Προς το περιεχόμενο

Έναρξης ατομικής από μισθωτό


HURRICANE33

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

Μισθωτός σε εταιρεία θέλει να ανοίξει πρώτη φορά ατομική επιχείρηση με αντικείμενο χονδρικό εμπόριο προμήθειας πλοίων,

Στον ίδιο χώρο είχε ατομική ο πατέρας του, ο οποίος θα κάνει διακοπή εργασιών λόγω συνταξιοδότησης.

Θα χρειαστεί αυτοψία?

Επίσης, η διαδικασία είναι:

Προεγγραφή στον ΕΦΚΑ- ΟΑΕΕ

Προεγγραφή στο ΓΕΜΗ (ηλεκτρονικά?)

Έναρξη στη ΔΟΥ με Μ2 και μισθωτήριο

Βεβαίωση εργοδότη και έναρξη ΔΟΥ στον ΕΦΚΑ- ΟΑΕΕ για την απαλλαγή

Είναι σωστά τα παραπάνω?

Όποιος μπορεί ας βοηθήσει.

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΜΕ ΕΝΑ ΕΝΑ 

 

Καλησπέρα.

Μισθωτός σε εταιρεία θέλει να ανοίξει πρώτη φορά ατομική επιχείρηση με αντικείμενο χονδρικό εμπόριο προμήθειας πλοίων,

Στον ίδιο χώρο είχε ατομική ο πατέρας του, ο οποίος θα κάνει διακοπή εργασιών λόγω συνταξιοδότησης.

Θα χρειαστεί αυτοψία?  ΆΠΟΨΗ ΜΟΥ ΝΑΙ ΚΑΙ ΌΧΙ ΕΠΕΙΔΉ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΆΛΛΑ ΕΠΕΙΔΉ ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ ΑΝ ΔΕΝ ΒΑΛΕΙΣ ΘΑ ΤΡΕΧΕΙΣ ΜΕΤΑ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ επάγγελμα  ενδοκοινοτικές αποκτήσεις ΠΟΥ ΕΚΕΙ ΖΗΤΗΤΑΙ  . 

Επίσης, η διαδικασία είναι:

Προεγγραφή στον ΕΦΚΑ- ΟΑΕΕ ναι άλλα και αυτό ηλεκτρονικα  γινεται γιατί δεν το αναφέρεις οπως απο κάτω επανεναρξης ατομικης γινεται σιγουρα ηλετρονικα και η ενανρξη δεν γινεται πλοεν ηλετρονικα ;   ΄

Προεγγραφή στο ΓΕΜΗ (ηλεκτρονικά?) ναι στην ουσια επιμελητηριο 

Έναρξη στη ΔΟΥ με Μ2 και μισθωτήριο υπευθηνη δηλωση την ταυτοτητα του 

Βεβαίωση εργοδότη και έναρξη ΔΟΥ στον ΕΦΚΑ- ΟΑΕΕ για την απαλλαγή δεν υπαρχει πλέον κάτι τέτοιο . σε ποια απαλλαγη αναφέρεσαι του σουφλια πριν τον βρουτση και πριν το κατρουγκαλο ; η την επιλογή  κατώτερης κατηγορίας   με ταυτόχρονα μισθωτός . 

Είναι σωστά τα παραπάνω? 

Όποιος μπορεί ας βοηθήσει.

Ευχαριστώ πολύ.

 

γενικα και αυτα ειναι πανω κατω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα μονο για επανεγραφη εχει στον εφκα ηλετρονικα δεν εχω δει για πρωτη εγγραφη 

Οδηγίες για τη χορήγηση της Βεβαίωσης Απογραφικής Δήλωσης σε περιπτώσεις επανεγγραφής στον e-ΕΦΚΑ

Read more at Taxheaven: https://www.taxheaven.gr/news/52141/odhgies-gia-th-xorhghsh-ths-bebaiwshs-apografikhs-dhlwshs-se-periptwseis-epaneggrafhs-ston-e-efka

