Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΔΑΠΑΝΗ ΓΙΑ ΚΩΔΙΚΟ 049


adel

Ερώτηση

Καλημέρα,

Στον πίνακα που φέρνει το σύστημα για τους κωδικούς 049-050 ο πίνακας 1 (σύνολο δαπανών με ηλεκτρονικό μέσο) συμπεριλαμβάνει τα ποσά του πίνακα 2 (δάνεια, κτλ). ?

Δηλαδή αφαιρούμε από τον πίνακα 1 τα ποσά του πίνακα 2 για τους κωδικούς 049-050 ?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

στην ουσία αν δεν έχεις καλύψει το πόσο που χρειάζεται για την ηλεκτρονικές αποδείξεις  και έχεις εκεί ποσά τότε τα χρησιμοποιεις  μπας και  με την μείωση καταφέρεις  την μη συγκέντρωση  του ποσού . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
7 ώρες πριν, 125883623 είπε

στην ουσία αν δεν έχεις καλύψει το πόσο που χρειάζεται για την ηλεκτρονικές αποδείξεις  και έχεις εκεί ποσά τότε τα χρησιμοποιεις  μπας και  με την μείωση καταφέρεις  την μη συγκέντρωση  του ποσού . 

οταν λες τα χρησιμοποιείς τι εννοεις δεν το βλεπει αυτοματα το συστημα για να μειωση τις απαιτουμενες αποδειξεις? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
49 λεπτά πριν, klery είπε

οταν λες τα χρησιμοποιείς τι εννοεις δεν το βλεπει αυτοματα το συστημα για να μειωση τις απαιτουμενες αποδειξεις? 

Το 30% σου μειώνει.δεν λειτουργεί σαν τον κωδικό που ειναι προ κλικαρισμένος   και σε αυτήν την περίπτωση δεν απαιτούνται αποδείξεις  .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν μπορώ να καταλάβω τις απαντήσεις σας. Η ερώτηση μου είναι εάν πχ τα δάνεια του πίνακα 2 που φέρνει ο 049 συμπεριλαμβάνονται στις ηλεκτρονικές πληρωμές του πίνακα 1

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
3 ώρες πριν, adel είπε

Δεν μπορώ να καταλάβω τις απαντήσεις σας. Η ερώτηση μου είναι εάν πχ τα δάνεια του πίνακα 2 που φέρνει ο 049 συμπεριλαμβάνονται στις ηλεκτρονικές πληρωμές του πίνακα 1

 

 

 

 

Α τωρα κατάλαβα σωστα το ερώτημα .αν τα πανω ειναι μεσα στα κατω .άποψη μου χωρις να το χω τσεκάρει ειναι πως ναι .και αυτο γιατι το πανω πρεπει να ναι παντα λιγοτερο απο το κατω 049-050 που εχει όλες τις ηλεκτρονικές πληρωμές). 

Αναφερόμουν καθ η πρωτη ειχε να κανει αν τα συμπληρώνεται και γιατι  .και σε αυτη την ερώτηση.... 

Η απάντηση ειναι ναι οχι και στο ναι ακομα και να μπουν παιζει να αφήσει αδιάφορο το αποτέλεσμα οπως επισης και στο οχι.

Για να το καταλάβετε πρεπει να διαβάσετε για πιο λογο προστέθηκαν τα παραπάνω ποσα φέτος τα οποία πρεπει να   τσεκάρετε κιόλας αν ειναι ορθα ..μπορει πχ να ναι λιγότερα η και περισσότερα απο τα κανονικά .

Άποψη μου αν δεν θελετε να το ψάξετε και θελετε μια μασημένη (μιση) απάντηση  .βάλτε τα .

Εγω πχ αν ειναι άνω τον 60 χρόνων δεν ασχολούμαι  αν ειναι κλικαρισμενος ο τέλευτεος κωδικος της δηλωσεις( αφορα τους   χομπιτ   παλι δεν ασχολουμε ..αν απο τις ηλεκτρονικές  049 καλύπτει το νουμερο που χρειάζεται παλι δεν ασχολουμαι και παει λεγοντας .  

Άποψη μου σπάνια φέτος θα χρειαστει  και θα βοηθήσει κάποιον. (Πχ συνταξιούχο με στεγαστικό που δεν επηρεάστηκε απο τον χομπιτ ).  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...