Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΔΗΛΩΣΗ ΑΠΟΘΑΝΩΝ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΥ


bamel

Ερώτηση

Συνάδελφοι καλησπέρα η δήλωση για αποθανών  συνταξιούχο υποβάλλεται έως 31/12/2020 χειρόγραφα στη Δ.Ο.Υ. του.

η βεβαίωση από συντάξεις ΟΑΕΕ και ΟΓΑ για το 2020 έχουν αναρτηθεί ; Γιατί δεν μπορώ να τις βρω

Επίσης η δήλωση επειδή είναι να κατατεθεί στη Δ.Ο.Υ. Τρίπολης μπορώ να τη στείλω με email αντί για συστημένη αποστολή;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλή δύναμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
46 λεπτά πριν, bamel είπε

Συνάδελφοι καλησπέρα η δήλωση για αποθανών  συνταξιούχο υποβάλλεται έως 31/12/2020 χειρόγραφα στη Δ.Ο.Υ. του.

η βεβαίωση από συντάξεις ΟΑΕΕ και ΟΓΑ για το 2020 έχουν αναρτηθεί ; Γιατί δεν μπορώ να τις βρω

Επίσης η δήλωση επειδή είναι να κατατεθεί στη Δ.Ο.Υ. Τρίπολης μπορώ να τη στείλω με email αντί για συστημένη αποστολή;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλή δύναμη

Προσωπικά , αν δεν έχει δηλωθεί ο θάνατος , κάνω επιβεβαίωση στοιχείων για να δω εισοδήματα , τόκους κτλ

Αν έχει δηλωθεί ο θάνατος  , μπήκες εφκα και δε βρήκες τις βεβαιώσεις?

Λογικά με μεηλ είσαι εντάξει.  Θα προσπαθούσα να επικοινωνήσω  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλα ηταν τα πράγματα μεχρι πέρσι και οτι γράφεις λειτουργούσε  .

Πλεον που εχει γινει η διασύνδεση του ληξιαρχείου με το taxisnet η εύρεση τον τόκων αποδοχών αποδείξεων κτλ   απο τους αντίστοιχους φορείς ειναι μονόδρομος ,εκτος και παει στην εφορια και τα βρει ολα πλην των τόκων απο εκει .

Ακομα ενα θεμα που μας δυσκόλεψαν. .άποψη μου και των θανόντων θα έπρεπε να γίνονται ήλετρονικα  .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Οι συντάξεις από ΟΑΕΕ και ΟΓΑ για το 2020 δεν έχουν αναρτηθεί, υπάρχιε περίπτωση να έχουν αναρτηθεί κάπου αλλού;

Ο θάνατος έχει δηλωθεί κανονικά 20/12/2020,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
4 ώρες πριν, bamel είπε

Οι συντάξεις από ΟΑΕΕ και ΟΓΑ για το 2020 δεν έχουν αναρτηθεί, υπάρχιε περίπτωση να έχουν αναρτηθεί κάπου αλλού;

Ο θάνατος έχει δηλωθεί κανονικά 20/12/2020,

Στην εφορια θα εχει σταλει το αρχειο.καλυτερα για μενα να το παρεις απο εκει .οχι τπτ αλλο για βα εχεις και τα ποσα των αναδρομικων να τις φτιαξεις και τις 3 μαζι να τελειωνεις . 

Τους τοκους θα τους παρεις απο την τραπεζα .αππδειξεις οκ δες τε απο φορολοταρια αν και δεν θα ναι στις εξαιρεσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

το θέμα είναι ότι ο αποθανών συνταξιούχος ανήκε στη Δ.Ο.Υ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ και εγώ είμαι Αθήνα, μήπως γνωρίζει κάποιος συνάδελφος πως να το χειριστώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
21 λεπτά πριν, bamel είπε

το θέμα είναι ότι ο αποθανών συνταξιούχος ανήκε στη Δ.Ο.Υ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ και εγώ είμαι Αθήνα, μήπως γνωρίζει κάποιος συνάδελφος πως να το χειριστώ;

Τηλεφώνησε μου   Β. Καρράς :D

Πέρα από τη πλάκα , θα προσπαθούσα να επικοινωνήσω με τηλέφωνο για αρχή  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
15 λεπτά πριν, 125883623 είπε

ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΦΟΡΙΕΣ ΤΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΑΥΤΑ .ΔΕΝ ΒΑΖΩ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΦΩΤΙΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ? 

Ναι , και εγώ έτσι πιστεύω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...