Προς το περιεχόμενο

ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΤΟ ΧΡΗΜΑ!!!!!!


επισκέπτη guest

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΝΑΥΤΕΜΠΟΡΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ 3 ¨ΤΟ ΕΛΛΕΙΜΜΑ ΤΟΥ ΚΡΑΤΙΚΟΥ ΠΡΟΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΥ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΤΟΥ 2005 ΑΝΗΛΘΕ ΣΕ 2439 ΕΚ. ΕΥΡΩ

ΝΑΥΤΕΜΠΟΡΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ 31

EUROBANK

ΣΤΑ ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ ΕΣΟΔΑ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΟΡΙΑΚΗ ΑΥΞΗΣΗ ΚΑΤΑ 5 ΕΚΑΤ

ΕΥΡΩ , ΣΤΑ 1489 ΔΙΣ. ΕΥΡΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝΑΥΤΕΜΠΟΡΙΚΗ  ΣΕΛΙΔΑ  3 ¨ΤΟ ΕΛΛΕΙΜΜΑ ΤΟΥ ΚΡΑΤΙΚΟΥ ΠΡΟΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΥ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΤΟΥ 2005 ΑΝΗΛΘΕ ΣΕ 2439 ΕΚ. ΕΥΡΩ

ΝΑΥΤΕΜΠΟΡΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ 31

EUROBANK

ΣΤΑ ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ ΕΣΟΔΑ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΟΡΙΑΚΗ ΑΥΞΗΣΗ ΚΑΤΑ 5 ΕΚΑΤ

ΕΥΡΩ , ΣΤΑ 1489 ΔΙΣ. ΕΥΡΩ

Ολοι μιλούν για οικονομική κρίση ενώ στο δρόμο όλο και περισσότερες Mercedes,BMW για να μην πω για τις Πορσε που έχουν ξεφυτρώσει στους δρόμους τις Θεσσαλονίκης. Τελικά η οικονομική κρίση και το έλλειμα του κράτους υπάρχει μόνο για κάποιες κοινωνικές τάξεις που εδώ και χρόνια ανεξαρτήτου χρώματος κυβέρνησης έχει αποφασισθεί να πληρώσουν. Έτσι οι μεγαλοκαρχαρίες εξακολουθούν να απολαμβάνουν τις λιμουζίνες και οι λοιποί κοινοί θνητοί να πληρώνουν το περίφημο δημόσιο έλλειμα.

Ελπίζω να μην παρεξηγηθώ με την τοποθέτησή μου αλλά βαθιά μέσα μας όλοι ξέρουμε πως έτσι έχει η κατάσταση διότι όλοι έχουμε μάτια και βλέπουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά δεν είδατε τώρα τελευταία στις ειδήσεις ο διευθυντής της ΕΥΔΑΠ 220 χιλιάρικα (χωρίς πολιτικό υπονοούμενο και ο προηγούμενος τόσα έπαιρνε) και μάλιστα δεν υπάρχει σκάνδαλο διότι κύριε μου και ο προκάτοχος τόσα έπαιρνε και μετά ο κάθε κυβερνών λέει για μείωση τον κρατικών δαπανών και λοιπές μαλ..... ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ,ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΖΟΥΜΕ ΣΕ ΜΙΑ ΧΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ ΠΟΥ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΑ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΛΕΦΤΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΤΟ 70-80 % ΤΩΝ ΦΟΡΩΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ.

ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 25 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΤΟΤΗΤΑ,ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΜΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ.

ΕΧΩ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΣΥΜΠΟΛΙΤΕΣ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΘΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ,ΔΕΝ ΕΛΠΙΖΩ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ.

ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ,ΚΑΙ ΑΝ ΤΟΥΣ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΙΔΙΟΙ ΠΑΡΕΞΗΓΟΥΝΤΑΙ.

ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΑΡΟΙΜΙΑ ,Ο ΧΟΡΤΑΤΟΣ ΤΟΝ ΝΗΣΤΙΚΟ ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙ.

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρεπορτάζ, σύμφωνα με το οποίο ο διοικητής της Αγροτικής Τράπεζας της Ελλάδας (ΑΤΕ) Δημήτρης Μηλιάκος δαπάνησε σε λιγότερο από δέκα μήνες πάνω από 15.000 ευρώ για αγορές προσωπικών ειδών με τις εταιρικές κάρτες της Αγροτικής, δημοσιεύει τη Μ.Τετάρτη η εφημερίδα Τα Νέα.

