Προς το περιεχόμενο
  • 1

Αποστολή ΑΠΔ Ιανουαρίου 2021


sambuca

Ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
10 ώρες πριν, sambuca είπε

Δεν μπορω να στείλω την ΑΠΔ , εχει κανείς το ίδιο πρόβλημα 

Ναι μην το παλεύεις.  Πρέπει να βγουν οι κωδικοί των πακέτων κάλυψης με τις νέες εισφορές από 1/1/21.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα.

Μόλις έστειλα κανονικά ΑΠΔ Ιανουαρίου 2021 σε έναν πελάτη.

Σε έναν άλλον, όμως, έχει κολλήσει σε κατάσταση ''Ενημέρωση Προόδου Ελέγχου Υποβολής'' εδώ και τρεις μέρες και δεν ξεκολλάει με τίποτα.

Και δεν με αφήνει να κάνω ούτε ακύρωση περιόδου υποβολής.

Έχει κανείς καμιά ιδέα για το τι μπορώ να κάνω?

Ευχαριστώ πολύ.

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα.

Μόλις έστειλα κανονικά ΑΠΔ Ιανουαρίου 2021 σε έναν πελάτη.

Σε έναν άλλον, όμως, έχει κολλήσει σε κατάσταση ''Ενημέρωση Προόδου Ελέγχου Υποβολής'' εδώ και τρεις μέρες και δεν ξεκολλάει με τίποτα.

Και δεν με αφήνει να κάνω ούτε ακύρωση περιόδου υποβολής.

Έχει κανείς καμιά ιδέα για το τι μπορώ να κάνω?

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
19 ώρες πριν, HURRICANE33 είπε

Καλησπέρα.

Μόλις έστειλα κανονικά ΑΠΔ Ιανουαρίου 2021 σε έναν πελάτη.

Σε έναν άλλον, όμως, έχει κολλήσει σε κατάσταση ''Ενημέρωση Προόδου Ελέγχου Υποβολής'' εδώ και τρεις μέρες και δεν ξεκολλάει με τίποτα.

Και δεν με αφήνει να κάνω ούτε ακύρωση περιόδου υποβολής.

Έχει κανείς καμιά ιδέα για το τι μπορώ να κάνω?

Ευχαριστώ πολύ.

 Καλημέρα συνάδελφε,

Το δώρο Χριστουγέννων πώς το καταχώρησες;

Σε ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, parmenion είπε

 Καλημέρα συνάδελφε,

Το δώρο Χριστουγέννων πώς το καταχώρησες;

Σε ευχαριστώ

Καλημέρα.

Το έβαλα στην ΑΠΔ Δεκεμβρίου 2020, με κωδικό 03.

Το μέρος που αναλογεί στον εργοδότη.

Καλημέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα συνάδελφε.

Σε αντίστοιχες περιπτώσεις, δύο συγκεκριμένα, όπου είχαν κολλήσει οι υποβολές ΑΠΔ σε κατάσταση ''Ενημέρωση Προόδου Ελέγχου Υποβολής'' 

έστειλα email στο [email protected] και την επόμενη μέρα είχαν ακυρωθεί οι περίοδοι υποβολής.

Μάλιστα έλαβα και σχετικό απαντητικό email από την υπηρεσία.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
22 λεπτά πριν, nikv είπε

Καλησπέρα συνάδελφε.

Σε αντίστοιχες περιπτώσεις, δύο συγκεκριμένα, όπου είχαν κολλήσει οι υποβολές ΑΠΔ σε κατάσταση ''Ενημέρωση Προόδου Ελέγχου Υποβολής'' 

έστειλα email στο [email protected] και την επόμενη μέρα είχαν ακυρωθεί οι περίοδοι υποβολής.

Μάλιστα έλαβα και σχετικό απαντητικό email από την υπηρεσία.

 

Καλησπέρα.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Αυτό έκανα και εγώ και περιμένω.

