣ ΚΑΙ ΑΝΑΛΥΣΗΣ. Τ Ι Π Ο Τ Α Α Λ Λ Ο!!!!

ΑΝ ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΘΕΙΣ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΣΑΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙΣ ΜΙΑ, ΟΣΑ ΠΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμφισβητείτε την λογιστική σαν επιστήμη;

OXI ΦΙΛΕ ΜΟΥ. ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΕΣ.

ΟΜΩΣ..........

ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΩΣΤΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΟΣ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΙΑΤΑΞΕΙΣ, ΠΟΛ, ΕΓΚΥΚΛΙΟΥΣ, ΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΠΑΚΕΤΑ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΗΣΗΣ, ΝΟΜΟΥΣ, ΝΟΜΟΣΧΕΔΙΑ κτλ. ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΔΙΔΑΣΚΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟΣ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ.

( ΜΗΠΩΣ ΣΑΣ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ Η ΕΠΙΛΥΣΗ ΣΤΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΩΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΟΥΤΕ ΥΠΟΤΥΠΩΔΩΣ ΤΟ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ? ). ΟΙ ΑΠΟΦΟΙΤΟΙ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΩΝ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΕΤΕ ΖΗΣΕΙ ΣΤΟ ΠΕΤΣΙ ΣΑΣ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ. ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΡΑΔΕΧΕΣΤΕ ? ΚΑΛΟ ΣΤΟ ΕΑΥΤΟ ΣΑΣ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ.

ΚΑΙ ΕΝ ΠΑΣΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ, ΔΕΝ ΑΠΑΞΙΩΝΟΥΜΕ ΤΑ ΠΤΥΧΙΑ ΣΑΣ. ΟΜΩΣ, ΟΤΑΝ ΕΣΕΙΣ ΣΠΟΥΔΑΖΑΤΕ ( ΜΑΖΙ ΜΕ ΟΣΟΥΣ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟΥΡΙΣΜΟ ΣΤΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ), ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΕΜΠΕΙΡΟΤΕΧΝΕΣ ΔΟΥΛΕΥΑΜΕ, ΕΠΙΜΟΡΦΩΝΟΜΑΣΤΑΝ, ΠΛΗΡΩΝΑΜΕ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ, ΔΙΑΒΑΖΑΜΕ ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟ ΚΑΙ ΒΟΥΛΓΑΡΗ, ΤΡΕΧΑΜΕ ΣΤΙΣ ΕΦΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ, ΚΑΙ " ΦΙΛΑΓΑΜΕ " ΚΑΤ.............ΠΟΔΙΕΣ ( ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΑΚΟΜΨΟ ΣΧΟΛΙΟ ) ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ "ΑΡΠΑΞΟΥΜΕ" ΚΑΜΙΑ ΓΝΩΣΗ. ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΟΥ. ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΛΛΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμφισβητείτε την λογιστική σαν επιστήμη;

Κάπου νομίζω ότι έχουμε μπερδευτεί με τους όρους, μπορεί να είναι επιστήμη η λογιστική το ερώτημα μου είναι το εξής αυτοί που ασκούν το επάγγελμα του ΛΟΓΙΣΤΗ νιώθουν επιστήμονες? Χίλια συγνώμη για την ερώτηση δυσκολεύτικα πολύ να την κάνω και δεν έχω καμία πρόθεση να θίξω συναδέλφους που με πολύ κόπο και διάβασμα αποφοιτήσαν από κάποιο πανεπιστήμιο. Πιστεύω ότι ο οικονομολόγος είναι επιστήμονας, ο λογιστής με την σημερινή του μορφή δεν ξέρω αν είναι.

Απλά παρέθεσα τις σκέψεις μου, δεν θέλω να θίξω κανέναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ΑΔΕΙΑ ΛΟΓΙΣΤΗ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΤΟΥ ΛΟΓΙΣΤΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΟΝΟ ΝΑ ΚΑΤΑΧΩΡΙΖΕΙ, ΔΗΛΩΣΕΙΣ, ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΟΥ, ΕΝΑΡΞΕΙΣ, ΛΥΣΕΙΣ ΚΛΠ

ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ .

