Προς το περιεχόμενο
  • 0

Πρόστιμο Εκπρόθεσμου Ε3.4 - Σύμβαση Μαθητείας


Viper

Ερώτηση

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά.

 

Μήπως γνωρίζει κάποιος συνάδελφος τι πρόστιμο έχει (αν έχει τελικά) εκπρόθεσμη υποβολή Ε3.4 για Έναρξη σύμβασης μαθητείας?

Με το τοπικό ΣΕΠΕ που μίλησα, μου είπαν ότι δεν γνωρίζουν και ότι το βγάζει λέει αυτόματα το σύστημα...

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Κι εγώ δεν βρίσκω κάτι να γράφεται κάπου...

Δεν ξέρω αν εμπίπτει στα εκπρόθεσμα Ε3 όμως και δεν ξέρω τι να την κάνω την αναγγελία....

Να τη στείλω ή όχι...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
15 ώρες πριν, Viper είπε

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Κι εγώ δεν βρίσκω κάτι να γράφεται κάπου...

Δεν ξέρω αν εμπίπτει στα εκπρόθεσμα Ε3 όμως και δεν ξέρω τι να την κάνω την αναγγελία....

Να τη στείλω ή όχι...?

δ.Για τα έντυπα E3.1, E3.2 και Ε3.3 που αφορούν ωφελούμενους από προγράμματα κοινωφελούς χαρακτήρα, θεωρητικής κατάρτισης και πρακτικής κατάρτισης Voucher, τα οποία κατέστησαν εκπρόθεσμα, επιτρέπεται η ηλεκτρονική τους υποβολή, άνευ κυρώσεων

ε.Για τα  έντυπα E3.4 και E3.5 που αφορούν σε συμβάσεις μαθητείας και πρακτικής άσκησης σπουδαστών/φοιτητών, τα οποία κατέστησαν εκπρόθεσμα, επιτρέπεται η ηλεκτρονική τους υποβολή με ανάλογη εφαρμογή των προβλεπόμενων, από την κείμενη νομοθεσία, κυρώσεων.

Read more at Taxheaven: https://www.taxheaven.gr/news/57161/erganh-ekprooesmes-ypoboles-entypa-e3-e5-e6-kai-e7-oesh-epopteias-h-dieyoynshs-h-empisteytikh-entypa-e3-kai-e4

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
2 ώρες πριν, spirosvii είπε

δ.Για τα έντυπα E3.1, E3.2 και Ε3.3 που αφορούν ωφελούμενους από προγράμματα κοινωφελούς χαρακτήρα, θεωρητικής κατάρτισης και πρακτικής κατάρτισης Voucher, τα οποία κατέστησαν εκπρόθεσμα, επιτρέπεται η ηλεκτρονική τους υποβολή, άνευ κυρώσεων

ε.Για τα  έντυπα E3.4 και E3.5 που αφορούν σε συμβάσεις μαθητείας και πρακτικής άσκησης σπουδαστών/φοιτητών, τα οποία κατέστησαν εκπρόθεσμα, επιτρέπεται η ηλεκτρονική τους υποβολή με ανάλογη εφαρμογή των προβλεπόμενων, από την κείμενη νομοθεσία, κυρώσεων.

Read more at Taxheaven: https://www.taxheaven.gr/news/57161/erganh-ekprooesmes-ypoboles-entypa-e3-e5-e6-kai-e7-oesh-epopteias-h-dieyoynshs-h-empisteytikh-entypa-e3-kai-e4

 

Σε ευχαριστώ πολύ, το διάβασα κι εγώ, απλά μου φαίνονται πολλά τα 1.800€+ και η "χρέωση" της επιχείρησης με πολύ υψηλή παράβαση για εκπρόθεσμη μαθητεία ή πρακτική άσκηση από τη στιγμή που εμπλέκονται και άλλοι φορείς μέσα..

Να είσαι καλά πάντως, ευχαριστώ πολύ και πάλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
11 λεπτά πριν, Viper είπε

Σε ευχαριστώ πολύ, το διάβασα κι εγώ, απλά μου φαίνονται πολλά τα 1.800€+ και η "χρέωση" της επιχείρησης με πολύ υψηλή παράβαση για εκπρόθεσμη μαθητεία ή πρακτική άσκηση από τη στιγμή που εμπλέκονται και άλλοι φορείς μέσα..

Να είσαι καλά πάντως, ευχαριστώ πολύ και πάλι!

Το 1800€ από που προκύπτει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
24 λεπτά πριν, spirosvii είπε

Το 1800€ από που προκύπτει;

Θεώρησα ότι βγαίνει από εδώ:

https://www.taxheaven.gr/circulars/32180/60201-d7-1422-2019

Εκτός εάν αυτά αφορούν μόνο σε επιτόπιο ΄έλεγχο του ΣΕΠΕ και υπάρχει κάποια άλλη κατηγοριοποίηση προστίμων εκπροθέσμων εκτός ευρημάτων επιτόπιων ελέγχων που δεν έχω υπ' όψη.. Δεν μου έχει ξαναχρειαστεί η αλήθεια είναι κιόλας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
10 λεπτά πριν, Viper είπε

Θεώρησα ότι βγαίνει από εδώ:

https://www.taxheaven.gr/circulars/32180/60201-d7-1422-2019

Εκτός εάν αυτά αφορούν μόνο σε επιτόπιο ΄έλεγχο του ΣΕΠΕ και υπάρχει κάποια άλλη κατηγοριοποίηση προστίμων εκπροθέσμων εκτός ευρημάτων επιτόπιων ελέγχων που δεν έχω υπ' όψη.. Δεν μου έχει ξαναχρειαστεί η αλήθεια είναι κιόλας..

Δεν νομίζω ότι είναι έτσι. Πρακτική άσκηση είναι, πριν από την ανακοίνωση ήταν χωρίς πρόστιμο. Τώρα ξαφνικά θα βάλουν 1800? Η άποψή μου είναι ότι δεν θα πουν και τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 λεπτό πριν, spirosvii είπε

Δεν νομίζω ότι είναι έτσι. Πρακτική άσκηση είναι, πριν από την ανακοίνωση ήταν χωρίς πρόστιμο. Τώρα ξαφνικά θα βάλουν 1800? Η άποψή μου είναι ότι δεν θα πουν και τίποτα.

Μακάρι, τι να πω..

πάντως μου κάνει εντύπωση που δεν γνωρίζει το ΣΕΠΕ να μου πει πόσο είναι το πρόστιμο αν υπάρχει τέλοσπάντων..

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τον χρόνο σου όπως και να έχει!

Μόλις μάθω θα το κάνω post εδώ προς ενημέρωση.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...