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκτος και αν οντως δουλευουν τα παρακαρω link 

ΕΦΚΑ - Υπηρεσίες που παρέχονται αποκλειστικά ηλεκτρονικά

https://www.taxheaven.gr/news/51518/efka-yphresies-poy-parexontai-apokleistika-hlektronika

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πλέον έσκασε και αυτό 

Νέες ηλεκτρονικές υπηρεσίες e-ΕΦΚΑ - Ανάρτηση αποφάσεων εγγραφής, διαγραφής και επανεγγραφής

 https://www.taxheaven.gr/news/52718/nees-hlektronikes-yphresies-e-efka-anarthsh-apofasewn-eggrafhs-diagrafhs-kai-epaneggrafhs

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 weeks later...
Στις 23/1/2021 στις 10:53 ΠΜ, 125883623 είπε

ΠΑΜΕ ΕΝΑ ΕΝΑ 

 

Καλησπέρα.

Μισθωτός σε εταιρεία θέλει να ανοίξει πρώτη φορά ατομική επιχείρηση με αντικείμενο χονδρικό εμπόριο προμήθειας πλοίων,

Στον ίδιο χώρο είχε ατομική ο πατέρας του, ο οποίος θα κάνει διακοπή εργασιών λόγω συνταξιοδότησης.

Θα χρειαστεί αυτοψία?  ΆΠΟΨΗ ΜΟΥ ΝΑΙ ΚΑΙ ΌΧΙ ΕΠΕΙΔΉ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΆΛΛΑ ΕΠΕΙΔΉ ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ ΑΝ ΔΕΝ ΒΑΛΕΙΣ ΘΑ ΤΡΕΧΕΙΣ ΜΕΤΑ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ επάγγελμα  ενδοκοινοτικές αποκτήσεις ΠΟΥ ΕΚΕΙ ΖΗΤΗΤΑΙ  . 

Επίσης, η διαδικασία είναι:

Προεγγραφή στον ΕΦΚΑ- ΟΑΕΕ ναι άλλα και αυτό ηλεκτρονικα  γινεται γιατί δεν το αναφέρεις οπως απο κάτω επανεναρξης ατομικης γινεται σιγουρα ηλετρονικα και η ενανρξη δεν γινεται πλοεν ηλετρονικα ;   ΄

Προεγγραφή στο ΓΕΜΗ (ηλεκτρονικά?) ναι στην ουσια επιμελητηριο 

Έναρξη στη ΔΟΥ με Μ2 και μισθωτήριο υπευθηνη δηλωση την ταυτοτητα του 

Βεβαίωση εργοδότη και έναρξη ΔΟΥ στον ΕΦΚΑ- ΟΑΕΕ για την απαλλαγή δεν υπαρχει πλέον κάτι τέτοιο . σε ποια απαλλαγη αναφέρεσαι του σουφλια πριν τον βρουτση και πριν το κατρουγκαλο ; η την επιλογή  κατώτερης κατηγορίας   με ταυτόχρονα μισθωτός . 

Είναι σωστά τα παραπάνω? 

Όποιος μπορεί ας βοηθήσει.

Ευχαριστώ πολύ.

 

γενικα και αυτα ειναι πανω κατω .

Καλησπέρα.

Προς ενημέρωση όλων, για έναρξη ατομικής επιχείρησης δεν χρειάζεται, πλέον, βεβαίωση εγγραφής σε επιμελητήριο.

Επίσης, δεν ισχύει η προθεσμία 30 ημερών από την ημερομηνία που δηλώνεις ως έναρξη (στην περίπτωσή μου, την έναρξη του μισθωτηρίου), αλλά την ημερομηνία κατάθεσης του Μ2!

Επιπλέον, χθες στη ΔΟΥ Α' Πειραιά δεν λειτουργούσε το σύστημα για ενάρξεις, αλλά μόνο για απόδοση ΑΦΜ και τον έδιωξαν και του είπαν να στείλει τα δικαιολογητικά μέσω μέιλ!

