Προς το περιεχόμενο

Tips για Accountant No. 5


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 96
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στην φορολογία εισοδήματος, της Singular, στο έντυπο Φ-01 010, όταν προκύπτει διαφορά αυτοελέγχου, δεν υπολογίζεται χαρτόσημο και ΟΓΑ.

Έχω την εντύπωση ότι σύμφωνα με την 1040, θα έπρεπε να υπολογίζεται.

Μήπως μου διαφεύγει κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΑΣΧΕΤΟΣ
ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΕΙΣ ΝΑ ΕΚΤΥΠΩΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΣΤΗΛΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΙΝΗΣΗ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ

ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ ΣΕ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ

ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΗ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΕΣΣΕΡΗΣ ΜΗΝΕΣ ΦΤΑΧΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΞΑΝΑΦΤΑΧΝΟΥΜΕ ΒΙΒΛΙΑ

ΓΙΑ ΝΕΑ ΕΚΔΟΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΤΟΥ ΦΠΑ ΓΙΑ ΤΑ Γ ΕΧΕΤΑΙ ΚΑΝΑ

ΝΕΟ? :lol:

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΙ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΤΗΣ SINGULAR :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης-Neos-

Είμαι νέος στο Αccountant.Θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει στο πως μπορώ να εισάγω το πιστωτικό υπόλοιπο προηγ.περιόδου στην περιοδική ΦΠΑ?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι νέος στο Αccountant.Θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει στο πως μπορώ να εισάγω το πιστωτικό υπόλοιπο προηγ.περιόδου στην περιοδική ΦΠΑ?

Ευχαριστώ

Απλώς το καταχωρείς και κάνεις υπολογισμό, όχι ενημέρωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημήτρη,

τελικά το πρόβλημα παρέμεινε.

Μετατρέπει όλους τους τριτοβάθμιους κανονικά.

Αν αφήσω απ΄ έξω τους 4βάθμιους του 70.01, τους μετατρέπει όλους. Και τους 4βάθμιους.

Αν ζητήσω έναν έναν τους τεταρτοβάθμιους του 70.01, μερικούς τους μετατρέπει, μερικούς όχι. Έψαξα προσεκτικά τους λογ/μούς μήπως έχουν κάτι διαφορετικό και δεν υπάρχει τίποτα. Μυστήριο πράμα. Τέλος πάντων, θα τους ξαναδημιουργήσω και τελείωσε. Αφού υπάρχει ο 3βάθμιος και οι παράμετροι...

Κανένας συνάδελφος μήπως είχε το ίδιο πρόβλημα; Αναφέρομαι στη μετατροπή (προσθήκη) των λογ/μών από 18 σε 19.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημήτρη,

τελικά το πρόβλημα παρέμεινε.

Κανένας συνάδελφος μήπως είχε το ίδιο πρόβλημα; Αναφέρομαι στη μετατροπή (προσθήκη) των λογ/μών από 18 σε 19.

Μπορείς να γράψεις ένα παράδειγμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν τριτοβάθμιοι εσόδων 70.00.18 και 70.01.18 και ανάλυση σε 4 βάθμιους.

Υπάρχουν κι άλλοι αλλά για λόγους συντομίας αναφέρομαι σ' αυτούς τους 2.

Αν ζητήσω μετατροπή όλων των λογ/μών εσόδων, έχω μήνυμα΄"δεν καταχωρήθηκαν λογ/μοί"

Διαγράφω τους 4 βάθμιους. Μετατρέπω κανονικά τους 3βάθμιους.

Αν διαγράψω τους 4βάθμιους του 70.01.18.***, γίνεται κανονικά η μετατροπή. Αν τους συμπεριλάβω, το ίδιο μήνυμα.

Αν διαγράψω όλους τους λογ/μούς και αφήσω π.χ μόνο τον 70.01.18.000, θα τον μετατρέψει. Αν αφήσω τον 70.01.18.007, δεν τον μετατρέπει.

Επισημαίνω ότι έλεγξα τους λογ/μούς αναλυτικά και δεν έχουν καμμία διαφορά, σαν κατωτεροβάθμιοι του 70.01.18. Γι' αυτό παραξενεύομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν διαγράψω όλους τους λογ/μούς και αφήσω π.χ μόνο τον 70.01.18.000, θα τον μετατρέψει. Αν αφήσω τον 70.01.18.007, δεν τον μετατρέπει.

