Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΦΟΡΟΥ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ


papoulpb

Ερώτηση

Καλησπέρα σας,

έχει ιδέα κάποιος συνάδελφος σε πόσες μέρες περίπου εμφανίζονται οι επιστροφές φόρου εισόδηματος για ποσά άνω των 5.000 στο taxisnet?

Έχω 2 ατομικές με μεγάλες επιστροφές φόρου ( ο ένας 5.500 και ο άλλος 6.500) λόγω μεγάλου παρακρατούμενου φόρου και μείωσης του συντελεστή της πρώτης κλίμακας στο 9%, τις έχω στείλει απο αρχή του μήνα, περιμένουν να συμψηφίσουν ΦΠΑ και ακόμη δεν έχουν φανεί.

Τα πιο μικρά ποσά (κάτω των 5.000) απο την εμπειρία μου βλέπω πως το πολύ σε 5 εργάσιμες τα εμφανίζει στην προσωποποιημένη πληροφόρηση προς επιστροφή.

Έχει κάποιος συνάδελφος ανάλογη εμπειρία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 απάντηση σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
2 ώρες πριν, papoulpb είπε

Καλησπέρα σας,

έχει ιδέα κάποιος συνάδελφος σε πόσες μέρες περίπου εμφανίζονται οι επιστροφές φόρου εισόδηματος για ποσά άνω των 5.000 στο taxisnet?

Έχω 2 ατομικές με μεγάλες επιστροφές φόρου ( ο ένας 5.500 και ο άλλος 6.500) λόγω μεγάλου παρακρατούμενου φόρου και μείωσης του συντελεστή της πρώτης κλίμακας στο 9%, τις έχω στείλει απο αρχή του μήνα, περιμένουν να συμψηφίσουν ΦΠΑ και ακόμη δεν έχουν φανεί.

Τα πιο μικρά ποσά (κάτω των 5.000) απο την εμπειρία μου βλέπω πως το πολύ σε 5 εργάσιμες τα εμφανίζει στην προσωποποιημένη πληροφόρηση προς επιστροφή.

Έχει κάποιος συνάδελφος ανάλογη εμπειρία?

Καλησπέρα.

Σε εμένα έκανε 40 ημέρες να φανούν στο Τάξις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...