Σύμφωνα με το δημοσίευμα, ο κ. Μηλιάκος, κουμπάρος του πρωθυπουργού Κώστα Καραμανλή και σημαίνον στέλεχος της ΝΔ, χρησιμοποιούσε δύο δωρεάν κάρτες που πλήρωνε η Αγροτική Τράπεζα για να αγοράσει σε μεγάλο ποσοστό προσωπικά είδη, είδη για μέλη της οικογενείας του και είδη για το σπίτι του.

Βάσει των ντοκουμέντων της εφημερίδας ο διοικητής της Αγροτικής Τράπεζας πραγματοποίησε μέσα σε λιγότερο από δέκα μήνες δαπάνες που πληρώθηκαν μέσω των πιστωτικών καρτών της τράπεζας, ύψους περίπου 24.000 ευρώ! Εξ αυτών πάνω από 15.000 ευρώ δεν αφορούν δαπάνες που σχετίζονται με την επαγγελματική του ιδιότητα.

«Από πού προκύπτει ότι είμαι υποχρεωμένος να ψωνίζω ορισμένα είδη μόνο, ή να χρησιμοποιώ την κάρτα για κάποια πράγματα; Από πού προκύπτει ότι οι κάρτες έχουν κάποια δέσμευση στο πώς τις χρησιμοποιεί ο κάτοχός τους; Υπάρχει κανένας κανόνας δεοντολογίας και δεν τον ξέρω;» απάντησε ο κ. Μηλιάκος στα Νέα.

Ο κ. Μηλιάκος ζήτησε να καταχωρηθεί στο ρεπορτάζ ότι είναι ο μόνος διοικητής τράπεζας, ο οποίος μείωσε αυτοβούλως τον μισθό του κατά 10%. Και πως μετά τη μείωση αυτήν, οι σημερινές αμοιβές του είναι 15.000 ευρώ μηνιαίως. Υποστήριξε ακόμη ότι «δεν παίρνει εκτός έδρας» και πως «αυτός μπορεί να χρησιμοποιεί τις κάρτες για τα έξοδά του, αλλά οι προκάτοχοί του τα έπαιρναν cash (μετρητά)».

news.in.gr

Αυτός δε χρειάζεται να περαιώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνει περισσότερο κακό ο διοικητής της ΑΤΕ από τους πελάτες των αγαπητών συναδέλφων;

Σύμφωνα με την ανάλυσή σας, όχι.

Αλλά με 15000 μισθό, χρειάζεται τις πιστωτικές κάρτες της τράπεζας για τα προσωπικά του έξοδα;

Αν μη τι άλλο είναι πρόκληση για το μισθωτό και τον συνταξιούχο των 300, 500 και 800 ευρώ το μήνα.

Και δεν είναι δικαιολογία, οι άλλοι τα ΄παιρναν μετρητά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνα με την ανάλυσή σας, όχι.

Αλλά με 15000 μισθό, χρειάζεται τις πιστωτικές κάρτες της τράπεζας για τα προσωπικά του έξοδα;

Αν μη τι άλλο είναι πρόκληση για το μισθωτό και τον συνταξιούχο των 300, 500 και 800 ευρώ το μήνα.

Και δεν είναι δικαιολογία, οι άλλοι τα ΄παιρναν μετρητά.

Κατανοώ πλήρως τα συναισθήματα που σας προκαλούνται μπροστά σε τέτοια ανισότητα.

Αλλά, μη ξεχνάτε ότι πρόκειται για διοικητή μεγάλου χρηματοοικονομικού ιδρύματος. Ακόμα και αν είναι κρατικό, ο διοικητής του πρέπει να αμοίβεται, αν όχι σύμφωνα με τη νόρμα των διοικητών και των προέδρων των άλλων τραπεζών, τουλάχιστον σύμφωνα με τη νόρμα των άλλων διοικητών των Δημοσίων Οργανισμών.

Λέτε ότι: "δεν είναι δικαιολογία, οι άλλοι τα ΄παιρναν μετρητά". Συγχωρήστε με αλλά εγώ ως καταγγελία το είδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχωρήστε με αλλά εγώ ως καταγγελία το είδα.

