Προς το περιεχόμενο

TAXISNET-ΑΠΟΡΙΕΣ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΥΓΕΙΑ!

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΤΕ ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΜΕΣΩ TAXISNET ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΔΕΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΟΜΑΙ ΣΤΗΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ ΑΛΛΑ ΣΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ.

ΠΟΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ? ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΣΤΕΛΝΟΝΤΑΙ Η ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΚΑΤΟΧΟΥΣ? ΚΑΤΑΘΕΤΩ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΥΠΟΒΑΛΛΕΙ ΔΗΛΩΣΗ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ?

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΥΓΕΙΑ!

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΤΕ ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΜΕΣΩ TAXISNET ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΔΕΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΟΜΑΙ ΣΤΗΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ ΑΛΛΑ ΣΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ.

ΠΟΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ? ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΣΤΕΛΝΟΝΤΑΙ Η ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΚΑΤΟΧΟΥΣ? ΚΑΤΑΘΕΤΩ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΥΠΟΒΑΛΛΕΙ ΔΗΛΩΣΗ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ?

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

Γιατί να στα πούμε εμείς ενώ μπορείς να τα βρείς μόνος/μόνη σου από το http://www.e-oikonomia.gr/ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περίπτωση επιστροφής >1500 €, γίνεται έλεγχος δικαιολογητικών από τη ΔΟΥ. Θα μπορούσε να με ενημερώσει κάποιος για αυτή τη διαδικασία?

πχ, η ηλεκτρονική υποβολή του Ε3 δεν έχει γίνει ακόμα. Θα πρέπει να γίνει πρώτα η υποβολή του, και μετά ο έλεγχος των διακιολογητικών? Ποια είναι η διαδικασία που ακολουθούν στις ΔΟΥ? Η καταβολή της επιστροφής γίνεται άμεσα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΝ Η ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 1500ΕΥΡΩ Η ΔΟΥ ΕΙΔΟΠΟΙΕΙ ΤΟΝ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟ ΝΑ ΠΡΟΣΚΟΜΙΣΕΙ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥΝ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΝ ΤΟΝ ΦΟΡΟΓΟΥΜΕΝΟ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟΥ ΑΠΟΣΤΑΛΕΙ ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΚΑ Η ΕΠΙΤΑΓΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΣΠΡΑΞΗ ΤΗΣ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΥΓΕΙΑ!

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΤΕ ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΜΕΣΩ TAXISNET ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΔΕΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΟΜΑΙ ΣΤΗΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ ΑΛΛΑ ΣΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ.

ΠΟΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ? ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΣΤΕΛΝΟΝΤΑΙ Η ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΚΑΤΟΧΟΥΣ? ΚΑΤΑΘΕΤΩ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΥΠΟΒΑΛΛΕΙ ΔΗΛΩΣΗ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ?

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

ΚΑΤΑΘΕΤΕΙΣ ΤΩΡΑ ΜΟΝΟ ΤΟ Ε1 ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΗ ΟΤΙ ΕΑΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΕΙΣ ΚΑΙ Ε9 ΘΑ ΤΣΕΚΑΡΕΙΣ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ 617.

ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΕΝΤΥΠΑ Ε2-Ε3-Ε9 ΥΠΟΒΑΛΟΝΤΑΙ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ. ΤΟ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΝΑ ΜΗΝΑ, ΕΑΝ ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΤΩΝ 1.500,00 ΕΥΡΩ ΤΟ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΘΑ ΕΧΕΙ ΣΗΜΕΙΩΣΗ ΝΑ ΠΡΟΣΚΟΜΙΣΕΙΣ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΓΙΑ ΕΛΕΓΧΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΣΧΕΔΟΝ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΕΠΙΤΑΓΗ ΤΗΣ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗΣ. ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ Η ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΤΩΝ 1.500,00 ΕΥΡΩ ΚΡΑΤΑΣ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...
επισκέπτη καιρατος
Παιδια η ΠΟΛ για το οτι κρατας τα δικαιολογητικα;;

Την εχει κανεις;;

Η ΠΟΛ πρεπει να ειναι τέλος 2002 με αρχες 2003. Διότι το οικονομικό 2002 πήγαινες τα δικαιολογητικα στη ΔΟΥ. το οικονομικό 2003 βγήκε η ΠΟΛ αυτή και τοτε αποφασισα εγω να καταθέτω μεσω ιντερνετ ολες τις δηλώσεις . Θα τη βρούμε ομως την ΠΟΛ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη καιρατος
Παιδια η ΠΟΛ για το οτι κρατας τα δικαιολογητικα;;

Την εχει κανεις;;

Λοιπόν φίλε ολες οι ΠΟΛ από το οικ. 2003 το γραφουν. Εδω υπαρχει και η φετινή.

