Jump to content

ΕΞΑΓΟΡΑ SINGULAR SOS ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΧΡΗΣΤΕΣ ΤΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ

Recommended Posts

ΕΠΑΝΕΡΧΟΜΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΤΟΥ 2006  ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΑΣ ΠΡΟΕΚΥΨΕ ΚΑΙ ΤΟ 2021

ΕΙΧΑ ΓΡΑΨΕΙ ΤΟΤΕ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΚΕΙΜΕΝΟ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ !!!!

Νομίζω ότι σήμερα θα προκύψει μεγαλύτερο πρόβλημα με την νέα Εξαγορα..

Ηδη από ότι αντιλήφθηκα επίκειται κατάργηση της Δήλωσης Εισοδήματος απο φέτος ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

χωρίς να μας υπολογίσουν και μάλιστα ζητώντας μας να πληρώσουμε και διαφορά σε σχέση με το νέο προιόν.. το οποίο είχαμε ήδη εξωφλήσει.

ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΕΥΜΈΝΟ ΚΈΙΜΕΝΟ ΤΟΥ 2006!!!!!!!!

ΚΑΙ ΕΠΑΝΕΡΧΟΜΑΣΤΕ..

(ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΙΕΙ ΠΟΛΛΟΥΣ (ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΙΣΩΣ)

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΤΗΣ SINGULAR.

ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ΟΤΙ Η ΕΝ ΛΟΓΩ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΤΟ ΙΔΙΟΚΤΗΣΙΑΚΟ ΚΑΘΕΣΤΩΣ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΤΑΞΕΙ ΣΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ!!!!

ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΤΟ 1990 ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ . ΑΠΟ ΤΟ 2005 ΜΑΣ ΕΚΒΙΑΣΑΝ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΑΠΟ MANAGER KAI EUROFASMA ΣΤΟΝ ACCOUNTANT.

ΑΦΟΥ ΠΛΗΡΩΣΑΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΣΕΡΒΙΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΡΙΠΛΑΣΙΕΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΣΤΑ ΠΑΛΙΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΚΒΙΑΣΤΗΚΑΜΕ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΟΥΜΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΣ ΠΙΟ ΙΣΧΥΡΟΥΣ ΦΤΑΣΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΣΠΑΤΑΛΑΜΕ ΤΡΙΠΛΑΣΙΟ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΙΣΩΣ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙ Η ΙΔΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ . Η ΚΑΡΑΜΕΛΑ ΣΤΗΝ ΟΛΗ ΥΠΟΘΕΣΗ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΤΑ ΝΕΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΠΑΡΕΧΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ (ΑΧΡΗΣΤΕΣ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ ΛΟΓΙΣΤΗ).

ΣΕ ΟΣΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ( ACCOUNTANT-CONTROL) ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΤΟΥΣ ΚΑΨΑΜΕ!!!!

ΠΡΕΠΕΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΘΟΥΜΕ ΔΙΟΤΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΝ ΟΝΤΩΣ ΜΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΟΓΙΣΤΗ ΠΑΡΑΔΕΧΟΝΕΝΗ ΑΝΟΙΚΤΑ ΟΤΙ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑΜΕΛΗΣΕΙ.

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΤΟΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ ΝΑ ΜΑΣ ΔΙΑΘΕΣΕΙ ΕΝΑΝ ΧΩΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΓΚΡΟΤΗΣΟΥΜΕ ΜΙΑ ΚΟΙΝΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΗΤΤΑΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΤΗΛ 2310 519320)

Ας μην επαναπαυόμαστε..  Είμαστε πολλοί συνάδελφοι που χρησιμοποιούμε τα προγράμματα της πάλαι ποτέ SINGULAR.

Γιά ένα πράγμα να είμαστε σίγουροι.. Με την λήξη της ετήσιας συνδρομής άσχημες ( οικονομικές )εκπλήξεις μας περιμένουν.