Θα μου επιτρέψετε να διαφωνήσω.

Καταγγελία, θα ήταν αν έλεγε οι άλλοι τα παίρνανε μετρητά, εγώ δεν παίρνω τίποτα.

Αφού λέει το κάνω κι εγώ, αλλά το έκαναν κι οι άλλοι, είναι δικαιολογία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατανοώ πλήρως τα συναισθήματα που σας προκαλούνται μπροστά σε τέτοια ανισότητα.

Αλλά, μη ξεχνάτε ότι πρόκειται για διοικητή μεγάλου χρηματοοικονομικού ιδρύματος. Ακόμα και αν είναι κρατικό, ο διοικητής του πρέπει να αμοίβεται, αν όχι σύμφωνα με τη νόρμα των διοικητών και των προέδρων των άλλων τραπεζών, τουλάχιστον σύμφωνα με τη νόρμα των άλλων διοικητών των Δημοσίων Οργανισμών.

Δεν υπάρχει πρόβλημα με την αμοιβή του διοικητή μεγάλου χρηματοοικονομικού ιδρύματος αλλά με τα "αξιοκρατικά" κριτίρια που διέπουν τη θέση που λαμβάνει που είναι καθαρά κομματικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μου επιτρέψετε να διαφωνήσω.

Καταγγελία, θα ήταν αν έλεγε οι άλλοι τα παίρνανε μετρητά, εγώ δεν παίρνω τίποτα.

Αφού λέει το κάνω κι εγώ, αλλά το έκαναν κι οι άλλοι, είναι δικαιολογία.

Είναι καταγγελία επειδή οι άλλοι "τα πέρνανε" μετρητά δηλ. χωρίς ίχνος. Ενώ η κάρτα αφήνει ίχνος.

Συνάδελφος είστε δεν θα έπρεπε να χρειαζόσασταν εξήγηση για αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει πρόβλημα με την αμοιβή του διοικητή μεγάλου χρηματοοικονομικού ιδρύματος αλλά με τα "αξιοκρατικά" κριτίρια που διέπουν τη θέση που λαμβάνει που είναι καθαρά κομματικά.

Ανεξάρτητα από το αν τα κριτήρια πρόσληψης είναι συγγενικά, φιλικά, κομματικά ή αξιοκρατικά το ύψος της αμοιβής είναι το ύψος αμοιβής που θέτει η αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΛΟΙ ΤΡΩΝΕ......ΑΣ ΦΑΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ !

ΣΤΕΚΟΜΑΣΤΕ ΣΕ ΚΑΤΙ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΑΣΗΜΑΝΤΑ...

ΕΔΩ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟ "CORPORATE GOVERNANCE" KAI TΙΣ ΑΠΟΖΗΜΕΙΩΣΕΙΣ ΟΣΩΝ MANAGER "ΦΕΥΓΟΥΝ" ΩΣ ΚΥΝΗΓΗΜΕΝΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΠΡΑΞΟΥΝ ΑΜΥΘΗΤΑ ΠΟΣΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΓΙΑ ΠΕΝΤΑΡΟΔΕΚΑΡΕΣ.

ΕΔΩ ΟΙ Α.Ε ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΑΖΑΚΙΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ "ΝΟΥΜΕΡΑ" ΑΠΟ ΜΙΚΡΟ ΕΠΕΝΔΥΤΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΦΥΛΑΡΑΚΙ..

ΑΥΤΟΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ,.. ΗΤΑΝ "ΝΟΜΙΜΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΝΟΜΙΑ ΤΟΥ"

ΟΙ "FAT CATS" ΚΑΛΑ ΚΡΑΤΟΥΝ !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης-ΔΗΜΗΤΡΗΣ-
Ολοι μιλούν για οικονομική κρίση ενώ στο δρόμο όλο και περισσότερες Mercedes,BMW για να μην πω για τις Πορσε που έχουν ξεφυτρώσει στους δρόμους τις Θεσσαλονίκης. Τελικά η οικονομική κρίση και το έλλειμα του κράτους υπάρχει μόνο για κάποιες κοινωνικές τάξεις που εδώ και χρόνια ανεξαρτήτου χρώματος κυβέρνησης έχει αποφασισθεί να πληρώσουν. Έτσι οι μεγαλοκαρχαρίες εξακολουθούν να απολαμβάνουν τις λιμουζίνες και οι λοιποί κοινοί θνητοί να πληρώνουν το περίφημο δημόσιο έλλειμα.

