Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΔΗΛΩΣΗ ΑΝΑΣΤΟΛΩΝ ΣΥΜΒΑΣΕΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ


bamel

Ερώτηση

Καλησπέρα σε όλους προσπάθησα να υποβάλλω δήλωση αναστολών συμβάσεων εργασίας για επιχείρηση που έιναι κλειστή για όλο το Δεκέμβριο με δημόσια εντολή (ΚΑΔ 9604) και μου βγάζει μήνυμα : Η ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΔΕΝ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΙΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΔ ΥΠΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΥΠΑΓΩΓΗΣ.

Θα πρέπει να υποβάλλω για το διάστημα από 01/12-14/12/2020 με δημόσια εντολή και να περιμένω να με αφήσει αργότερα το σύστημα να υποβάλλω και για το άλλο δεκαπενθήμερο;

Η κάνω κάτι λάθος;

ευχαριστώ

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
14 ώρες πριν, bamel είπε

Καλησπέρα σε όλους προσπάθησα να υποβάλλω δήλωση αναστολών συμβάσεων εργασίας για επιχείρηση που έιναι κλειστή για όλο το Δεκέμβριο με δημόσια εντολή (ΚΑΔ 9604) και μου βγάζει μήνυμα : Η ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΔΕΝ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΙΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΔ ΥΠΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΥΠΑΓΩΓΗΣ.

Θα πρέπει να υποβάλλω για το διάστημα από 01/12-14/12/2020 με δημόσια εντολή και να περιμένω να με αφήσει αργότερα το σύστημα να υποβάλλω και για το άλλο δεκαπενθήμερο;

Η κάνω κάτι λάθος;

ευχαριστώ

 

 

 

Εάν  υποβάλλεις μέσω προγράμματος μισθοδοσίας πρόσεξε τόν ΚΑΔ υπαγωγής πού βγάζει τό σύστημα (κατά περίεργο τρόπο σέ ορισμένες περιπτώσεις παίρνει ΚΑΔ δευτερεύουσας δραστηριότητας καί όχι τόν κύριο ΚΑΔ βάσει τού οποίου είναι κλειστή από  δημόσια αρχή) Καταχώρησε χειροκίνητα μέ τόν κύριο ΚΑΔ βάσει τού οποίου είναι κλειστή από Δημόσια Αρχή καί θά φύγει......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έχουν μείνει ακόμη στο έως 14/12 με βάσει τους ΚΑΔ και τα χρονικά διαστήματα της 49989/1266/4.12.2020

Τι κάνουμε με τον 56.30 (εστίαση) και 92.00 (ΟΠΑΠ) ; Αφήνει 1.12-31.12 ;

Φίλε bamel  τι έκανες με τον 96.04 τελικά; Δέχτηκε 1.1-31.12 ;

Σήμερα Κυριακή δεν είμαι γραφείο και δεν μπορώ να το δοκιμάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
5 ώρες πριν, Trip_Accountant είπε

Έχουν μείνει ακόμη στο έως 14/12 με βάσει τους ΚΑΔ και τα χρονικά διαστήματα της 49989/1266/4.12.2020

Τι κάνουμε με τον 56.30 (εστίαση) και 92.00 (ΟΠΑΠ) ; Αφήνει 1.12-31.12 ;

Καλησπέρα,

καλύτερα να περιμένουμε 1-2 μέρες μήπως βγει νέα απόφαση για τους "κλεισμένους" για 1.12-31.12, μήπως γλιτώσουμε

και τις διπλές και τριπλές δηλώσεις αναστολών. Ας κάνουμε τους "πληττόμενους" για αρχή και βλέπουμε.

Άντε να δούμε πότε θα ανακοινώσουν και την παράταση του MyData...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Το θέμα δεν είναι να περιμένουμε ακόμη 2-3 ημέρες , θα κάνουμε Χριστούγεννα στα γραφεία μας;

Τόσο δύσκολο είναι να αλλάξουν τις ημερομηνίες;

Πλήρωσα από την τσέπη μου ένα υπάλληλο που ξέχασα να τον συμπεριλάβω στη δήλωση της εταιρείας του το Νοέμβριο με όλα αυτά που συμβαίνουν.

Δεν πάει άλλο συνάδελφοι; 

Να κάνουμε και εμείς το ίδιο μία φορά, τώρα μας δίνεται η ευκαιρία με το My data ................

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τελικά ρε παιδιά τι κάνουμε;

Περιμένουμε μετά τα τα Χριστούγεννα μπας και δώσουν οδηγίες;

εταιρεία που είναι κλειστή από δημόσια αρχή για όλο το μήνα τη δηλώνουμε σαν κλειστή 01/12-13/12 και σαν πληττόμενη 14/12-31/12 ή περιμένουμε μπας και φολοτιμηθούν και το φτιάξουν;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα,

έστειλα σήμερα όλους τους "πληττόμενους".

Τους "κλεισμένους" 28/12, μετά το ΠΣΚ.