Με λίγα λόγια η κατάσταση είναι ό,τι να' ναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, HURRICANE33 είπε

Καλησπέρα.

Προς ενημέρωση όλων, για έναρξη ατομικής επιχείρησης δεν χρειάζεται, πλέον, βεβαίωση εγγραφής σε επιμελητήριο.

ΑΥΤΟ  ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΙΚΌ  .ΠΧ ΑΝΟΊΓΩ  ΜΑΓΑΖΊ  ΛΙΑΝΙΚΉΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΣΚΌΜΙΖΩ  ΒΕΒΑΊΩΣΗ  ΑΠΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ;

ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ ΝΑ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΠΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΧΡΌΝΙΑ  ΕΦΑΡΜΌΣΤΗΚΕ. 

ΥΣ ΟΥΤΕ  ΕΧΩ ΥΠΟΧΡΈΩΣΗ  ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΓΡΑΦΤΩ  .ΣΩΣΤΟ ΑΥΤΟ  Η ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΡΟΣΚΌΜΙΖΩ  ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ  ΕΓΡΑΦΗΣ  ΣΤΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΉΡΙΟ  ΑΚΟΜΑ ;

Επίσης, δεν ισχύει η προθεσμία 30 ημερών από την ημερομηνία που δηλώνεις ως έναρξη (στην περίπτωσή μου, την έναρξη του μισθωτηρίου), αλλά την ημερομηνία κατάθεσης του Μ2!

(((ΑΥΤΟ ΠΑΝΤΑιΣΧΎΕ.ΔΕΝ  ΕΙΝΑΙ  ΤΩΡΙΝΌ. Η 30 ΜΕΡΕΣ ΗΤΑΝ  ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ  ΓΙΑ ΜΕΤΑΒΟΛΉ. )))

Επιπλέον, χθες στη ΔΟΥ Α' Πειραιά δεν λειτουργούσε το σύστημα για ενάρξεις, αλλά μόνο για απόδοση ΑΦΜ και τον έδιωξαν και του είπαν να στείλει τα δικαιολογητικά μέσω μέιλ!

ΚΑΙ Η ΕΝΑΡΞΗ  ΑΠΟ ΠΟΤΕ  ΘΑ ΙΣΧΎΕΙ  .ΑΦΟΥ ΕΚΠΡΌΘΕΣΜΗ  ΈΝΑΡΞΗ  ΔΕΝ ΥΠΆΡΧΕΙ  .ΕΔΩ ΣΕ ΘΈΛΩ...

Με λίγα λόγια η κατάσταση είναι ό,τι να' ναι!

Πλάκα μου κάνεις.

Πάμε ένα ένα.

Οκ αυτό με ο επιμελητηριο  είναι πες καιρό.απλα νόμιζα ότι είναι για μερικές  περιπτώσεις  όχι για όλους. 

Μετά εννοείται  ότι δεν πας με το μισθωτήριο  αλλά με ότι ημερομηνία  βάλεις στο μ2.

  .

Πάντα ισχύε αυτό  

Εκπρόθεσμη  έναρξη  ατομικής  δεν μπορούσες  να κάνεις. Πάντα ήταν η μέρα που πήγαινες  στην έφορια  

Και τώρα έδω  σε θελω  

Τα  στέλνεις  σήμερα. 

Και το κάνουν  την Δευτέρα  .

Έναρξη πότε θα χεις  ;;;19/02/2021 Η 22/02/2021;

Διάβασε τις σημειώσεις  που έχω γράψει  πάνω στο κείμενο  σου και περιμένω  ενημέρωσει  .

Ευχαριστώ. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, 125883623 είπε

Πλάκα μου κάνεις.

Πάμε ένα ένα.

Οκ αυτό με ο επιμελητηριο  είναι πες καιρό.απλα νόμιζα ότι είναι για μερικές  περιπτώσεις  όχι για όλους. 

Μετά εννοείται  ότι δεν πας με το μισθωτήριο  αλλά με ότι ημερομηνία  βάλεις στο μ2.

  .

