Jump to content
Sign in to follow this  
GEORGE1

Tips για Accountant No. 5

Recommended Posts

δυστυχως το προβλημα ειναι απο τον accountant οχι απο τις δηλωσεις δεν το κανει βεβαια παντα αλλα μερικες φορες το κανει συνεχεια

Οι οδηγίες είναι ακριβώς οι ίδιες, θα αντικαταστήσεις το Singular Λογιστικά Δήλωση Εισοδήματος με /Singular Accountant/.

Μαρία θα ήθελα να σε ευχαριστήσω και προσωπικά αλλά και εξ ονόματος του βήματος για την άμεση βοήθεια που μας παρέχεις. Μακάρι το παράδειγμα σου να ακολουθήσουν και άλλοι από άλλες εταιρίες λογισμικού. Μπράβο σε σένα και στην Singular που σε έχει στις τάξεις της.

Τώρα μια απορία και μία παρατήρηση

Η έκδοση Singular Accountant 2.21e τι νέο έχει σε σχέση με την 2.21d.

Στις Δηλώσεις εισοδήματος κατά την εκτύπωση των συνοδευτικό εντύπων(Αγροτικά κλπ) αναφέρει οικονομικό έτος 2004 και χρήση 2003 παρότι αναφέρεται σε χρήση 2004.

Μαρία θα ήθελα να σε ευχαριστήσω και προσωπικά αλλά και εξ ονόματος του βήματος για την άμεση βοήθεια που μας παρέχεις. Μακάρι το παράδειγμα σου να ακολουθήσουν και άλλοι από άλλες εταιρίες λογισμικού. Μπράβο σε σένα και στην Singular που σε έχει στις τάξεις της.

Τώρα μια απορία και μία παρατήρηση

Η έκδοση Singular Accountant 2.21e τι νέο έχει σε σχέση με την 2.21d.

Στις Δηλώσεις εισοδήματος κατά την εκτύπωση των συνοδευτικό εντύπων(Αγροτικά κλπ) αναφέρει οικονομικό έτος 2004 και χρήση 2003 παρότι αναφέρεται σε χρήση 2004.

ΔΗΛΑΔΗ MARIA=SINGULAR ?????

Οχι μάλλον, σίγουρα! Το επιβεβαίωσα μόλις!

Μαλλον  :(

Δημήτρη, αν και ήδη έχουμε μιλήσει, σ' ευχαριστώ επισήμως για τα καλά σου λόγια. Πήρα την απόφαση να γραφτώ ως μέλος για δύο λόγους. Ο πρώτος ήταν ότι, υπήρχαν προβλήματα που δεν μπορούσατε να δώσετε λύσεις μεταξύ σας ή δίνατε λανθασμένες λύσεις. Καθαρά από προσωπική πρωτοβουλία και με παρότρυνση κάποιον συναδέλφων σας, έκανα την εγγραφή ως μέλος. Ο δεύτερος λόγος είναι ότι ανήκω κι εγώ στον δικό σας κλάδο, και μέσα από την δική σας σελίδα (συγχαρητήρια gus), έχω μια πολύτιμη βοήθεια στην δουλειά μου. Εγώ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ λοιπόν, και κάθε παρατήρηση ή ερώτηση καλοδεχούμενη. Είναι επίσης μια ευκαιρία να χαιρετίσω όλους τους φίλους μου λογιστές, σε όλη την Ελλάδα κι αυτοί είναι πολλοί.

ΜΑΡΙΑ ΔΑΓΚΛΗ

Μαρία, συγχαρητήρια και μέσω του forum. Συνέχισε την πολύ καλή δουλειά που κάνεις ήδη, γιατί εγώ προσωπικά, μόνο με εσένα έχω καταφέρει να συννενοηθώ τόσα χρόνια εκεί μέσα!

Ενταξει με τις εκτυπωσεις Μαρια ευχαριστω

Οταν το εκανα πρωτη φορα δεν επτυπωνε τα νουμερα μονο την εικονα το εσβησα και το εκανα ξανα και ειναι οκ τωρα

Ειναι πραγματι πολυτιμη η παρουσια σου στο φορουμ ευχαριστουμε για την βοηθεια σου

Ενταξει με τις εκτυπωσεις Μαρια ευχαριστω

Οταν το εκανα πρωτη φορα δεν επτυπωνε τα νουμερα μονο την εικονα το εσβησα και το εκανα ξανα και ειναι οκ τωρα

Ειναι πραγματι πολυτιμη η παρουσια σου στο φορουμ ευχαριστουμε για την βοηθεια σου

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

Μεγαλη καθυστερηση οι αναβαθμισεις η καθε περιοχη θελει 8 λεπτα με P4 3.2 1G RAM πολυ μεγαλη καθυστερηση κατι δεν εχει γινει καλα αν εχεις μια εταιρεια ανα περιοχη δηλαδη πανω απο 100 περιοχες θελεις 800 λεπτα δηλαδη 14 ωρες την ωρα αυτη δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο δηλαδη στην καλυτερη περιπτωση 4-5 ημερες αν ολα πανε καλα δεν ειναι πολλες ...!!!

Στην επομενη ελπισω να μην ειναι το ιδιο

Να βγει μια εκδοση 3.00 οχι ομως αναβαθμηση να βγαλουμε οτι εχουμε μεχρι τωρα να κρατησουμε μονο τον SQL με τις βασεις να βγαλουμε την εφαρμογη και να βαλουμε την νεα να τελειωνουμε και ας κανει μια αναβαθμιση οταν μπαινεις στην καθε περιοχη

Χασιμο χρονου..........

ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ

πιστεύω ότι έχει να κάνει με τον e-sas

Εγώ έχω μεγάλο πρόβλημα. Αν δεν χρησιμοποιήσω κάποιο απ τα προγράμματα της singular για ένα χρονικό διάστημα (μικρό, όχι πάνω από 10 λεπτά), κλείνει αυτόματα. Παράδειγμα, καταχωρώ τα στοιχεία μιας δήλωσης, δεν κάνω αποθήκευση άμεσα. Αν πάω να την κάνω μετά από 5 λεπτά, έχω μήνυμα "απροσδόκητη αποτυχία", ακριβώς επειδή κλείνει ο e-sas.

Guest ΑΣΧΕΤΟΣ
πιστεύω ότι έχει να κάνει με τον e-sas

Εγώ έχω μεγάλο πρόβλημα. Αν δεν χρησιμοποιήσω κάποιο απ τα προγράμματα της  singular για ένα χρονικό διάστημα (μικρό, όχι πάνω από 10 λεπτά), κλείνει αυτόματα. Παράδειγμα, καταχωρώ τα στοιχεία μιας δήλωσης, δεν κάνω αποθήκευση άμεσα. Αν πάω να την κάνω μετά από 5 λεπτά, έχω μήνυμα "απροσδόκητη αποτυχία", ακριβώς επειδή κλείνει ο e-sas.

ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ

ΚΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ <_<

ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΕΙΣΩ ΚΑΝΩ RESTART ΤΟΝ E-SAS ΑΠΟ ΤΑ SERVICE

ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΟΤΑΝ ΔΙΝΩ ΕΝΤΟΛΗ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ (ΟΚ ΓΙΑ ΕΚΤΥΠΩΣΗ)

ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΟΤΑΝ ΦΟΡΤΩΣΑ ΤΗΝ ΔΗΛΩΣΗ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ

ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΝ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥΣ

ΜΗΠΩΣ ΔΩΘΕΙ

ΜΙΑ ΛΥΣΗ????????

Guest Επισκέπτης-spiros-

Πως μπορώ να ορίσω στο accountant το βιβλίο εσόδων-εξόδων έτσι ώστε να τυπώνοντα τα έσοδα και από κάτω ξεχωριστά τα έξοδα?

Αυτο δεν μποριες να το κανεις και ισως να μην εχει και νοημα αν θελεις να δεις χωριστα τα εοσδα με τα εξοδα μπορεις να το κανεις απο αλλες εκτυπωσεις

Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να εχεις ενα βιβλιο εσοδων και ενα εξοδων χωριστα και ενα εσοδων εξοδων μαζι

Κανω μια εγκατασταση demo 2,21a και βγαζει μυνημα οτι odject not found δεν τρεχει κολαει σε ενα dll στο singdocprn.dll δεν μπορει να το κανει καταχωρηση ο esas και λεει οτι ειναι σε λαθος directory ενω ειναι στο σωστο .......το εχω κανει 10 φορες δεν υπαρχει λυση ξαναεβαλα παλιες εκδοσεις 2,19 2,21 τιποτα παλι τα ιδια λεει

Μονη λυση format και απο την αρχη ..........

Το εχει ξαναπει ο vodoo παλιοτερα εδω βαζεις προγραμματα με ενα κλικ οπως το corel autocad το office ολοκληρο photshop κλπ κλπ με ενα κλικ και λειτουργουν αψογα κανεις και την αναβαθμιση και παλι αψογα πως γινετε αυτο και συνεχεια πρεπει να εισαι standby να δεις απο που θα σκασει το λαθος ....!!! ειδικα στα εσοδα εξοδα δεν νομιζω να ειναι και τοσο δυσκολο να μπει μια ταξη και να εισαι ησυχος εννοειται οτι τα προγραμματα και τα pc εχουμε για να μας κανουν την ζωη ευκολη διαφορετικα ..........

Guest Grand Master

Καλησπέρα,

Σε ποιές εκδόσεις βρίσκεται ο Accountant ???

Πως μπορώ να ορίσω στο accountant το βιβλίο εσόδων-εξόδων έτσι ώστε να τυπώνοντα τα έσοδα και από κάτω ξεχωριστά τα έξοδα?

Από τα Βιβλία δημιουργείται δύο βιβλία, το πρώτο θα αφορά ΒΙΒΛΙΟ ΕΣΟΔΩΝ (θα περιέχει δηλ. τις στήλες των εσόδων) και το δεύτερο το ΒΙΒΛΙΟ ΕΞΟΔΩΝ (θα περιέχει τις στήλες των εξόδων)

Guest ΑΣΧΕΤΟΣ
ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ

ΜΑΡΙΑ ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ?

Guest Επισκέπτης-acc-

Έχω το εξής πρόβλημα με τις εκτυπώσεις ισοζυγίων του accountant.Όταν ζητάω στενή εκτύπωση , στην οθόνη εμφανίζεται η στενή , αλλά στον εκτυπωτή εκτυπώνεται η κανονική .Καμιά ιδέα? (Εκτυπωτής laser)

Guest Guest

Κανείς την διευθυνση για να κατεβάσουμε την 221e?

Singular Accountant 2.21e

ΠΡΟΣΟΧΗ : Προϋποθέτουν εγκαταστημένες τις εκδόσεις , Singular Control 3 1.29a,Singular Control 4 1.06a,Singular Accountant 2.21a, Singular Λογιστικά Έσοδα Έξοδα 1.21a η μεταγενέστερες.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...