Προς το περιεχόμενο
  • 0

Αναστολές Μαρτίου


Παυλάκης

Ερώτηση

Καλησπέρα ?

Κατ' αρχάς η προθεσμία (προ)υποβολής τους για τον 3ο είναι -προς το παρόν- μέχρι 28 του τρέχοντος, σωστά???

 

Ευχαριστώ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
1 ώρα πριν, TAS0S είπε

Εγώ βλέπω ότι

Για πολλοστή φορά θα εξαναγκαστούμε να δουλέψουμε ΣΚ

Γιατί δέν μιλάει κανείς για αυτό ?

 

Σε ποιον να μιλησουμε.σηκωνει κμμια υπηρεσια τηλεφωνο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
11 λεπτά πριν, PIRATIS είπε

Σε ποιον να μιλησουμε.σηκωνει κμμια υπηρεσια τηλεφωνο?

Δέν είναι θέμα υπηρεσιών.

Είναι θέμα του ΟΕΕ και των συλλόγων μας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έχουν ανοίξει κανονικά συνάδελφοι και δεν γίνεται κανένας έλεγχος στα κριτήρια που αναφέρει η απόφαση. 

Σε κατάστημα σιδηρικών με λιανικό και χονδρικό, στη Θεσσαλονίκη, από τα 4 άτομα οι 2 θα βγουν σε αναστολή. Προσανατολίζομαι σε δήλωση 1-3/3/21 ως πληττόμενη και από 4-16/3/21 ως κλειστή. Μετά, ανάλογα με τις νέες αποφάσεις, θα δηλώσω ανάλογα.

Πριν περίπου 2 μήνες, όταν το λιανεμπόριο ήταν κλειστό, πέρασε από το μαγαζί έλεγχος για τα μέτρα. Βρήκε μέσα 2 άτομα και τους είπε πως απαγορεύεται να είναι στο μαγαζί (κάτι που δεν ισχύει γιατί δεν ήταν σε αναστολή αλλά ακόμη και να ήταν, τότε τις δηλώναμε στα τέλη του μήνα) και απαγορεύεται η έκδοση αποδείξεων. Μάλιστα, με ύφος, τους είπε να ενημερωθούν σωστά. Θεωρώ, πως από τη στιγμή που υπάρχει χονδρικό εμπόριο, αλλά και λιανικό μέσω τηλεφωνικής παραγγελίας και eshop, δεν υπάρχει κάτι επιλήψιμο. Δεν βγάζω υποχρεωτικά όλους τους υπαλλήλους σε αναστολή, κρατώ τους δύο στο μαγαζί για τις ανάγκες του χονδρικού και ηλεκτρονικού λιανικού εμπορίου, συνοδεύω τις παραγγελίες με τα ανάλογα παραστατικά (απόδειξη, τιμολόγια) και είμαι καθ'όλα νόμιμος. 

Κάποια σκέψη στα παραπάνω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, ChristosTS είπε

Αναστολές 05/03 , 06/03, 07/03 ,08/03 δηλώνονται έως 08/03 ?  Νομίζω ναι

Εντός του ανωτέρω χρονικού διαστήματος, υποβάλλονται δηλώσεις αναστολής συμβάσεων εργασίας που αφορούν όλο τον μήνα Μάρτιο ή μέρος αυτού. Στο ίδιο χρονικό διάστημα δηλώνονται νομίμως και οι αναστολές συμβάσεων εργασίας εργαζομένων που αφορούν τις 1/3, 2/3, 3/3 και 4/3/2021.