Πιστεύω η κα Στρατινάκη πρέπει να φάει λίγη γαλοπούλα

ώστε να πάρει δυνάμεις και να δώσει επικαιροποιημένες οδηγίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 21/12/2020 στις 10:03 ΠΜ, bamel είπε

 

Πλήρωσα από την τσέπη μου ένα υπάλληλο που ξέχασα να τον συμπεριλάβω στη δήλωση της εταιρείας του το Νοέμβριο με όλα αυτά που συμβαίνουν.

Δεν πάει άλλο συνάδελφοι; 

Να κάνουμε και εμείς το ίδιο μία φορά, τώρα μας δίνεται η ευκαιρία με το My data ................

 

 

Και εγώ τα ίδια, ξέχασα έναν από τους 200 που είχα για 11ο κ τώρα για να γλιτώσω αυτό που έπαθες εσύ (πληρωμή από την τσέπη μου), περιμένω πως και πως να ανοίξουν οι ορθές επαναλήψεις Νοεμβρίου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
3 ώρες πριν, solwn 1 είπε

Θα ανοίξουν άραγε?

Πότε?

Τι να κάνουμε με την ΑΠΔ 11/2020?

τι πρόβλημα έχεις με την ΑΠΔ?

με το 018 οι αναστολές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ναι PROAKIS...με το 018

Έχω στείλει σε έναν από 01/11-06/11 και μου ξέφυγε μετά και δεν έστειλα από 07/11-30/11

Οπότε στον 018 θα έχω μόνον 01/11-06/11

Αν όμως ξέρω ότι μπορώ να κάνω ορθή επανάληψη, στο 018 θα έχω όλον τον 11/2020

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ.

ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΣΕ ΑΝΑΣΤΟΛΗ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ ΓΙΑ ΜΗΝΑ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ 100,000 ΘΕΣΕΩΝ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

ΚΩΔΙΚΟ ΣΤΗΝ ΑΠΔ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ ΒΑΖΩ ΤΟ 18 Ή 901?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

αν ηδη βαλαμε σε αναστολη προσωπικο για ολο τον μηνα και το πηρε ως πληττομενη ?δεν μπορουμε να κανουμε παλι σαν κλειστη απο δημοσια αρχη,ιδιο εντυπο ειναι μετραει η αναστολη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τι κάνουμε για "κλεισμένους" όλο το μήνα (Εστίαση, Φροντιστήρια κλπ); Να στείλουμε μία δήλωση "από δημόσια αρχή" με αναστολή από 1.12.2020-31.12.2020. Η ΕΡΓΑΝΗ δεν έχει πρόβλημα πάντος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Χρόνια Πολλά !

Ατομική επιχείρηση : κατάστημα οπτικών έχει σε αναστολή το προσωπικό όλο τον Δεκέμβριο .

Έγινε στις 28/12/20 δήλωση αναστολών και δηλώθηκε κλειστό από δημόσια αρχή από 1/12-31/12/20.

Μάλλον είναι λάθος .

Μήπως θα πρέπει να γίνει ορθή επανάληψη και να δηλωθεί κλειστό από δημόσια αρχή από 1/12-14/12 (κάτι το οποίο με αφήνει να το επεξεργαστώ αλλά δεν έχω κάνει ακόμη οριστική υποβολή ) και  μετά να υποβάλω  και άλλη   μια  2η δήλωση με το διάστημα 15/12-31/12 ως πληττόμενη ?

Θα εκτιμούσα όποιον συνάδελφο με βοηθούσε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

πληρωμες των αναστολων δεκεμβριου γνωριζει κανεις ποτε γινονται?τον ιανουαριο αλλα ποτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

για ΑΠΔ  νοεμβριου περιμενουμε οδηγιες ή εφαρμοζουμε οτι και στις προηγουμενες αναστολες? 01 για κανονικη απασχοληση  και 18 για ημερες αναστολης ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
2 ώρες πριν, PIRATIS είπε

για ΑΠΔ  νοεμβριου περιμενουμε οδηγιες ή εφαρμοζουμε οτι και στις προηγουμενες αναστολες? 01 για κανονικη απασχοληση  και 18 για ημερες αναστολης ?  

 ότι και στις προηγούμενες αναστολές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Και ενώ το πρόβλημα με τις κλειστές λύθηκε, έχω ένα κομμωτήριο όπου δεν με αφήνει να δηλώσω αναστολή με κρατική εντολή για το διάστημα 1-13/12/2020

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
23 ώρες πριν, zinon είπε

πληρωμες των αναστολων δεκεμβριου γνωριζει κανεις ποτε γινονται?τον ιανουαριο αλλα ποτε?

Δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα Ζήνων παρά μόνο που ξέρουμε ότι θα έπονται των υποβολων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

για επιχειρηση κλειστα απο δημοσια αρχη νοεμβριο και απριλιο (εκαιδευτηρια ) εκανα δηλωση αναστολων για ολο τον δεκεμβρη για ολο τον μηνα ως πληττομενη και το πηρε.Ω΅κλειστη απο δημοσια αρχη υποθετω πτι χθες ανοιξε ή τις προηγουμενες μερες για ολο τον μηνα οποτε εν ξεραμε αν θα προλαβουμε,Υπαρχει θεμα με αυτο?ιδιο εντυπο ειναι ακι τα 2 αναστολη δηλωνω το πραγματικο γεγονος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...