Ελπίζω να μην παρεξηγηθώ με την τοποθέτησή μου αλλά βαθιά μέσα μας όλοι ξέρουμε πως έτσι έχει η κατάσταση διότι όλοι έχουμε μάτια και βλέπουμε

ΣΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΠΙΚΡΑΤΟΥΝ ΟΙ ΑΝΑΛΟΓΙΚΟΙ ΦΟΡΟΙ, ΤΩΡΑ ΤΙ ΚΑΛΕΙΤΑΙ ΑΝΑΛΟΓΙΚΟΣ ΦΟΡΟΣ , ΑΝΑΛΟΓΙΚΟΣ ΦΟΡΟΣ ΚΑΛΕΙΤΑΙ Ο ΦΟΡΟΣ ΟΤΑΝ Ο ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΟΣ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ ΔΕΝ ΜΕΤΑΒΑΛΕΤΑΙ ΟΤΑΝ ΜΕΤΑΒΑΛΕΤΑΙ Η ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΒΑΣΗ

ΓΙΑΟΠΟΙΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΑΥΤΟ ΤΑ ΕΠΕΞΗΓΕΙ ΟΛΑ, ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΠΙΚΡΑΤΟΥΝ ΟΙ ΑΝΑΛΟΓΙΚΟΙ ΦΟΡΟΙ, ΤΩΡΑ ΤΙ ΚΑΛΕΙΤΑΙ ΑΝΑΛΟΓΙΚΟΣ ΦΟΡΟΣ , ΑΝΑΛΟΓΙΚΟΣ ΦΟΡΟΣ ΚΑΛΕΙΤΑΙ Ο ΦΟΡΟΣ ΟΤΑΝ Ο ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΟΣ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ ΔΕΝ ΜΕΤΑΒΑΛΕΤΑΙ ΟΤΑΝ ΜΕΤΑΒΑΛΕΤΑΙ Η ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΒΑΣΗ

ΓΙΑΟΠΟΙΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΑΥΤΟ ΤΑ ΕΠΕΞΗΓΕΙ ΟΛΑ, ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Δημήτρη δεν είναι θέμα φορολογικού συστήματος είναι θέμα "μαύρου" αφορολόγητου χρήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή την σακουλεύτικες την φτιάξη μάγκα μου.   

Το παραπάνω τι σημαίνει????

Μήπως πρέπει να σβηστεί?

Όχι να μη σβηστεί, γιατί όταν τα φλούδια τενεκέ χτύπαγαν τη πόρτα της μαγκιάς, εμείς είμασταν μέσα και δεν τους ανοίγαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης-ΔΗΜΗΤΡΗΣ-
Δημήτρη δεν είναι θέμα φορολογικού συστήματος είναι θέμα "μαύρου" αφορολόγητου χρήματος.

ΟΙ ΑΜΕΣΟΙ ΦΟΡΟΙ ΠΛΕΟΝΕΚΤΟΥΝ ΤΩΝ ΕΜΜΕΣΩΝ ΔΙΟΤΙ ΚΑΤΑΝΕΜΟΥΝ ΤΑ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΑ ΒΑΡΗ ΔΙΚΑΙΟΤΕΡΑ

ΟΙ ΕΜΜΕΣΟΙ ΦΟΡΟΙ ΠΛΕΟΝΕΚΤΟΥΝ ΤΩΝ ΑΜΕΣΩΝ ΔΙΟΤΙ ΕΠΙΒΑΡΥΝΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΤΟ ΙΔΙΟ

ΣΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΠΙΚΡΑΤΟΥΝ ΟΙ ΕΜΜΕΣΟΙ ΦΟΡΟΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παραπάνω τι σημαίνει????

Μήπως πρέπει να σβηστεί?

Μεταφράζω<_<με την άδεια του ΤΕΝΕΚΕΣ)

"Δηλαδή κατάλαβες την υπόθεση φίλε μου",

και σε πιο ελεύθερη μετάφραση:

"Δηλαδή ανακάλυψες την απάτη φίλε μου".