Καλό βράδυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
 
 
Η υποβολή ΑΠΔ δεν μπορεί να υποβληθεί διότι βρέθηκαν τα παρακάτω λάθη:
 
Αποτελέσματα Ελέγχου Υποβολής
pp(Σελίδα 1 από 1)pp
Πλήθος
Εγγραφών
Κατηγορία
Είδος
Κωδικός
Λάθους
Περιγραφή Λάθους
pp(Σελίδα 1 από 1)pp
1
ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΟ
ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΣ
446
ΤΟ ΑΘΡΟΙΣΜΑ ΤΩΝ ΑΠΟΔΟΧΩΝ ΥΠΕΡΒΑΙΝΕΙ ΤΟ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΟΡΙΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΩΤΑΤΕΣ ΑΠΟΔΟΧΕΣ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
57 λεπτά πριν, geornik είπε
 
 
Η υποβολή ΑΠΔ δεν μπορεί να υποβληθεί διότι βρέθηκαν τα παρακάτω λάθη:
 
Αποτελέσματα Ελέγχου Υποβολής
pp(Σελίδα 1 από 1)pp
Πλήθος
Εγγραφών
Κατηγορία
Είδος
Κωδικός
Λάθους
Περιγραφή Λάθους
pp(Σελίδα 1 από 1)pp
1
ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΟ
ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΣ
446
ΤΟ ΑΘΡΟΙΣΜΑ ΤΩΝ ΑΠΟΔΟΧΩΝ ΥΠΕΡΒΑΙΝΕΙ ΤΟ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΟΡΙΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΩΤΑΤΕΣ ΑΠΟΔΟΧΕΣ

Ακριβώς το ίδιο μου βγάζει κι εμένα συνάδελφε, στην περίπτωση κανονικών αποδοχών (01) ιανουαρίου με τα νέα ποσοστά. Ενώ τις αναστολές (18) και τα δώρα (03) και (116) τα παίρνει κανονικά. Όλα με 101/3129. 

Το ίδιο μου βγάζει και στην περίπτωση μελών ΔΣ με 858 και κπκ 1106.

Έχω τρελαθεί στα νεύρα δεν τα παίρνει με τίποτα. Το έχει καταφέρει κανείς??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ, σε 2 απδ, στη μία μου εμφανίζει

7 ώρες πριν, maras είπε

το ιδιο εχω και εγω

Το ίδιο ακριβώς μου εμφανίζει εχθές, και δεν προχωράει, πως το αντιμετωπίσατε? Επίσης με κωδ 115 προσθ. Συνεργασίας ,ενω μου πήρε κανονικά τις δύο αρχικές εγγραφές για εργαζόμενους, δεν μου περνά τις επόμενες άλλων εργαζομένων, με αιτιολογία λάθους στην επιδότηση εργατικής εισφορας. Κάποιος που έχει το ίδιο πρόβλημα, πως το αντιμετώπισε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τα ίδια θέματα αντιμετωπίζω και εγώ. Σε άλλες εταιρίες κολλάει στον έλεγχο, σε άλλες εταιρίες μου βγάζει σφάλμα υπέρβασης ορίου αποδοχών σε άλλες εταιρίες μου βγάζει σφάλμα σχετικό με τον ΚΠΚ. Και που σκατά θα βρούμε τους νέους ΚΠΚ; Οι τύποι είναι γτπ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Το ίδιο μου εμφάνιζε και εμένα χθες το απόγευμα κατά τις 18.00. Σε τύπους Αποδοχών 116, 018, 003 δεν βγάζει μυνημα λαθους. Βγάζει μυνημα λαθους 446 στον τύπο αποδοχών 001 περιόδου 01/2021 για τους 49 εργαζόμενους της επιχείρησης.Δλδ όλους. Τι κάνουμε?????? Έστειλα από χθες μέιλ και αναμένω. Καμία άλλη ιδέα??????? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εντάξει δεν παλεύεται η κατάσταση, έχουμε Ε11, μισθοδοσίες, αναστολές, συνεργασία,φμυ,απδ,βεβαιωσεις μετακίνησης και την απδ με τόσες αλλαγες και έρχεται το κερασάκι στην τούρτα όπου το ΙΚΑ τα έχει κανει μαντάρα και δεν μπορούμε να υποβάλλουμε απδ και χάνουμε τόσες ώρες τσάμπα λές και δεν είμαστε ήδη στα σχοινιά να τα προλάβουμε όλα!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, katerina120963 είπε

