Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΑΠΟΚΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΡΙΤΗ ΧΩΡΑ ΜΕ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΑΠΟ ΚΥΠΡΟ


agrophoenix

Ερώτηση

προμηθευτης με ΑΦΜ ΚΥΠΡΟΥ, πουλάει σε ελληνικη΄ εταιρια ζαχαρη. Η Ζαχαρη ερχεται απο Τ.Χώρα με εκτελωνισμό στην ελλαδα απο τον κυπριο προμηθευτή  στο δικο του όνομα και μου παραδίδεται ελευθερη στις εγκαταστασεις μου.

τι δηλώσεις πρέπει να γίνουν απο τον έλληνα. Ο Κύπριος δεν θα κάνει intrastat αλλά μονο vies

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Ο Κύπριος, για να κάνει εκτελωνισμό στην Ελλάδα, και να πληρώσει ελληνικό φπα εισαγωγής στο όνομά του, πα να πει ότι διαθέτει ελληνικό ΑΦΜ. Με αυτόν τον ΑΦΜ θα σου κόψει ένα ωραίο τιμολογιάκι με ελληνικό ΦΠΑ, και θα είναι μια ωραία αγορά εσωτερικού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συμφωνούμε ώς εδω οτι λογικά έχιε φορολογικό αντίπροσωπο , αυτο του απάντησα και εγώ, ο εκτελωνιστής και ο λογιστής στην κύπρο επιμένουν  για ενδοκοινοτική !μου συμβαίνει πρώτη φορά,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
5 λεπτά πριν, agrophoenix είπε

Συμφωνούμε ώς εδω οτι λογικά έχιε φορολογικό αντίπροσωπο , αυτο του απάντησα και εγώ, ο εκτελωνιστής και ο λογιστής στην κύπρο επιμένουν  για ενδοκοινοτική !μου συμβαίνει πρώτη φορά,

Αφού επιμένουν ξεκίνα από την πρώτη των τριών βασικών προϋποθέσεων ενδοκοινοτικής απόκτησης. Ζήτησέ τους τα παραστατικά που αποδεικνύουν την διακίνηση από το ένα κράτος μέλος στο άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...