ΠΟΛ. 1026/18.02.05 Τύπος και περιεχόμενο της δήλωσης φορολογίας εισοδήματος φυσικών προσώπων, οικονομικού έτους 2005, καθώς και των λοιπών εντύπων και των δικαιολογητικών εγγράφων που υποβάλλονται με αυτήν. Γραψε την στο ψαχτηρι του σαϊτ , εδω , και θα βγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 years later...
επισκέπτη LOGIANNIS

θελω να υποβάλλω μεσω taxis Ε1, Ε2. To Ε2 αφορά εισόδημα της συζυγου. χρειάζομαι ξεχωριστό κωδικό για τη σύζυγο? θα γίνει ξεχωριστή υποβολή για το Ε2? να σημειώσω ότι χρησιμοποιώ το taxsystem της epsilonet και κανω αυτόματη υποβολή.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη LOGIANNIS

το πρωτο που εκανα ληταν να καταχωρησω το Ε2 στην συζυγο... πατησα αυτοματη υποβολή αλλα ζητουσε κωδικούς τησ υσζυγου

μετα περασ το ε2 στον συζυγο με στοιχεια υπόχρεου τα στοιχεια της συζύγου... ετσι όμως το taxis μου εμφανίζει σαν εισοδηματια το σύζυγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη NIKANOR
Αυτά τα πράγματα δεν γίνονται.!!!

Εχεις πάρει κωδικό για τον σύζυγο?Τότε μπορείς να υποβάλεις και τα εισοδήματα της συζύγου χωρίς ιδαίτερο κωδικό για την σύζυγο.

Εκτός αν ο γάμος έγινε μέσα στο 2006 και δεν έχει δηλωθεί στο μητρώο.

Το σύστημα σου επιτρέπει να πληκτρολογήσεις (ή να διαγράψεις) το ΑΦΜ της συζύγου.

Αυτό κατά τη στιγμή υποβολής της δήλωσης.Μπορείς δηλαδή να στείλεις δήλωση έγγαμου ακόμα κι αν δεν έγινε η μεταβολή λόγω γάμου στο μητρώο.

Προς LOGIANNIS

Δεν δοκιμάζεις να τη στείλεις μέσω gsis.gr?

Δεν χρειάζεται κωδικό για τη σύζυγο όπως είπε κι ο Δημήτρης-dcorfu.

Θα μπεις και θα τη στείλεις με τον κωδικό του υπόχρεου (άνδρα)

Και κάνε κι έναν έλεγχο που "πήγαν" τα εισοδήματα της συζύγου, γιατί γράφεις ότι ήδη έχεις κάνει υποβολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη NIKANOR
Νίκο σου δίνει το δικαίωμα να γράψεις το αφμ της συζύγου,έστω και αν δεν έγινε μεταβολή στο μητρώο αλλά μόνο στο Ε1.

Ε2 συζύγου,όμως δεν μπορείς να στείλεις.

Μπορείς Δημήτρη.

Εστειλα δήλωση αρχές Μαίου με αυτά ακριβώς τα δεδομένα.

Πληκτρολογώντας το ΑΦΜ της συζύγου....

α) "Τικάρεται" (σόρυ αλλά δεν βρήκα άλλη λέξη) αυτόματα η ένδειξη "έγγαμος"

β) Ενεργοποιείται το "Ε2 συζύγου"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς Δημήτρη.

Εστειλα δήλωση αρχές Μαίου με αυτά ακριβώς τα δεδομένα.

Πληκτρολογώντας το ΑΦΜ της συζύγου....

α) "Τικάρεται" (σόρυ αλλά δεν βρήκα άλλη λέξη) αυτόματα η ένδειξη "έγγαμος"

β) Ενεργοποιείται το "Ε2 συζύγου"

Αυτά στην στην αρχική οθόνη "επιβεβαίωσης των στοιχείων", ή οποτεδήποτε μέχρι την οριστική υποβολή του Ε1;

(ελληνικά το "τικάρεται" το λέμε "τσεκάρεται" )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη NIKANOR
Αυτά στην στην αρχική οθόνη "επιβεβαίωσης των στοιχείων", ή οποτεδήποτε μέχρι την οριστική υποβολή του Ε1;

Οποτεδήποτε.Το πεδίο "ΑΦΜ συζύγου" μπορείς να το συμπληρώσεις (ή να το διαγράψεις ανάλογα) ανά πάσα στιγμή, μέχρι την οριστική υποβολή.

