Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΕΚΔΟΣΗ ΤΙΜ.ΓΙΑ ΠΩΛ. ΑΓΑΘΩΝ ΠΡΟΣ ΑΓΓΛΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΑΣ ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΕΙ ΤΟ ΑΓΓΛΙΚΟ ΑΦΜ ΤΗΣ


G-MEL

Ερώτηση

Ο ΑΓΓΛΟΣ ΠΕΛΑΤΗΣ ΖΗΤΑΕΙ  ΚΑΙ ΔΕΧΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΓΙΑ ΑΓΟΡΕΣ 10.000,00++ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ

ΠΛΗΡΩΜΗ ΜΕΣΩ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΟΚ 

ΜΑΣ ΔΙΝΕΙ ΜΙΑ Χ ΕΠΩΝΥΜΙΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΑΦΜ

ΕΓΩ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΝΑ ΕΚΔΙΔΕΙ ΑΛΠ -ΑΛΛΑ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

ΕΠΙΣΗΣ ,  Ο ΜΗΧ/ΦΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΤΙΜ ΣΤΑ MYDATA  ΧΩΡΙΣ ΑΦΜ

ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟΥΣ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΝΑ ΜΕΤΑΣΧΗΜΑΤΙΖΕΙ !!! ΤΟ ΤΙΜ ΣΕ ΑΛΠ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΣΤΕΛΝΕΙ ΕΤΣΙ

ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ ΦΠΑ ΚΑΙ ΕΙΣΟΔ/ΤΟΣ ΑΔΙΑΦΟΡΟ ΓΙΑΤΙ ΧΡΕΩΝΡΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΦΠΑ ΚΛΠ

ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΣΕΝΑΡΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ-ΠΡΑΤΗΡΙΟ  / ΠΕΛΑΤΗ ΜΟΥ ...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
12 λεπτά πριν, G-MEL είπε

Ο ΑΓΓΛΟΣ ΠΕΛΑΤΗΣ ΖΗΤΑΕΙ  ΚΑΙ ΔΕΧΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΓΙΑ ΑΓΟΡΕΣ 10.000,00++ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ

ΠΛΗΡΩΜΗ ΜΕΣΩ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΟΚ 

ΜΑΣ ΔΙΝΕΙ ΜΙΑ Χ ΕΠΩΝΥΜΙΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΑΦΜ

ΕΓΩ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΝΑ ΕΚΔΙΔΕΙ ΑΛΠ -ΑΛΛΑ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

ΕΠΙΣΗΣ ,  Ο ΜΗΧ/ΦΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΤΙΜ ΣΤΑ MYDATA  ΧΩΡΙΣ ΑΦΜ

ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟΥΣ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΝΑ ΜΕΤΑΣΧΗΜΑΤΙΖΕΙ !!! ΤΟ ΤΙΜ ΣΕ ΑΛΠ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΣΤΕΛΝΕΙ ΕΤΣΙ

ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ ΦΠΑ ΚΑΙ ΕΙΣΟΔ/ΤΟΣ ΑΔΙΑΦΟΡΟ ΓΙΑΤΙ ΧΡΕΩΝΡΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΦΠΑ ΚΛΠ

ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΣΕΝΑΡΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ-ΠΡΑΤΗΡΙΟ  / ΠΕΛΑΤΗ ΜΟΥ ...

 

 

ουτε που καταλαβα τι γραφετε .

εσεις σαν την ρωτατε? σαν λογιστης η σαν το παιδι για τα πιατα ? 

εσεις θα ορισετε στον πελατη σας το ορθο .ουτε τα mydata ουτε ο πελατης του πελατη σας ουτε η κυρα μας η μαμη .

διωχτων αλλιως πες του πιο ειναι το ορθο και μετα ας παει να κοψει τον λαιμο του . 

σορρυ για τον λογο αλλα καποτε πρεπει και  να σεβομαστουμε τον εαυτο μας -επαγγελμα  μας αν θελουμε να μας σεβονται και οι αλλοι ..