Πάντα ισχύε αυτό  

Εκπρόθεσμη  έναρξη  ατομικής  δεν μπορούσες  να κάνεις. Πάντα ήταν η μέρα που πήγαινες  στην έφορια  

Και τώρα έδω  σε θελω  

Τα  στέλνεις  σήμερα. 

Και το κάνουν  την Δευτέρα  .

Έναρξη πότε θα χεις  ;;;19/02/2021 Η 22/02/2021;

Διάβασε τις σημειώσεις  που έχω γράψει  πάνω στο κείμενο  σου και περιμένω  ενημέρωσει  .

Ευχαριστώ. 

 

Καλημέρα.

Αυτό σου λέω. και εγώ ήξερα ότι ως έναρξη ισχύει ό,τι γράψεις στο Μ2.

Και του είπαν ότι ισχύει όποια μέρα πας το έντυπο ή όποια μέρα σουσ τείλουν μέιλ.

Μπορεί εσύ να γράφεις έναρξη 15/2 και ο υπάλληλος να το διεκπεραιώσει 25/2, αυτή η ημερομηνία ισχύει.

Το ήξερες εσύ αυτό? Εγώ, πάντως, όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, HURRICANE33 είπε

Καλημέρα.

Αυτό σου λέω. και εγώ ήξερα ότι ως έναρξη ισχύει ό,τι γράψεις στο Μ2.

Και του είπαν ότι ισχύει όποια μέρα πας το έντυπο ή όποια μέρα σουσ τείλουν μέιλ.

Μπορεί εσύ να γράφεις έναρξη 15/2 και ο υπάλληλος να το διεκπεραιώσει 25/2, αυτή η ημερομηνία ισχύει.

Το ήξερες εσύ αυτό? Εγώ, πάντως, όχι.

Με μπέρδεψες. 

Πάμε πάλι από τον την αρχή  .Πότε δεν υπήρχε στο μ2 έναρξη  με την ημερομηνία  που γράφεις  .

Πάντα ήταν  την στιγμή που το διεκπεραιώνε ο υπάλληλος  .

στην ουσία πάντα ήταν την ημέρα που πηγαίναμε στην εφορία  .

Εκπρόθεσμη  ΈΝΑΡΞΗ  δεν υπήρχε  ποτέ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εδώ σε θέλω τώρα. 

Στέλνω  email  για έναρξη  και το διεκπεραιώνουν  την άλλη βδομάδα  .

Έναρξη εγώ με το ημερομηνία  θα εχω;;;

Αν έχω της επόμενης  εβδομάδας  είναι τραγικοί. 

Γιατί πολλή απλα  τους έχω ικανούς  να κάνουν  δύο μήνες να διεκπεραιώσουν  το συγκεκριμένο  email.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, 125883623 είπε

Και εδώ σε θέλω τώρα. 

Στέλνω  email  για έναρξη  και το διεκπεραιώνουν  την άλλη βδομάδα  .

Έναρξη εγώ με το ημερομηνία  θα εχω;;;

Αν έχω της επόμενης  εβδομάδας  είναι τραγικοί. 

Γιατί πολλή απλα  τους έχω ικανούς  να κάνουν  δύο μήνες να διεκπεραιώσουν  το συγκεκριμένο  email.

Η έναρξη θα είναι η ημερομηνία που θα διεκπεραιωθεί από τον υπάλληλο.

Αυτό του είπαν, θα το δω στην πράξη και θα σου πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, 125883623 είπε

Με μπέρδεψες. 

Πάμε πάλι από τον την αρχή  .Πότε δεν υπήρχε στο μ2 έναρξη  με την ημερομηνία  που γράφεις  .

Πάντα ήταν  την στιγμή που το διεκπεραιώνε ο υπάλληλος  .

στην ουσία πάντα ήταν την ημέρα που πηγαίναμε στην εφορία  .

Εκπρόθεσμη  ΈΝΑΡΞΗ  δεν υπήρχε  ποτέ. 

Εγώ όποτε έκανα έναρξη, ίσχυε ό,τι έγραφα στο Μ2.

