Προς το περιεχόμενο
  • 0

προσληψη με το πρόγραμμα 100.000 κι αδυναμια αποστολής σύμβασης μερικής απασχόλησης


DENNY

Ερώτηση

Προσπαθώ να κάνω μια πρόσληψη με το πρόγραμμα των 100.000 θέσεων εργασίας που αφορά σε μερική απασχόληση .

Έκανα την άιτηση , υπέβαλλα τη πρόσληψη αλλά μετά Μεσα στον πανικό και το τρελοκομείο της δουλειάς , πέρασε η ωρα της "αφιξης" του εργαζομένου και τώρα που προσπαθώ να στείλω τη σύμβαση μου τη βγάζει εκπρόθεσμη! Προσπαθώ να μιλήσω με το εργανη αλλά δε μπορώ..

Καμιά ιδέα; Σκέφτηκα μηπως έκανα αποχώρηση και στο καπάκι πρόσληψη , αλλά φοβάμαι ότι το πρόγραμμα θα δει οτι δούλευε ο εργαζόμενος και δε θα ξαναπάρω εγκριση !

Αν πάλι δεν υποβληθεί η σύμβαση; Τι συνέπειες υπάρχουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

ειχα βαλει προσληψη σημερα 14/12 και ωρα προσελευσης 13.00 Ο εργαζόμενος δουλεύει κανονικά 06:30-11:30 .

Αλλά σήμερα θα ρχοταν μονο για υογραφες στις 1 .

Εκανα την αίτηση χθες, εγκρίθηκε , και σημερα που είχα τις υπογραφές υπέβαλλα εμπρόθεσμα το έντυπο της πρόσληψης!

Μετά πλάκωσαν τα τλφ , και τωρα που προσπάθησα να στείλω τη σύμβαση μου λέει οτι είναι εκπρόθεσμη και δεν προχωρά!

Αναρωτιέμαι γιατι είναι εκρπόθεσμη και μόνο αυτη την εξήγηση μπορω να δώσω .

Στην επιθεώρηση τλφ δε σηκώνουν Βρηκα φααξ και την έστειλα ,αλλά δε ξέρω τι άλλο μπορώ να κάνω για να μην εκτεθω και εγω αλλά και να μην έχει πρόβλημα η επιχείρηση !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τη σύμβαση λογω μερικής απασχόλησης υποθέτω.  Στην επιθεώρηση μόνο αν βγάλεις άκρη και ισως με υπεύθυνη δήλωση του εργαζομένου. Στο πρόγραμμα 100.000 δεν έχεις πρόβλημα αφου έστειλες εμπρόθεσμα την πρόσληψη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, DENNY είπε

ειχα βαλει προσληψη σημερα 14/12 και ωρα προσελευσης 13.00 Ο εργαζόμενος δουλεύει κανονικά 06:30-11:30 .

Αλλά σήμερα θα ρχοταν μονο για υογραφες στις 1 .

Εκανα την αίτηση χθες, εγκρίθηκε , και σημερα που είχα τις υπογραφές υπέβαλλα εμπρόθεσμα το έντυπο της πρόσληψης!

Μετά πλάκωσαν τα τλφ , και τωρα που προσπάθησα να στείλω τη σύμβαση μου λέει οτι είναι εκπρόθεσμη και δεν προχωρά!

Αναρωτιέμαι γιατι είναι εκρπόθεσμη και μόνο αυτη την εξήγηση μπορω να δώσω .

Στην επιθεώρηση τλφ δε σηκώνουν Βρηκα φααξ και την έστειλα ,αλλά δε ξέρω τι άλλο μπορώ να κάνω για να μην εκτεθω και εγω αλλά και να μην έχει πρόβλημα η επιχείρηση !

Η σύμβαση θέλει 8 μέρες για να υποβληθεί. Είστε σίγουρη ότι γράφετε ακριβως το πρόβλημα;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΑΚΡΙΒΩΣ. Η ΣΥΜΒΑΣΗ ΜΕΡΙΚΗΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ, ΕΝΤΥΠΟ Ε9, ΥΠΟΒΑΛΛΕΤΑΙ ΕΝΤΟΣ 8 ΗΜΕΡΩΝ. ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΟΒΑΛΑΤΕ ΤΟ Ε3, ΔΗΛ.ΤΗΝ ΠΡΟΣΛΗΨΗ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
6 ώρες πριν, DENNY είπε

ειχα βαλει προσληψη σημερα 14/12 και ωρα προσελευσης 13.00 Ο εργαζόμενος δουλεύει κανονικά 06:30-11:30 .

Αλλά σήμερα θα ρχοταν μονο για υογραφες στις 1 .

Εκανα την αίτηση χθες, εγκρίθηκε , και σημερα που είχα τις υπογραφές υπέβαλλα εμπρόθεσμα το έντυπο της πρόσληψης!

Μετά πλάκωσαν τα τλφ , και τωρα που προσπάθησα να στείλω τη σύμβαση μου λέει οτι είναι εκπρόθεσμη και δεν προχωρά!

Αναρωτιέμαι γιατι είναι εκρπόθεσμη και μόνο αυτη την εξήγηση μπορω να δώσω .

Στην επιθεώρηση τλφ δε σηκώνουν Βρηκα φααξ και την έστειλα ,αλλά δε ξέρω τι άλλο μπορώ να κάνω για να μην εκτεθω και εγω αλλά και να μην έχει πρόβλημα η επιχείρηση !

πήγαινε στον εργαζόμενο έντυπα /Ε9 και δες τι ημερομηνία έβαλες, έχει 14/12?

ή είναι επαναπρόσληψη και έχει την παλιά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλησπερα,

προφανως εχεις βαλει  λαθος ημερομηνια στην συμβαση μερικης πχ λαθος ετος ή μηνα στο "ημερομηνια εναρξης  συμβασης" και για αυτο σου τη βγαζει εκπροθεσμη,  ενω  την ημερομηνια προσληψης την εχεις σωστα.

Διορθωσε τη συμβαση μερικης στο προγραμμα μισθοδοσιας που εχεις, ξαναδωστη στον εργαζομενο να υπογραψει τη σωστη και προλαβαινεις να την ανεβασεις εως την αλλη Δευτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σας ευχαριστω ολους για τις απαντήσεις.

Οντως ήταν επαναπρόσληψη παλαιότερου εργαζομένου και στη σύμβαση το πρόγραμμα τράβαγε την αρχική πρόσληψη!

Αφου έστειλα φαξ,mail , ακόμα και από την επιθεώρηση με πήραν πίσω τηλέφωνο οτι έχω 8 μέρες, "λειτούργησε" ο εγκέφαλος μου που τον τελευταίο καιρό μου κάνει νούμερα,  και κατάλαβα τι είχε γίνει ...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...