Το παρήγορο είναι ότι πολλοί συνάδελφοι συντονίστηκαν σαυτή την κίνηση.

Χρειάζεται περισσότερη συνοχή και αγώνας και σίγουρα θα δικαιωθούμε .

ΚΗΤΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ  ΤΗΛ  2310 519320

3 ώρες πριν, kittas είπε

Ας μην επαναπαυόμαστε..  Είμαστε πολλοί συνάδελφοι που χρησιμοποιούμε τα προγράμματα της πάλαι ποτέ SINGULAR.

Γιά ένα πράγμα να είμαστε σίγουροι.. Με την λήξη της ετήσιας συνδρομής άσχημες ( οικονομικές )εκπλήξεις μας περιμένουν.

Το παρήγορο είναι ότι πολλοί συνάδελφοι συντονίστηκαν σαυτή την κίνηση.

Χρειάζεται περισσότερη συνοχή και αγώνας και σίγουρα θα δικαιωθούμε .

ΚΗΤΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ  ΤΗΛ  2310 519320

Οντως θα εχουμε εκπληξεις με την ληξη της συμβασης..... αλλα ειναι τρελο εν μεσω της χρησης και με ενεργες συμβασεις εκ μερους μας 

να μας αλλαζουν προγραμμα υποχρεωτικα π.χ. εισοδημα ,ενω ηταν υποχρεωμενοι να υποστηριξουν το προγραμμα της singular , ποσω μαλλον

οταν θα εχουν ληξει οι ετησιες συμβασεις μας. 

Εδω  στο forum δεν βλεπω πολλους συναδελφους να ασχολουνται με το προβλημα.

τα θετικά είναι οτι αυτό το taxsystem δεν εχει καμία σχέση με την φορολογία εισοδήματος της singular (THN ΠΛΗΡΩΣΑΜΕ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ) γενικά τώρα που βλέπω τα προγράμματα της εψιλον και την εξυπηρέτηση τους ,καταλαβαίνω ότι μας είχαν παρατημένους τόσα χρόνια .

ο accountant της singular βέβαια νομίζω ότι θέλει δουλεία για να συνδεθεί φέτος με το taxsystem ..να δουμε

επίσης δεν έχω καταλάβει σε αυτή την ιδιόμορφη κατάσταση (λογιστική singular εισόδημα εψιλον )από που στέλνουμε mydata ? μέσω ποιας εφαρμογής λογικά του accountand,αλλά πως?

E-BOOKS

Νωρίτερα είχα επικοινωνία για την ανανέωση ετήσιας συνδρομής accountant (σταθερό το ποσό και φέτος) και με ενημέρωσαν και για το κόστος των e-books. 

Προσωπικά θεωρώ πως με κριτήριο την σχέση κόστους-δυνατοτήτων η singular ήταν (παραμένει;) δύναμη.

2 ώρες πριν, Locomondo είπε

E-BOOKS

Νωρίτερα είχα επικοινωνία για την ανανέωση ετήσιας συνδρομής accountant (σταθερό το ποσό και φέτος) και με ενημέρωσαν και για το κόστος των e-books. 

Προσωπικά θεωρώ πως με κριτήριο την σχέση κόστους-δυνατοτήτων η singular ήταν (παραμένει;) δύναμη.

εγω πληρωσα τα ιδια με περσι συν την διαφορα για το taxsystem

για το mydata θα πρεπει να τους ενοχλήσω εγώ ? πως θα τα στελνω απο τον accoundant?

3 ώρες πριν, dodos είπε

εγω πληρωσα τα ιδια με περσι συν την διαφορα για το taxsystem

για το mydata θα πρεπει να τους ενοχλήσω εγώ ? πως θα τα στελνω απο τον accoundant?

Δεν έχω ιδέα πως θα τα στέλνουμε, δεν είχα στείλει τίποτα ως τώρα, φαντάζομαι πως ναι. Μόνοι τους με ρώτησαν αν θέλω και την συνδρομή των e-books