Δε ξέρω πόσες φορές το έχω διαβάσει. Μετά από αρκετή σκέψη κατέληξα στο εξής συμπέρασμα   Η πρώτη πρόταση είναι μια χαρά και έφτανε. Επειδή όμως μας θεωρούν βλαμμένους , ήθελαν να τονίσουν τη δυνατότητα προαναγγελίας αναστολής μέχρι 08/03 , κάτι σαν παράδειγμα ρε αδερφέ και τα έκαναν .........................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Επιχείρηση λιανικού εμπορίου , στη Θεσσαλονίκη , που είναι ΚΛΕΙΣΤΗ βάση νόμου ,  δεν με αφήνει να δηλώσω τον εργαζόμενο σε αναστολή επειδή δεν έχει την οριζόμενη μείωση τζίρου ,

τι μπορώ  να κάνω ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

μηπως εχει και αλλον καδ και στην έχει πληττόμενη;

εχω πελάτη που έχει και αλλο καδ και μου τον προ-συμπληρωνει καθε φορα το εργανη χωρίς να είναι ο κύριος!

Και πάω και τον αλλάζω κάθε φορά και βάζω τον κλειστό απο δημόσια αρχή !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

\\καλησπερα,για αναστολες Απριλιου αν ισχυσουν και υπαρχουν πρεπει να προαναγγειλουμε??θα ανακοινωσουν κατι να ξερουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καποιος καποια διαισθηση τι προκειται να κανουμε ?περιμενουμε ανακοινωσεις ,θα παει λετε ως 5 6 απριλιου?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 

38 λεπτά πριν, zinon είπε

καποιος καποια διαισθηση τι προκειται να κανουμε ?περιμενουμε ανακοινωσεις ,θα παει λετε ως 5 6 απριλιου?

 

Γιατί είσαι τόσο ανυπόμονος? :D    Αν τα έχεις τελειώσει όλα , άραξε.    Πάντως μέχρι τώρα ναι, η προθεσμία αρχίζει από τις αρχές του επόμενου μήνα. Οτι είναι θα το μάθουμε. Να είναι καλά ο κόμβος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

επειδη κανεις δεν τα τελειωσε ολα και δεν τελειωνουν,να εχουμε λιγες ωρες καιρο μερα εστω για να ξερουμε τι θα κανουμε πιο πριν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Για αυτη τη χωρα μιλαμε ή για καποια αλλη; ?

Προφανως ο,τι καναμε και το Μαρτιο και θα δωσουν μερικες ημερες περιθωριο να δηλωσουμε αναστολες απο 1/4/2021.

Αν δε δωσουν,κακο του κεφαλιου τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα.

Σε πληττόμενη επιχείρηση δεν με ενημέρωσαν για αναστολή μίας υπαλλήλου από 5/3 έως 26/3.

Μπορεί να γίνει αναδρομικά τώρα η δήλωση αναστολής?

Ρωτάω επειδή δεν έχω κάνει καθόλου για το 2021 δηλώσεις αναστολής με τα νέα κριτήρια.

Όποιος μπορεί ας βοηθήσει.

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, HURRICANE33 είπε

Καλησπέρα.

Σε πληττόμενη επιχείρηση δεν με ενημέρωσαν για αναστολή μίας υπαλλήλου από 5/3 έως 26/3.

Μπορεί να γίνει αναδρομικά τώρα η δήλωση αναστολής?

Ρωτάω επειδή δεν έχω κάνει καθόλου για το 2021 δηλώσεις αναστολής με τα νέα κριτήρια.

Όποιος μπορεί ας βοηθήσει.

Ευχαριστώ πολύ.

Δε γίνεται αναδρομικά. Πιστεύω αν δοκιμάσεις, όταν θα πατήσεις την υποβολή , θα σου βγάλει μήνυμα λάθους.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
24 λεπτά πριν, 750 είπε

Δε γίνεται αναδρομικά. Πιστεύω αν δοκιμάσεις, όταν θα πατήσεις την υποβολή , θα σου βγάλει μήνυμα λάθους.  

Σε ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

\\παντως για αναστολες απριλιου εχετε καμια πληροφορηση πότε θα ανακοινωσουν τι και πως?ασχετως αν κανουμε διακοπες αναστολων ή ανανεωσεις νεες υποβολες, να εχουμε μερες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...