Βέβαια, έχω πολλά χρόνια να κάνω, οπότε το δέχομαι ότι μπορεί να έχει αλλάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, HURRICANE33 είπε

Εγώ όποτε έκανα έναρξη, ίσχυε ό,τι έγραφα στο Μ2.

Βέβαια, έχω πολλά χρόνια να κάνω, οπότε το δέχομαι ότι μπορεί να έχει αλλάξει.

μην το μπερδευεις με το μ3 που παει βαση καταστατικου; 

αν ειναι οταν το κανει ο υπαλληλος τραγικοι .

εγω θελω σημερα εναρξη για χιλιους δυο λογους θα περιμενω ποτε θα δει το emal ο υπαλληλος να το κανει;;; 

ελεος....

χθες πηγε η νασα στον αρη και εμεις εδω ακομα να καταφερουμε να κανουμε μια εναρξη ατομικης .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 months later...
Στις 18/2/2021 στις 8:54 ΜΜ, HURRICANE33 είπε

Καλησπέρα.

Προς ενημέρωση όλων, για έναρξη ατομικής επιχείρησης δεν χρειάζεται, πλέον, βεβαίωση εγγραφής σε επιμελητήριο.

Επίσης, δεν ισχύει η προθεσμία 30 ημερών από την ημερομηνία που δηλώνεις ως έναρξη (στην περίπτωσή μου, την έναρξη του μισθωτηρίου), αλλά την ημερομηνία κατάθεσης του Μ2!

Επιπλέον, χθες στη ΔΟΥ Α' Πειραιά δεν λειτουργούσε το σύστημα για ενάρξεις, αλλά μόνο για απόδοση ΑΦΜ και τον έδιωξαν και του είπαν να στείλει τα δικαιολογητικά μέσω μέιλ!

Με λίγα λόγια η κατάσταση είναι ό,τι να' ναι!

ΝΑ ΣΟΥ ΚΆΝΩ ΜΙΑ ΕΡΏΤΗΣΗ .

ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΓΡΑΦΗ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ  ΣΤΟΝ ΕΦΚΑ ;

ΚΑΙ ΣΤΟ ΓΕΜΗ ΗΛΕΤΡΟΝΙΚΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΝΡΞΗ ? 

,ΜΟΥ ΚΤΥΠΑΝΕ ΟΛΑ  ΣΤΟΝ ΕΦΚΑ .ΣΤΟ ΓΕΜΗ ΔΕΝ ΜΠΗΚΑ ΚΑΝ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ . 

ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ Η ΟΧΙ ?  

Νέες ηλεκτρονικές υπηρεσίες e-ΕΦΚΑ - Ανάρτηση αποφάσεων εγγραφής, διαγραφής και επανεγγραφής

 https://www.taxheaven.gr/news/52718/nees-hlektronikes-yphresies-e-efka-anarthsh-apofasewn-eggrafhs-diagrafhs-kai-epaneggrafhs

MOY ΤΑ ΒΓΑΖΕΙ ΟΛΑ ΚΟΚΚΙΝΑ 

Η Υπηρεσία απευθύνεται σε Ελεύθερους Επαγγελματίες, Αυτοαπασχολούμενους και Αγρότες που έχουν υποχρέωση έναρξης εργασιών στην ΑΑΔΕ και απογράφονται για πρώτη φορά στον e-ΕΦΚΑ ως Μη Μισθωτοί. Παρακαλούμε να απευθυνθείτε στην αρμόδια Υπηρεσία του e-ΕΦΚΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, 125883623 είπε

ΝΑ ΣΟΥ ΚΆΝΩ ΜΙΑ ΕΡΏΤΗΣΗ .

ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΓΡΑΦΗ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ  ΣΤΟΝ ΕΦΚΑ ;

ΚΑΙ ΣΤΟ ΓΕΜΗ ΗΛΕΤΡΟΝΙΚΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΝΡΞΗ ? 