Ο ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ Ο ΚΑΤΑΣΤΙΧΟΓΡΑΦΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΕΚΤΕΙΝΕΙ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΕ ΚΡΙΤΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ.

ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΟΜΩΣ ΝΑ ΔΙΑΣΦΑΛΙΖΕΤΕ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΑΠΟ ΚΑΛΟΠΕΡΑΣΑΚΙΔΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΣΤΡΩΣΟΥΝ ..... ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΑΙ ΧΑΣΟΥΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ΚΑΠΟΙΑΣ ΠΟΛΉΣ ΕΚΤΟΣ ΤΗΣ ΕΔΡΑΣ ΔΙΑΜΟΝΗΣ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ... ΚΑΝΟΥΝ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΑΛΟΠΕΡΑΣΑΚΙΔΕΣ....ΣΕ ΧΡΟΝΙΑ ΕΦΗΒΙΑΣ.

ΒΕΒΑΙΑ ΕΑΝ ΟΙ ΜΗ ΕΧΟΝΤΕΣ ΠΤΥΧΙΑ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΟΙ ΝΑ ΠΑΡΑΓΟΥΝ ΕΡΓΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΜΕΙΒΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΓΩΝΙΣΤΟΥΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΝ Η ΥΠΟΤΙΜΟΥΝ ΟΣΟΥΣ ΣΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΕΦΗΒΙΑΣ ΞΕΝΥΧΤΟΥΣΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΧΘΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΛΑΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΟΥΝ ΟΤΙ ΑΔΙΚΩΣ ΠΑΣΧΙΖΑΝ ΑΦΟΥ ΑΠΟ ΤΑ ΙΕΚ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΝΑ ΠΑΙΡΝΑΤΕ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΑΜΟΙΒΕΣ....

ΗΜΑΡΤΟΝ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ (ΣΕΡΝΙΚΑ ΚΑΙ ΘΗΛΥΚΑ)

ΚΩΣΤΑΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου νομίζω ότι έχουμε μπερδευτεί με τους όρους, μπορεί να είναι επιστήμη η λογιστική το ερώτημα μου είναι το εξής αυτοί που ασκούν το επάγγελμα του ΛΟΓΙΣΤΗ νιώθουν επιστήμονες? Χίλια συγνώμη για την ερώτηση δυσκολεύτικα πολύ να την κάνω και δεν έχω  καμία πρόθεση να θίξω συναδέλφους που με πολύ κόπο και διάβασμα αποφοιτήσαν από κάποιο πανεπιστήμιο. Πιστεύω ότι ο οικονομολόγος είναι επιστήμονας, ο λογιστής με την σημερινή του μορφή δεν ξέρω αν είναι.

Απλά παρέθεσα τις σκέψεις μου, δεν θέλω να θίξω κανέναν.

Προσπαθώ με δυσκολία να συγκρατηθώ και να μη γράψω για να μη το τραβάμε το θέμα .

Όλοι έχουν δίκιο αλλά το σκεπτικό του Γρηγόρη πλησιάζει πολύ και στο δικό μου τρόπο σκέψης .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ΑΔΕΙΑ ΛΟΓΙΣΤΗ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΤΟΥ ΛΟΓΙΣΤΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΟΝΟ ΝΑ ΚΑΤΑΧΩΡΙΖΕΙ, ΔΗΛΩΣΕΙΣ, ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΟΥ, ΕΝΑΡΞΕΙΣ, ΛΥΣΕΙΣ ΚΛΠ

ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ .

Ο ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ Ο ΚΑΤΑΣΤΙΧΟΓΡΑΦΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΕΚΤΕΙΝΕΙ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΕ ΚΡΙΤΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ.

ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΟΜΩΣ ΝΑ ΔΙΑΣΦΑΛΙΖΕΤΕ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΑΠΟ ΚΑΛΟΠΕΡΑΣΑΚΙΔΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΣΤΡΩΣΟΥΝ ..... ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΑΙ ΧΑΣΟΥΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ΚΑΠΟΙΑΣ ΠΟΛΉΣ ΕΚΤΟΣ ΤΗΣ ΕΔΡΑΣ ΔΙΑΜΟΝΗΣ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ... ΚΑΝΟΥΝ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΑΛΟΠΕΡΑΣΑΚΙΔΕΣ....ΣΕ ΧΡΟΝΙΑ ΕΦΗΒΙΑΣ.

ΒΕΒΑΙΑ ΕΑΝ ΟΙ ΜΗ ΕΧΟΝΤΕΣ ΠΤΥΧΙΑ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΟΙ ΝΑ ΠΑΡΑΓΟΥΝ ΕΡΓΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΜΕΙΒΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΓΩΝΙΣΤΟΥΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΝ Η ΥΠΟΤΙΜΟΥΝ ΟΣΟΥΣ ΣΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΕΦΗΒΙΑΣ ΞΕΝΥΧΤΟΥΣΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΧΘΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΛΑΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΟΥΝ ΟΤΙ ΑΔΙΚΩΣ ΠΑΣΧΙΖΑΝ ΑΦΟΥ ΑΠΟ ΤΑ ΙΕΚ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΝΑ ΠΑΙΡΝΑΤΕ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΑΜΟΙΒΕΣ....

ΗΜΑΡΤΟΝ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ (ΣΕΡΝΙΚΑ ΚΑΙ ΘΗΛΥΚΑ)

ΚΩΣΤΑΣ

Οταν εσείς σπουδάζατε σε άλλη πόλη με τα λεφτά των γονιών σας ΕΜΕΙΣ ΔΟΥΛΕΥΑΜΕ ΣΤΟ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ( αυτά για τους καλοπερασάκηδες στα χρόνια της εφηβείας - αν και ένας καλοπερασάκιας ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΛΟΓΙΣΤΗΣ ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπό για να τελείωνουμε, από τη στιγμή που για να περάσεις σε Πανεπιστήμιο φτάνει να είσαι απλός υποφερτός μαθητής για ποία πτυχία μιλάμε , κατωτατοποίηση της παιδείας σας λέει κάτι.

Αν επιστήμονας είναι αυτός τότε εγώ έχω μάστερ πυρηνικής φυσικής και μοριακής βιολογίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την στιγμή που εσείς χαρακτηρίζετε το πτυχίο σας με αυτό τον τρόπο τι καλύτερο μπορεί να περιμένετε από τους άλλους?

Συγνώμη, από όλα αυτά που είπε ο συνάδελφος για την εργασία του ( όπως δηλαδή ότι κάνει επίβλεψη σε εταιρεία με τζίρο € 20 εκατ. ) εσύ αυτό συγκράτησες ?????????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη, από όλα αυτά που είπε ο συνάδελφος για την εργασία του ( όπως δηλαδή ότι κάνει επίβλεψη σε εταιρεία με τζίρο € 20 εκατ. ) εσύ αυτό συγκράτησες ?????????????

Ναι αυτό μόνο συγκράτησα, μήπως δεν μπορείς να καταλάβεις το γιατί? Να στο εξηγήσω λοιπόν, ας δεχτούμε το γεγονός ότι είναι ένας εξαιρετικός λογιστής και κάνει όντως επιτυχώς τα όσα ανέφερε στην δημοσίευση του οκ?

Πως μπορεί να γίνει οποιαδήποτε προσπάθεια για αναβάθμιση των δικαιωμάτων του συγκεκριμένου τίτλου (πτυχίο ΙΕΚ καλή ώρα) όταν ο πτυχιούχος κάνει περιφρονητικές αναφορές γι' αυτό? Και μην με παραπέμψετε στην αναφορά για τις εξετάσεις, συμφωνώ αλλά αυτό οδεύει προς κατάργηση ή ήδη καταργήθηκε?

Και στο φινάλε επειδή και εγώ είμαι πτυχιούχος ΙΕΚ θα ήθελα μια μέρα το πτυχίο μου να αναβαθμιστεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...