Προς το περιεχόμενο
  • 0

"εμφανιση" ποσών ΔΠ (αναλογία κρατους) και αποζημίωσης ειδικού σκοπού επιχειρήσεων στ εντυπο του φπα και στα βιβλία...


DENNY

Ερώτηση

Με αφορμή το κλείσιμο της χρονιάς είπα να εμφανίσω στα βιβλία μου με μια συγκεντρωτική εγγραφη τα ποσά που έλαβαν οι επιχειρήσεις και αφορούν σε αποζημίωση ειδικού σκοπού και στην πληρωμη του δ.πασχα αναστολής ...Η αποζημίωση ειδικού σκοπού δόθηκε μια φορά ετσι δεν είναι; Μιλάω για το λιανεμπόριο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
19 ώρες πριν, DENNY είπε

Με αφορμή το κλείσιμο της χρονιάς είπα να εμφανίσω στα βιβλία μου με μια συγκεντρωτική εγγραφη τα ποσά που έλαβαν οι επιχειρήσεις και αφορούν σε αποζημίωση ειδικού σκοπού και στην πληρωμη του δ.πασχα αναστολής ...Η αποζημίωση ειδικού σκοπού δόθηκε μια φορά ετσι δεν είναι; Μιλάω για το λιανεμπόριο ...

πες μας τι σκέφτεσαι...χωρίς φόβο και πάθος.

με απλότητα και πρακτικότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 11/1/2021 στις 3:41 ΜΜ, DENNY είπε

Με αφορμή το κλείσιμο της χρονιάς είπα να εμφανίσω στα βιβλία μου με μια συγκεντρωτική εγγραφη τα ποσά που έλαβαν οι επιχειρήσεις και αφορούν σε αποζημίωση ειδικού σκοπού και στην πληρωμη του δ.πασχα αναστολής ...Η αποζημίωση ειδικού σκοπού δόθηκε μια φορά ετσι δεν είναι; Μιλάω για το λιανεμπόριο ...

Προσωπικά έχω σηκώσει τα χέρια ψηλά με όλα αυτά.

Τα 800άρια είναι αποζημίωση.

Οι επιδοτήσεις τόκων είναι επιδοτήσεις.

Το μη επιστρεπτέο μέρος της προκαταβολής είναι ενίσχυση η οποία κρίνεται οριστικά τον Μάρτιο για όσους είχαν προσωπικό, τον Νοέμβριο για όσους δεν είχαν.

Το Δώρο Πάσχα για εμένα δεν είναι τίποτε άλλο από μια δοσοληψία. Αλλά μάλλον εγώ δεν ξέρω καθόλου λογιστική.

Δείτε τα έγγραφα του Πιτσιλή, ρωτήστε γνώμες συναδέλφων και στο τέλος κρίνετε μόνη σας. Ότι και να κάνετε, σωστό θα είναι  ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...