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ, σε 2 απδ, στη μία μου εμφανίζει

Το ίδιο ακριβώς μου εμφανίζει εχθές, και δεν προχωράει, πως το αντιμετωπίσατε? Επίσης με κωδ 115 προσθ. Συνεργασίας ,ενω μου πήρε κανονικά τις δύο αρχικές εγγραφές για εργαζόμενους, δεν μου περνά τις επόμενες άλλων εργαζομένων, με αιτιολογία λάθους στην επιδότηση εργατικής εισφορας. Κάποιος που έχει το ίδιο πρόβλημα, πως το αντιμετώπισε?

Οταν έχεις συνεργασία, δεν δέχεται και επιδότηση εργατικής εισφοράς, μονο μια επιδότηση μπορεί να δεχτει η απδ..

Είχες υποβάλλει πρίν με 2 επιδοτήσεις Συνεργασια-ΕΕΕ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, dynamoking είπε

Οταν έχεις συνεργασία, δεν δέχεται και επιδότηση εργατικής εισφοράς, μονο μια επιδότηση μπορεί να δεχτει η απδ..

Είχες υποβάλλει πρίν με 2 επιδοτήσεις Συνεργασια-ΕΕΕ?

Στην ιδια ΑΠΔ εχω Δ/Χ με 03, Δ/Χ με 116, Δ/Χ με 114 και Δ/Χ με 115( 44:100%, 43: ποσον επιδοτησης εργαζομένου και 45: ποσον επιδοτησης εργοδότη ωστε να μηδενισυει το ποσον του 46), και ενω μου τα παιρνει κανονικα στους 2 εργαζόμενους, στους αλλους 2 μου βγαζει λαθος στο 115  επιδοτησης εργατικης εισφορας. Πως γινεται να το παιρνει στους μισους και στους αλλους οχι.

Σημειωτεον την προηγουμενη εβδομαδα, εστειλα ΑΠΔ, με δ/χ συνεργασιας με τον ιδιο τροπο και εφυγε κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συνάδελφοι, μπορεί κανείς να παραθέσει τα ποσοστά του ΚΠΚ 117 από 1/1/21; Μου "χτυπάει" μήνυμα μόνο για αυτό και έχω σπάσει το κεφάλι μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
9 λεπτά πριν, DEMIRISAE είπε

Συνάδελφοι, μπορεί κανείς να παραθέσει τα ποσοστά του ΚΠΚ 117 από 1/1/21; Μου "χτυπάει" μήνυμα μόνο για αυτό και έχω σπάσει το κεφάλι μου. 

 

Συντ.Ασθ.Χρη.Τε

Για δοκιμάστε

13,18% και 20,03% Σϋνολο 33,21

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ευχαριστώ πολύ. Νόμιζα πως ίσχυαν άλλα ποσοστά μετά τη μείωση (τον Ιούνιο άλλαξαν με τη μείωση 0,9) αλλά τελικά έμειναν ίδια. Το δοκίμασα και το πήρε. Ευχαριστώ για τον κόπο σας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΜΟΛΙΣ ΠΡΟ 15 MIN. ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΗΝ ΑΠΔ 01/2021 ΜΕ ΤΥΠΟΥΣ ΑΠΟΔΟΧΩΝ 001, 003, 018, 116. ΕΦΥΓΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΟΛΛΗΣΕ ΣΤΟΝ ΤΥΠΟ ΑΠΟΔΟΧΩΝ 001 01/2021 ΟΠΩΣ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΧΘΕΣ. ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΣΑΝ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΛΑΘΟΥΣ 446. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΜΟΛΙΣ ΠΡΟ 15 MIN. ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΗΝ ΑΠΔ 01/2021 ΜΕ ΤΥΠΟΥΣ ΑΠΟΔΟΧΩΝ 001, 003, 018, 116. ΕΦΥΓΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΟΛΛΗΣΕ ΣΤΟΝ ΤΥΠΟ ΑΠΟΔΟΧΩΝ 001 01/2021 ΟΠΩΣ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΧΘΕΣ. ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΣΑΝ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΛΑΘΟΥΣ 446. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...