 κουραγιο και  καλη συνεχεια . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συγγνώμη, για ποιον ΑΦΜ μιλάμε, η Αγγλία είναι Τρίτη Χώρα, θέλει διασάφηση εξαγωγής, ή χρέωση ΦΠΑ. Το αν θα είναι ΑΛΠ ή Τιμολόγιο είναι αδιάφορο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
23 ώρες πριν, 125883623 είπε

ουτε που καταλαβα τι γραφετε .

εσεις σαν την ρωτατε? σαν λογιστης η σαν το παιδι για τα πιατα ? 

εσεις θα ορισετε στον πελατη σας το ορθο .ουτε τα mydata ουτε ο πελατης του πελατη σας ουτε η κυρα μας η μαμη .

διωχτων αλλιως πες του πιο ειναι το ορθο και μετα ας παει να κοψει τον λαιμο του . 

σορρυ για τον λογο αλλα καποτε πρεπει και  να σεβομαστουμε τον εαυτο μας -επαγγελμα  μας αν θελουμε να μας σεβονται και οι αλλοι ..

 κουραγιο και  καλη συνεχεια . 

Αυτό για τα πιάτα συνάδελφε , δεν καταλαβαίνω πως το σκέφτηκες ...

όπως είδες πρότεινα στον πελάτη το ορθό και προφανές 

κι έχεις μετά τον αντίλογό του

Του λες κάνε ότι νομίζεις και τέλος το θέμα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
22 ώρες πριν, Lucky_Luke είπε

Συγγνώμη, για ποιον ΑΦΜ μιλάμε, η Αγγλία είναι Τρίτη Χώρα, θέλει διασάφηση εξαγωγής, ή χρέωση ΦΠΑ. Το αν θα είναι ΑΛΠ ή Τιμολόγιο είναι αδιάφορο.

Η παράδοση των εμπορευμάτων γίνεται στην Ελλάδα

με ΦΠΑ

Αφορά καύσιμα σκάφους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
7 ώρες πριν, G-MEL είπε

Αυτό για τα πιάτα συνάδελφε , δεν καταλαβαίνω πως το σκέφτηκες ...

όπως είδες πρότεινα στον πελάτη το ορθό και προφανές 

κι έχεις μετά τον αντίλογό του

Του λες κάνε ότι νομίζεις και τέλος το θέμα

 

Με συχωρέις αν σε πρόσβαλα δεν το θελα .ξέρω ότι ξέρεις ότι ξέρω ότι το ξέρεις οτι το ξερω αλλα αν του λες τι ειναι το σωστο και σου λεει τα δικα του τοτε αυτος σε βλεπει σαν λατζερη εκει πηγαινε το σχολιο οχι να σε προσλαλω που ξερω οτι εισαι καλος για αυτο απο την αρχη στο κειμενο εγραψα( σορρυ για τον λογο ) . απλα εχω κουραστει με τους πελατες που θελουν το κοντο τους και το μακρι τους .του λες το σωστο και τελος .μετα ας πανε να κοψουν τον λαιμο τους  η τους διωχνεις .

με απλα λογια εισαι λογιστης .εσυ δινεις εντολες και οι αλλοι υπακουν .οκ μας λενε οι δημοσιοι υπαλληλοι θα κανεις οτι σου λεω εγω εγω ειμαι διοικηση και συ διοικουμενος ,,,μας λενε και οι πελατες μας τι να κανουμε και οχι εμεις ,,,ε στο τελος τι ειμαστε οικονομολογοι οι λατζερηδες???  το οποίο ειναι ένα σεβαστό επαγγελμα που το χω άσκηση στο παρελθόν και μην σου ότι ηταν καλύτερα απο οικονομολόγο ιδια λεφτα μηδεν ανχος μηδεν υποχρωσεις και στανταρ ωράριο  .  σε λιγο καιρο θα λεμε τι εισαι μηπως εισαι λογιστης? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...