Προς το περιεχόμενο
  • 0

δηλώσεις αναστολών σε αττικη για κλειστές και πληττόμενες....


DENNY

Ερώτηση

Ακόμα δεν έχω βγάλει άκρη τι ημερομηνία πρέπει να βάλω στην έναρξη των αναστολών

τις υπέβαλλα όλες με 7/11 , αλλά βλέπω οτι πολλοί έβαλαν και 3-6/11 ως πληττόμενες!

πως μπορω να το διορθώσω τώρα; Η ορθη επανάληψη αν γίνει θα αφορά μια ή δυο δηλώσεις;

Καθε συμβουλή ευπρόσδεκτη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Και αυτο που δεν κατάλαβα εξ αρχης,για αυτο και κόλλησα έτσι , είναι οτι αφου αυτοι οι ανθρωποι δούλευαν εως 6/11, εγω τώρα τους αναστέλλω απο 3/11 , αρα μισθοδοσια θα υπολογίσω μέχρι πότε εως τις 3/11;;;Το ολο πράγμα είναι τοσο παράλογο ! Και αυτοί που αμοίβονται με μεγάλους μισθους δε θα ζημιωθούν αφου η αποζημίωση θα είναι κάτω του μισθού τους....μονο εγω εχω μπερδευτεί τόσο;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καταρχήν δεν είναι υποχρεωτικό να δηλώσεις ντε και καλά από 3/11 εκτός και αν η επιχείρηση ήταν κλειστή και οι εργαζόμενοι δεν εργάζονταν.

Τώρα γιατί οι πιο πολλοί το κάνουν η απάντηση είναι γνωστή και πονηρή!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μπορώ να υποβάλλω δήλωση αναστολλών σαν πληττόμενη ξεχωριστά ανά ημερομηνία έναρξης των αναστολλών;

Δηλαδή υπέβαλλα σαν πληττόμενη από 07/11-30/11/2020 και η εταιρεία μου είπε να βάλω και άλλους εργαζόμενους από 20/11-30/11/2020.

Μπορώ να υποβάλλω ξεχωριστή δήλωση ή θα πρέπει να κάνω ορθή επανάληψη της προηγούμενης;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
35 λεπτά πριν, bamel είπε

Μπορώ να υποβάλλω δήλωση αναστολλών σαν πληττόμενη ξεχωριστά ανά ημερομηνία έναρξης των αναστολλών;

Δηλαδή υπέβαλλα σαν πληττόμενη από 07/11-30/11/2020 και η εταιρεία μου είπε να βάλω και άλλους εργαζόμενους από 20/11-30/11/2020.

Μπορώ να υποβάλλω ξεχωριστή δήλωση ή θα πρέπει να κάνω ορθή επανάληψη της προηγούμενης;

 

Καλημέρα.

Σε ίδια περίπτωση, μετά από επικοινωνία με το Εργάνη, η οδηγία είναι να υποβάλλεις νέα, ξεχωριστή δήλωση με τους νέους εργαζόμενους σε αναστολή και όχι ορθή επανάληψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
22 ώρες πριν, DENNY είπε

Και αυτο που δεν κατάλαβα εξ αρχης,για αυτο και κόλλησα έτσι , είναι οτι αφου αυτοι οι ανθρωποι δούλευαν εως 6/11, εγω τώρα τους αναστέλλω απο 3/11 , αρα μισθοδοσια θα υπολογίσω μέχρι πότε εως τις 3/11;;;Το ολο πράγμα είναι τοσο παράλογο ! Και αυτοί που αμοίβονται με μεγάλους μισθους δε θα ζημιωθούν αφου η αποζημίωση θα είναι κάτω του μισθού τους....μονο εγω εχω μπερδευτεί τόσο;;;

Καλημέρα.

Το θέμα είναι το πραγματικό γεγονός.

Από τη στιγμή που η αναστολή ξεκίνησε στις 7/11 γιατί να τους δηλώσεις 3/11?

Για να γλιτώσει ο εργοδότης 106,68 στοκ καθένα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
3 λεπτά πριν, HURRICANE33 είπε

Καλημέρα.

Σε ίδια περίπτωση, μετά από επικοινωνία με το Εργάνη, η οδηγία είναι να υποβάλλεις νέα, ξεχωριστή δήλωση με τους νέους εργαζόμενους σε αναστολή και όχι ορθή επανάληψη.

Σε ευχαριστώ πολύ μπορείς να μου πεις πως επικοινώνησες με το ΕΡΓΑΝΗ γιατί προσπαθώ αλλά δεν μπορώ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
5 ώρες πριν, HURRICANE33 είπε

Καλημέρα.

Το θέμα είναι το πραγματικό γεγονός.

Από τη στιγμή που η αναστολή ξεκίνησε στις 7/11 γιατί να τους δηλώσεις 3/11?