Από τη μάγκικη διάλεκτο, τα λεγόμενα "καλιαρντά".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι να μη σβηστεί, γιατί όταν τα φλούδια τενεκέ χτύπαγαν τη πόρτα της μαγκιάς, εμείς είμασταν μέσα και δεν τους ανοίγαμε.

Και τι κάνατε μέσα εσείς? Μασουλάγατε πασατέμπο???

Ο ΤΕΝΕΚΕΣ πήρε την πόρτα και πρέφα δεν το πήρατε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημήτρη δεν είναι θέμα φορολογικού συστήματος είναι θέμα "μαύρου" αφορολόγητου χρήματος.

ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΥΣΗ ΤΟΥ ΕΧΘΡΙΚΟ ΠΡΟΣ ΤΙΣ ΑΣΘΕΝΕΣΤΕΡΕΣ ΤΑΞΕΙΣ

ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΕΝΝΕΣΗ ΤΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΤΟΥ...................................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΙ ΑΜΕΣΟΙ ΦΟΡΟΙ ΠΛΕΟΝΕΚΤΟΥΝ ΤΩΝ ΕΜΜΕΣΩΝ ΔΙΟΤΙ ΚΑΤΑΝΕΜΟΥΝ ΤΑ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΑ ΒΑΡΗ ΔΙΚΑΙΟΤΕΡΑ

ΟΙ ΕΜΜΕΣΟΙ ΦΟΡΟΙ ΠΛΕΟΝΕΚΤΟΥΝ ΤΩΝ ΑΜΕΣΩΝ ΔΙΟΤΙ ΕΠΙΒΑΡΥΝΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΤΟ ΙΔΙΟ

ΣΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΠΙΚΡΑΤΟΥΝ ΟΙ ΕΜΜΕΣΟΙ ΦΟΡΟΙ

Συμφωνώ μαζί σου απόλυτα περί φορολογικού συστήματος και δικαιότητας αυτού αλλά δυστηχώς στην ελλάδα απλά "έτσι είναι".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχίζω και ανησυχώ , δεν καταλαβένω τίποτα , τελικά φταίει το ξανθό!?

Καλά LandS είστε άπαιχτοι , τελικά η γλώσσα κόκάλα δεν έχει και κόκαλα τσακίζει.

Και λίγο σοβαρά, φίλοι LandS το πρόβλημα είναι ποίοι έθεσαν και με ποία κριτήρια το ύψος των αμοιβών αυτών, μήπως οι ίδιοι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταφράζω<_<με την άδεια του ΤΕΝΕΚΕΣ)

"Δηλαδή κατάλαβες την υπόθεση φίλε μου",

και σε πιο ελεύθερη μετάφραση:

"Δηλαδή ανακάλυψες την απάτη φίλε μου".

Από τη μάγκικη διάλεκτο, τα λεγόμενα "καλιαρντά".

Η σακούλεψη όσο και η φτιάξη, λέξεις απαντώμενες στον Περαία να 'ουμ, καθώς και σε άλλους παραλιμάνιους εν Ελλάδι μαγκομαχαλάδες, δεν έχουν σχέση με "καλιαντρά" και άλλα καθωσπρεπικά. Νομίζω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχίζω και ανησυχώ , δεν καταλαβένω τίποτα  , τελικά φταίει το ξανθό!?

Καλά LandS είστε άπαιχτοι , τελικά η γλώσσα κόκάλα δεν έχει και κόκαλα τσακίζει.

Και λίγο σοβαρά, φίλοι LandS το πρόβλημα είναι ποίοι έθεσαν και με ποία κριτήρια το ύψος των αμοιβών αυτών, μήπως οι ίδιοι?

Μέρες που είναι ας κάνουμε και λίγη πλακίτσα. Να χαμογελάσει το χειλάκι μας λιγάκι Απόστολε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα είναι ποίοι έθεσαν και με ποία κριτήρια το ύψος των αμοιβών αυτών, μήπως οι ίδιοι?

Προσθέτω στον συνάδελφο broster το άλοθι που παρουσιάζουν ότι "ρε παιδιά και οι προκάτοχοι τόσα έπαιρναν" άρα όλα είναι ο.κ. ή μάλλον κ.ο. για τους υπόλοιπους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...