(ελληνικά το "τικάρεται" το λέμε "τσεκάρεται" )

Δεκτό :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά στην στην αρχική οθόνη "επιβεβαίωσης των στοιχείων", ή οποτεδήποτε μέχρι την οριστική υποβολή του Ε1;

(ελληνικά το "τικάρεται" το λέμε "τσεκάρεται" )

Νικόλα,δεν κατάλαβες ότι οι LandS σε πειράζουν επειδή ζηλεύουν που μένεις στην πανέμορφη Ρόδο;;;;

Πόσο ποιό Ελληνικό είναι το δεύτερο από το πρώτο;;

Τα Ελληνικά των LandS είναι άριστα για να σου προτείνουν το τσεκάρεται σαν ελληνική λέξη,γι αυτό

άλλωστε στο έχουν σε εισαγωγικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη NIKANOR

Το γνωρίζω ότι τα ελληνικά των LandS είναι άριστα (σίγουρα καλύτερα από τα δικά μου) γι' αυτό "ψάρωσα".. :rolleyes:

Κι εγώ αναρωτήθηκα αν είναι ελληνικό το "τσεκάρω" αλλά.... είπαμε...

Νά'σαι καλά Βαγγέλη (και Σταύρο) και καλή συνέχεια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 weeks later...
επισκέπτη Επισκέπτης-LOGIANNIS-
Μπορείς Δημήτρη.

Εστειλα δήλωση αρχές Μαίου με αυτά ακριβώς τα δεδομένα.

Πληκτρολογώντας το ΑΦΜ της συζύγου....

α) "Τικάρεται" (σόρυ αλλά δεν βρήκα άλλη λέξη) αυτόματα η ένδειξη "έγγαμος"

β) Ενεργοποιείται το "Ε2 συζύγου"

QUOTE(quest_1@ May 27 2007, 02:16 PM)

Νίκο σου δίνει το δικαίωμα να γράψεις το αφμ της συζύγου,έστω και αν δεν έγινε μεταβολή στο μητρώο αλλά μόνο στο Ε1.

Ε2 συζύγου,όμως δεν μπορείς να στείλεις.

Μπορείς Δημήτρη.

Εστειλα δήλωση αρχές Μαίου με αυτά ακριβώς τα δεδομένα.

Πληκτρολογώντας το ΑΦΜ της συζύγου....

α) "Τικάρεται" (σόρυ αλλά δεν βρήκα άλλη λέξη) αυτόματα η ένδειξη "έγγαμος"

β) Ενεργοποιείται το "Ε2 συζύγου"

τελικά τα κατάφερα... συμπλήρωσα το ε2 στο gsis με τα στοιχεια της συζύγου (το πήρε μια χαρα) και μετά υπεβαλα και το Ε1 μέσω του πρόγράμματος. το προγραμμα που χρησιμοποιώ συμπληρώνει αυτόματα τη δήλωση στο gsis αλλα δεν την κανει οριστική υποβολή. ετσι με τα

2 έντυπα ετοιμα για οριστική υποβολή υπέβαλα το Ε2 και μετά το Ε1. και ολα καλά.

ευχαριστώ γα τις απαντήσεις (και ας τις ειδα αργά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 year later...
επισκέπτη Επισκέπτης

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.

ΣΕ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΥΠΟΒΟΛΗ ΔΗΛΩΣΗΣ, ΠΩΣ ΔΗΛΩΝΕΤΑΙ Η ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ; ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ, ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΗ ΦΡΑΣΗ "ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΑΙ" ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ 7 ΕΡΩΤΗΜΑ 8 (ΣΤΑ ΕΝΟΙΚΙΑ) ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΑΝ ΔΕΝ ΒΑΛΩ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΑΦΜ ΑΥΤΟΥ ΠΟΥ ΦΙΛΟΞΕΝΕΙ. ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ 49 ΟΜΩΣ ΤΩΝ ΟΔΗΓΙΩΝ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΠΩΤΗ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑΣ Ο ΑΦΜ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ 801 ΑΛΛΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΣΤΟ ΠΕΙΔΙΟ "ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΚΜΙΣΘΩΤΗ".

ΕΨΑΞΑ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΕ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<LI>Αδυναμία συμπλήρωσης της ένδειξης "Φιλοξενούμενος" στο πεδίο "Ονοματεπώνυμο Εκμισθωτή"

  1. triRIGHT2.gifΗ συμπλήρωση του ονοματεπωνύμου ή της επωνυμίας του εκμισθωτή, γίνεται αυτόματα με την πληκτρολόγηση του Α.Φ.Μ. στο σχετικό κωδικό (801, 802 κ.λπ.). Στο πεδίο της επωνυμίας ΔΕΝ μπορείτε να συμπληρώσετε τίποτε. Αν θέλετε να δηλώσετε ότι φιλοξενείσθε, αναγράψτε στον κωδικό 801 τον Α.Φ.Μ. του προσώπου που σας φιλοξενεί χωρίς να συμπληρώσετε τον κωδικό 811 για να δηλώσετε ότι δεν καταβάλλετε ενοίκιο.

To παραπανω κειμενο υπαρχει στις Ερωτησεις - Απαντησεις για υποβολη δηλωσεων μεσω taxis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...