Για να γλιτώσει ο εργοδότης 106,68 στοκ καθένα?

Μαζί σου είμαι ! Για αυτο και τους έβαλα όλους απο 7/11 με βάση το πραγματικό γεγονός....

Απλα αναρωτιέμαι γιατι όσες δηλώσεις έτυχε να δω ( μιλάμε για κλείσιμο στις 7/11 οχι αλλες περιπτωσεις ) ολων οι αναστολές ξεκινούσαν στις 3/11! Και γιατι στον πίνακα υπάρχει και η αττικη με τις πληττομενες 3-6/11; Αφορα αναστολές που είχαν γίνει πριν απο τις 7/11;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

και δε θα αναφερθω στα τηλέφωνα που ΘΑ σκάσουν οταν πληρωθούν όλοι αυτοί και παρουν αλλοι πρισσοτερα και άλλοι λιγότερα,...

Γιατι ο υπάλληλος του διπλανου μου πήρε πχ 800/30 *27 ενω ο δικός μου πήρε 800/30*23....αντε να τους πεις ο δικος σου δούλευε! μα και του άλλου δούλευε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
19 λεπτά πριν, DENNY είπε

και δε θα αναφερθω στα τηλέφωνα που ΘΑ σκάσουν οταν πληρωθούν όλοι αυτοί και παρουν αλλοι πρισσοτερα και άλλοι λιγότερα,...

Γιατι ο υπάλληλος του διπλανου μου πήρε πχ 800/30 *27 ενω ο δικός μου πήρε 800/30*23....αντε να τους πεις ο δικος σου δούλευε! μα και του άλλου δούλευε!

Αυτό με το τι πήρε ο διπλανός μου είναι κατάρα χρόνων!

Συμβαίνει σε συνταξιούχους, κυρίως, που συγκρίνουν τι φόρους πλήρωσε ο καθένας στη δήλωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
22 λεπτά πριν, DENNY είπε

Μαζί σου είμαι ! Για αυτο και τους έβαλα όλους απο 7/11 με βάση το πραγματικό γεγονός....

Απλα αναρωτιέμαι γιατι όσες δηλώσεις έτυχε να δω ( μιλάμε για κλείσιμο στις 7/11 οχι αλλες περιπτωσεις ) ολων οι αναστολές ξεκινούσαν στις 3/11! Και γιατι στον πίνακα υπάρχει και η αττικη με τις πληττομενες 3-6/11; Αφορα αναστολές που είχαν γίνει πριν απο τις 7/11;

Προφανώς το κάνουν για να γλιτώσει ο εργοδότης τις 4 μέρες μισθού.

Του δίνει τη δυνατότητα επειδή η Αττική ήταν σε επίπεδο αυξημένου κινδύνου από τις 3/11.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Χμμμμμμ δε ξέρω για σένα , αλλά εμένα πχ στην επιστρεπτέα το καλοκαίρι με έπαιρναν κάθε μέρα!

Γιατι αυτος πήρε και εγω ακόμα τπτ ,μηπως κατι δεν έγινε σωστά,,,,;;; Μεχρι να τα πάρουν και αυτοι μου είχαν δώσει τα μυαλά στα χέρια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
33 λεπτά πριν, DENNY είπε

Χμμμμμμ δε ξέρω για σένα , αλλά εμένα πχ στην επιστρεπτέα το καλοκαίρι με έπαιρναν κάθε μέρα!

Γιατι αυτος πήρε και εγω ακόμα τπτ ,μηπως κατι δεν έγινε σωστά,,,,;;; Μεχρι να τα πάρουν και αυτοι μου είχαν δώσει τα μυαλά στα χέρια!

Μην σου παίρνουν τον αέρα.

Ρίξε και κανά μπινελίκι εκεί που χρειάζεται.

Εκείνοι σε έχουν ανάγκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

χαχα

μπινελικι έφτασα πια μετα απο 20 χρόνια δουλειάς , να ρίχνω για ....πλακα!

λόγω ηλικίας και φύλου δε με φοβούνται και τόσο όμως !!!! (ολοι είναι πιο μεγάλοι και άντρες ) .

Και ειναι όπως του μάθεις η αλήθεια είναι ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 λεπτό πριν, DENNY είπε

χαχα

μπινελικι έφτασα πια μετα απο 20 χρόνια δουλειάς , να ρίχνω για ....πλακα!

λόγω ηλικίας και φύλου δε με φοβούνται και τόσο όμως !!!! (ολοι είναι πιο μεγάλοι και άντρες ) .

Και ειναι όπως του μάθεις η αλήθεια είναι ....

Σε καταλαβαίνω. 

Και εγώ στην αρχή ήμουν πιο φοβισμένος και ευγενικός.

Με τα χρόνια έγινα πιο κυνικός.

Καλή δύναμη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...