,ΜΟΥ ΚΤΥΠΑΝΕ ΟΛΑ  ΣΤΟΝ ΕΦΚΑ .ΣΤΟ ΓΕΜΗ ΔΕΝ ΜΠΗΚΑ ΚΑΝ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ . 

ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ Η ΟΧΙ ?  

Νέες ηλεκτρονικές υπηρεσίες e-ΕΦΚΑ - Ανάρτηση αποφάσεων εγγραφής, διαγραφής και επανεγγραφής

 https://www.taxheaven.gr/news/52718/nees-hlektronikes-yphresies-e-efka-anarthsh-apofasewn-eggrafhs-diagrafhs-kai-epaneggrafhs

MOY ΤΑ ΒΓΑΖΕΙ ΟΛΑ ΚΟΚΚΙΝΑ 

Η Υπηρεσία απευθύνεται σε Ελεύθερους Επαγγελματίες, Αυτοαπασχολούμενους και Αγρότες που έχουν υποχρέωση έναρξης εργασιών στην ΑΑΔΕ και απογράφονται για πρώτη φορά στον e-ΕΦΚΑ ως Μη Μισθωτοί. Παρακαλούμε να απευθυνθείτε στην αρμόδια Υπηρεσία του e-ΕΦΚΑ.

Καλησπέρα.

Ηλεκτρονικά δεν έκανα τίποτα.

Στον ΕΦΚΑ πήγε η ίδια και έκανε εγγραφή, με ραντεβού.

ΓΕΜΗ δεν ασχολήθηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, HURRICANE33 είπε

Καλησπέρα.

Ηλεκτρονικά δεν έκανα τίποτα.

Στον ΕΦΚΑ πήγε η ίδια και έκανε εγγραφή, με ραντεβού.

ΓΕΜΗ δεν ασχολήθηκα.

ΕΜΕΝΑ ΚΤΥΠΑΕΙ Ο ΕΦΚΑ ..ΤΙ ΝΑ ΠΩ??? 

ΑΥΡΙΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟΝ ΕΦΚΑ ..ΠΙΣΩ ΓΙΑΝΝΗ ΤΑ ΚΑΡΑΒΙΑ .

ΟΚ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισθωτός του Δημοσίου - εκπαιδευτικός- , θέλει να κάνει έναρξη( έχει τη σχετική άδεια  της υπηρεσίας)

Αρκεί να στείλω στη Δ.Ο.Υ ( ταυτότητα, Μ2, παραχωρητήριο από τη σύζυγο που της ανήκει το σπίτι για χώρο  10 τμ που θα χρησιμοποιεί σαν έδρα)?

Βεβαίωση ΕΦΚΑ δεν στέλνω γιατί ι εισφορές  του καλύπτουν το ελάχιστο ποσό.

Είναι σωστά, αυτά που γράφω, ή χρειάζομαι κι άλλα ακόμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/5/2021 στις 7:59 ΠΜ, solwn 1 είπε

Μισθωτός του Δημοσίου - εκπαιδευτικός- , θέλει να κάνει έναρξη( έχει τη σχετική άδεια  της υπηρεσίας)

Αρκεί να στείλω στη Δ.Ο.Υ ( ταυτότητα, Μ2, παραχωρητήριο από τη σύζυγο που της ανήκει το σπίτι για χώρο  10 τμ που θα χρησιμοποιεί σαν έδρα)?

Βεβαίωση ΕΦΚΑ δεν στέλνω γιατί ι εισφορές  του καλύπτουν το ελάχιστο ποσό.

Είναι σωστά, αυτά που γράφω, ή χρειάζομαι κι άλλα ακόμα?

Καλησπέρα.

Σωστά τα λες, αλλά θέλει και βεβαίωση εγγραφής στον ΕΦΚΑ- ΟΑΕΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θελει και μισθωτήριο στο taxisnet απο την συζηγο;;;Δωρεάν παραχώρηση με τεκμαρτό μισθωμα; 

Εκτος και αν με την λεξη παραχωρητηριο εννοει μισθωτηριο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...