Στη μάσκα αντικατάστασης κωδικών τί γράφεις για να γίνει η μετατροπή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΚΑΙΡΑΤΟΣ
Αν διαγράψω όλους τους λογ/μούς και αφήσω π.χ μόνο τον 70.01.18.000, θα τον μετατρέψει. Αν αφήσω τον 70.01.18.007, δεν τον μετατρέπει.

Στη μάσκα αντικατάστασης κωδικών τί γράφεις για να γίνει η μετατροπή;

Τι έγινε σιφο ζοριζεσε με το ακαουντ; Πριν μερικές μέρες με ειχατε παρει μονοτερμα. Και που να δειτε ακομα μεχρι που θα βγεί η γλωσσα σας από το λαχανιασμα που θα σας φέρει αυτό το πρόγραμμα. Ακόμα τα δύσκολα του δε τα πηρατε χαμπάρι. Που ειναι τώρα η συγκιουλαρ να σε βοηθήσει; Αυτοί αγρόν ηγόρασαν. Θα τα πέρνουν κάθε χρόνο και από εδώ παν κι αλλοι. Εχω τώρα μια ορεξη να σε πειράξω , που δεν μπορείς ουτε να την φανταστείς. Αλλά εχω πολή δουλειά και πρεπει να πάω για ύπνο σε μια ώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έγινε  σιφο  ζοριζεσε με το ακαουντ;  Πριν μερικές μέρες με ειχατε παρει μονοτερμα. Και που να δειτε ακομα μεχρι που θα βγεί η γλωσσα σας από το λαχανιασμα που θα σας φέρει αυτό το πρόγραμμα. Ακόμα τα δύσκολα του δε τα πηρατε χαμπάρι. Που ειναι τώρα η συγκιουλαρ να σε βοηθήσει; Αυτοί αγρόν ηγόρασαν. Θα τα πέρνουν κάθε χρόνο και από εδώ παν κι αλλοι. Εχω τώρα μια ορεξη να σε πειράξω , που δεν μπορείς ουτε να την  φανταστείς. Αλλά εχω πολή δουλειά και πρεπει να πάω για ύπνο σε μια ώρα.

ΟΠΑ :blink: si-fo ο ΚΑΪΡΑΤΟΣ μας περιμένει στην γωνία ή ή ίδέα μου είναι??? :D:D

Όπως και να έχει κανένα πρόγραμμα δεν είναι τέλειο, και σε μένα μερικοί λογαριασμοί δεν δημιουργήθηκαν αυτόματα 2-3 περιπτώσεις είναι μόνο, συμβαίνει και στα καλυτερα τα σπίτια. Η αλήθεια είναι ότι αν και το μονότερμα έγινε δεν ήταν άδικο, ή αλήθεια γενικά βρίσκεται κάπου στην μέση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω τώρα μια ορεξη να σε πειράξω , που δεν μπορείς ουτε να την  φανταστείς.

:blink::D:D:D:D

Voodoo τα αλεπουδάκια θα βρούμε τη λύση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα και το **.**.19

και το **.**.19.***

Παράμετροι & προτιμήσεις

Εργασίες έναρξης

Παράμετροι διαχείρισης

Εσόδων & εξόδων

Θα γίνεται χρήση δενδρικής .......κ.λ.π. - ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παράμετροι & προτιμήσεις

Εργασίες έναρξης

Παράμετροι διαχείρισης

Εσόδων & εξόδων

          Θα γίνεται χρήση δενδρικής .......κ.λ.π. - ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ;

Ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη καιρατος
ΟΠΑ :blink:  si-fo ο ΚΑΪΡΑΤΟΣ μας περιμένει στην γωνία ή ή ίδέα μου είναι??? :D  :D

Όπως και να έχει κανένα πρόγραμμα δεν είναι τέλειο, και σε μένα μερικοί λογαριασμοί δεν δημιουργήθηκαν αυτόματα 2-3 περιπτώσεις είναι μόνο, συμβαίνει και στα καλυτερα τα σπίτια.  Η αλήθεια είναι ότι αν και το μονότερμα έγινε δεν ήταν άδικο, ή αλήθεια γενικά βρίσκεται κάπου στην μέση.

