Προς το περιεχόμενο
  • 0

Κωδικοι εφκα με νεο τροπο (ηλεκτρονικη πιστοποιηση ) σε ποσες μερες πρεπει η προσληψη;


katerinagm

Ερώτηση

Καλημέρα. Νομικό πρόσωπο που πήρε αμέ από γέμη κ πίεζε για πρόσληψη . Πήρα κωδικούς απλά κ δεν δήλωσα εργαζόμενο. Πρεπει να προχωρήσω σε πρόσληψη καποιου κ αν ναι σε ποσες μερες; δεν έχω δηλώσει κάποιον . απλα πηρα κωδικούς.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Δεν σε υποχρεώνει να δηλώσεις εργαζόμενο ; παλια με την απογραφή είχες 3 μερες να κανεις την πρόσληψη  ,εχει αλλαξει αυτο; απο την απόφαση δεν βγάζω άκρη 

https://www.taxheaven.gr/circulars/36502/174064-17-5-2021

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Όχι δεν σε υποχρεώνει. Σου δίνει απλά κωδικούς. Αν εγώ πχ θέλω να τους έχω για να μην τρέχω όταν χρειαστώ επιδοτούμενο γιατί πειράζει; Ισχύει με τους κωδικούς δλδ πια το τριήμερο ή όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν το γνωριζω. Διάβασα την απόφαση αλλα δεν βαζω το χερι μου στην φωτια . .η λογική λέει οτι για να κανεις απογραφη και για να  βγάλεις κώδικους θες και να προλάβεις απ την άλλη αν δεν προσλαβεις τι;; θα εχει το ικα πχ 100.000 μητρωα που δεν απασχολησαν η δεν θα απασχολησουν ποτε προσωπικο; και απλα εκαναν απογραφη για αν και εφοσον; 

η έννοια της απογραφής ειχε μια ουσια πριν..τωρα πηγαμε στο αλλο ακρο;   μπορει .παντως πιο πρακτικό και βολικό για μας ειναι να βγαζεις κωδικο και αχρείαστος να ναι και γι αυτους να βγαζεις οταν πραγματικά τους χρειάζεσαι .

Παρε δευτερη γνώμη η κανε ερώτηση στο υπουργειο   .Προσωπικά αν δεν είχα άμεση πρόσληψη κώδικους δεν θα έβγαζα  .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...