Βρε , παγαπόντηδες. Αυτα που βλέπετε τώρα εγω σας τα ειχα πει ενα-ενα και εσεις ειχατε αντηρήσεις. Και τα ειχα δει, οχι γιατι ειμαι πιο εξυπνος, αλλα γιατι πριν απόλους πάντα προσπαθω να κανω κατι. Γιατι ειμαι πιο αγχώδης από ολους σας.

Εγώ τώρα κατα κάποιο τρόπο χαίρομαι. Γιατι; Οχι γιατί ταλεπορήστε. Α΄λλά γιατι εντοπιζετε οσα εντοπισα εγώ και πιστευω οτι θα ταπήτε στην σιγκιουλαρ, για να μην νομίζουν οτι εκτος από εμένα οι αλλοι τρονε κουτόχωρτο με βλακίες που κανουνε.

Και μην μου το παιζετε ολιγον τσατισμενοι με το εαυτό μου, γιατι χαθήκατε. Ξου , ξου αλεπουδακια. Βλέπω δεν το ξεχνατε. Τι νας σας πω με τετιο μυελό (των οστων) που εχετε. Δεν ντρεπεστε βρε να παραξηγάτε με αυτά που σας γράφω. Και δεν σας περιμένω στη γωνία. Αμα μεγαλόσετε λίγο ακομα , μπορει. Δεν μπορώ να γραψω αλλο. Εχω σκάσει στα γέλια. Ευτυχως που εχω και εσας. Γιατι αλλιως με αυτα που τραβάω αυτες τις μέρες θα ειχα παει τρελοκομίο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητε καιρατε...!!!!

Επιμενεις να μην γραφεσαι στο φορουμ γιατι αραγε ?

Αν γραφτεις σου εχω εκπληξη ........οφτο σε μινωικο ιερο κορυφης την Κυριακη

Να αφησεις λιγο το ακαουντ...!!! να ηρεμησει......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης-kairatos-
Αγαπητε καιρατε...!!!!

Επιμενεις να μην γραφεσαι στο φορουμ γιατι αραγε ?

Αν γραφτεις σου εχω εκπληξη ........οφτο σε μινωικο ιερο κορυφης την Κυριακη

Να αφησεις λιγο το ακαουντ...!!! να ηρεμησει......

Εγώ το ακαουντ το εχω αφησει, γιατι το χόρεψα οπως του επρεπε. Αλλοι χτυπιούντε τώρα, γιαυτό απλά τους πείραξα. Εσένα ομως σε κόβει αυτό . Γιατί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το ακαουντ το εχω αφησει, γιατι το χόρεψα οπως του επρεπε. Αλλοι χτυπιούντε  τώρα, γιαυτό απλά τους πείραξα. Εσένα ομως σε κόβει αυτό . Γιατί;

Δεν με κοβει για το ακαουντ ο καθενας εχει την γνωμη του και εμεις απλα κουβεντιαζουμε εδω και ανταλασουμε αποψεις φιλικα παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το ακαουντ το εχω αφησει, γιατι το χόρεψα οπως του επρεπε. Αλλοι χτυπιούντε  τώρα, γιαυτό απλά τους πείραξα. Εσένα ομως σε κόβει αυτό . Γιατί;

ΚΑΙΡΑΤΕ γιατί δεν κάνεις εγγραφή να μπορούμε να επικοινωνούμε?? Και δεν τρελενόμαστε, η δημιουργία νέων λογαριασμών είναι πολύ εύκολη, το θέμα είναι ότι το πρόβλημα αυτό δεν το αντιμετωπίσανε όλοι, άρα κάποιος από μας κάτι δεν έκανε σωστά. Εξακολουθώ να είμαι αντίθετος στην δημιουργία στηλών από την αρχή, 1000 φορές προτιμότερο είναι να χρησιμοποιηθούν οι λογαριασμοί του προγράμματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 weeks later...
Προβλημα εκτυπωσεις για το σημειωμα περαιωσης φπα απο accountant τα βγαζει ολα μαυρα καμια λυση ?

εκτυπωτης HP ???

Από το regedit sto κλειδί HKEY_CURRENT_USER\Software\Singular\Singular

Λογιστικά - Δήλωση Εισοδήματος πρέπει με δεξί click να κάνουμε new

- string value.

να δώσουμε όνομα SIMPLEPRINT και τιμή 1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως το προβλημα ειναι απο τον accountant οχι απο τις δηλωσεις δεν το κανει βεβαια παντα αλλα μερικες φορες το κανει συνεχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...